Bitcoin Forum
May 09, 2024, 08:26:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: NEM (XEM) Geliştiricisi İflas Ediyor, Yeni Yönetim Devreye Girdi  (Read 180 times)
bychemist32 (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
January 31, 2019, 07:24:52 PM

Fonlama sıkıntı yaşayan NEM Vakfı'nın sadece 1 aylık ömrü kaldı. Yeni yönetim yeniden yapılanmayı hedefliyor.
NEM geliştirmelerini yürüten NEM Vakfı’nın iflas etmenin eşiğinde olduğu ve çalışanlarını işten çıkarmaya başladığı rapor edildi. İflasa sebep olarak düşüş trendi ve bir önceki yönetimin kötü kararları gösterildi.

NEM Vakfı
NEM Vakfı diğer kripto para kuruluşlarının ayak izlerini takip ediyor. Bitmain, ConsenSys, Huobi ve Blockfolio da yakın zamanda çalışanlarını işten çıkarmıştı. İş gücünün azaltılması ayıların iş yeri sahiplerinin ceplerini yemesiyle kaçınılmaz hale geldi. NEM Vakfı’nın yaklaşık 150 çalışanı bulunuyor ve  birçoğunun işsiz kalacağı tahmin ediliyor.

NEM Vakfı başkanı Alex Tinsman’ın açıklamalarına göre vakıf 160 milyon token, yani yaklaşık 7,3 milyon dolar para ile kurtarılabilir. Tinsman fonlama isteğini yakın zamanda bildireceklerini belirtti. Tinsman yeni kurulan yönetim kurulunun başkanı ve yeni yönetim kurulu işe başlar başlamaz vakfı kurtarmak adına adımlar atmaya başladı.

.................................
Kaynak: https://coin-turk.com/nem-xem-gelistiricisi-iflas-ediyor-yeni-yonetim-devreye-girdi

▔▔▔▔▔
1715286368
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715286368
Reply with quote  #2

1715286368
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 31, 2019, 07:31:34 PM

Bir önceki boğa sezonunu çok iyi degerlendiremediler bence. Nem coin istenilen değerlere gelemedi. Ekip coin yakma işine girme li bence. Tabi öyle bir durum varsa...

enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
January 31, 2019, 08:09:35 PM

Nem de çoğu projenin yaptığı hatayı tekrarladı. Büyük bir proje yönetiyorsun ama piyasayı okumakta bu kadar kötü davranılmaz. Sonuçta bu işi profesyonel olarak yapan binlerce şirket var, birinden danışmanlık alarak bu süreci daha az kayıpsız atlatabilirlerdi. Çoğu projenin başındaki kişiler yalnızca kodlama konusunda uzman, yöneticilik vasfı olmayan insanlar. Şu Ripple dışında profesyonel bir şekilde yönetilen bir proje daha zor bulunur.
tufan01
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

View Profile WWW
January 31, 2019, 08:19:46 PM

Nem bu kadar eleman ve sonuç iflasa doğru.Yerinde bir karar vererek yapılanmaya gitmeleri doğru.Yoksa tamamen batıp yatırımcılarını mağdur edecekti.

r e c k o o n             ONE STOP SHOPPING APP
Global Shopping Platform (https://ieo.reckoon.com/)
[[[[[[
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
February 01, 2019, 04:05:52 PM

Birileri soruyordu kriptoparalar nasıl batacak imkansız diye aha canlı bir örneği burada nem fonlanmasan bir hiç pozisyonuna düşmüş oluyor böyle giderse hepimiz ekmeksiz kalacağız sektörü ayılar ve balinalar yönetecek
janocuk
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 6

View Profile
February 01, 2019, 04:26:36 PM

nem gerçekten kripto para camiasında kurumsal anlamda iyi işler yapan bir  kurumdu, açıkcası böyle ciddi bir sıkıntı yaşamalarına da şaşırdım. büyük bir platform ve  altcoinleri de mevcutken bu duruma düşmesi endişe veriici. sanırım birkaç gündür çok hızlı bir şekilde değer kaybetti zaten burdan az çok anlaşılıyor yatırımcı ilgisi.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
February 01, 2019, 04:55:43 PM

Boğa sezonunda hiç satış yapmadı mı adamlar . Nasıl bütün paraları bitirmişler anlamadım. Nem güvendiğim coinlerden biriydi

kartepe
Full Member

View Profile
February 01, 2019, 05:34:16 PM

nem gibi eski bir coinin bu halde olamsı üzücü ilk zamanlarda adını çok duymuştum. bu ico çılgınlığı gerçekten bir sürü düzgün coini de kötü etkiledi. eğer şimdi ortalık çöp olmasaydı bu coin bu hallere gelmezdi.

ScorpionZ
Jr. Member
*

Activity: 126

View Profile WWW
February 01, 2019, 07:18:01 PM

NEM en güvendiğim coinlerden biriydi.Uzun zamandır markette yer alan sağlamlığından şüphe etmediğim nadir coinlerdendi.İflas etmesi kötü bir gelişme olmuş.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
dodocum
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

View Profile WWW
February 06, 2019, 11:15:37 AM

Bu durum tabi ki hiç yaşanmasaydı iyi olurdu fakat, vakfın kısa sürede kendini toparlayıp yoluna güçlü bir şekilde devam edeceğine inancım tam.
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
February 06, 2019, 11:44:24 AM

Hem Nem projesi adına hemde piyasa adına kötü bir durum.Bu ayı sezonu böyle uzun süre devam ederse korkarım ki bu iflas haberlerinin benzerleri diğer projelerinde başına gelebilir.Piyasanın acilen canlanması gerekir,yoksa baya bir yatırımcı uzun zamandır zararda ve psikolojiler berbat
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
February 06, 2019, 12:02:15 PM

Doğal seleksiyon işleyecek arkadaşlar rahat olun. NEM şimdilik battığı yerden çıkacaktır. Ama eminim bir kaç yıl içinde NEM gibi çok batak göreceğiz. NEM belki sıralama olarak doğru değil ancak, olacak olan buydu... Tavşan gibi coin üredi piyasa da... Fork üstüne fork, ICO üstüne ICO... Şimdi bir STO'lar başladı...
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
February 06, 2019, 01:20:30 PM
Last edit: February 06, 2019, 01:34:11 PM by HARDCRACKERS

Nem iyi coindi bayağı aldım sattım ve işte bu olay patladamanda önce elimde vardı hatta geçen konu açtım orda resim var o zaman 0.078 usd imiş neyse 0.038 seviyesinde iflas açıklandı ve bende ne varsa kökledik malı çıktık hatta benden sonrada  dahada düştü şu anda 0.034 usd de bizde 2-3 yeni coine daha geçtik ayrıca lan ne bahtsızlık anlamadım . Cry
2 ay öncede etc için aynı haber çıktı ondanda biraz vardı oda 9 usd den zırtt indi 5 usd ve şimdi 4 usd seviyesinde resmen burnunu sürtüyorlar kıvılcım çıkartıyor gibi.XLM de aynı durumda bch-ltc side aynı durumda hepsi aşırı değer kaybetti.
İşin ilginci şu etc-nem ilk 25 de olan coindir yani bunlarda kıvılcım çıkmaya başlarsa gerisi artık 100-200-300 de olanlarda tam  mantara gelecekve çoğuda batacak.
Ama sebebi işte bu coinleri yöneten ekibin hataları birde adamlar utanmadan sıkılmadan çıkıp ya kusura bakmayın diyorda.Zarar edenler kusura bakıyor o kesin.Bu piyasaya şu aşamada 110 milyarda para girmezse aşağı gidecek 80 milyar giib  asıl gümbürtü  deprem o zaman kopacak görünen bu.
janocuk
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 6

View Profile
February 07, 2019, 08:06:02 AM

bu bize bir dersi öğretiyor, çok ani düşen ve yüzdelik olarak büyük yüzde düşen coinleri fırsat görüp almak yerine, acaba ne olmuş diye twitteri telegramı bir kurcalamak. bazen çünkü scam çıkmış, ekibi kaçmış oluyor veya hacklenmiş olabiliyor. nem in durumu farklı, çok büyük bir proje ve bir şekilde varolacağına inananlardanım.
kartepe
Full Member

View Profile
February 07, 2019, 11:38:12 AM

Bugün binance de arttı biraz aklıma şu olay geldi. Eğer bu patlıyor ise. Elinde çok olan yükseltip elinde ki coinleri boşaltmak istiyor olabilir.

usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
February 07, 2019, 01:53:07 PM

Xem yeni yonetimi ile ne zaman yukselecek.  Boga sezonu açıldığında yukselecekse hic gerek yok,  o zaman zaten butun buyukler yukselecek.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
February 07, 2019, 11:36:32 PM

Sadece bu piyasada değil geleneksel piyasalarda da şirketler teknik işle yönetim işini birbirinden ayıramıyor. Bu kadar paraya sahip olup bu durumlara düşmek ancak iş bilmezlikle olur. Umarım toparlarlar.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
February 07, 2019, 11:54:17 PM

Bu vakıf ve derneklerde para olunca hep böyle oluyor. Bizim futbol klüpleri gibi har vurup harman savuruyorlar sonra da kaçınılmaz olanla yüzleşiliyor. İş bilen kişiler tarafından müdehale edilir umarım.
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
February 08, 2019, 12:35:01 AM

XEM iyi patladı yönetim sıfır ne yaptılarsa paraları artık anlam veremiyorum milyon dolarları var adamların savuruyolar paralar eninde sonunda çoğu coin token bu sebeble patlayacak bence sirin labs'da patladı böyle parasızlıktan ceo gitmiş takım villa almış paralarla komedi ortam Cheesy
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
February 08, 2019, 12:39:51 AM

Demek ki bir çok büyük sandığımız proje boğa görmüş olmasının ekmeğini yiyormuş diye düşünüyorum bu tarz haberleri görünce. İhtiyaç olan para bulunmayacak bir para değil umarım bulurlar.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Pages: [1]
  Print  

Jump to: