Bitcoin Forum
May 12, 2024, 12:00:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: catex borsası için bir tanıtım, divident ve mining özellikleri ( harika sistem)  (Read 295 times)
freim (OP)
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
January 26, 2019, 08:56:51 AM
Last edit: January 26, 2019, 03:55:08 PM by freim
Merited by TECSHARE (2)

En iyi ve en şeffaf ticaret hizmetini sunmak için Catex projesinin en temel amaçları arasında olmuştur hep. Birçok borsa hakkında ortaya çıktığı günden beri onlarda olumsuz mesaj yorum oluşmuştur fakat bu catex borsası için geçerli değildir. Bu zamana kadar olumsuz bir mesaj veya olumsuz bir yorumu işitmedim. Bu catex’in aslında ekibinin ne kadar kaliteli bir ekip olduğunu gösteriyor. Çünkü ekip bu borsanın ana amacından sapmayarak yatırımcıların veya traderların isteklerine yoğunlaşıyor.

Sizlere borsayı daha yakından tanıtmak istiyorum; yukarıdaki ekran görüntüsünü kendim aldım, zaten bu borsada işlem yapan birisi olduğum için anlatmakta çok fazla zorlanmayacağım, ayrıca borsa zaten oldukça kullanışlı olduğu için bizlere de bir şey bırakmıyor.

Evet baktığımızda, ETH/BTC grafiğini almayı ön gördüm, birçok yatırımcıya daha duyulmamış altcoinlerin ekran görüntünü vermenin uygun olmayacağını düşündüm. Sistem oldukça basit, sayfanın orta kısmında bir grafik var ve grafik gerçekten çok kullanışlı, hemen altında işlem bölümünün yer aldığını görmekteyiz. BUY ve SELL bölümleri alt alta verilmiştir. Bu pencerelerin sağ kısmında bekleyen emirleri görmekteyiz. Kırmızı emirler satış yeşil emirler ile alım emirlerini ifade etmektedir. Tüm bunların yanı sıra hemen sağ kutucukta ise üstte yer alanda hangi coin ile işlem yapmak istiyorsunuz onu seçmenize yarayan bir bölüm yer almakta ve trading history ise yapılan işlemleri göstermektedir.

Peki sizin yapacağınız emirler nerede yer alacak? Bu soruya hemen sell bölümünün altında yer alan my order ve my trading history yani işlem geçmişin ve şuan ki işlemlerini görebileceğin bir bölüm yer almaktadır.

Bir diğer önemli bölüm ise yukarıdaki ekran görüntüsünden de gördüğünüz gibi asset bölümüdür. Yani varlıklarım bölümü. Arkadaşlar bu bölümden borsa ile ilgili olarak her şeye ulaşabilirsiniz. Deposit yapmak için buraya gelebilir, whitdraw yapmak için bu bölümü kullanabilirsiniz. Ayrıca transferlerinizin geçmişini bulmak için ve trading history ve order history bölümlerinden de sipariş geçmişi ticaret geçmişi görüntüleyebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak burada profil bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca security bölümünden güvenlik ayarlarınızı ayarlayabilirsiniz. Bir çok kişinin elbette merak ettiği bir diğer husus ise burada alım çekim yatırım trade etmede kyc zorunluluğu var mı sorusu olacaktır. Şuan yok arkadaşlar daha sonrası için tabi ki olur mu olmaz mı bilemeyiz.

Website: https://www.catex.io/

şimdi divident olayına geçiyorum arkadaşlar....

Arkadaşlar öncelikle borsaya giriş yaptıktan sonra asset bölümüne geliyoruz.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi locking kısmına geliyoruz, burada sağ kısımdaki kilitmeyi şimdilik görmeyin, daha sonraki ekran görüntüsünde kilitleme emrimizi verince buraya bu şekilde düşmüş olacak.

Yukarıda gördüğümüz ekran görüntüsü ilk başta asset bölümünde girdikten sonra locking demiştin ordan sonra burası geliyor, bu bölüm oldukça basit en üst kısımda sizin bakiyeniz görünüyor, onun altında period kısmı sizin ay olarak ne kaadar kilitlemek istediğiniz süreyi seçmenizi sağlayacak, 30 gün 45 gün 60 gün gibi.

yukarıda gördüğünüz ekran görüntüsü ise dividentten gelen bir günlük tutar diyebiliriz. Bu kısım da göründüğü gibi asset kısmından gelinip divident seçilerek görüntülenebiliyor.

Arkadaşlar veriler doğru olsun diye kilitlenmiş bir tokenler üzerinden anlattım, diğer türlü belki söylediklerim havada kalacaktı. Aslında oldukça basit belki bilmeyen yapamayan zor olduğunu düşünen arkadaşlarımız vardır diye paylaşmak istedim. desteklerinizi esirgemeyin Wink

Şimdi ise mining nasıl yapılıyor ona bakalım.

ASlında bu sorunun cevabı oldukça basit direk al sat yapılarak diye bilirim. fakat ufak tefek ayrıntılar var mesela hangi pariteler arasında yaptığın al sat mininge dahil oluyor ? işte aşağıda gördüğümü ekran görüntüsünde yanında kürek işareti olan pariteler bu sorumuzun cevabı.

bu yukarıdaki ekran görüntüsünde bir konuya daha dikkat çekmek istiyorum, yukarıda "catt mined this hour" yani saatlik mining limiti bu limit arkadaşlar 75000 görüldüğü gibi burada bu limit dolmuş, bazen 10 dakikada bazen 15 dakikada bazende 1 dk dolduğu oluyor.

Tabi burada birde şunu belirtmekte fayda var mesela sizin 200k catt tokeniniz var burada sizin limitiniz %1 yani 2k CATT token siz yaptığınız işlemden 2k catt token alacaksınız saatlik, burada limitlere dikkat etmenizi tavsiye ediyorum, zaten bir kere denediğiniz de fee miktarının %1.05 katı ile ayarlı. yani mesela alım satımda ödediğiniz fee 100 sats herhangi bir coinden 105 sats değerinde catt kazımış oluyorsunuz.

bunların haricinde yukarıda zaten normal eth btc paritesi al sat bölümü diğer kalan şeyler tamamen aynı, sorularınız olursa bu başlıkta cevap verebilirim, ve yeni durumlar ortaya çıkarsa sürekli güncel tutacağım teşekkür ederim.

Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715472025
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715472025
Reply with quote  #2

1715472025
Report to moderator
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
January 26, 2019, 10:04:27 AM

bu şekilde bir sürü başlık açarsan insanları catex borsasından nefret ettireceksin hocam. bütün anlatacaklarını tek başlıkta anlatsan olurmuş.
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
January 26, 2019, 10:27:58 AM

Borsa daha yeni ama belirli bir süre geçmesi lazım bana göre şimdilik daha erken. Çoğu iyi dediğimiz borsalar bir bakıyorsun güvenlik açığı çıkabiliyor.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 26, 2019, 10:31:32 AM

ben borsayı kullanıyorum ama şuan için sadece catt alıp bekliyorum malum bu kadar reklamın olduğu yerde mutlaka catt ın fiyatına pozitif etki yapmasını bekliyorum.

freim (OP)
Member
**

View Profile
January 26, 2019, 10:37:08 AM
Last edit: January 26, 2019, 06:07:11 PM by freim

bu şekilde bir sürü başlık açarsan insanları catex borsasından nefret ettireceksin hocam. bütün anlatacaklarını tek başlıkta anlatsan olurmuş.

başlıkları bir araya topladım hocam teşekkürler öneriniz için .
eskalb
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile WWW
January 26, 2019, 10:42:09 AM

Tüm faydalarının ve yararlılığının dışında en azından bir mücadele var adamlarda. Bounty yapıyorlar ön plana çıkmaya çalışıyorlar.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
web_PC
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
January 26, 2019, 08:30:33 PM

Cat.ex son zamanlarda her yerde karşıma çıkmaya başladı . İnşallah gerçekten ilerler de piyasaya yeni bir soluk getirir . İnsanların zaten güveni kayboldu . Tekrardan güven kazanmak önemli.

Endemicc
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 2

View Profile
January 26, 2019, 08:33:23 PM

Bende imzasına şimdi katıldım elimde çok az var ama yeterli bulmuyorum.Para edeceği kesin bir süredir takipteyim.Fiyatı düşük 1000 satoshiden aşağı indi uzak gelecekte herşey olabilir.
matador1903
Member
**

Activity: 182

View Profile
January 26, 2019, 08:51:13 PM

Yakın bir zamanda kampanyası başladı ve ses getirdi birçok kişi kampanyasına katıldı ve boşa bir uğraş gibi görünmüyor borsası olan bir coin
barslanhan
Member
**

Activity: 658

Graphic Designer

View Profile WWW
January 27, 2019, 03:31:53 AM

Borsa zaten Ağustos 2018 den beri aktif halde ve muhtemelen kullanıcı çekmek için ya da CATT coinin bilinirliğini daha da arttırmak için yapılan güzel bir PR çalışması. Ancak reklamın iyisi kötüsü olmaz bizde katkıda bulunalım.. CAT.EX borsası kullanıcılarına hem farklı kazançlar sunuyor hem de yapılmamış olanları yaparak Dividend denen özellikle CATT coinlerini kilit altında tutanlara %80-90 lara varan kazanö imkanları veren özelliklere sahiptir. Bu özellikleri benim çok ilgimi çekmiş durumda.
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
January 27, 2019, 06:15:29 AM

Başlığı açan freim arkadaşıma sorum var. Aşağı yukarı günlük 1-2 dolar gelsin istiyorsak. Kaç adet catt ve kaç günlük kilit yapmamız lazım?  Aşağı yukarı varsa bilgin cevaplarsan sevinirim. Diğer başlıkları kilitlemen güzel olmuş bence.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
January 27, 2019, 08:07:17 AM

Borsa ağustos ayında faaliyete geçmiş.Yeni bir borsa şu anda görünen.Hacim arttıkça bence yatırımcıların güzel kazandıracaktır.Tabi yatırımcıları da hacim artmasında yardımcı olmaları lazım.Kendisi bu borsayı kullanmıyorsa başkasının kullanmasını beklemek biraz abes olur.Reklam çalışmaları ile iyi değerleneceğini düşünüyorum.
Sefatih
Member
**

Activity: 150
Merit: 11

The Great Trader

View Profile WWW
January 27, 2019, 08:32:02 AM

catexin tokeninide takip etmek lazım. Binancecoin -coinex gibi olabilir adamlar şuan problemsiz görünüyor.
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
January 27, 2019, 08:50:21 AM

Catex borsasının büyük adımlar attığını duyuyorum hep. Adamlar güzel işler yapmaya başladılar. Özellikle bu mining özelliği sayesinde büyük bir adım attılar.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
January 27, 2019, 10:36:31 AM

Sadece token ini alıp bunu borsa da kitlesek yetmiyor mu? İllaki kendimizin de al-sat yapmamız gerekecek ise pek anlamlı olmaz bence.
Borsaya insan çekmenin bin çeşit yolu var. Bu yaptıkları kampanya yapılabileceklerden bir kısmı sadece.
İmzadan geleceklerin üzerine bir miktar da borsadan alıp kitlemeyi düşünüyorum.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
January 27, 2019, 11:09:50 AM

Sadece token ini alıp bunu borsa da kitlesek yetmiyor mu? İllaki kendimizin de al-sat yapmamız gerekecek ise pek anlamlı olmaz bence.
Borsaya insan çekmenin bin çeşit yolu var. Bu yaptıkları kampanya yapılabileceklerden bir kısmı sadece.
İmzadan geleceklerin üzerine bir miktar da borsadan alıp kitlemeyi düşünüyorum.

Dividend alabilmek için catt kilitlemeniz yeterli.Mining ile dividendi karıştırmamak gerekiyor.Kısaca ben etliye sütlüye karışmam kardeşim.Ben catt tutucam bana borsa günlük kar payımı versin yeter diyorsanız.
Alacaksınız catt sonra 2 aylık kilitleyip kafanız rahat edecek.gece dividendler hesaba yatıyor zaten.
isterseniz 1 haftalıkta kilitleyebilirsiniz ama kar payı düşük oluyor.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
January 27, 2019, 12:18:22 PM

Mining yapılan coin sayısı düşürüldü.  Eth ltc qtum etc bch gibi hacmi daha yüksek coinlerde mining yapılabiliyor artık. Bundan dolayı da elinize değeri olan coinler gelecek . Önceden ne kadar hacimsiz coin varsa bunu da dividend diye dağıttılar. Keşke şu işlemi en başından beri yapsaydılar.

jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
January 27, 2019, 02:08:04 PM

CATEX borsası son günlerde sürekli gündemde ve bu boşuna değil. İşleyiş olarak çok iyiler ve geliştirici ekip de sürekli platform üzerinde çalışıyor. Boğa geldiğinde CATEX kesinlikle daha çok kullanılacak ve tercih edilecektir.

waybesuricata
Sr. Member

Activity: 1764
Merit: 345

View Profile
January 27, 2019, 02:16:36 PM

Teşekkürler hocam öncelikle konu ve anlatım için. Catex kendini özellikle Türk kullanıcılara göstermeye başladı gibi, borsa daha fazla tanınmak için girişimlerde bulunuyor baya.

▄▄███▄    ▄███▄▄
     ▄▀▀    █    █    ▀▀▄
    ██    ▄▄▀    ▀▄▄    ██
    ▀▄▄▄█▀▀        ▀▀█▄▄▄▀
  ▄▄█▀█▄              ▄█▀█▄▄
▄█▀     ▀▀█▄     ▄▄█▀▀     ▀█▄
██          ▀█▄▄█▀          ██
▀█▄     ▄▄▄█▀▀  ▀▀▀▄▄▄     ▄█▀
  ▀█▄▄▄▀▀            ▀▀▄▄▄█▀
   █▀▀▄▄▄            ▄▄▄▀▀█
   ██  ▀▀▀▄▄      ▄▄▀▀▀  ██
    ▀▄     █      █     ▄▀
      ▀▀▄▄▄▀      ▀▄▄▄▀▀
.
cogwise
  ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
.
Hyper-charge your trading with intelligent insights   ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
▄█████████████████████▄
███████████████████████
████▀███████▀   ▀▀▀▄███
███▌  ▀▀███▌       ▄███
███▀               ████
███▄              █████
████▄            ██████
█████▄▄        ▄███████
████▄       ▄██████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
████████████████▀▀█████
███████████▀▀▀    █████
██████▀▀▀   ▄▀   ██████
███▄     ▄█▀     ██████
██████▄ █▀      ███████
███████▌▐       ███████
████████ ▄██▄  ████████
██████████████▄████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
█████  ▄▄▄▄▄  ▄▀███████
█████  █████  ██▄▀█████
█████  █▀▀██▄▄▄▄  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████

█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀  █████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
January 27, 2019, 08:05:38 PM

Güzel bir projeye benziyor.Bounty yaparak borsalarını şöhret yapmak istiyolar ama bu kötü piyasada ilgi çeker mi bilemiyorum.Şu an en dandik coinlerin bile para ettiği bir döneme giriyoruz.Bakalım nasıl olacak

▔▔▔▔▔
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: