Bitcoin Forum
May 11, 2024, 02:32:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Unuttuk..  (Read 544 times)
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
February 14, 2019, 11:24:32 PM

Yaklaşık 400 gündür neredeyse her gün düşüş yaşıyoruz.
Haliyle psikolojilerimiz komple değişti.
Düşüş başladıktan sonraki ilk aylar  buradan tekrar döner diye hala umut içerisindeydik ve alım yapmaya devam ediyorduk.
Sonra düşüş durmadığı için hepimiz batış moduna çoktan girmiştik bile.
Ama burada eski olanlar bilir aynı döngüyü sürekli yaşadık.
Çok fazla ümidimizi kaybedip bir daha asla bu fiyatlar düzelmez dedik.
Bugün yine  ümidimi kaybettiğimi kendime itiraf edecekken birden nasıl bir teknolojinin içinde olduğumu hatırladım.
ARKDAŞLAR HER GÜN DÜNYADA MİLYONLARCA DOLAR DEĞERİNDE SAHTE PARA BASILIYOR.
ve biz tıkır tıkır çalışan,sahtesi basılamayan,limitli ve  kendini ispatlamış bir teknolojiyi takip ediyoruz.Tıpkı daha önceden yaptığımız gibi.
Bitcoinle beraber bizde büyüdük ama insan psikolojisi hep aynı kaldı.
Bitcoin fiyatı düşmesine rağmen tıkır tıkır çalışıyor.
Sie edin eft yi baktı falan bu teknolojiyi kimse durduramaz.Siz kendi iş yerinizde bu para birimleriyle ödeme kabul ettikçe  bu dalgalar halinde gelecektir.
Tekrar şahlanmak için beklemek yerine harekete geçmek gerekiyor.
Eskileri okumak umut verici. Ben ilgilenmeye başladığımdan bu yana sadece düşüş trendine şahidim. Gerçekten bıktırdı. Blockchain teknolojisinin gücü başdöndürücü, bunun önüne geçemezler, durdurulamaz bi devrim bu da. Ancak dizginlemeye çalışacakları bir merkezsiz değer çığ gibi büyüyor. İşte buna müdahelenin boyutları tartışma götürüyor maalesef.
1715394779
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715394779
Reply with quote  #2

1715394779
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
February 15, 2019, 07:27:43 AM

Ben bu gibi durumlarda 2017 temmuzundan 2018 ocağına kadar olan forum konuşmalarını okuyorum. Kimse bir şey bekleyemiyorken nereden nereye geldiğinin en güzel örneklerinden.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
February 15, 2019, 02:17:14 PM
Last edit: February 15, 2019, 02:39:44 PM by Egosmaster

Düşünceme göre piyasanın kendine gelmesine 1 sene kadar bi zaman kaldı, o zamana kadar direnebilenler bataktan kurtulup zenginliğe geçebilir. Ama eldeki coinlere, tokenlere çok dikkat etmek lazım. Bunların çoğu silinip gidecek gerçi şuan bitik haldeler ama hala umut satma peşindeler, yakında kimse yüzlerine bakmayacak bunların, binance bile zaten delist etmeye başladı yavaştan. Bu süreçte kalabiliyorsak bitcoin'de kalmak en garantisi olur. Son 2 senedeki ico dolandırıcılıkları yüzünden ether'in de karizması ciddi manada çizilmiş durumda onun bile kalkabileceğinden son derece şüpheliyim.

Hiçbir coinin de ödeme aracı olabileceğine inanmıyorum -google veya microsoft gibi bir şirket coin çıkarmadığı sürece- o durumda bile yaygınlaşıp toplum tarafından kabullenilmesi yıllar alacaktır. Bitcoin değer saklama aracıdır, hatta bu dünyada insanların şuana kadar inşa edebildiği en güvenilir değer saklama aracıdır, güvenecekseniz buna güvenin başka motivasyon aramayın.
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
February 15, 2019, 03:55:20 PM

Bu sürecin sonuna sağlam çıkabilmek irade işi olduğu kadar şanş işidir. Çünkü o zamana kadar birçok şey değişecek, bugün olan yarın olmayabilecektir. Geleceği bilme imkanımız olmadığına ğöre şansa daha çok ihtiyacımız olacaktır.
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
February 17, 2019, 02:18:04 AM

Böyle durumda oturup sabretmekten başka çaremiz yok. Bitcoin çıktığı günden bu yana hep düşüş ve yükselişler yaşamış. Tekrar tekrar öyle olacağını düşünüyorum ve ilerleyen yıllarda bize unutamayacağımız bir mutluluk yaşatacağını düşünüyorum.

Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
February 17, 2019, 11:44:35 AM

Ben hep geçmişe Dönüp daha Önceki durumlara Coinmarketcap den bakıp o günlerin gelmesini umut ederek devam ediyorum. Çok zor olsa da umut fakirin ekmeği maalesef.
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 1

View Profile WWW
February 17, 2019, 12:14:53 PM

yatırım yapmak insanları ciddi manada etkileyebiliyor ve hemen olumsuz düşünce teşkil edebiliyor. önemli olan sabır seviyemizi yukarıda tutmak.

yaviz0002
Jr. Member
*

View Profile WWW
February 21, 2019, 03:50:52 PM

gayet haklı ve yerli yerinde bir serzeniş olmuş. yapmamız gereken tek bir şey var o da oturup sabırla beklemek ve isteniyorsa bounty kovalamak.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
mcnncnr
Jr. Member
*

View Profile WWW
February 23, 2019, 02:23:14 PM

Aslında tüm bunlar neyi neden yaptığımızı sonunda ne hedeflediğimizi umduğumuzu bilmemekten kaynaklanıyor. İnsan ne istediğini bildiğinde yolda oluşan kötü durumlar moral motivasyonu etkileyemez.

aya54
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile WWW
February 26, 2019, 10:08:07 AM

Kripto piyasasında gelişmeler ve sistemin oturması tüm dünyaya yaymak bilinirliğini ve kullanımının arttrımak için fiyatı dibe çeken sistem ,yavaş yavaş piyasayı yukarı taşımaya başlıyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
February 26, 2019, 11:25:53 AM

aslında unutmadık da birçok insan buraya bel bağladığı için eğer düşüşte geleceğinin kararacağını falan sanıyor. tamamı psikolojik bunların.

eller55
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
March 01, 2019, 04:04:44 PM

Unutulan bir şey yok ,Kripto pazarı genel döngüsü itibari ile bu durumları sık yaşayan ve yaşatan bir yapıya sahip ,uzun süren düşüşler ile birlikte uzun süren çıkışlarda geelcektir.

redboxneo
Member
**

Merit: 10

View Profile
March 02, 2019, 12:11:11 PM

bitcoinin şu zamanki akibetinden memnunum. balinayı ne sanıyorsunuz hep birlikte bize kazandıracağını mı? her gün 100'lerce kez grafiklerde bizi kandıran balina en nihayetinde bitcoinde dip yapacak.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
March 03, 2019, 08:57:11 PM

Kripto paraların gücüne inanmayanlar zaten çoktan varlıklarını sattılar. Geriye gerçek kripto sevdalıları kaldı ve fiyatlar istediğimiz seviyede olmasa dahi yaşanan gelişmeler bizlere varlıklarımıza daha sıkı sarılmamız gerektiğini gösteriyor  Smiley

ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 05, 2019, 01:52:44 AM

düşüşe o kadar alışıldı ki artık insanlar bunu olağan algılıyor günlük yüzde 2-3 diye diye uzun vadeli holdcular hissetmeden batıyor
Stabilitelim
Member
**

Activity: 448
Merit: 14

View Profile
March 07, 2019, 09:01:30 AM

Aslında hepimiz buz dağının görünen yüzüne alıştık onun getiri ve götürülerine göre hareket ediyoruz ama piyasanın tamamen doyum noktasına geldiğinde ne yapmamız gerektiğini düşünmüyoruz.
eller55
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
March 07, 2019, 09:33:06 AM

Kripto pazarının en önemli özellliklerinden biri muhakkak ki yapay zekanın işin içinde olmasıdır ,büyük çöküşü defalarca yaşamasına rağmen piyasa ya unutturup tekrarını 2018 de yaşattılar ,ama döngüyü unutmamak lazım çıkış tekrar gelecektir sabır lazım.

Stabilitelim
Member
**

Activity: 448
Merit: 14

View Profile
March 24, 2019, 03:04:07 PM

Bu unuttuklarımızı her zaman hatırlamamız gerek aslında. Her götürünün bir getirisi de var. Piyasa doyum noktasına geldiğinde olanları göz önünde bulundurarak son adımlarımızı atıp yerimize öyle oturmalıyız. Masanın etrafında ki sandalyeler doluyor.
naz14
Member
**

Merit: 11

DAO Maker

View Profile
March 24, 2019, 08:58:05 PM

Gerçekten düşüş kimseyi uzun boylu etkilemiyor. Ya da çıkışlar büyü infialler yaratmıyor. Herkes bi duruldu sanki. Ne zaman bu ölü toprağını üzerimizden atıcaz bilmiyorum.
zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
March 25, 2019, 11:38:15 AM

ben bu durumu neredeyse hemen her gün kendime hatırlatıyorum ve umudumu yüksek tutan temel sebeplerden birisi bu.

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: