Bitcoin Forum
June 21, 2024, 08:03:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto paralardan ciddi anlamda para kazanan var mı?  (Read 826 times)
cowardguy (OP)
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
February 08, 2019, 07:37:15 PM

işe gittiğim her günün boşa geçirilmiş zaman,karşılıksız emek ve giden gençlik olduğunu anladığım günden beri ayaklarım beni işe zor götürüyor.her gün kaçma isteği,stres ve gelecek kaygısı yüzünden rahat edemiyor ve bu hayattan tad dahi alamıyorum.aldığım para ya borca ya sağa sola,faturalara ve maddi destek anlamında eve gidiyor,maddi destek dediğim kuş gibi maaşımın 2/4'ü bu kadar.artık öylesine köşeye sıkışmış hissediyorum ki,öylesine bu hayattan bu ekonomik dengesizlikten,devasa uçurumdan zengini daha zengin fakiri daha fakir yapan köhne zihniyetten sıkıldımki..hatta o kadar çok çalışmama rağmen hâlâ borç ödüyor ve hiçbir sosyal aktivite de bulunamıyorum.ağız tadıyla eğlenemiyorum bile.ayda yılda bir en fazla 1 bira içebiliyorum en fazla 2 defa adam akıllı bi çay bahçesinde çay içebiliyorum borç sırtımızda kambur olunca sosyalleşemiyor,dışarı adım atmaya dâhi korkuyoruz.ama borç olmasa dahi durum bundan farklı olmayacak çünkü aylık 10 bin tl alsan dahi o para bu ülkede pek birşey yapmıyor bunun farkına vardım yani yıllarca biriktirsen dâhi bir evi zar zor alıyorsun sonrası muamma.

benim için bir çıkış kapısı değil ama eğer doğru taktik,sabır ve eğitimle kripto paralardan güzel bi gelir elde edilebeceğini gördüm hatta tahminimce sanırım bundan aylık hatta günlük olarak day trading ile gelir elde edenler var.peki bu geliri elde edenler nasıl ediyor.kısa vade de ne kadar yatırarak ne yaparak bu gelirleri elde ediyorlar ?

en önemlisi aramızda günlük,haftalık ya da aylık düzenli bir şekilde gelir elde eden var mı ? ben işi gücü bırakmayı düşünmüyorum ama beni kurtaracak bir gelir elde ettikten sonra tamamen lanet ederek gittiğim işten kurtulacağım en azından sevdiğim işi yapana kadar.

bitcoin,altcoin,bounty vesaire bu piyasadan aylık ortalama ne kazanıyorsunuz ? mesleğiniz var mı ? ya da mesleğini bırakarak artık bu sektörden gelir elde eden var mı ? konu altından nasihat vermezseniz çok sevinirim,ince eledim sık dokudum vereceğiniz her nasihati daha önceden dinledim,lütfen.

cevaplarınızı çok merak ediyorum
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
February 08, 2019, 10:40:53 PM

Oooo Öyle büyük paralar bu forumda varmış falan diye bir düşünceye sahipsen. İlk çıkıştan çıkmanı öneriyorum.

1.Taktik maktik yok bam bam bam.
( Zaten elinde 3-5 kuruş para ile gireceksin bu piyasaya öyle kimseyi dinlememeyi öneririm sana. Yok şu twitter fenomeni şunu almış bende alıyım yok öbürü bunu dedi yoksa şundan da falan derken elindeki parada gider. Zaten bu twitter fenomenleri kendilerini çok bilgili sananlar nedense hep piyasa yükseldiğinde konuşuyor. Yükselirken zaten ne alırsan kar edersin. Piyasa düştüğü zamanlar kesin ya ameliyat oluyorlar yada ailevi meselesi çıkıyor.)

2. Milyon dolarlar saydık bu Bounty'lerden...
( Öyle bir dünya olsaydı eğer... Bounty ve Airdrop'ların suyu çıktı artık kimse kazanmıyorlar. Eskiden oluyordu yine güzel rakamlar kazandıran Bounty ve Airdroplar. Şu an piyasa ölü, hiçbir proje para toplayamıyor. Aslında Hiç toplamasalar daha iyi. Çoğu ICO milletin paralarını toplayıp kaçtılar.Zaten bounty ve airdrop'dan gelenleride bu SCAM ICO'lara kaptıdılar bir çok kişi.)

3. OKU!!!...
( Forum içerisinde blockchain mantığı ile ilgili dünya kadar güzel paylaşımlar var. İlla amacın para kazanmaksa biraz piş oku araştır.)

4. Şükret...
(Bu olay biraz pollyanna'cılık mış gibi gelebilir sana ama malum Türkiye şartları en azından bir işin varmış. Şu an Türkiye'deki ekonomi hiç iyi değil hergün kaç kişi işten çıkartılıyor.)

PowerLike
Member
**

Activity: 244
Merit: 20

View Profile
February 08, 2019, 10:43:43 PM

Kimsenin buraya net olarak ne kadar kazandığını yazacağını sanmıyorum fakat milyon tl de kazananlar vardır mutlaka. onlarda çok daha eski legendary seviyesinde forum üyeleridir. Çünkü ben btc bounty işlerine girdiğimde btc 3500 usd lerdi geçen sene. Eski tecrübeli forumdaş arkadaşlar 100-200 usd iken tanıştılar belki daha eskileri de vardır.

Ben çok şükür geçen seneki boğaya yetişebildim. Boğa sezonunda en dandik shit tokenler bile airdroptan çok kazandırdı. Şu an ayı sezonu olduğu için piyasa resmen ölü diyebiliriz, ama er yada geç mutlaka canlanacaktır.

Airdrop, bounty 10-20 dolar demeden katılmanı tavsiye ederim. Bazen öyle bir airdrop denk gelirki belki 500 de 1 hydro gibi, tek başına 10 bin TL kazandırdı mesela.

Emin ol boğa geldiğinde bugünün 10 doları 500-1000 dolarlar olacaktır. Önemli kriter bounty ve airdroptan gelen tokenlerini sağlam projelere çevir.
Örn: Wanchain, Pundi x, Ethereum, Neo, BNB v.s. gibi...

Emin ol azimli ve gayretli olup sabredersen mutlaka iyi şeyler kazanacaksın, belki daha fazlasını...
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
February 08, 2019, 10:52:55 PM

Ben kazancımı yazayım sizlere,
2014 yılında 3 bitcoin almıştım. 1200$ yatırmıştım. Bir daha da bitcoin satın almadım.
2017 başına geldiğimizde elimde 12 bitcoin vardı. Sonra Monero, Poloniex, Margin Trade, 1 günlük hastane derken 5 bitcoin e indi birikim.
bitcoin 6000 TL olduğunda 2 bitcoin sattım. 1 bitcoin de forumda fonlar döneminde piç oldu.
Elimde kalan 2 bitcoin ile komple altcoinlere yatırım yaptım. şimdi elimdeki tüm altcoinleri satsam 1 buçuk bitcoin yapmıyor.

Görüldüğü üzere öyle süper kazançlı bir dünya yok burada. Smiley

Ancak,
4 yılda kripto para teknolojisi ile ilgili olarak, bu konuda eğitim ve danışmanlık verecek kadar bilgi birikimim oldu.
Bence asıl kazancım budur.

Sizlere de tavsiyem kripto para uzayına balıklama dalmayıp önce bu işin felsefesini sonra işleyiş mantığını anlayın.
Daha sonra da teknolojisini tanımaya çalışın. Asıl kazanç budur.
Kripto paralar doğar yaşar ölür. Asıl olan bu uzayın bir parçası olmak ve buralarda olmaktır. Çünkü bu piyasada fırsatlar bitmez.
kurcalas
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
February 09, 2019, 09:36:18 AM

işe gittiğim her günün boşa geçirilmiş zaman,karşılıksız emek ve giden gençlik olduğunu anladığım günden beri ayaklarım beni işe zor götürüyor.her gün kaçma isteği,stres ve gelecek kaygısı yüzünden rahat edemiyor ve bu hayattan tad dahi alamıyorum.aldığım para ya borca ya sağa sola,faturalara ve maddi destek anlamında eve gidiyor,maddi destek dediğim kuş gibi maaşımın 2/4'ü bu kadar.artık öylesine köşeye sıkışmış hissediyorum ki,öylesine bu hayattan bu ekonomik dengesizlikten,devasa uçurumdan zengini daha zengin fakiri daha fakir yapan köhne zihniyetten sıkıldımki..hatta o kadar çok çalışmama rağmen hâlâ borç ödüyor ve hiçbir sosyal aktivite de bulunamıyorum.ağız tadıyla eğlenemiyorum bile.ayda yılda bir en fazla 1 bira içebiliyorum en fazla 2 defa adam akıllı bi çay bahçesinde çay içebiliyorum borç sırtımızda kambur olunca sosyalleşemiyor,dışarı adım atmaya dâhi korkuyoruz.ama borç olmasa dahi durum bundan farklı olmayacak çünkü aylık 10 bin tl alsan dahi o para bu ülkede pek birşey yapmıyor bunun farkına vardım yani yıllarca biriktirsen dâhi bir evi zar zor alıyorsun sonrası muamma.

İnanın yazınızı baştan sonra okudum ve sizi çok iyi anlıyorum. Ancak şunu kesinlikle söyleyebilirim ki, işinizde mutlu değilseniz bunu farklı yollarla değiştirmeyi deneyin. Kripto paralar bir kazanç kapısı olabilir ama kesinlikle işinizi bırakmanızı tavsiye etmem.

Bakın ülkemizde işsizlik ciddi bir sorun. Ayrıca dediğiniz gibi ekonomik gelir dağılımını gösteren Gini Katsayısı rezalet durumda. Ve sanırım orta gelir düzeyi kimse yakında kalmayacak. Çünkü zengin daha zengin fakir her zaman ki gibi fakir oluyor. Ancak bunu değiştirmek yine bizim elimizde. Şöyle anlatayım bundan 100 yıl önceki koşullarla şimdiki koşullar çok farklı. Benim öngördüğüm kadarıyla, önümüzdeki yüzyılda standart istihdam anlayışı çok değişecek. Bu nedenle değişen duruma ayak uydurmaya çalışın.

Ben ve bir kaç arkadaşım geçtiğimiz yıl bu dönemlerde hayatımızın en çok paraya sahip olduğumuz dönemiydi. Kriptolar sayesinde... Ancak o günden bugüne çok geriye geldik... Yatırımı yaptığımız ilk düzeye döndük neredeyse!  Demek istediğim o ki bugün kripto ile para kazanabilirsin ama o parayı kolayca da kaybedebilirsin. Kripto güzel bir uğraş ama asla kesin gelir kapısı değil. Bunu anlayın ve çevrenize de aktarın. Kimse USD yükseliyor diye ABD'ye gitmeye çalışmıyor. Bitcoin madenciliği yapmak için işini bırakan biriyle tanıştım. Hayatının en büyük hatasını yaptığını söylüyordu. Kazancınızı her zaman realize edin ve USD/TL'ye dönün. Ve küçük miktarları büyütmeye çalışın. Bu sırada da iş hayatınızı daha eğlenceli hale getirebilecek bir şeyler arayın.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
February 09, 2019, 11:19:33 AM

konu altından nasihat vermezseniz çok sevinirim,ince eledim sık dokudum vereceğiniz her nasihati daha önceden dinledim,lütfen.
burası pek hoş olmamış.

yine de @mhanbostanci'nin yazdıklarını dikkate almanız(almamız)gerekiyor. yaşınızı ve mesleğinizi bilmiyoruma ama dünya garip bir şekilde değişiyor. biz de bir şekilde buna ayak uydurmalıyız. sadece x5000 kazandım ohhoohoh kafasını ilk girenler dışında çok fazla yaşadığını sanmıyorum.
ynclksnr321
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
February 09, 2019, 12:17:51 PM

biraz da şans faktörü var bu işte. doğru noktaları yakalayıp doğru noktalarda çıkış yapanlar güzel paralar kaldırdılar. yetinmeyip devam edenlerin cüzdanlarında hiçbirşey kalmadı...
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 09, 2019, 12:45:54 PM
Merited by ophyrim (1)

Kazanan var mı çok, koruyabilen var mı çok az... Bugüne kadar edindiğim tecrübe asıl meselenin kâr etmek olmadığı. Asıl mesele yeğen ( Smiley ) kazandığını koruyabilmek...
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
February 09, 2019, 03:30:52 PM

Alt satlarla 1000$ bir ayda 2000$ yapabilrisen ama bir dump gelir o para 750$ düşer, bu piyasa acemi traderin elinden parayı almak için kurgulanmış büyük bir tezgah gibi düşün, en önemli nokta kişini kendisine yapacağı yatırımdır, burayı da boğa dönemi gelen kadar elindeki eth neo btc gibi kripto paralrı mümkün olduğunca çoğaltmak üzere kurulmuş bir yan gelir olarak düşünmek en sağlıklısı 2 yıllık içinde bulunduğum durum bunu gösteriyor.
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
February 09, 2019, 04:17:21 PM

member seviyesinde olan bir tanıdığım sadece bounty yaparak aylığa vurduğunda 500 tl gibi bir para kaldırdı bounty işinden. süre de yaklaşık sekiz ay. bu ölü sezon için dahi hiç de fena olmayan bir miktar bence.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
February 09, 2019, 04:58:35 PM

Elbette var hatta cok fazla zengin olan var cok erken giren yatirimcilar ozellikle eger ustune birde bounty yaptilarsa cok iyo kazanmislardir, halada kazanilabilir bakalim
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
February 09, 2019, 05:01:00 PM

piyasanın gediklilerine bakıyorum bazen, özellikle de yüksek rütbeli olanlara. bir çoğu uzun zamandır yazmıyor forumda.
yani eğer varsa da çok azı hala aramızda.
Orhansarkaya19
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 210

View Profile
February 10, 2019, 11:26:02 AM

Bu piyasanın garantisi yoktur. Örnek vereyim imza kapmanyasına katıldın ve proje hard cap yaptı binlerce dolar gelecek sana ama ğroje fıs ortalıkta görünmüyor. Kimi proje para etmez gözüyle bakarsın ama pra eder. Yani buranın ne getireceğinin ne kazanacağının garantisi yok, 2018 yılı çok fazla kazandırmadı ve emekler hep boşa gitti diyebilirim.
garop
Newbie
*

Activity: 104

View Profile
February 10, 2019, 02:26:45 PM

geçen boğada 10k yatırıp 200kya kadar çıkarmıştım
sonra hepsini kaybettim -99x Shocked
srknzk
Jr. Member
*

Activity: 119

View Profile
February 11, 2019, 03:15:37 AM

Kriptoparalardan ciddi paralar kazananlar mutlaka vardır. Ama o eski kazançlar şu an elbetteki yok. Ama  artık bu alanda para kazanılmaz anlamına gelmez. Büyük beklentilere ve büyük risklere girmeden doğru yatırımlarla ve doğru trade stratejileri ile yine para kazanılır. Türkiyede yaşıyoruz arkadaşlar, blockchain devrimsel bir yenilik seviyoruz ve destekliyoruz ama işin romantikliğine kaçma lüksümüz yok. Merkezi yapıları ve fiat paraları kenara atamayız, sadece kriptoparaları dikkate alıp diğer enstrümanları yok saymamak gerek. Borsa döviz altın vs gibi alanlarıda içine alan bir yatırım çeşitliliği sağlamak gerek. Çalışarak birşey olacağı yok. Bu ülkede paradan para kazanıp yoluna bakacaksın
CilginCocuk
Jr. Member
*

Activity: 51

https://www.sterlingsovereign.co.uk/

View Profile
February 11, 2019, 03:22:52 PM

çok güzel kazananda var, çok güzel batanda, çevremden biliyorum..

Sterling Sovereign (STSO) (https://www.sterlingsovereign.co.uk/) used for business, hotel or flight booking
sertans
Copper Member
Newbie
*

Activity: 168

View Profile
February 11, 2019, 05:52:42 PM

Elbetteki çok para kazananlar olmuştur. bunların 1. aşamada erken davrananlar, 2. aşamada  profesyoneller olduğunu düşünüyorum. 3. bir kategoriye ise balina dediğimiz hali hazırda zaten elinde yüklü miktarda para olan ve maketi manupule edebilecek gucte olup parasına para katan kısım. Bu forumda en çok 1 ve 2. önermem de bahsi geçen arkadaşlar vardır. Kripto sektörü sabır ve çok ciddi bilgi, araştırma gerektiriyor. Tüm işi gücü bırakıp kriptodan geçinebilmek için 3. kategorideki zaten ciddi bir mebla paraya sahip olmanız gerekir. Ben kripto para sektörünü bir yatırım, yan gelir, ek işi gibi düşünüyorum Smiley Çok hayal dünyasında gezmemek lazım aza razıyım çok kazanırsak en kısa zamanda tatile Smiley
coinners
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile
February 11, 2019, 09:10:34 PM

kesinlikle trade ve teknik analiz bir kazanma metodudur. ancak bu günlük, haftalık ya da aylık gibi düzenli durumlardan ziyade piyasanın dönemsel hareketleri ile alakalıdır. bence bir insan işine devam ederken kendini ta konusunda geliştirip hobi ve ikinci bir iş olarak trade yapabilir. işi bırakmasına ya da başka bir şeye ihtiyacı yok. herkese bol kazançlar, allah sonumuzu hayır etsin. insanlar genel olarak bezgin ve yılgın.
pruzmani
Jr. Member
*

Activity: 195

View Profile
February 12, 2019, 08:25:44 AM

Bu arkadaşımızın özellikle son cümlesine katılıyorum. Paradan para kazanacaksın.

Kriptoparalardan ciddi paralar kazananlar mutlaka vardır. Ama o eski kazançlar şu an elbetteki yok. Ama  artık bu alanda para kazanılmaz anlamına gelmez. Büyük beklentilere ve büyük risklere girmeden doğru yatırımlarla ve doğru trade stratejileri ile yine para kazanılır. Türkiyede yaşıyoruz arkadaşlar, blockchain devrimsel bir yenilik seviyoruz ve destekliyoruz ama işin romantikliğine kaçma lüksümüz yok. Merkezi yapıları ve fiat paraları kenara atamayız, sadece kriptoparaları dikkate alıp diğer enstrümanları yok saymamak gerek. Borsa döviz altın vs gibi alanlarıda içine alan bir yatırım çeşitliliği sağlamak gerek. Çalışarak birşey olacağı yok. Bu ülkede paradan para kazanıp yoluna bakacaksın
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546

View Profile WWW
February 13, 2019, 02:52:30 AM

Zaman geçtiğinde trend değiştiğinde yine kazanılacaktır ciddi miktarlar. Kaldı ki ben bu dönemde bile bir imza kampanyasından 1 ethereum kazandım. Çok para mı? Değil ama ciddi ciddi kazanılan bir para mı? Evet.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: