Bitcoin Forum
May 08, 2024, 07:32:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Şimdiki aklım olsaydı  (Read 428 times)
nihattbolatt (OP)
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
February 04, 2019, 07:21:19 PM
Merited by gospodin (1)

Eğer piyasaya direk para ile girmek yerine böyle yapsaydım çok farklı bir konumda olacağımı farkettiğim bir durumu sizlerle paylaşmak istedim. Bu işlere girmeden önceki halime bir tavsiyede bulunacak olsaydım bunlar aşağıdakiler olurdu.

1. Bounty işlerini öğreneceksin bounty kasacaksın isterse 100 bin yatırım yapmayı düşün yine de işe buradan başlayacaksın.
2. Bounty seçerken mecbur bu nedir ne değildir diye whitepaper ekip şu bu araştıracaksın zamanla nereden araştıracağını öğreneceksin okuma alışkanlığı edinip araştırmayı bilir hale geleceksin.
3. Senden cüzdan adresi istediğinde ethereumu neoyu eosu zilliqayı stelları tanıyacaksın token ve coin arasındaki farkı anlayacak platform coini nedir öğreneceksin.
4. Zaten ilk kampanyada token geldi borsaya girdi para etti diyene kadar minimum 3 aylık bir süre geçer. Haftalık 15 post atacaksın mecbur bu da haftada ortalama 15 başlığa ilgi duyup okuyup yorumlamak demek. 3 ay olarak hesaplarsak 180 başlık yapar ki sıfırdan giren birine eğer öğrenme arzusu varsa bir çok şey öğretir. Faydalı içerikle faydasız içeriği ayırt edecek tabula rassa gibi olan zihnini doğru bilgilerle işe yarar yazılarla doldurmayı öğreneceksin.
5. Sadece imzaya değil bulabildiğin twitter veya uğraşamam dersen telegram kampanyasına katılacaksın ki elinde bir çok token olsun ve ortalama bir fikir üret ilerleyen zamanda başarılı proje ile başarısızı ayırt etmekte sana tecrübe kazandırsın.
6. Token geldi borsaya girdi diyelim ilk başta dump yemesinin de pump yemesinin de bir anlamı olmadığını tokeni takip ettiğin için göreceksin iyi kötü ico yatırımı yaptığın bir proje borsaya girdiğinde nasıl tepkiler verecek bir fikrin olacak hepsini yaşayarak öğreneceksin. Velev ki gelmedi tokenler. Scam nedir dolandırıcı kiime denir nasıl anlaşılır anlayacaksın ve sana bunun bir bedeli olmayacak. Emeğin boşa gitmedi sen işi öğrenmek için girdin bounty işlerine unutma.
7. Eline gelen token borsaya girdiği zaman o ana kadar edindiğin tecrübelerle iyi kötü bir birikimin olacak bununla almayı satmayı deneyeceksin. Yeri gelecek 3000 tokeni 300 yapacaksın ya da 30000 ama yaşaarak 0 risk ile öğreneceksin. 3-5 veya 8-10 tokenin fiyatına ne zaman ucuz olduğunu ne zaman pahalı olduğunu bakmanla anlayacak duruma geleceksin istemesen bile ki bu o kadar önemli bir şey ki o 3-5 coinin döngülerini fiyat hareketlerini bilmek bile sana dünyaları kazandırabilir.
8. Yeri gelecek oo iyi verdi deyip yarın çeker şunu alır bunu öderim diyeceksin ama sabah bir bakacaksın dump yemiş pul olmuş. O noktada anlayacaksın ki oradaki para senin değil cebine girene kadar yolda transfer ederken bile %10 azalabilir. Lazım olan parayı atarsan aynı durumla karşılaşıp kendini zor duruma sokabilirsin. İçerideki anlık bakiyeye güvenmemek gerektiğini öğrenmiş olacaksın.
9. Yaklaşık 6-7 ay bunları yaptığın zaman piyasayı hakkında bizzat ilk elden tecrübe etmiş olacaksın ve önüne kalın kalın kitapları veya sayfalarca yazıları bir kerede okumak zorunda kalmadan adım adım emek ederek risksiz ve yaşayarak öğreneceğin için sıkılıp atladığın ya bu da önemsizdir dediğin yerler olmayacak bilmen gerekenleri bilerek yatırım yapmaya başlayacaksın.

Bu söylediklerim boğa piyasasında geçerli değil absürd bir hata yapmadıktan sonra o piyasada ne alırsan al kazanıyorsun. Durgun giden piyasada ve ayı piyasasında bu söylediklerim geçerli. Bazı arkadaşlaar küçük bir meblağ ile başlanabilir tarzında tavsiye veriyor ama ben katılmıyorum. Fomoya kapılıp para eklemeler maliyet azaltacağım diyerek para eklemeler derken o küçük miktarla kalınmıyor ve gerçekten emek vermiyorsunuz dolayısıyla bilgiler ya zorla okuduklarınız ya da anlık kullandıklarınız oluyor ve maalesef kalıcı olmuyor.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
1715196766
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715196766
Reply with quote  #2

1715196766
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715196766
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715196766
Reply with quote  #2

1715196766
Report to moderator
WhiteArmy
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

View Profile WWW
February 04, 2019, 07:22:51 PM

Bende birşey eklemek istiyorum.Bounty olsun Airdrop olsun gelen ödül çok iyi para ediyorsa durmayın bozdurun.Ben 6 ay hodl yaptım resmen para 100de 1ine düştü.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
February 04, 2019, 07:30:12 PM

hold yapmayacaksın arkadaş bountyden ne geliyorsa bozduracaksın zamanında cs bob ftt auto bunları bozdurmayasaydım şu an çöp oldular kazanamayacaktım mesela elimdeki mtcleri 50 centleri gördüğünde bozdurmadım mcafee ye güvendik tüm mtcler elimizde patladı kaç bin mtc sırf airdrop muhabbetine cüzdanda hold için kaldı ama değeri bitti binlerce dolar zarar etmeme sebep oldu
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
February 04, 2019, 07:30:30 PM

Herkesin yoğun olarak girmeye başladığı ve öğrendiği işlerde doğal olarak kazanç da düşer, öyle göstermişsiniz ki büyük paralar kazanılıyor zannedilecek, şuan nakit bırakacak çok az bounty tokeni var. Ayı sezonundayız borsaya girseler bile ico fiyatının -100x altında bir fiyatla giriyorlar. Bounty kazancı elbette sıfırlanmadı ama boğa sezonunda airdroptan kazanılan 20 usdleri şuan bounty den alamıyor insanlar, bundan sonrada harika kazançlar elde edileceğini düşünmüyorum, asıl kazanç bounty de 2016-2017 sonuna kadardı, o dönemde bounty yapanlar, güzel miktarda sermaye yaptılar.

garop
Newbie
*

Activity: 104
Merit: 0

View Profile
February 04, 2019, 07:42:51 PM

hold hold zengin olcaz dedik harbiden 99x düştü eldekiler. bi sonrsaki boğada aynı hatayı yapmıycam inşallah.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
February 04, 2019, 07:43:05 PM

Güzel yazmışsınız. Size katılıyorum.Bu piyasaya ilk girişte yapılacaklar bunlar. Yalnız artık bountyler de para etmiyor. Hoş bence şu koşullar altında yükseliş başlamadan bu piyasaya para yatırmamak lazım.
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
February 04, 2019, 07:56:01 PM

Piyasayı tam manasıyla öğrenmeden yatırım yapmak en büyük zaafimiz.Bounty yapmak en mantiklisi ama onunda çok aşırı bir getirisi yok.bounty den gelen leri doğru zamanda satmak gerek yoksa hiç olup gidiyor
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
February 04, 2019, 08:15:17 PM

Piyasayı tam manasıyla öğrenmeden yatırım yapmak en büyük zaafimiz.Bounty yapmak en mantiklisi ama onunda çok aşırı bir getirisi yok.bounty den gelen leri doğru zamanda satmak gerek yoksa hiç olup gidiyor

İlk başlayanlar genellikle ne bulurlarsa ödül düşükmüş yüksekmiş bilmeden her şeye atlıyor bende öyledim. Sonradan işi ögrenince mantığı çözünce artık seçiçi oldum. Dogru projeyi bulduğunuz sürece sıkıntı yok.
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
February 04, 2019, 08:24:24 PM

Simdiki aklim olsaydi o zamanlar yani eskiden yukseten btc almazdim gerrci 19 binden alanlar icin ben daha dusukten almistim ama simdiki aklim olsaydi almazdim
adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
February 04, 2019, 08:31:07 PM

Şimdiki aklım olsaydı boga zamanından önce bounty işlerine başlardım. Bogada kaymagını yerdim. Tam boga döneminde bontylere başladım birşeyler gelmeye başlarken ayı piyasasına rastgeldik. Gelende gitti.
yurtsever0
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
February 04, 2019, 10:56:12 PM

Şimdiki aklım olsaydı ilk duyduğumda bitcoini adam akıllı araştırırdım. Galiba 100 usd falandı o zaman. ''O ne len öyle paramızı yolda bulmadık biz'' deyip geçmiştim. Hey gidi hey.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
February 05, 2019, 06:46:53 AM

Bountyden gelen tokenlerin miktarı fazla ise en azından bir miktar elinde kalsın ama gerisini forkdelta ya da idexte sat gitsin. Ama Azda olsa kalsın kenarda.
freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
February 05, 2019, 07:10:26 AM

Yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum, özellikle bu işi hiç bilmeyen konu hakkında fikri olmayan arkadaşların para yatırmadan bountylerle başlangıç yapmaları en mantıklısı. Bountylere girerek hem piyasayı tanıma hem de cebinizden para çıkmadan yatırım yapma şansınız olur. Bir şey kazanamasanız bile cebinizden de paranız gitmemiş olur.
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
February 05, 2019, 07:44:18 AM

2012 yılında haberim olsaydı tüm paramla girerdim. Geçen sene bozdursam belki de şimdi milyoner olurdum. Ama nasipten ötesi yok

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
February 05, 2019, 08:02:57 AM

İyi anlatmışsınız hoş anlatmışsınız ancak malesef o eski bounty kazançları kalmadı, biz o günleri göremedik ve artık göremeyeceğiz çünkü bu işi yapanlar çoğaldı pastadan düşen pay ufaldı. vaktin varsa imza kampanyalarından iyi kötü kazanabilirsen ne mutlu, onda da şansın yaver gidecek, en güvenilir bounty menajerlerin kampanyaları bile patladı. en önemli katıldığım değinmeniz ise gelen tokenleri fazla tutmayacak, bu kazanç bana yeter demeyi bilmek gerek yoksa bizim gibi hodl hodl derken elimizdekiler çöp oldu.

redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
February 05, 2019, 08:11:32 AM

bounty işleri 2018'in başındaki zamandaki gibi değil. bounty baya bozdu. lost gibi.  Grin ama uğraşmaya devam. sonuçta piyasa hep böyle gitmeyecek icolarda belini doğrultacak.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
February 05, 2019, 12:18:27 PM

ahh ahh nerde o eskı bountyler bancor ve gup tan ne bountyler kazanmıstım bancordan 18 000 tl gelmıstı gup u hatırlamıyorum.bancordan gelen parayı tutmustum bıraz onlarlada yatırım yapmıstım.azıcık sansınız varsa yatırım yapmadan da binler kazanabılıyordu.artık yok ama malasef
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
February 05, 2019, 02:44:39 PM

Şimdi ki aklım olsaydı Amazon vb yabancı sitelerde 50şer 100er adetli satılan btclerden şimdikine nazaran hiç fiyatına (200-500 USD aralığında 50 adedi) alırdım... Ey gidi günler eyy...

Alttaki görsel bana ait değil ama böyleydi o zamanlar... Temmuz 2011

Adedi 13.5 USD...

erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
February 05, 2019, 02:53:49 PM

Şimdi ki aklım olsaydı Amazon vb yabancı sitelerde 50şer 100er adetli satılan btclerden şimdikine nazaran hiç fiyatına (200-500 USD aralığında 50 adedi) alırdım... Ey gidi günler eyy...

Alttaki görsel bana ait değil ama böyleydi o zamanlar... Temmuz 2011

Adedi 13.5 USD...

Şuraya 100 yazıp sonradan vazgeçmişim gibi bir hayat işte...

iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
February 05, 2019, 05:00:40 PM

benim şimdiki aklım olsaydı çok gerilerde değil 2015 yılında ilk duyduğumda yardırırdım hem bounty olarak hem de para koyarak.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: