Bitcoin Forum
June 29, 2024, 12:31:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Re: -->www.speedshatoshi.com ~ Το 1ο ελληνικο FAUCET !!!<--  (Read 815 times)
evannemo (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 0


View Profile
January 31, 2019, 05:58:27 PM
Last edit: May 29, 2019, 05:15:42 PM by evannemo
 #1

καλησπερα στους συμπατριωτες του forum, αλλα και σε ολη την κοινοτητα. θα μπω κατευθειαν στο ψητο. μολισ εφτιαξα το πρωτο ελληνικο faucet site. Μπορειτε να ριξετε μια ματια σε αυτον τον συνδεσμο:
www.speedshatoshi.com

Η σελιδα ειναι ακομα υπο κατασκευη αλλα οι υπηρεσιες που προσφερει ως τωρα ειναι λειτουργικοτατες. Ανα μικρα και τακτα χρονικα διαστηματα θα προσθετω περισσοτερες λειτουργιες.

Οι δυνατοτητες που προσφερονται ειναι:
- FAUCET claims διχως οριο στον αριθμο και στη συχνοτητα
- BONUS για κερδη εως και 100000 shatoshi με ενα κλικ.
- GAMES για να κερδιζετε satoshi ενω διασκεδαζετε
- SHORTLINKS για μεγαλυτερα και γρηγοροτερα κερδη (εως 0.00000030 BTC)
- REFERRAL PROGRAM ωστε να διεκδικειται εως το 33% των εσοδων των referrals σας.

Επισης το site δεν περιεχει ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ, ωστε η εμπειρια που προσφερει στο χρηστη να ειναι ευχαριστη και οχι κουραστικη!
F8N00
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 230
Merit: 100


19/11/2018 - Capitulation !!!!


View Profile
January 31, 2019, 09:07:01 PM
 #2

evannemo (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 0


View Profile
January 31, 2019, 09:16:46 PM
Last edit: January 31, 2019, 10:14:46 PM by evannemo
 #3

Ευχαριστω για την ενημερωση, εισαι ο πρωτος που μου αναφερει κατι τετοιο. Η σελιδα που προσπαθεις να επισκεφτεις παντως ενημερωνει κανονικα τον χρηστη αν θελει να αρχισει το mining, με το που πατησει το κουμπι "start mining".

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: τωρα προσεξα το σημα του bitdefender. φιλαρακι πας να κανεις mining απο browser με javascript και περιμενεις το antivirus να σε αφησει; Νομιζω δεν ειναι προβλημα της σελιδας μου αυτο αλλα της γενικοτερης πολιτικης των antivirus. Παντως ειναι ιδιαιτερα ευκολο σε αλλα site (το οποιο και γινεται) o browser να κανει background mining μεσω της javascript χωρις να προειδοποιειται ποτε ο χρηστης. Ευτυχως για εμας, h javascript τρεχει στο front-end, οποτε με ενα απλο "δεξι κλικ -> προβολη πηγαιου κωδικα" μπορει να επιβεβαιωθει αν γινεται mining χωρις τη συγκαταθεση του χρηστη ή οχι.
evannemo (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 0


View Profile
February 01, 2019, 12:17:27 PM
 #4

παρακαλω θερμα καποιο σχετικο με το χωρο να επιβεβαιωσει οτι η σελιδα δεν περιεχει malware. ο κυριος απο πανω μου κατεστρεψε το ποστ με την εικονα του bitdefender που την εχει απλωσει σα σημαια. επισης παρακαλω θερμα καποιον διαχειριστη να την κατεβασει (μετα την επιβεβαιωση οτι προκειται για false positive). Γεμισε η Ελλαδα απο ημιμαθεις "σωτηρες"... Ακομα και στα φορουμς!!!
panagot
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 577
Merit: 314



View Profile WWW
February 01, 2019, 03:19:24 PM
Last edit: February 01, 2019, 07:47:57 PM by panagot
 #5

Την είδα τώρα και εγώ.  Του το έδειξε το bitdefender επειδή έχει να κάνει με το coinhive που έχει χαρακτηριστεί ως malware. Έχει μπει σε πολλές ιστοσελίδες αρκετές φορές και χωρίς τη γνώση των ιδιοκτητών.

Έχει να κάνει και με το γεγονός ότι ξεκινάει και αυτόματα να χρησιμοποιεί πόρους από τους επισκέπτες.
Since you are not logged in, all collected hashes will be donated to our website!


Ίσως πρέπει να απενεργοποιηθεί αυτό το script και να τρέχει μόνο μετά από login.



Provide a little Bitcoin with bitfortip.com to give the incentive for people to search for you online in order to win the bitcoin reward.
evannemo (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 0


View Profile
February 01, 2019, 08:17:25 PM
Last edit: February 01, 2019, 09:58:12 PM by evannemo
 #6

εχεις απολυτο δικιο, προκειται για false positive τοu bitdefender. το αν ο χρηστης ειναι συνδεδεμενος η οχι, δεν εχει καμια σημασια, το authorization dialog πεταγεται κανονικα και στις 2 περιπτωσεις. Το login message δεν εχει καμια σχεση, δεν αφορα το coinhive αλλα το site μου.
evannemo (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 0


View Profile
February 02, 2019, 03:05:05 AM
 #7

για να βλεπω λιγο κινηση παιδια...

καντε εγγραφη απο αυτο το λινκ

https://www.speedshatoshi.com/ref/evannemo

ή γραψτε χειροκινητα "evannemo" στο πεδιο referral στη σελιδα εγγραφης για να προστεθουν αυτοματα στο λογαριασμο σας 1000 shatoshi

Η προωωθηση αυτη ΔΕΝ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ! Προλαβετε την!
evannemo (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 0


View Profile
February 05, 2019, 01:45:11 AM
 #8

σας αρεσει η σελιδα? η δυνατοτητα πλοηγησης με μηδενικες διαφημισεις? η ταχυτητα και η ασφαλεια?

παρακαλω απαντηστε:
-> τι σας αρεσει?
-> τι δεν σας αρεσει?
-> τι θα προσθετατε?
-> τι θα αλλαζατε?
-> τι θα αφαιρουσατε?

οποιαδηποτε βοηθεια θα εκτιμηθει και θα "ανταμειφθει" μεσω της σελιδας. ευχαριστω προκαταβολικα
okaynow
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 546
Merit: 500


PGP 9CB0902E


View Profile
February 06, 2019, 08:13:08 PM
 #9

θα "ανταμειφθει" μεσω της σελιδας

καλα, τωρα, ηρθες το 2018 για faucet  και ανταμοιβες απο εκει ?

miner εχει ακομα η σελιδα?

1PeecNu1J8VNKpgR13nasMZWLcMZrwNJfc
evannemo (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 0


View Profile
February 07, 2019, 12:56:01 AM
 #10

πρωτον εχουμε 2019, δευτερον φτιαξε δικο σου καλυτερο
longlivecapitalism
Member
**
Offline Offline

Activity: 966
Merit: 31


View Profile
March 23, 2019, 06:56:50 PM
 #11

Πάντως το γεγονός ότι ούτε καν η λέξη Satoshi (δεν είναι Shatoshi) δεν έχει γραφτεί σωστά δεν σου δημιουργεί κάποιο αίσθημα εμπιστοσύνης ώστε να γραφτείς στο faucet. Φιλικά το λέω, έχω τσεκάρει αρκετά faucet ως τώρα, αυτά που έχουν ανορθογραφίες από την πρώτη σελίδα με απωθούν, και φαντάζομαι όχι μόνο εμένα. Και είναι και το domain name ανορθόγραφο. Προσωπικά θα ήθελα να δω ένα καλό ελληνικό faucet, αν συνεχίσεις την προσπάθεια και διορθώσεις κάποια λάθη μπορεί να τραβήξεις περισσότερο κόσμο.
athlas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
March 27, 2019, 10:55:26 AM
 #12

σας αρεσει η σελιδα? η δυνατοτητα πλοηγησης με μηδενικες διαφημισεις? η ταχυτητα και η ασφαλεια?

παρακαλω απαντηστε:
-> τι σας αρεσει?
-> τι δεν σας αρεσει?
-> τι θα προσθετατε?
-> τι θα αλλαζατε?
-> τι θα αφαιρουσατε?

οποιαδηποτε βοηθεια θα εκτιμηθει και θα "ανταμειφθει" μεσω της σελιδας. ευχαριστω προκαταβολικα

1)να μπορει να γινει withdraw σε οποιοδήποτε πορτοφολι και οχι μονο sto fauchethub
2)βαλτε και κανενα capcthca με λεξεις
evannemo (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 0


View Profile
March 29, 2019, 11:17:09 PM
 #13

το ορθογραφικο "λαθος" εγινε επιτηδες. Google-αρε shatoshi και θα δεις τι εννοω. παντως, μιας και γινομαστε σιγα-σιγα σοβαρο site, θα ανοιξει και 2ο domain διορθωομενο οπου θα γινεται ανακατευθυνση για λιγο καιρο. Υστερα το αρχικο θα κλεισει.

Μπορειτε να δειτε μερικες καινουριες λειτουργιες που εχουν προστεθει.

Συντομα θα προστεθουν περισσοτεροι τροποι πληρωμης (πχ withdraw κατευθειαν σε wallet)
καθως και θα υποστηριζονται περισσοτερα νομισματα.

evannemo (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 0


View Profile
March 29, 2019, 11:20:18 PM
 #14

@athlas
@longlivecapitalism

ευχαριστω για τα σχολια και τις υποδειξεις σας. Γραψτε μου το username σασ και θα ανταμειφθειτε μεσω της ιστοσελιδας.
athlas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
March 31, 2019, 07:00:33 AM
 #15

@athlas
@longlivecapitalism

ευχαριστω για τα σχολια και τις υποδειξεις σας. Γραψτε μου το username σασ και θα ανταμειφθειτε μεσω της ιστοσελιδας.

arte
AndreasAspros
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
April 24, 2019, 05:17:32 PM
 #16

Καλησπέρα, έκανα λογαριασμό στη σελίδα κ ξεκίνησα να μαζεύω, υπάρχει περίπτωση κάποια στιγμή στο μέλλον να μπορέσω να τα κάνω withdraw σε hardware πορτοφόλι; ευχαριστώ
evannemo (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 0


View Profile
May 29, 2019, 05:16:36 PM
 #17

Προς το παρόν υποστηρίζουμε μόνο FaucetHub για λόγους ευκολίας. Στο μέλλον αυτό μπορεί να αλλάξει.
evannemo (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 0


View Profile
June 20, 2019, 07:41:35 AM
 #18

Παρακαλώ check-άρετε την ιστοσελίδα. Έχουν προστεθεί πολλά νεα features.
MAR 85
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 24


View Profile
August 22, 2019, 03:15:54 PM
 #19

Όλα ωραία με το σαιτ σου, αλλά εγώ θα προτιμούσα την αμοιβή μου να μπορώ να την εισπράττω! Τα bitcoin fees είναι στα ύψη! π.χ να ξοδέψω τόση ώρα για να πάρω τι? Satoshis που θα δε θα μπορούν να βγουν? Βάλε dogecoin καλύτερα... άσε που παρά έχει διαφημίσεις. Τελικά η σοβαρή σελίδα που είπες ότι θα δημιουργήσεις στο post σου στις 29 Μαρτίου που είναι?
evannemo (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 0


View Profile
September 07, 2019, 06:04:22 AM
 #20

Γίνανε μερικές αλλαγές... Δείτε το site και πείτε μου μια γνώμη.
https://www.speedsatoshi.com

Το menu που εμφανίζεται πάνω όταν κάνεις scroll down σας αρέσει; Ή να το βγάλω;
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!