Bitcoin Forum
May 21, 2024, 02:14:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Twitter fenomenlerinin yeni atraksiyonları  (Read 453 times)
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
January 30, 2019, 07:18:27 PM

Dün arkadaşımın telefonunda gördüğüm için bu başlığı açmaya karar verdim. öyle isim vermeden atıp tutmuyorum arkadaşlar öncelikle bu bilinsin.

crypto kemal ve mak adlı kişilerin ayrı ayrı whatsap grupları varmış. arkadaşa bir iki airdrop formu doldurma konusunda yardımcı olurken gördüm.
bu ne dedim? bana adlarından bahsettiğim kişilerin grupları oraya katıldım dedi. hatta kemal mft diye bir token söylemiş onun reklamını yapıyordu. şimdilik %15 yaptı haberiniz olsun diye bir şey yazmış.

Diyeceğim o ki; bizim insanımız akıllanmadığı sürece bu adamlar çok para kazanır. Twitter galiba bunları banladı ki bu yollar ile para kazanma derdindeler.

bu tarz olanlar varsa bildiğiniz alta ekleyin. insanlar biliçlensin bu kişilerin sizden benden üstün yanı yok. ayrıca çok fazla bir şey bidikleri de yok. zaten çok bilgili kişiler forumda coin token önermeden balık tutmayı öğretiyor o kişileri takip edin yeterli. twitterda kileri boş verin.

Herkese bol kazançlar dilerim. Aldığınız coinler hep pump yesin...

özellikle son cümle herkesin amin diyeceği bir cümle. amin inşallah. boğa gelse de bu fenolar la zart ile zurt ile uğraşmasak.  Cheesy Cheesy

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
January 30, 2019, 08:26:53 PM

piyasaya ilk girdiğim zamanlarda mak'ı tanıdım düzgün birine benziyordu, milyon dolarlık (kendi beyanı) bu tür ufak işlere gireceğini düşünmüyorum ama insanoğlu bu.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
January 30, 2019, 08:32:40 PM

crypto kemal hala var demek Smiley ben 2 sene önce takip etmeye başlamıştım bu pyiasayı ve herkes gibi twitterdan başlamıştım. Tabiki o sözde "uzman" kripto yatırımcılarının bir "bok" bilmediğini (çoğunun) birkaç ay deneyimden sonra öğrendim ve piyasayı bıraktım. Açıkcası bu piyasa teknik analizlik bir piyasa değil şuan temel analiz bilen işi götürür
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
January 30, 2019, 08:49:25 PM

hiç acıma yok bu insanlarda yakaladıklarına saplarlar. güncel bilgileri, daha doğrusu popüler bilgileri, paylaştıkları için takip etmek işe yarar. kendi araştırmanızı yapmadan hareket etmeyin yeter. ben mesela hislerimle hareket ederim. tam bir aç köpek misali.

hocam özellikle his kısmı dikkatimi çekti çevremde ki arkadaşlarıma bazen aldığım coin isimlerini paylaşırım. bana neye göre aldın diyorlar bende HİSLERİM öyle dedi deyince bana gülüyorlardı. bende hislerime göre alırım. grafik teknik meknik bilmem bende. alır beklerim hele ki boğa sezonu ise. ayı da al sat. alırım kafamda yer belirlerim ve oraya satış koyarım. satarsa satar. nasip kısmet

Boğadaki his iyi kazandırıyorda ayıda ki his de iyi kaybettiriyor. Bu piyasa girdiğimden beri yeni trade yapmaya başladım ve şunu farkettim. Al sat işi hislerle olmuyormuş Smiley Bunu kötü tecrübe ettim..
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
January 30, 2019, 09:58:23 PM

Ya bu fenomen muhabetleri epey yapilir oldu, bende baslarda takip esiyorsum ama simdilerde hic takip etmiyorum bu fenomenler ozellille bogada cok cikiyor piyasaya dikkat etmek.lazim
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
January 31, 2019, 04:42:37 PM

Makinvestment denmi bahsediyorsunuz. Önceden takip etmiştim fakat bilemiyorum ama şüphem o ki fenomenler bir coini aldırıyor millete ve pump yaptırıyor tabi kendi daha önceden almış oluyor
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
January 31, 2019, 05:31:17 PM

bence esas mesele twitter fenomenlerinin taktikleri değil de onlara inanan kimseler. yani normalde şurada şu başlığın açılması bile gereksiz aslında.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

CAT.EX Exchange

View Profile
January 31, 2019, 05:50:13 PM

İnsanlar bu piyasaya yabancı olduğu için bu tarz kişilerin tuzağına çok kolay düşebiliyorlar dikkatli olmak lazım çok dolandırıcılar var etrafta

Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
January 31, 2019, 05:57:08 PM

Boğada hepsi coin sallıyordu uçacak kaçacak diye. Ayı piyasasanına girince böyle yöntemlere başvurur oldular herhalde. Bunlara inanıp yatırım yapan varsa bıraksın bu işleri yol yakınken.

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
January 31, 2019, 06:05:27 PM

Twitter Fenomenleri her zaman bir açıklama yapıyorlar.Piyasa yükseldiğinde sürekli Bitcoinin dahada artacağını söylüyorlardı.Sonra piyasa düşüşe geçti.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
aslx66
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 4

CAT.EX Exchange

View Profile
January 31, 2019, 06:09:22 PM

Hiç bir zaman için fenomenlere bakıp yatırım yapmadım. Ama bazen etkilendiğimde oldu. Ama araştırmadan almadım. Fenomenlerin en büyük avantajı da çeşitli tokenlerden haberdar ediyor olmaları. Diğer söylediklerinin önemi yok, ve olmamalı da. Herkes işine gelen tokenleri över işene gelmeyenleri övmez.

Bunların övdüğü kripto paraların bir önemi yok ki, gidiyorlar nerede çok düşmüş token, onu önden alıp cilalamaya çalışıyorlar. Alanlar olursa üstten vermeye başlıyorlar. Yani projedir, ekiptir adamlar için hiç umrunda değil. Bu şekilde zaten yatırım yapılmaz.

Cümlelerinizin sonuna kadar katılıyorum. Adamların bizleri yani yatırımcıları önemsedikleri yok. Kendi ceplerini düşünüyorlar. Kendi ellerinde ne varsa o güzel, ellerinde yoksa o kötü oluveriyor. Bence kimsenin bu tür adamlara inanmaması gerekir.

Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
January 31, 2019, 06:46:14 PM

Piyasa yükselirken herkes fenomen, düşerken herkes sus pus. Şimdi bana yarının ne getireceğini tahmin edip tutturan bir adam gösterin ertesi gün oda yanılır. Piyasa stabilleşmeden kimse atıp tutmamalı. Atıp tutanlarada kanılmamalı.
bitcether
Jr. Member
*

Activity: 60

View Profile
January 31, 2019, 08:02:43 PM

son bir yıl içinde bu piyasanın fenomeni felan yok piyasa kendi doğrultusunda gidiyor buna da sadece balinalar etki edebilir...
yurtsever0
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
January 31, 2019, 08:22:56 PM

Bu fenomenler aslında rastgele söylemiyorlar ama kendi yaptıkları yatırımların altını doldurmak için milleti de gazlamaya çalışıyorlar.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
January 31, 2019, 08:32:09 PM

Bence kimse büyük konuşmasın. "Yok ben tongaya düşmem, "bu kadar da mal mı olunur", vs. demesin Cheesy
Gün gelir o kadar basit bir hata yapıp da paranızı kaptırırsınız ki ömür boyu kendinizi suçlayacak hale gelebilirsiniz. Para kaybetmekten bile kötü olanı da budur zaten, yani kendinizi affedememeniz... Yukarıda bir arkadaş da yazmış; profesörler bile dolandırılabiliyor bu ülkede. Yani insanların zayıf karnını bilen bir dolandırıcıdan kurtulmanız bazen zor olabiliyor. Dolandırılamayacak birkaç insan çeşidi var bence. Onlardan biri "hayır" demeyi bilenler, diğer de "kolay para kazanma hırsı olmayanlar". İnsanların çoğunun zaten mantığı ile duygularına yenildiği an "umut" anıdır. Mantığınız yapma der, duygularınız ise "ya tutarsa" der. Göz göre göre paranızı böyle kaptırırsınız.

Dediklerinize aynen katılıyorum. Genelde ben bilirim diyenlere ben uyanığım onlarım dolandırıcılık sistemleri beni kandırmaz diyenlerin başına geliyor.
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
February 01, 2019, 10:02:35 PM

Kolay para kazanma hırsı alıp başını giderken bu ve bunun gibi insanlar türeyecek, zaman zaman ortadan kaybolmuş gibi davranıp farklı yollarla benzer insanları kandıracaklardır.

Jet Fadıl bunun en büyük örneği. Elbette Bu fenolar milletten para almıyor ancak manevi prim, takipçi sayısı veyahut manipülatif hareket çabaları da onların tokatlama yöntemi.

kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 05, 2019, 04:56:38 PM

bir ara hirozaki denilen çocuk hotbit borsasını shilliyordu. ona neden ref kasmaya çalışıyorsun dedim. bana cevaben ref ile üyeliğin bana getirisi yok dedi ama takip açısından önemli demişti. hakkını yememek lazım hirozaki sayesinde pundix ten iyi kazandım 14 satoshi idi o shillediği zaman

barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
February 05, 2019, 09:12:48 PM

Pidelere fısıldayan bir arkadaş var. İşkembeden üfler ve sonrada pidelere isimler yazar, etrafındakiler çok kazandık ağam paşam şeklinde teşekkür mesajları atarken siz de akıntıya kapılırsınız haberiniz olmaz. Alttan alır grubundakilere yazar şu coine giriyorum %10 - %15 her neyse pumplatır sonra çıkar ve der ki bu pideci daha çok yolu var devam.. Ardından durağanlaşır coin çünkü beyimiz elindekileri çıkarmıştır. Sonra hızla düşer ve der ki bu düşüşte ben bir kısmını satıyorum diye araya sıkıştırır, halbuki çoktaaannn çıkmıştır. Sen dersin ki ulan bir şanssızlık oldu bak herkes kaybetti, ama pideci kaybetmez.. Sonra der ki çok ağır küfredenler var ben biraz dinlenmeye çekiliyorum. 2-3 ay dinlenir paranın ufak bir kısmını ezer geri gelir ve der ki bomba gibi döndük, hadi bakalım.. Kanmayın abicim hiç kimseye kanmayın. Bu piyasada 1,5 senede ne öğrendin dersen ilk olarak çok dillenen coine girme ikinci olarak da coine aşık olma.. Söyleyeceklerim bu kadar
Not: (Pideciyi tanıdınız dimi ??)  Grin Grin
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
February 05, 2019, 09:43:47 PM

Pidelere fısıldayan bir arkadaş var. İşkembeden üfler ve sonrada pidelere isimler yazar, etrafındakiler çok kazandık ağam paşam şeklinde teşekkür mesajları atarken siz de akıntıya kapılırsınız haberiniz olmaz. Alttan alır grubundakilere yazar şu coine giriyorum %10 - %15 her neyse pumplatır sonra çıkar ve der ki bu pideci daha çok yolu var devam.. Ardından durağanlaşır coin çünkü beyimiz elindekileri çıkarmıştır. Sonra hızla düşer ve der ki bu düşüşte ben bir kısmını satıyorum diye araya sıkıştırır, halbuki çoktaaannn çıkmıştır. Sen dersin ki ulan bir şanssızlık oldu bak herkes kaybetti, ama pideci kaybetmez.. Sonra der ki çok ağır küfredenler var ben biraz dinlenmeye çekiliyorum. 2-3 ay dinlenir paranın ufak bir kısmını ezer geri gelir ve der ki bomba gibi döndük, hadi bakalım.. Kanmayın abicim hiç kimseye kanmayın. Bu piyasada 1,5 senede ne öğrendin dersen ilk olarak çok dillenen coine girme ikinci olarak da coine aşık olma.. Söyleyeceklerim bu kadar
Not: (Pideciyi tanıdınız dimi ??)  Grin Grin

Ben tanıdım o 3-5 ay önce hesabını kapattı galiba. Boğa piyasası olunca geri gelir büyük ihtimalle. Bir daha geri gelmek dedi bakalım sözünde durabilecek mi?
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
February 06, 2019, 05:47:58 AM

bir ara hirozaki denilen çocuk hotbit borsasını shilliyordu. ona neden ref kasmaya çalışıyorsun dedim. bana cevaben ref ile üyeliğin bana getirisi yok dedi ama takip açısından önemli demişti. hakkını yememek lazım hirozaki sayesinde pundix ten iyi kazandım 14 satoshi idi o shillediği zaman

Valla Hiro bir ara çok hasta dediler, uzun süre twitterda filan göremedik. Sonra ara ara Hotbit borsasını övdü parlattı filan, o da gümledi şimdi ne diyor hiç bilmiyorum ama kendisini çok sevmem, zira pundix binanceye girdiğinde 125 satı görüp 150 lere yürüdüğünde insanlara "300 sat görecek demedi demeyin" diye yazıp ardından usulca coinden çıkıp gazlayan ve hastalık bahanesine sığınan biri. Dediğim gibi acemilik dönemlerinde kanıyorsun bu tiplere ve hoşuna gidiyor verdikleri gazlar, zengin olma hayalleri ile birleşince uçuyorsun, sonra bir koyuyorlar tepeden, kendini 30 satlarda hatta 20 satlarda gezerken buluyorsun. Ama şunun için kendisine teşekkür ederim. Şu piyasada hiç kimseye güven olmayacağını tecrübe ettirdi. Ayrıca sağlam ayakta kalmak için iyi bir düşmek gerektiğini de öğretti. Şimdi kimseyi dinlemiyorum.....Annemi bile..  Grin Grin

Ben tanıdım o 3-5 ay önce hesabını kapattı galiba. Boğa piyasası olunca geri gelir büyük ihtimalle. Bir daha geri gelmek dedi bakalım sözünde durabilecek mi?

Twittera gelmez belki ama aktif telegram grubundaki o kadar potansiyel insanı da yabana atmaz. Sıcak para tatlı gelir bırakamaz o. Pidelere fısıldayan adam bir gelir, 2-3 pump dump derken yolunu bulur 1-2 senelik geçimini çıkarır tekrar inzivaya çekilir. Sorsan senden benden inançlı ama kul hakkı o yediği, hesabını kolay veremez. O kadar insanın kanına girdi ya ne diyim. İlahi adalet gecikebilir ama asla şaşmaz.. Diğer fenolar gibi ondan da çıkar illa ki.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: