Bitcoin Forum
June 17, 2024, 06:23:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Birden fazla Ethereum cüzdanı takip uygulaması "Ethereum Block Explorer"  (Read 265 times)
Coinscup (OP)
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
February 01, 2019, 04:05:01 PM
Last edit: February 01, 2019, 05:22:09 PM by Coinscup

Ethereum ile ilgilenenlerin genelde birden fazla cüzdanı bulunmaktadır. Bounty, airdrop, asıl, gerçek, yedek derken cüzdan takibi oldukça karmaşıklaşır.
Uzun zamandır buna çözüm olabilecek bir uygulama arıyordum. Geçen gün tam istediğime uygun etherscan.io api' sini kullanan bir uygulama buldum. Adı " Ethereum Block Explorer"
Uygulamaya sadece ethereum adresini yazıp bir ad veriyorsunuz. (!! Private key yazmayınız !!) Kayıt olmak cüzdan açmak zorunda değilsiniz. Mevcut adreslerinizi ekleyip içeriğini tek tek listeleyebiliyorsunuz.
Ayrıca cüzdanınızdaki hareketleri bildirim özelliğide bulunuyor. Ben dededim bildirim alamadım ama çokta önemsemedim.
Uygulama şuan için ücretsiz. Bildirim ve ileride olacak bazı geliştirmelere premium kullanıcılar ulaşabilecekmiş. Büyük bir ihtimalle 2-3 den fazla cüzdan ekleme özelliğide premium kullanıcılara açılacaktır.
Benim derdime derman olan bir uygulama olduğundan ihtiyacı olan birileri varsa diye paylaşmak istedim. Kullanmak isteyenler aşağıdaki linkten uygulamaya ulaşabilirler.

Not: Uygulama portfolio uygulaması değildir. Mevcut kullanmış olduğunuz ethereum cüzdanınızda hangi tokenlar varsa sadece onu gösterir.

https://play.google.com/store/apps/details?id=nl.approvedapps.ethexplorer

enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
February 01, 2019, 04:35:02 PM

Paylaşım için teşekkürler. Çok fazla Ethereum cüzdan adresi olan benim gibiler için gayet kullanışlı bir uygulama. Ücretli versiyonu daha gelişmiş özellikler sunuyordur mutlaka. Ücretsiz versiyonunu indirdim, bu versiyonda token simgelerini bile göstermiyor.

Edit: Daha detaylı inceledim, henüz ücretli versiyonu çıkmamış, büyük ihtimalle bu versiyonu test edilmesi için yayınlamışlardır.
janocuk
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 6

View Profile
February 01, 2019, 04:38:48 PM

bu uygulama ne yazık ki hem arayüz hem çeşitlilik açısından bekleneni vermiyor. coinstats uygulamasını kullanmanı öneririm o daha kapsamlı ve birçok kripto para fiyatını takip edebilirsin. bunun dışında blockfolio uygulaması var. onda ise tek tek manuel olarak coinleri ve adetlerini eklemen gerekmekte. bu ikisi de güzel uygulamalar.
Coinscup (OP)
Member
**

View Profile WWW
February 01, 2019, 05:08:59 PM
Last edit: February 01, 2019, 05:25:19 PM by Coinscup

bu uygulama ne yazık ki hem arayüz hem çeşitlilik açısından bekleneni vermiyor. coinstats uygulamasını kullanmanı öneririm o daha kapsamlı ve birçok kripto para fiyatını takip edebilirsin. bunun dışında blockfolio uygulaması var. onda ise tek tek manuel olarak coinleri ve adetlerini eklemen gerekmekte. bu ikisi de güzel uygulamalar.

Bahsetmiş olduğunuz uygulamalar portfolio uygulamaları, bu uygulamanın amacı farklı. Airdrop dağıtımı sonucunda token gelip gelmediğini blockfolio ile öğrenemezsiniz.
Ethereum adresinizi kaydedip ,etherscan.io adresine girmeden token gelip gelmediğini basitçe görebileceğiniz uygulama.

Paylaşım için teşekkürler. Çok fazla Ethereum cüzdan adresi olan benim gibiler için gayet kullanışlı bir uygulama. Ücretli versiyonu daha gelişmiş özellikler sunuyordur mutlaka. Ücretsiz versiyonunu indirdim, bu versiyonda token simgelerini bile göstermiyor.

Edit: Daha detaylı inceledim, henüz ücretli versiyonu çıkmamış, büyük ihtimalle bu versiyonu test edilmesi için yayınlamışlardır.

Amatörce yapılmış uygulama olduğundan çok bir beklentim yok aslında. Hergün airdrop-bounty dağıtıldımı diye 2-3 adresi favorilerden güncelleyip bakmak yerine kullanılabilecek bir arayüz gibi.

jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
February 01, 2019, 05:13:47 PM

Blockfolio, Delta gibi uygulamalarda bildiğim kadarıyla ekstra cüzdan listelemek için ücret istiyorlardı.
Bu uygulama birçok kripto yatırımcısı için varlıklarını daha iyi yönetmek ve gözlemlemeyi sağlayabilir.

ForceDeltN
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 2

View Profile WWW
February 01, 2019, 07:26:23 PM

Bu tarz uygulamalar sayesinde cüzdanlardaki tüm coinleri tek tuşla öğrenebiliyoruz.Bence sürekli Contract eklemekten ziyade böyle uygulamalar kullanmak daha mantıklı.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
February 01, 2019, 07:44:59 PM

Güzel uygulama, böylece hangi tokenlere sahip olduğumuzu anında görebiliriz.Tabi her uygulamayı dikkatli kullanmak lazım private key gitti,hesap gitti yoksa 🙂
waybesuricata
Sr. Member

Activity: 1792
Merit: 345

View Profile
February 01, 2019, 07:45:49 PM

Teşekkürler konu için. Blockfolio, Delta gibi cüzdan takip uygulamasından başka önerebileceğiniz uygulama var mı yoksa bu iki uygulama en iyisi mi?
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 01, 2019, 08:31:39 PM

Bunu yapan telegram botları da var
Buyrun
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3146691.0

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
February 01, 2019, 08:37:13 PM

Bu işin içinde olupta tek cüzdan olan nadirdir. Ethereum cüzdanı herkesin fazladan birer tane var. Uygulama incelemeye değer. Uygulama ile cüzdandakileri aynı anda görebiliyorsunuz.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
February 01, 2019, 08:51:33 PM

paylaşım için teşekkürler bu uygulamadan haberim yoktu fakat şimdi yorumlara baktığımda da haberi olanlarında iyi yorumlar yaptığını görmedim uygulama ile ilgili tam oturmadı heralde.
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
February 02, 2019, 06:05:53 AM

İndirmedim ancak post'daki görüntüsü hoşuma gitti. Güzel bir uygulamaya benziyor.

2 eth adresim var, ikisine ayrı ayrı bakmayı seviyorum. Benim için daha heyecanlı oluyor. Paylaşım için teşekkürler.
sanacaks
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 4

View Profile WWW
February 02, 2019, 06:09:43 AM

Birden fazla cüzdanı olanlar için güzel bir uygulama olmuş. Etherscan'dan tek tek bakmak gerekiyprdu. Paylaşım için teşekkür ederim. Uygulamayı biraz inceledim daha çok gitmesi gereken yönü var. Ancak cüzdanları takip etmek için şu an yeterli gibi. Geliştirmeler yaparlarsa piayasada ki bir eksikliği kapatmış olacaklar.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
February 02, 2019, 06:54:58 AM

sırf cüzdan adreslerini yazmak adına iş görür. o verileri güncel çekiyorsa eğer tabi ki. bir sürü takip edilmesi gereken adres var hangi birisine bakayım derken hiç istemediğimiz anlar olur. o açıdan güzel.

Coinscup (OP)
Member
**

View Profile WWW
February 02, 2019, 09:59:15 AM

Bunu yapan telegram botları da var
Buyrun
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3146691.0

O telegram botunu uzun süredir kullanıyorum, bayağı kullanışlı bir bot. Ama iki cüzdan üzeri eklemeler için aylık 0,02 eth ücret talep ediyor. Bunda şimdilik sınırsız.
Bence bu programın kolaylığı etherscan.io adresine girmenizede gerek kalmaması.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
February 02, 2019, 10:41:51 AM

Telefonumda yeterince bu tarz uygulamalar var ama bunu da kuralım bakalım. En azından yeni hareket olduğu zaman gösteriyorsa o bile yeter. Diğer klasik uygulamalar da bu özellik yok.
kurcalas
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
February 02, 2019, 12:09:08 PM

Çok iyi oldu aktif kullandığım 3 cüzdanım var hepsini takip edebilirsem çok güzel olur. Paylaşım için teşekkür ederim. Sürekli etherscan takip etmek zor oluyor.
Coinscup (OP)
Member
**

View Profile WWW
February 04, 2019, 07:21:03 AM

Yorumları okuyunca programın amacı pek anlaşılmamış gibi geldi. Uygulama portfolio uygulaması değildir. Mevcut kullanmış olduğunuz ethereum cüzdanınızda hangi tokenlar varsa sadece onu gösterir. Etherscan.io da adresinizi sorgulamanın basitleştirilmiş hali diyebiliriz.
freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
February 04, 2019, 08:10:26 AM

Paylaşım için teşekkürler, faydalı bir uygulama, aynı anda bütün cüzdanlara bakabilmek adına güzel. Ben de telegramdaki botu kullanıyorum ve ondan memnunum fakat iki adresten sonra ücret istemesi iyi olmamış. Gerçi öyle olması normal biz de çok bedavacıyız sanki.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
February 04, 2019, 04:58:15 PM

Daha yeni oldukları için arayüz ve kullanışlılık problemi yaşıyorlardır. Güzel ve faydalı bir uygulama haberimizin olmasını sağladığınız için teşekkür ederim.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: