Bitcoin Forum
May 09, 2024, 08:22:59 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BtcTürk Bitcoin Makalesi Yayımladı  (Read 115 times)
bychemist32 (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
January 21, 2019, 07:30:36 PM

Türkiye'nin ilk kripto para borsası BtcTürk, Bitcoin'in dokuz gerçeğini paylaştı...
ünyanın dördüncü Türkiye’nin ilk kripto para borsası olan BtcTürk geçtiğimiz günlerde, Medium üzerinden “Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gereken 9 Gerçek” adlı bir makale yayımladı.

Bitcoin gerçekleri
BtcTürk paylaştığı makalede, Bitcoin’in henüz yeterince benimsenmemiş olmasının sebeplerinden biri olarak Bitcoin hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olunmamasını gösteriyor. Bitcoin hakkında bilgi vermek için derlenen makalede başlıca dokuz gerçekten söz ediliyor.

BtcTürk ilk sırayı pizza için ödenen Bitcoin’e ayırıyor. 22 Mayıs 2010’da gerçekleşen olaya değinen borsa, bugünün Bitcoin Pizza Günü olarak kutlandığını da ekliyor. İkinci sırada Bitcoin’in yaratıcısının bilinmemesi yer alıyor. BtcTürk’e göre, Bitcoin’in merkezsiz yapısı düşünüldüğünde yaratıcısının anonim kalması olumsuz bir durum olarak görülmüyor.

Üçüncü gerçek olarak Bitcoin işlemlerinin takip edilip edilemeyeceğine değinen makalede dördüncü sırada, Bitcoin özel anahtarından ve kaybolması halinde yaşanabileceklerden bahsediliyor. Beşinci olarak Bitcoin’in doğada var olmadığı dile getirilirken altıncı sırada Bitcoin’in 21 milyonla sınırlanan miktarına değiniliyor.
.....................
Kaynak: https://coin-turk.com/btcturk-bitcoin-makalesi-yayimladi

▔▔▔▔▔
1715286179
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715286179
Reply with quote  #2

1715286179
Report to moderator
1715286179
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715286179
Reply with quote  #2

1715286179
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
January 21, 2019, 10:40:39 PM

Dünyanın dördüncü derken yanlış mı yazıldı acaba? Ben yıllardır biliyorum hatta bir ara Türkiye'den işlemlere kapatmıştı galiba sonra geri döndü ama 4. olduğuna ihtimal veremiyorum. Poloniex bu işlere girdiğimden beri biliyorum şimdi who is çektim Btcturk domaini 2012'de alınmış Poloniex 2014'te. Gerçekten 4. borsa ise hem helal olsun derim, hem globalleşemediği için yazık olmuş derim.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 22, 2019, 11:44:00 AM

O pizzaya 10,000 Bitcoin ödeyen adam şu anda ne yapıyordur acaba, hali nicedir? Ne zaman okusam merak ederim Smiley BTC ile ilk alışverişi yaparak tarihe geçti ama en pahalı pizzayı yemiş oldu. Ben olsam üzüntüden kahrolurdum... Bu arada Medium makalesini okudum, güzel bir özet olmuş.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
January 22, 2019, 12:32:37 PM

Ben kapanmadan önce üye olmuştum btcturke ama kapanınca içerideki bitcoini TL ye çevirip çekmiştim. Borsanın dünyada açılan 4. kripto borsası olduğunu bilmiyordum. Zaten sonradan sahibi değişti galiba.

huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
January 22, 2019, 12:42:22 PM

O pizzaya 10,000 Bitcoin ödeyen adam şu anda ne yapıyordur acaba, hali nicedir? Ne zaman okusam merak ederim Smiley BTC ile ilk alışverişi yaparak tarihe geçti ama en pahalı pizzayı yemiş oldu. Ben olsam üzüntüden kahrolurdum... Bu arada Medium makalesini okudum, güzel bir özet olmuş.

O zaman pizzaya 10 bin BTC veren de zaten fazlası vardır. Belki şuan için bizde elimizde bulunan coin ya da tokenlerde aynı pişmanlığı yaşayacağız. Kim bilir?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: