Bitcoin Forum
June 19, 2024, 08:08:32 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Venezuela’da Bitcoin Patlaması  (Read 311 times)
bychemist32 (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
February 06, 2019, 08:17:07 PM

Krizin vurduğu Venezuela'da Bitcoin hacminde patlama yaşanıyor.

Ekonomik krizle boğuşan Venezuela’da Bitcoin büyük patlama yaptı. Trustnodes’un haberine göre ülkedeki Bitcoin hacmi ilk kez 2.000 BTC’nin üzerine geçti ve rekor kırdı.

Bitcoin Patlaması
Sayısal olarak ifade etmek gerekirse, yalnızca eşten eşe (P2P) Localbitcoins borsasında 7 milyon dolar değerinde BTC el değiştirdi. Merkezi borsalarda daha çok işlem gerçekleşiyor, ancak bu borsalar Venezuela vatandaşlarının Kolombiya Pesosu veya Brezilya Reali gibi paralarla işlem yaptığı komşu ülkelerde olduğu için kesin rakamları belirlemek zorlaşıyor.

Latin Amerika İstatistikleri
Localbitcoins eşten eşe yapısı sebebiyle itibari paralardaki kısıtlamalardan etkilenmiyor ve Bitcoin’in Latin Amerika’da ne kadar benimsendiğine ışık tutuyor.

Kolombiya’da işlem hacimlerinin arttığı görülüyor. Ülkede2 Şubat’tan beri 640 BTC el değiştirmiş. Cryptonex borsasında ise BTC/COP işlem çiftinde hacim 2,5 milyon dolar. Aynı borsada Brezilya Realiyle 5,3 milyon dolarlık işlemin yapıldığı görülüyor.

.................................
Kaynak: https://coin-turk.com/venezuelada-bitcoin-patlamasi

▔▔▔▔▔
tufan01
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

View Profile WWW
February 06, 2019, 08:23:25 PM

Güzel haberler.Bitcoinin gelişmesi altcoin piyasasınında gelişmesi demek.Paralel hareket ediyorlar.Özellikle baskı altında olan ülkelerin çıkış için tek alternatifleri kripto paralar olacaktır.

r e c k o o n             ONE STOP SHOPPING APP
Global Shopping Platform (https://ieo.reckoon.com/)
[[[[[[
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
February 07, 2019, 05:53:02 AM

Böyle giderse bizim ülkemizde de olur. Malum dolar buralarda duruyor ama ha patladı ha patlayacak. Bir sabah uyandığımizda 10 olduğunu görürsek şaşırmam.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
February 07, 2019, 08:34:51 AM

Geçen Cüneyt Özdemir'in videosunu izledim. 1 çikolataya depoyu fulledi adam. Herkes maduroya laf ediyor ama bu düpedüz abd denen şerefsiz devletin işi.  Öğretmen 12 dolar kazanıyormuş aylık.  Kriptoparalari hangi parayla alacaklar

BlackRed21
Member
**

Activity: 228
Merit: 10

View Profile WWW
February 07, 2019, 08:51:51 AM

Ben buradan şu sonucu çıkarıyorum. Çoğu kişi global kriz veya ekonomik çöküntü olduğunda btc nin kullanımının düşeceğinden bahsediyor fakat ben aksini düşünüyorum.
Global krizde veya piyasaya güvensizlik arttığında en sağlam ve güvenilir liman btc olacaktır bana göre.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
CoinCini
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

View Profile
February 07, 2019, 08:58:08 AM

bunun daha önceki örneklerini iranda görmüştük hangi ülkenin abd ile başı derde girse btcye sarılıyor ülkemiz için şartlar böyle devam ederse sonunda bizim de başvuracağımız noktalardan biri olacak sanırım.
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
February 07, 2019, 09:02:24 AM

Devlet bazında alınmıştır muhtemelen. Yoksa halkı 10 dolar bulamıyor.

Btc için hareketlilik güzel olsa da, bu durum Amerika tarafından kripto paralara yaptırım olarak yansır mı, bilemiyorum.
miller14
Member
**

Merit: 11

View Profile
February 07, 2019, 11:46:35 AM

Insanlar venezualeda para bulamiyor bir tane youtube de video izlemistim meshur bir gazeteci oraya gidiyor bir cikolataya 52 litre benzin aliyor ve aslinda 2 kat fazla odedim diyor cok vahim bir durum
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
February 07, 2019, 11:53:33 AM

Dünyada 3-4 devlet var onlardan kurtulsak dünyada sorun falan kalmaz. Bunların başındaki domuz da abd.  Emrine girmeyen herkese saldırıyorlar. İstedikleri gibi bunu başkan kabul ediyoruz falan diyorlar. Şimdi olmasa da ilerde kriptoparalari da düşman görebilirler

semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
February 07, 2019, 12:27:20 PM
Merited by EFS (2), mhanbostanci (1)

Şimdi ülke ekonomisini sadece Benzin, Mazot fiyatıyla değerlendiremeyiz. Sıkıntı yüksek enflasyon. Ayrıca yüksek işsizlik. Genellikle Enflasyon ve İşsizlik ters orantılıdır. Yüksek işsizlik olan yerde enflasyon düşer ya da düşük olur. Mantığı şöyle kurun. Herkes iş sahibi olursa, kazanılan para artar ve bu da yüksek talep yaratır. Bu talepte fiyat artışı yaratır ve enflasyon yaşanır. Peki o zaman işsizlik azalınca enflasyon artıyorsa nasıl ekonomiyi iyi hale getireceğiz diyenler olacaktır. Bunun günümüzdeki en basit yöntemi ihracattır. Yani ürettiği malı ekonomik genişleme yaratacak şekilde dış satıma yönlendirmek. Böylece dışarıdan gelen ekonomik güç ülke içinde ekonomiyi canlandıracaktır.

Bu iktisadi teoriler temelde 1930 ve sonrasına dayanır. Yani Keynezyen ekonomik modele dayalıdır. Venezuela'nın sorunu ve tamamen içine gittiği yer (gelecek için aynı tehlike bizim içinde görünüyor) : Stagflasyon. İşte bu da mevcut ekonomik teorilerin bitip, çaresizliğin geldiği süreçtir. Aslında bir ekonomi kendiliğinden bu sürece giremez. Çünkü teorilere göre Stagflasyon istisnaidir.

Bu düzen içerisinde maalesef ki Venezuela'nın Bitcoin ve diğer kripto paralara bir faydası olmayacaktır. Çünkü gerçekten zor durumda ülke. Alım gücü her gün düşüyor. Petrol fiyatı üretimi sebebiyle düşük ama enflasyon (ki adı Fiyatlar Genel Düzeyidir) sabahtan akşama bile etkili. Yani genel anlamda fiyat hızla yükseliyor. Süreci atlatmak kolay değil, olmayacakta... Siyasilerin de bazen ellerinin kollarının bağlı olduğu durumlar var ki, şu anda başta ABD olmak üzere ülkeler orada bir çıkar çatışması yarattılar. Bu arada sanırım ilk defa Amerika kıtasında ilk defa böyle gerginlik ABD tarafından körükleniyor. Orta Doğu için olanlara alışığız ama o kıtada pek bu tarz hareketler görmedik. Bunun sonuçları orada neler yaratacak göreceğiz.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
February 07, 2019, 02:31:12 PM

% 10000000 enflasyonun oldugu ulkede bıtcoın el degıstırse ne olur olmasa ne olur.aclıktan olecek ınsanlar.daha dun haberlerde kadınlar sınıra gıdıp ekmek parası ıcın saclarını satıyorlardı.sız onları bosverın.yakında bızım basımıza gelecek ıstanbul ankara ızmır akepeye gecerse ..
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
February 07, 2019, 05:05:13 PM

Belki Bitcoin'i muhalif lidere aktarıyorlar? Paranoyakça olabilir ama belki ayaklanmayı tetiklemek için adama fon sağlanıyor. Çünkü gördük geçen Amerikan silahları falan yakalanmış ülkede. Para yok millette sefalet içindeler 2000 Bitcoin başka birşey getirmiyor benim aklıma. Orada zengine bile anında çökerler bence. Belgeselde görmüştüm çürük et yiyor insanlar o derece kötü durumdalar.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
February 07, 2019, 05:21:54 PM

Adamların kendine hayrı yok ki bizim piyasaya olsun. Hepsi Bitcoin alsa bile bir şey değişmez çünkü alım güçleri yok bizim burada burun kıvırdığımız 5 dolarlık airdroplar adamların aylık maaşı neredeyse. Umarım en kısa sürede bu kötü durumu atlatırlar gerçi burunlarının dibinde ABD varken zor ama...

Bitcoin / Ethereum / Monero
matador1903
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
February 07, 2019, 05:28:31 PM

Hacim patlaması deyince bence baya büyük bir hacim sandım ama 2000 Bitcoin'miş ülkenin ekonomik durumunu göz önüne aldığımız zaman nasıl alıyor insanlar Bitcoin'i şaşırdım doğrusu
akiko6823
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
February 07, 2019, 05:54:47 PM

Bu güzel fakat 2000 btc devenin içinde kulak değil tüylerinin arasındaki pire gibi birşey kalıyor btc nin her ülkede oatlama yapması lazım.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
February 07, 2019, 06:02:59 PM

Dünya üzerinde ki Petrol rezevlerinin şu an en çok olduğu Ülkeden bahsediyoruz. ABD'nin tek hedefi aslında Petrol'ü ele geçirmek, başka bir amaçları yada gayesi yok.O yüzden de malum sefalet içinde bir hayat yaşıyorlar.

Bizim buralarda varya kendini akıllı sanan bounty hunter'larımız! Dönerci tayfası diyorlar 15- 20 $ paramı satmayın falanlar. Adamlar için 15$ demek büyük para. Dünyaya at gözlüğü ile bakmayın artık.

Bende şahsen öyle bir ülkede yaşasaydım ve bir airdrop'dan veya bounty'den 15$ gelse anında satardım. Aman satmıyım token dahada yükselecekmiş falan hiç s.k.m'de olmazdı açıkcası.

tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
February 07, 2019, 06:04:53 PM

Sanırım parayı ülke dışına çıkarabilmek için böyle bir hacim oluştu. Malum en kolay para çıkarma yöntemi. Diğer yandan günde trade ile 1 dolar kazansalar venezuelada büyük para.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
PowerLike
Member
**

Activity: 244
Merit: 20

View Profile
February 07, 2019, 07:14:34 PM

Dünya üzerinde ki Petrol rezevlerinin şu an en çok olduğu Ülkeden bahsediyoruz. ABD'nin tek hedefi aslında Petrol'ü ele geçirmek, başka bir amaçları yada gayesi yok.O yüzden de malum sefalet içinde bir hayat yaşıyorlar.

Bizim buralarda varya kendini akıllı sanan bounty hunter'larımız! Dönerci tayfası diyorlar 15- 20 $ paramı satmayın falanlar. Adamlar için 15$ demek büyük para. Dünyaya at gözlüğü ile bakmayın artık.

Bende şahsen öyle bir ülkede yaşasaydım ve bir airdrop'dan veya bounty'den 15$ gelse anında satardım. Aman satmıyım token dahada yükselecekmiş falan hiç s.k.m'de olmazdı açıkcası.

Gerçekten çok hak verdim yazdıklarına. Bazen o kadar aç gözlü olabiliyoruzki, halimize şükredeceğimiz yere, dediğin gibi 15-20 dolar airdroptan bounty den gelmiş, burun kıvırdığımız oluyor veya daha çok yükselsin diye bekletiyoruz v.s. v.s..

Öğretmenleri bile aylık 12 usd maaş alıyorlarmış, Allah kimseye yaşatmasın, özellikle bizlere hiç yaşatmasın böyle zorlukları..
storm06
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
February 07, 2019, 07:46:15 PM

Adamların kendi paralarının değeri yok; onlar da alternatiflere yöneliyorlar. Kripto paralara güven olmaz, ülkeler ekonomik geleceklerini kripto paralar üzerine kurarlarsa durumları vahim demektir.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
ahmetcan1
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile WWW
February 07, 2019, 07:49:01 PM

Tamam venezuellada ki adamın işine yarıyor 10 dolar bozduruyor yiyor.Burada ne işe uarayacak.MecbUr bekleyip al-sat yapmak durumunda.200-300 dolar geldiğinde bende acımıyorum zaten satıyorum.

Oracolcoin XOR         
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: