Bitcoin Forum
June 20, 2024, 01:52:13 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Cardano Kurucusu: En az 10 yıl lazım!  (Read 243 times)
Kripto Bulten (OP)
Jr. Member
*

Activity: 59
Merit: 2

View Profile WWW
January 24, 2019, 11:08:50 AM
Last edit: January 26, 2019, 10:32:42 AM by Kripto Bulten

Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson‘a göre kripto para piyasaları, 2017’nin fiyat seviyelerine yeniden ulaşmak için on yıldan daha uzun bir süreye ihtiyaç duyulabilir!

Kaynak: http://kriptobulten.online/2019/01/24/charles-hoskinson-10-yildan-uzun-surebilir/

Kripto Para piyasaları hakkında bilgiye ilk siz sahip olmak için aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızı takip edin

Twitter:   https://twitter.com/BultenKripto
Telegram: https://t.me/BultenKripto
YouTube:  https://www.youtube.com/channel/UCMKM2dAuX3zvhshEwJFUI0Q?view_as=subscriber
Facebook: https://www.facebook.com/BultenKripto
Bitcoin Forum Türkiye: http://btcforum.online
Linkedin: https://www.linkedin.com/showcase/kripto-bulten

Türkiye'nin en popüler kripto para haber sitesi > HTTPS://KriptoBulten.online
Türkiye'nin en büyük kripto para forum adresi > HTTPS://BTCForum.online
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
January 24, 2019, 11:19:37 AM

Kısa süre içerisinde bir değişiklik olmayacak bu belli. Ancak bence 10 yılda sürmez. 10 yılda çok uzun bir süre zira...
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
January 24, 2019, 01:14:25 PM

10 yıl fazla abartılmış bir süre o kadar uzun bir süreye ihtiyacı varsa bence geri dönüş falan olmaz hadi 2-3 sene deseniz neyse tamam ama 10 yıl sonra zaten finansal sistemler değişmiş olacak savaşlar olacak ne biliyim dünya şu an olduğu gibi kalmayacakki kripto paralar kalsın o kadar uzun süre hareket göremezsek tam olarak dibi görürüz herşeye sıfırdan başlamış oluruz bence bu yüzden bu görüş hiç mantıklı değil katılmıyorum ben

redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
January 24, 2019, 01:30:21 PM

bitcoin hiç bir zaman bu kadar uzun ayı piyasası içerisinde olmadı ki. haberin içeriğine de baktım. neden 10 yıl zaman lazım sorusuna cevap göremedim. bazı analistler bu türde yorum yapıyor ama bitcoin son iki dump hareketinde hep ikinci sene önemli ivme yakalamış.
LoveEther
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
January 24, 2019, 02:51:18 PM

10 Yil Abarti olmus fakat bu yil Bir Düzene girmeyecegi havasi herkezde olustu.Umutlar Seneye kaldi.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
January 24, 2019, 03:19:49 PM

Tamamen yanlış bir bakış açısı Dotcom balonuna zerre kadar benzemiyor tamam bir balonlaşma oldu ama bizim piyasanın total hacmi bir sosyal medya platformu kadar değil. Haliyle volatil bir piyasayı dotcom balonuna benzetmenin bir anlamı yok.

Yani Cardanonun 30x ten fazla değer kaybetmesine hiç şaşırmamalı.

Bunlar boğada karınlarını doyurdu muhtemelen e vizyon da olmayınca ortaya bu açıklama çıkıyor.

Vitalik te aynısını yapıyor tekrar o kadar yükselmeyecek vs diyerek aklı sıra dürüst davranıyor...

Sen yatırımcılarına gelişmeleri aktar ne yapacaksın onu söyle...

Yaptıkları tek şey piyasaya negatif moral pompalamak.

Shillesinler demiyorum da moral bozmasınlar en azından.

Birde kurumsal yatırımcıları çekmek lazım demiş okuyunca error verdim. 10 yıldan fazla zaman var diyorsun hemde kurumsal yatırımcı gelsin diyorsun. Bunların matematiksel zekası iyidir yazılım konusuna hakimdir eminim ama pazarlama ve reklam konusunda bunlara kaldıysak yandık demektir.

Bitcoin / Ethereum / Monero
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
January 24, 2019, 05:24:49 PM

Bende 10 yılı bulacağını sanmıyorum. Kripto paralar 1-2 yıl durağan sürse bile en kötü 2 yıl sonra, bitcoin blok ödülü düştüğü zaman değerlenecektir.
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
January 24, 2019, 05:26:58 PM

10 yıl mı? Çok uzun süre.  O kadar uzun süreceğini sanmıyorum. Eğer gerçekten 10 yıl sürerse, işimiz çok zor ve bu piyasada kimse kalmaz. Ben paramı 10 yıl neden buraya bağlayayım ki?

adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462

View Profile
January 24, 2019, 06:25:15 PM

Cardano nun kurıcusu biraz kötünser bakmış 10 yılda bırakın o seviyeleri kripto paralar kağıt paraların bile yerini alabilirler.
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
January 25, 2019, 03:24:27 AM

Süre olarak 10 yıl çok uzun.Bu kadar zamanda piyasadan uzak kalacak balina olacağını sanmıyorum. Hepsi zayıflar hamsi kadar oluverir. Bu yüzden böyle sayılara takmamak lazım.
muse45
Newbie
*

Activity: 39
Merit: 0

View Profile
January 25, 2019, 03:36:33 AM

Çok uzun bir süre.Ne piyasa döngüsüne uyuyor ne de başka bir şeye.
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630

View Profile WWW
January 25, 2019, 06:55:08 AM

10 yil gercekten cok uzun bir sure ve bu zaman zarfi icinde kayda deger bir artis olmazsa insanlar kripto para piyasalarindan iyice uzaklasabilirler. Bu kadar uzun bir durgunluk yasanmaz heralde.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 25, 2019, 06:57:07 AM

10 yıl bekleyebilecek olanlar için yine de güzel haber. Ancak 10 yıl gerçekten çok uzun bir süre. Ben 10 yıla kalmaz diye tahmin ediyorum umarım da kalmaz.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
January 25, 2019, 08:31:26 AM

10 yıl sürecekse biz pılımızı pırtımızı toplayıp gidelim,  o da iyi sallamış arkadaş. Tahmin tutturmak için zaman aralığını uzun tutarsın normal ama sen baya bi abartmışsın be birader. 10 yıl çok uzun bir süre o zamana kadar kim öle kim kala.
ynclksnr321
Member
**

Activity: 280

View Profile
January 25, 2019, 09:01:26 AM

10 yıl sürecekse biz pılımızı pırtımızı toplayıp gidelim,  o da iyi sallamış arkadaş. Tahmin tutturmak için zaman aralığını uzun tutarsın normal ama sen baya bi abartmışsın be birader. 10 yıl çok uzun bir süre o zamana kadar kim öle kim kala.

Aynen büyük yatırımcı bile 10 yıl burayı beklemez. Bu tarz bir açıklama yapmasının akla yatkın hiç bir yanı yok. Hem kripto bir projenin CEO'su olup hemde yatırımcıya bugün git 10 yıl sonra gel demek hangi zekanın ürünüyse...
alainn
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile
January 25, 2019, 11:23:07 AM

Çok abartı bir rakam, şuanda altcoinlerde bir sıkışma var btc den bağımsız yükseliyorlar. Bir anda herşey değişebilir bu yıl dahil bundan sonra kripto yılı olacak bence. Herşey güzel ve olumlu haberlere bakıyor.
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
January 25, 2019, 12:18:33 PM

10 yıl sürecekse şuan hali hazırda mevcut olan projelerin %99'u yok olur şimdiden. Cardano'nun 10 sene sonra hala kendini devam ettireceği ne malum. Bilerek bu tarz açıklamalar yapıyorlar, boğada yatırım yapanların hepsi zararda. Akıllarınca 10 sene bize dokunmayın demek istiyor.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
January 25, 2019, 01:02:17 PM

haber detayında neden 10 yıl sorusu cevabı yok. ikincisi bu sefer ki dump öncekilerden ne farkı var ki.

2 dolardan 1200 dolara yükseldi 600x ne oldu?

150 dolardan 20,000 dolara yükseldi 133x

bu ikisinde %80 - %94 arasında geri çekilmeler yaşandı.

20,000'den itibaren başlayan gerilemede en fazla %80'in biraz üzerini gördük.

her şey kitabına uygun gidiyor.

ama benim çekincem şu.

bitcoinde ters bayrak formasyonu gözüküyor. günlük ve özellikle haftalık grafikte. çalıştıracak olurlar ise o bayrağın sapı kadar aşağıya salma durumu var.

Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
January 25, 2019, 01:12:26 PM

10 yaşına yeni gelmiş bir piyasada yoktan 20000 dolara gelmiş bir bitcoin in tekrar toparlanması için 10 yıl daha gereklidir demek abesle iştigalden başka bir şey değildir. Ağzı olan konuşuyor işte.
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
January 25, 2019, 04:07:07 PM

Söyledikleri gibi kötümser olmaya gerek yok. Zaten dünya ekonomisi bir dönüşüm yaşadı ve en sıkıntılı dönem olan tanışma aşaması atlatıldı. Bundan sonrası daha emin adımlarla yükselmedir. Benim görüşüm maksimum 2020 yılının sonuna kadar muhteşem bir dönüşüm ve yükselişin bizi beklediğidir. Evet bende öngörülerimi güncellemek zorunda kaldım çünkü piyasaya olan güvenin tekrar sağlanması gerekiyor ve bunun için SEC gibi kurumların onayladığı, büyük ülkelerin kabul ettiği kripto paralara ihtiyaç olacak ve bu gerçekten uzak bir zamanda olmayacak ( hemen de olmayacak ). Ama olacak, muhakkak olacak.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: