Bitcoin Forum
May 11, 2024, 04:44:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sıcak Haber: Bitcoin ETF Teklifi Geri Çekildi  (Read 129 times)
mailimechul (OP)
Newbie
*

Activity: 82
Merit: 0

View Profile
January 23, 2019, 08:47:55 PM

Ardı ardına gelen erteleme kararlarına sahne olan Bitcoin ETFleri teklifi, hiç beklenmeyen bir şekilde sonuçlandı. SEC'nin yaptığı duyuruya göre CBOE, yapmış olduğu VanEck SolidX Bitcoin ETF teklifini geri çekti. Tekliften vazgeçen CBOE, bunun nedenini açıklamadı. Eğer ETF teklifi 27 Şubat'a dek kabul edilmeseydi Bitcoin ETFlerinin otomatik olarak onaylanması gerekecekti.

https://www.haberzincir.com/haberler/s%C4%B1cak-haber-bitcoin-etf
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Reosta_
Member
**

Activity: 994
Merit: 20

View Profile
January 23, 2019, 10:57:17 PM

Habere hiç şaşırmadım desem yalan olmaz. Bu sonuç zaten bekleniyordu artık çünkü piyasanın uzun süredir aşağılarda gezmesinin böyle bir sonuç doğurabileceğini tahmin etmek zor olmasa gerek.

TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
January 23, 2019, 11:07:18 PM

Belki bir umut ETFler çıkar diyordum ama son umut kırıntımı da yok etmiş oldular. Piyasaya ilaç gibi gelebilirdi aslında ama neyse artık. Sabırla piyasanın kendine gelmeye başlayacağı günleri bekliyoruz.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
January 24, 2019, 09:25:42 AM

vaneck yeni bir etf başvurusu hazırlığı içerisinde olduğu söyleniyor. bu demek ki onu değerlendirmek için belki bu sene içinde tekrar tekrar bolca sec haberi önümüze düşecek. sec değil belki bu sene başka bir hareketlenme olursa bitcoine yansır.
Alitugra
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

View Profile WWW
January 24, 2019, 09:49:12 AM

Demekki fiyatin tam etkisi eft kararina bagli degilmis bugun fiyatlarin cakilmasi lazimdi aka dune gore dgisen birsey yok. O zaman bitcoin in fiyatinin ucacagini sadece eft kararina baglamak yanlisi ortaya cikiyor. Bence biraz daha zamani var olgunlasmasiyla tam anlamiyla yasal olmasi icin

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
muse45
Newbie
*

Activity: 39
Merit: 0

View Profile
January 24, 2019, 10:06:38 AM

Bir şekilde anlaşma olmuş gibi görünüyor. Antlaşma yoksa kara geceler..
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
January 24, 2019, 10:38:18 AM

Ben kararı yerinde buluyorum. Bu piyasa şartları içerisinde ETF kararı olumlu yönde çıksa bile etkisi çok sınırlı kalacaktı. Bunun için daha iyi bir zamanlama çok daha sansasyonel bir etki kesinlikle yaratacaktır.

Orhansarkaya19
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 210

View Profile
January 24, 2019, 11:10:38 AM

VanEck tekrar sece başvuru yapma niyetinde madem bu belki senelerce sürecek. adamdaki azme bak ya. sırf seni değil, bizi de ilgilendiriyor. sec muamması olmasa belki önümüz daha açık olurdu. Yine belirsiz bir durumla karsi karsiya kalacagiz onumuzdeki gunlerde gorunen o gibi duruyor.
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
January 24, 2019, 11:17:23 AM

Ardı ardına gelen erteleme kararlarına sahne olan Bitcoin ETFleri teklifi, hiç beklenmeyen bir şekilde sonuçlandı. SEC'nin yaptığı duyuruya göre CBOE, yapmış olduğu VanEck SolidX Bitcoin ETF teklifini geri çekti. Tekliften vazgeçen CBOE, bunun nedenini açıklamadı. Eğer ETF teklifi 27 Şubat'a dek kabul edilmeseydi Bitcoin ETFlerinin otomatik olarak onaylanması gerekecekti.

https://www.haberzincir.com/haberler/s%C4%B1cak-haber-bitcoin-etf

Nedenini ben söyliyim tamamen piyasayı manipüle etmek. Bitcoin'i beklenen seviyenin altına çekmek satın alıp sonra onay verdirip kar ettikten sonra başka ayar verme yöntemleri bulmak...
eller55
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
January 24, 2019, 11:24:33 AM

Beklenenden gene ters bir hareket red ,erteleme ve sonunda sec etf kararı için başvuruların geri çekilmesi ,adamlar resmen dalga geçiyorlar,artık sec işini unutalım .

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
January 24, 2019, 06:23:57 PM

Bu nedir abi şimdi insanlar hep başka gizli işler çevirir oldu kesin bu kurum biraz para yedi teklifi geri çektirildi çünkü bi noktadan sonra onaylama k zorundaysalar akla nu geliyor.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
January 24, 2019, 06:29:03 PM

Bu ETF olaylarının piyasanın umurunda olduğunu düşünmüyorum. Piyasa ETF onaylasa da onaylamasa da bildiğini okuyacaktır. Esas önemli olan tabi benim düşüncem bakkt. Esas önemli olan o.
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
January 24, 2019, 07:36:57 PM

Şaşırtıcı bir haber olmadı benim için bekleniyordu. Zaten piyasa da bu tür ETF haberlerine tepkisiz kalıyor. Eskiden olsa fiyat düşüşleri yaşanıyordu ama  artık yatay seyrediyor
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
January 25, 2019, 01:21:34 PM

etf başvuru geri çekilmesi piyasada kırmızılara bürünmesini sağlamadı. bu en azından olumlu bir gelişme. ha bunu fiyatlamayı bir, iki hafta sonraya da bırakmış olabilirler. bazen bunu yaptıkları oluyor.

dgbpool
Full Member

Activity: 300
Merit: 103

View Profile
January 25, 2019, 01:58:59 PM

Kaç aydır ETF ha ETF. Bu ETF haberleri bizi sıktı artık. Ne olacaksa olsun. Geri çekilmesi herhangi bir düşüş yaşatmadı şimdiye kadar bakalım ne olacak.

bağış : 0x31B00501fA5d235474aECB3B3d6395d5b0710931
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
January 25, 2019, 04:20:18 PM

Geçen sene SEC kararı baskısı piyasaya kara bulut gibi çöktü. Kararın olumlu yada olumsuz çıkma olasılığı nedeniyle piyasa uzun süre rölantide gitti. Ama inşallah yakın zamanda bu karar belli olurda bu baskı ortadan kalkar.
aya54
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile WWW
January 25, 2019, 04:26:37 PM

Etf diye kripto piyasası yatırımcılarını uzun süredir oyalıyorlar ,şimdi de kalkmış başvuruları geri çekiyorlar ,artık piyasa yatırımcıların etf konusunda ümitleri kaldığını düşünmüyorum.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: