Bitcoin Forum
June 17, 2024, 06:36:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Binance'in Yapay Zekası Sim Kartı Kopyalanan Kullanıcının 46 BTC'sini Kurtardı  (Read 152 times)
mailimechul (OP)
Newbie
*

Activity: 82
Merit: 0

View Profile
January 30, 2019, 05:09:56 PM

Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ) attığı tweet'te yapay zeka veri güvenliğinin, bir borsa kullanıcısının 46 Bitcoinini kurtarmaya nasıl yardım ettiğini anlattı. CZ'ye göre Binance'in büyük veri yapay zeka sistemi, sim kartı kopyalanan borsa kullanıcısının bütün varlıklarının (46 BTC) hackerlar tarafından çekilmesine engel oldu.

"Yapay zeka sistemi anormallik algılar algılamaz para çekme talebini devre dışı bıraktı."

Siber suçlular sim kartı kopyalamakla kalmayıp kullanıcının e-posta ve 2FA'sını da ele geçirmişti ve bu Binance hesabına tam erişim sağlamalarına yardımcı oldu ancak yapay zeka sistemi suçlulara istediğini vermedi.

https://www.haberzincir.com/haberler/binance-btc-yapay-zeka
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
January 30, 2019, 05:43:24 PM

Binance şuan en iyi borsadır açık net.Adamlar bu işin hakkını veriyorlar bu sebeble başarıda kaçınılmaz.Adamalr sıfırdan geldiler diğer borsaları tokatlayıp liderliğe geçtiler helal olsun.Şuna bak yapay zeka vs.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
January 30, 2019, 06:02:48 PM

Doğru da olabilir de bunlar bana biraz reklam kokan hareketler gibi geldi. Anlat anasını satıyım, kim bilecek ki. Koskoca binance bile çok basit şekilde kaç sefer hacklendi, şimdi çıkmış yok öyle yok böyle. Çok inandırıcı gelmemekle birlikte umarım gerçektir diyorum.
mobilewalk
Member
**

Activity: 297
Merit: 10

View Profile
January 30, 2019, 06:37:47 PM

yalancinin ben avradini sikeyimi zahomusun nesin binancenin sahibi senin o gottunu sikeyim kamis emici gotveren nekadar guvenirli oldugunu isliyor bana gelin hesabi trumoa bile yaziyorum sizin aminiza koyacam eninde sonunda
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 02, 2019, 07:39:15 AM

sim kart kopyalama haberleri geçmişte birkaç defa var. binance de gerçekten bu olay yaşandı mı bilinmez ama tek başına sms doğrulama güvenli değil. akıllı telefon varsa googleda otomatik oluşturulan şifreleri de kurmalarında fayda var.
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
February 02, 2019, 09:39:05 AM

Bu haber tamamen reklam amaçlı yapılmış bir haber. Binance kısa sürede piyasanın en önemli borsası oldu ve bunu korumak istiyor. Yapay zekanın bu denli gelişmiş olabileceğine inanmıyorum.
CoinCini
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

View Profile
February 02, 2019, 11:22:44 AM

mantıklı açıklaması şudur: tüm bilgilere erişim sağlamışlar bir şekilde hesaba girmişler fakat yapay zeka farklı cihaz,ip ve tarayıcıdan giriş yapıldığını farkedip işlemi engellemiş olabilir bu sistem google'da da var başka borsalarda da var ayrıcalıklı bir durum söz konusu değil yani.
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
February 02, 2019, 11:43:27 AM

mantıklı açıklaması şudur: tüm bilgilere erişim sağlamışlar bir şekilde hesaba girmişler fakat yapay zeka farklı cihaz,ip ve tarayıcıdan giriş yapıldığını farkedip işlemi engellemiş olabilir bu sistem google'da da var başka borsalarda da var ayrıcalıklı bir durum söz konusu değil yani.
Bende böyle düşünüyorum, farklı ipden olduğu için işlemi devre dışı bırakmıştır. Yoksa sim, mail sifresi 2fa olduktan sonra nasıl anlayacak hacker olduğunu? Birde yapay zeka demezlermi Cheesy
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
February 02, 2019, 12:59:50 PM

Çok güzel bir sistemmiş binance yavaş yavaş kendini geliştiriyor bu harika. Bazen doğru yazılımlar güzel işlere yarıyor umarım hacker güvenlik savaşında kazanan güvenlik olur
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
February 02, 2019, 01:21:52 PM

Adamlar oldugu yerde durmuyor surekli kendini gelistirerek kripto para dunyasinin en guvenilir borsasi olmaya devam ediyor. Boyle giderse bircok kisi hesabini oraya tasir.
xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
February 02, 2019, 03:02:27 PM

Şöyle de bir şey var. Borsalarda insanların sahip olduklarına ulaşmanın en büyük ve en ciddi boyutu bu şekilde yapılıyor, yine de her gün hesabım boşaltılmış haberleri ve mesajları görüyoruz. Ben başka borsalarda bu şekilde parasını kurtarabilmiş ya da soyulmaktan kurtulmuş birine rastladığımı hatırlamıyorum

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Alitugra
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

View Profile WWW
February 02, 2019, 04:33:21 PM

Vallahi adamlar kendi hatasindan ya da istenmeyen nedenlede olsa magdur olacak insanlarin magdur olmasini engellemis. Surekli calisip kendini ispat eden Binanceye guvenim artarak devam ediyor. Bu gidislede lider pazar alaninda devam edecege benziyor.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
storm06
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
February 02, 2019, 10:22:39 PM

Bu sistem daha da geliştirilmeli ve dijital dünyaya entegre edilmeli. Çoğumuz veri çalınması vb. durumları yaşamıştır, maalesef geriye dönüşü olmayan durumlar da olabiliyor. Yapay zekanın bu tarz kişisel güvenliği artırıcı projelerde kullanılması çok güzel.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
Pages: [1]
  Print  

Jump to: