Bitcoin Forum
May 30, 2024, 03:34:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiye’de Bitcoin ile benzin alma dönemi başlıyor  (Read 232 times)
karakan77 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
January 31, 2019, 10:02:36 PM

Akaryakıt istasyonlarında self-servis uygulamasına geçen Aytemiz, nakit ve kredi kartının yanı sıra bir yıl içinde Bitcoin kabul etmeyi de planlıyor.

Akaryakıt şirketi Aytemiz’in akaryakıt istasyonlarında self-servis uygulamasına geçtiğini açıklaması, Türkiye gündeminde büyük etki yarattı.

Bir depoda 10 TL tasarruf
Şirket, self-servis hizmetini kullanan tüketicilerin motorinin litresini 20 kuruş, benzinin litresini ise 15 kuruş daha düşük fiyattan satın alabileceklerini bildirdi.

Bu durum, 50 litrelik bir deponun tamamen dolumunda yaklaşık 10 liralık bir tasarruf anlamına geliyor.

HaberTürk’e açıklamalarda bulunan Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke’nin sözlerine göre, müşterilerin kendi depolarını kendilerinin dolduracağı self-servis adaları, 30 istasyonda hizmete girdi. Bu hizmeti verecek istasyonlarının sayısının bir ay içinde 100’ü geçmesi planlanıyor.

Bir yıl içinde Bitcoin de kabul edilecek
Eke, otogazlı araçlarda kullanılamayacak olan sistemin milk etapta kredi kartı ile kullanılacağını söyledi.

Sözlerinin devamında ilerleyen dönemde nakit ile de hizmet verilmeye başlanacağını belirten Eke, bir yıl içinde ise Bitcoin ve kripto paraların bile kabul edilebileceği bir noktaya ulaşmayı hedeflediklerini aktardı.

Öte yandan Aytemiz’in geçtiğimiz yıl 600 farklı istasyondan 8.5 milyar TL ciro elde ettiği kaydedildi.

Bu arada geçtiğimiz yılın Ocak ayında restoran zinciri Kasap Döner de Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlamıştı.

Haber linki: https://uzmancoin.com/bitcoin-ile-benzin/

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
January 31, 2019, 10:56:32 PM

Bu tür haberler beni çok sevindiriyor. Hem ülkemizde Bitcoinin daha çok yerleştiğini görüyorum hem de daha fazla alanda ödeme aracı olarak yaygınlaşmış oluyor. Umarım daha çok sektörde ve şirkette kullanılmaya başlanır.
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
January 31, 2019, 11:02:51 PM

Çok agresif bir kampanya yürütmesi gerek. Daha kolay ölçeklenebilir bir alt coin seçseydi daha gerçekçi olurdu. Bu cümleyi yazdıktan sonra bitcoin böyle düşer benzin böyle yükselirse bir gün karşılaşacakları muhakkak.
kriptor
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
January 31, 2019, 11:51:17 PM

Akaryakıt istasyonlarında self-servis uygulamasına geçen Aytemiz, nakit ve kredi kartının yanı sıra bir yıl içinde Bitcoin kabul etmeyi de planlıyor.

Aytemiz ide duymuş olduk yoksa amaç sadece bumuydu Grin
freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
February 01, 2019, 06:45:29 AM

Takip edenler bilir zaten Aytemiz yaptığı kampanyalarla ciddi tasarruflar sağlayan bir akaryakıt firması. Bitcoin ile ödeme alma konusu gerçekten önemli, böyle bir uygulama yapmayı düşündükleri için tebrik ederim. Açıkçası ben şaşırdım, hiç beklemediğim bir olaydı. Umarım diğer firmalar tarafından da devamı gelir.
BoozeHoundPoker
Member
**

View Profile
February 01, 2019, 06:58:44 AM

Dünya için çok küçük ama bizim için büyük bir gelişme, bu tür haberlerin gelmesi ülke adına sevindirici. Bundan sonrada diğer firmaların da bu tür olayların içerisine girmesi gerekiyor. Artık bu teknolojinin bir şekilde ülke içerisinde aktif bir şekilde kullanılması ve geliştirilmesi gerekiyor.
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
February 01, 2019, 12:30:21 PM

Son zamanlarda duyduğum en güzel haber. Geçtiğimiz yıl yaptığımız bir avrupa turunda gördüm ki, o ülkelerde özellikle Bitcoin kabul eden benzin istasyonları çok sayıdaydı. Bunu ülkemize uyarlarlarsa süper olur.
alainn
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
February 01, 2019, 12:35:16 PM

Yok artık ben şok, aytemiz self servise başlayacağını okumuştum ama bitcoin geçerli olmasını yeni okuyorum çokta sevindim. Güzel haber bunlar.
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
February 01, 2019, 12:49:51 PM

Aytemiz kullanan biri olarak bu habere çok sevindim ama ben btc ile ödeme alacam deyip öyle hemen başlayabiliyor mu bu işler? Yasal olarak düzenlenme olmadan olmaz sanırım. Sıradan bir bakkal yada küçük bir elektronikçi neysede bunlar büyük bir şirket.
slvrbrk
Jr. Member
*

Activity: 160

View Profile WWW
February 01, 2019, 02:09:41 PM

Kripto paraların yaygınlaşması için bu tarz haberlerin artması gerek kesinlikle.Umarım bir an önce gelir bu ödeme biçimi ve diğer sektörlerde de benzer haberler alırız.Kullandıkça hayatımıza daha fazla girecektir.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
superleggera
Member
**

Activity: 170

View Profile
February 01, 2019, 02:53:32 PM

Bitcoin ile ödeme alsa ne olacak kim bitcoin ile ödeme yapmak ister ki kredi kartını kullanır herkes hem daha hızlı olur hemde fee ücreti ödemezler şu anda bitcoin ile ödeme olayı hiç kullanışlı değil bazen yabancı sitelere kart bilgilerimi vermemek için bitcoin ile ödeme yapıyorum en yüksek fee ile yaptığım transferler bile bazen 2 saatte tek bir onay almıyor

ıılllıılllıı 𝐆𝐞𝐧𝐞𝐥 𝐮𝐲𝐚𝐫𝐢: 𝐊𝐫𝐢𝐩𝐭𝐨 𝐩𝐚𝐫𝐚 𝐩𝐢𝐲𝐚𝐬𝐚𝐥𝐚𝐫𝐢 𝐨𝐥𝐝𝐮𝐤𝐜̧𝐚 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐥𝐢𝐝𝐢𝐫 𝐯𝐞 𝐭𝐮̈𝐦 𝐬𝐞𝐫𝐦𝐚𝐲𝐞𝐧𝐢𝐳𝐢𝐧 𝐤𝐚𝐲𝐛𝐢𝐧𝐚 𝐧𝐞𝐝𝐞𝐧 𝐨𝐥𝐚𝐛𝐢𝐥𝐢𝐫. 𝐊𝐚𝐲𝐛𝐞𝐭𝐦𝐞𝐲𝐞 𝐡𝐚𝐳𝐢𝐫 𝐨𝐥𝐦𝐚𝐝𝐢𝐠̆𝐢𝐧𝐢𝐳 𝐦𝐢𝐤𝐭𝐚𝐫𝐝𝐚 𝐩𝐚𝐫𝐚 𝐲𝐚𝐭𝐢𝐫𝐦𝐚𝐦𝐚𝐥𝐢𝐬𝐢𝐧𝐢𝐳. ıılllıılllıı
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
February 01, 2019, 03:06:49 PM

Türkiye'de böyle gelişmelerin olması çok önemli, bu hayatımız etkileyebilir. Kripto paraların yaygınlaşmasına yardımcı olabilir. Umarım pratikte de bunu kullanabiliriz.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 01, 2019, 04:01:08 PM

bitcoin ile benzin satın alınması bunlar güzel gelişmeler. ama daha çok yatırımcıyı çekecek olan bitcoin atm leri. bankalar cüzdan hesapları ile bitcoin depolama hizmeti yanı sıra exchange vs bunlara da adım atsalar daha mükemmel olurdu.
sofikurban
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile WWW
February 01, 2019, 05:32:04 PM

Bitcoinin yapısının hizmet alanında kullanımının hala uygun olmadığını savunanlardanım ,bu işin en doğru işlemesi için en azından 2-3 yıla daha ihtiyacımız var..

Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
February 01, 2019, 06:08:50 PM

Bu tarz haberler bitcoinin bilinirliğini artıracak ve insanların katılımıyla değerlenmesine sebep olacaktır.Güzel günler bizleri bekliyor.

Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
February 01, 2019, 06:29:03 PM

Çok güzel bir gelişme umarım hayata geçebilir. Hem kripto para kabul etmesi hemde self servis olup fiyata yansıması güzel olur. Bazı gelişmiş ülkelerde zaten benzin istasyonları self servis çalışıyordu. İstihdam konusunda negatif etkisi olsada tüketiciye olumlu yansır.

Bitcoin / Ethereum / Monero
1453eko
Jr. Member
*

View Profile WWW
February 01, 2019, 06:30:14 PM

Bitcoin kullanım alanı he geçen gün artıyor ,bu kripto piyasası ve geleceği açısından son derece önemli ,fakat hali hazırda fee oranları ve işlem bekleme süreleri sorunları daha çözülmüş değil.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
storm06
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
February 01, 2019, 06:45:09 PM

Çoğumuzun bitcoin ile ödemeyeceğini bildikleri halde reklam için yapıldığını düşünüyorum; yine de güzel gelişme. Eğer alışverişlerde kullanılacaksa bence Stellar, Neo, Tron gibi 0'a yakın işlem ücretli kripto paralar daha yaygın kullanılacak.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
February 01, 2019, 06:49:53 PM

Çok güzel bir haber. Birde gerçekleşirse, değmeyin keyfimize. Bu tür haberler gerçekleşsin veya gerçekleşmesin güzel reklam oluyor. Bilinirlik artıyor. Yakında Aytemiz veya diğer şirketler kendi kripto paralarını çıkarmaya başlarsa şaşırmamak lazım
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
February 01, 2019, 09:12:45 PM

Bitcoin transferinin yavaşlığından ötürü ödeme yapmak zor ama self servis olayı mantıklı, umarım yaygınlaşır.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: