Bitcoin Forum
June 15, 2024, 09:54:48 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ben H-Ant -Antminerinize saldırmaya devam edeceğim !  (Read 61 times)
a7pha (OP)
Jr. Member
*

Activity: 94
Merit: 1

View Profile
January 25, 2019, 07:32:17 AM

ASIC madencilerine  fidye tuzağı

Siber güvenlik araştırmacılarından gelen haberlere göre, Bitcoin madencilerini hedef alan yeni bir fidye yazılımı virüsü tespit edildi. H-Ant adında bir dosya kilitleme virüsünün, Çin’deki bazı Antminer modellerine bulaştığı iddia ediliyor ve fidye ödenmediği takdirde, yazılım virüs bulaşmış makineyi imha etmeyi amaçlıyor.

Ransomware yaratıcıları, Bitcoin madencilerine saldırmak için yeni bir yöntem buldular. Mağdurların fidyeyi ödemek için kripto para elde etmek zorunda kaldıkları geleneksel fidye saldırılarının aksine, H-Ant ransomware mağdurlarının ellerindeki kripto para birimlerini hedef alıyor. Belirli Antminer marka cihazları özellikle hedef alan H-Ant fidye yazılımı ilk kez Ağustos 2018’de siber güvenlik uzmanları tarafından keşfedildi. Ancak kötü amaçlı yazılım bu aya kadar yaygın hale gelmedi. H-Ant bir S9 modeline, T9’a ve hatta L3 Antminer marka Litecoin madencilerine saldırabilir özellikte.
Bölgesel medya kuruluşu Yibenchain, Canaan marka Avalon madencilerinin de saldırı altında kaldığı raporun bulunduğunu açıkladı.
Haberin devamı için: https://btcmagazin.com/ben-h-ant-antminerinize-saldirmaya-devam-edecegim/
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
January 25, 2019, 08:26:40 AM

Zaten madenciler para kazanamıyor son dönemde bir de bunlar mı çıkmış, adam ne kazanıyoki neyin fidyesini verecek sana. Bir de bu virüsü nasıl gönderiyolar ki o kadar kolay olmasa gerek cihazlara ulaşmak. Her gün yeni bir sahtekarlık haberi geliyor.
ynclksnr321
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
January 25, 2019, 09:11:26 AM

Biliyorum bireysel madencilik ile bu işler çok zor olurdu. Ancak havuzların ve havuz şirketlerinin bu işe el atması hiç iyi olmadı. Bu yolla bu tarz saçma kişilikler, olmadık işlerin peşine düşmeye başladılar...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: