Bitcoin Forum
May 22, 2024, 02:41:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Para Giriş - Çıkışlarında Takibe Yakalanmak  (Read 535 times)
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
July 09, 2019, 02:50:52 PM

Varlık barışı bitti. Böyle bir seçenek yok. O işin vergisi de %2 filan değil. Yurtdışından ülkeye bireysel olarak getirilen paranın vergisi %30'lara yakın. (O yüzden kimse getirmiyor zaten)

Varlık barışı 2016/2017/2018'de getirildi ve 2019'da yeni bitti, tekrar geleceğini garanti ediyorum çünkü 2002'den beri ara ara Varlık Barışı geliyor. Eğer Varlık Barışı'nın vergisi %2 değilse ben nasıl Varlık Barışı kapsamında paramı Türkiye'ye getirdim? Maliyeci hesaplayarak %2'yi hesabımdan düştü açıklama kısmında da VARLIK BARIŞI yazıyor. Bu bazen Varlık Barışı, bazen XXXX sayılı, bazen YYYY sayılı kanun olarak geçer.

1:1 tanımadığınız biriyle alışveriş yapmayın, ELDEN BOZDURMAYIN! Her zaman dolandırılma riskiniz var.

Takibe yakalanmak istemiyorsan, git Monero al, Verge al, ZCash al. Bitcoin'i bozdurmak için bir borsada hesap açtıysan, anonimliğini kaybetmiş oluyorsun. Ya hiçbir borsada hesap açmayacaksın ya da kaynağı belirsiz parayı bu işe sokmayacaksın. Başka bir seçenek yok ne yazık ki...

Evet, tanımadığınız insanlarla bunu yapmayın. Benim forumdan ticaret yaptığım iki kişi var, onlardan da parayı dövizcide farklı bir para birimine çevirerek aldım. Yani o bana parayı dövizde çevirip verdi, dolayısıyla yapılan işlemden ya da kaynağından ben sorumlu değilim ortada bir ticaret olduğunun kanıtı elinizde olduğu sürece sorun yaşamazsınız. Ayrıca konu anonimlik değil, vergi ile ilgili dolayısıyla Zcash ya da XMR'ın bununla pek bir ilgisi yok Smiley
aykutgunes
Newbie
*

Activity: 39
Merit: 0

View Profile
July 09, 2019, 05:15:44 PM

Derin konu bende umarım yakalanmam bu aralar sık sık yapmaya başladık al satı  Undecided
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
July 13, 2019, 10:41:18 AM

Varlık barışı bitti. Böyle bir seçenek yok. O işin vergisi de %2 filan değil. Yurtdışından ülkeye bireysel olarak getirilen paranın vergisi %30'lara yakın. (O yüzden kimse getirmiyor zaten)

Varlık barışı 2016/2017/2018'de getirildi ve 2019'da yeni bitti, tekrar geleceğini garanti ediyorum çünkü 2002'den beri ara ara Varlık Barışı geliyor. Eğer Varlık Barışı'nın vergisi %2 değilse ben nasıl Varlık Barışı kapsamında paramı Türkiye'ye getirdim? Maliyeci hesaplayarak %2'yi hesabımdan düştü açıklama kısmında da VARLIK BARIŞI yazıyor. Bu bazen Varlık Barışı, bazen XXXX sayılı, bazen YYYY sayılı kanun olarak geçer.

1:1 tanımadığınız biriyle alışveriş yapmayın, ELDEN BOZDURMAYIN! Her zaman dolandırılma riskiniz var.

Takibe yakalanmak istemiyorsan, git Monero al, Verge al, ZCash al. Bitcoin'i bozdurmak için bir borsada hesap açtıysan, anonimliğini kaybetmiş oluyorsun. Ya hiçbir borsada hesap açmayacaksın ya da kaynağı belirsiz parayı bu işe sokmayacaksın. Başka bir seçenek yok ne yazık ki...

Evet, tanımadığınız insanlarla bunu yapmayın. Benim forumdan ticaret yaptığım iki kişi var, onlardan da parayı dövizcide farklı bir para birimine çevirerek aldım. Yani o bana parayı dövizde çevirip verdi, dolayısıyla yapılan işlemden ya da kaynağından ben sorumlu değilim ortada bir ticaret olduğunun kanıtı elinizde olduğu sürece sorun yaşamazsınız. Ayrıca konu anonimlik değil, vergi ile ilgili dolayısıyla Zcash ya da XMR'ın bununla pek bir ilgisi yok Smiley

Varlık Barışı uzatılır demiştim: https://m.haberturk.com/son-dakika-varlik-barisin-da-sure-uzatma-teklifi-2502354-ekonomi

Hem de bu sefer vergisi %1, BNB’den parayı vurursak başvururuz inş Smiley
mugt
Member
**

Activity: 183
Merit: 35

View Profile
July 14, 2019, 04:03:49 PM
Last edit: July 19, 2019, 06:34:49 AM by mugt

Vergi vermemek için dikkat edeceğiniz en önemli nokta bankalar nezdinde girenlerin çıkanlara eşit olması, denildiği gibi bankaya giren çıkan önemli değil. Banka parayı özkaynak olarak kullanmak için hesapta tutmanızı ister. MASAK vb. kurumlar mutlaka üst katmanda işlemleri inceleyecek. Üstelik geriye dönük taramaya da takılabilirsiniz. (adını duymadığınız birileri gelir) Smiley yani gelir elde etmezseniz vergi de vermezsiniz. Peki işlemlerden elde edileni nasıl çekeceğiz diyeceksiniz. Onun için çok farklı yöntemler mevcut. Ama paşa paşa verginizi verin başınız derde girmesin. @Matthias9515'ın dediği gibi ülke olarak varlık barışını çok seviyoruz. Üstelik %1, yurtdışından para getirme yöntemlerinde %2-4 arası değişen komisyonlar vermektense %1 gibisi yok yakında %0.99'la paranızı getiriyorum diyen duyarsanız şaşırmayın yani Smiley
saykokemal
Newbie
*

Activity: 153
Merit: 0

View Profile
July 18, 2019, 07:20:04 AM

Bu tarz konular tamamen keyfi uygulamalarla sürüyor. Önemli olan sizin kaynağını ispat edebilmenizdir. Dijital olarak her türlü kayıt ortada olduktan sonra bir problem yaşayacağınızı düşünmüyorum.
brciso
Jr. Member
*

Activity: 40
Merit: 1

View Profile
July 29, 2019, 08:35:42 PM

Once bir kar elde edelim bu işten de gerekirse karımızdan vergimizi veririz. Batmaya oynuyoruz kripto işinde o yuzden vergiyi dusunmenin manası cok yok şimdilik  Grin
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
August 24, 2019, 09:56:51 PM

Bu konuyla ilgili şöyle bir açıklama yapayım. Hiç bir şekilde devlet senin küçük hesap hareketlerini takip etmez. Ancak, afaki olarak çok büyük rakam hesabına giriş olursa o zaman bir takip söz konusu olur. Nasıl bir rakamdan bahsediyoruz. Mesela ayda hesabına 1000 TL gelen biri göze batmaz ama 1 ay 1000000 TL gibi büyük bir rakam hesaba geldiğinde işte o zaman soruşturmaya alabilirler.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 05, 2019, 02:58:17 PM

Bunu ben zamanında işsiz olduğum için çok kafaya takmıştım boğa zamanı sırf bu yüzden realize olmamıştım artık sen hayal et pişmanlığı..
Hiç bir şey olmaz kafaya takma olursa bile ufak bir miktarla yırtarsın.
andyge
Sr. Member

Activity: 509
Merit: 253

View Profile
October 05, 2019, 07:10:04 PM

Bunu ben zamanında işsiz olduğum için çok kafaya takmıştım boğa zamanı sırf bu yüzden realize olmamıştım artık sen hayal et pişmanlığı..
Hiç bir şey olmaz kafaya takma olursa bile ufak bir miktarla yırtarsın.

Şuanda türkiyede bunun için belirgin bir tedbir, yasak yada sıkı bir politika yok ama gelecekte böyle bir şey olmayacağını kimse söyleyemez. Genelde 5 yıla kadar geçmişe yönelik hesap hareketlerine bakıldığı söylenmekte. Bu durumda devletin keyfi uygulamalarına, kasadaki paraya ve ihtiyaca bakar böyle bir uygulamanın gelmesi.

Daha aylar önce Adsenseten gelir elde edenleri listeleyip hesaba çektiler. Kimseyi korkutmak felan istemem tabi ki. Ama ihtimalleri konuşuyoruz. Şuan için hiç bir sorun yok.
caseystephenson
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
October 08, 2019, 03:10:09 PM

Bir şey olmaz raaad olsun Wink
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: