Bitcoin Forum
May 21, 2024, 12:41:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Dev Ripple balinası, 1 milyar dolarlık XRP taşırken gizemli bir mesaj bıraktı  (Read 270 times)
yurtsever0 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
February 06, 2019, 11:49:07 PM

Ripple, emanet hesaplarından başka bir hesaba 1 milyar XRP taşıdı. İşlem bilgileri, ilgili tüm verileri görmenin mümkün olduğu bir blok gezgininden sağlandı.

Ripple balina mesajı
Genellikle bu tür balina hareketlerinde dekont boş olur. Fakat bu sefer dekont üzerinde gizemli bir mesaj bırakılmıştı: “Sürün… Yürü… KoşWink“.

Ripple’ın bu mesajı neden bıraktığı henüz bilinmiyor ama şirketin plan aşamalarını gösterdiği tahmin ediliyor. Başlangıç, gelişim ve sonuç olarak bir bebeğe benzetilerek gelişim aşamalarına dikkat çekilmek isteniyor olabilir. Ayrıca yakın zamanda işlerin daha da hızlanacağını tahmin edebiliriz.

https://twitter.com/whale_alert/status/1092531093344055297

2018 yılında Ripple rekor seviyede XRP sattı. Şirket, XRP faaliyetlerini finanse etmek ve tüm dünyaya yayılmak için satışlar yaparak 535 milyon dolar kâra ulaştı. İşlem hakkında yer alan bilgiler firma tarafından satış raporunda yayınlandı.

Ripple, SWIFT’in yerini almak istiyor
Ripple şu anda dünyanın dört bir yanından şirketlere sunduğu hizmetleri genişletmeye çalışıyor. Amaç, bankacılık kurumlarının ve firmaların sınır ötesi işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde işleme koymalarını kolaylaştırmak. Gelecekt, talep üzerine likidite sağlamak için xRapid çözümünü uygulayacak ve XRP’yi sınır ötesi ödemelerine dahil edecek.

Bu XRP balina işlemi bize, XRP’de milyonlarca doları yalnızca birkaç saniyede ve bir kuruştan az sürede işlemenin mümkün olduğunu göstermektedir. Bu, şu anda SWIFT tarafından sağlananlar gibi eski teknolojiye dayanan uluslararası ödemelerin geleceği için umut vericidir.

Bu, büyük XRP işlemlerinin ilki değil. Ocak ayının başında, 1,1 milyar XRP’nin, Ripple OTC dağıtım cüzdanına taşındığını belirtmiştik. O zaman ki işlemde 392 milyon dolar taşındı. Bu, pazardaki mevcut XRP arzının %4,5’inden fazlasına denk geliyordu.

Şu anda XRP, 0,298 dolar civarında işlem görüyor ve 12,28 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahip.

Kaynak : https://kriptoparahaber.com/ripple-balina-uyarisi-balina-1-milyar-dolarlik-xpr-tasirken-gizemli-bir-mesaj-birakti.html

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
February 07, 2019, 01:01:44 AM

Adamlar istedikleri gibi oynuyorlar piyasayla anlam veremiyorum daha doğrusu bunu nasıl başarabiliyorlar milletin parasıyla iş yapıyorlar ripple sınırsızz bir coin istedikleri zaman adamlar basabiliyorlar ripple ondan korkuyorum yatırım yapmaktan
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
February 07, 2019, 07:00:22 AM

Xrp nin toplam miktarı beni hep korkuttu. Bildiğim kadarıyla toplam lazım olursa 100 milyar adet. Eğer denildiği gibi istenildiği zaman üretilecekse çok kötü olur.

yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
February 07, 2019, 07:23:01 AM

Ripple toplam supply çok faz.Balinaların elinde oyuncağa döndü resmen.3,5 dolardan verdiler sonra ucuzdan topladılar.Yükselince yine verecekler.Bu devran devam edip gidecek.Olan küçük yatırımcıya olacak.Bir daha o fiyatları görmesi çok zor.
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
February 07, 2019, 08:58:24 AM

Mesajındaki ''Sürün,yürü'' kısmını ayı sezonu yaşatıyor.

Hiçbir projeye güvenmemek gerekiyor. En nihayetinde hepsi sanal, fiyatlar iner-çıkar.

Bütün dolar miktarının 1/100'ünün Ripple'daki bu durum gibi ödeme dışında bu şekilde transfer olduğunu düşündüm de. Sansasyon olurdu.

O yüzden kripto paralar hala emekliyor, hala güven konusunda çok eksik.

Teknoloji hususunda durum farklı tabi. Blokchain candır, fiyat heyecan.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 07, 2019, 09:31:45 AM

Zaten zorla süründürüyorlar problem yok Cheesy

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
February 07, 2019, 09:54:58 AM

Eğer xrp koşmaya başlar ise bilin ki boğa geldi demektir. Bundan önce ki 2 boğa sezonunda da xrp çok iyi gitti. Umarım bu galiba boğayı getirir.
mahmuterdem
Jr. Member
*

Merit: 4

View Profile
February 07, 2019, 10:01:52 AM

Eğer xrp koşmaya başlar ise bilin ki boğa geldi demektir. Bundan önce ki 2 boğa sezonunda da xrp çok iyi gitti. Umarım bu galiba boğayı getirir.

xrp 1. koltugu almadan, rahat birakmaz piyasayi
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 07, 2019, 10:47:08 AM

Umarım bu attığı imza ile boğa sezonu biran önce gelir. Çünkü piyasa epey zamandır düşüş trendinde. Artık piyasanın olumlu durumlarıni yatırımcının görmesi lazım.

hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
February 07, 2019, 11:50:41 AM

Satış gelmeyecekse sıkıntı yok. Ekip bir adresten başka bir adrese taşımış anlaşılan. Ekibin elinde ne kadar var önemli olan orası.

kurcalas
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
February 07, 2019, 12:59:30 PM

Ripple Swift'in yerini almak istiyor. İşte buna sonuna kadar okey veriyorum. Ancak Ripple Bitcoin'in yerini almak istiyor buna mümkün değil diyorum. Ripple yarı merkezi yapısıyla SWIFT işlemleri yerine geçebilir ve merkeziyetsiz yapıya geçiş sürecinde büyük bir kolaylık sağlayabilir. Fazlası yok.
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
February 07, 2019, 05:57:13 PM

Ne demek istemiş acaba sürün yürü koş hmm. Belki ayı sezonu ve boğa sezonunu kasteden bir şeyi kısaltmıştır veya öylesine yazmıştır.
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
February 07, 2019, 06:06:14 PM

Kendi geçmişini de yazmış olabilir gelecekten de bahsediyor olabilir. Ama bir balinanın veya balina grubunun yazma amacı bence ancak piyasaya pozitif veya negatif hareket getirmek istemesidir.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
WhiteArmy
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

View Profile WWW
February 07, 2019, 06:18:48 PM

1 Milyar Dolarlık XRP.Baya büyük bir miktarmış.Ripple iyi bir geleceğe sahip güçlü coinlerden biri.Özellikle bankalarla olan anlaşmaları sayesinde popüler oldu.
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
February 07, 2019, 06:21:49 PM

yaz bi mesaj vur manüplasyonun dibine, ne güzel dünya ya. Bunu gören yatırımcı da koşar ripple almaya, yalnız dikkat ediyorum artık o kadar fazla yemiyor millet, herkes az çok bir şeyler öğrendi.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

CAT.EX Exchange

View Profile
February 07, 2019, 07:19:17 PM

bu mesajı nasıl bırakıyor ben o kısmı anlamadım transfer ederken mi bırakıyor ve nasıl anlaşılıyor biliniyor bu miktar ve mesaj

ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
February 07, 2019, 08:14:57 PM

o biraz sıkar btc yi geçebileceğine pek olasılık vermiyorum ben
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
February 07, 2019, 08:33:15 PM

Piyasa sürünmekten yürümeyi unuttu zaten, nasıl mesajmış o öyle.

Artık koşmaya başlamak istiyoruz eeey ripple balinası. Artık kendin gibi balina arkadaşlarına mı söylersin, yoksa nasıl halledersiniz şu boğa gelsin. Buraları kesin okuyordur balina arkadaşımız. Boğa yakın arkadaşlar. İyice kafayı kırdık piyasa sayesinde. Hayırlısı olsun.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 08, 2019, 08:50:04 AM

şimdilik bitcoin sürünüyor ama yakında yürüyecek, koşacak. bu balinalar bitcoinin nerede dip yapacağını biliyor ve altcoinleri de o fiyata hazırlıyor. hani şimdilik sürünme evresi devam ediyor. gelecek sene daha ılıman yerde olacağız ve koşacağımız yerde yakın.
mahmuterdem
Jr. Member
*

Merit: 4

View Profile
February 08, 2019, 10:53:41 AM

o biraz sıkar btc yi geçebileceğine pek olasılık vermiyorum ben

valla ögle bir gecerki, yine agzi acik bakariz. ripple 0.05$ ken millet scam scam diye bagiriyordu..
1.5$ da geciyor zaten, ve orasi kolay.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: