Bitcoin Forum
May 08, 2024, 10:39:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: PundiX Hakında Sorular  (Read 241 times)
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 11, 2019, 01:47:41 PM

NPXS son dönemim en çok konuşulanlarından birisi. Bugün yaptıkları açıklamalar sonrasında işler iyice karıştı. Şimdi 2018 sonunda %7 airdrop dağıtımı sona ermişti. Ardından %2 dönemi devam edecekti ki, bugün Pundix ekibinden ilginç bir haber geldi. Mart ayından başlayarak airdrop 3 aylığına %11'e yükseltildi ve oradan sonra da iptal edileceği açıklandı.

Ocak ayı ortasında da yine PundiX ekibi FX token airdrop ve SWAP işlemini duyurmuştu...

Şimdi sizlerinde akıllarınıza takılacağını düşündüğüm bazı sorularım var.

1) Biliyorsunuz ki Pundix'in açıklamasına göre FX token airdrop ve swap işlemi Pundix'in X Wallet uygulaması üzerinden olacak. Acaba bu süreçte, X Wallet'ta tutulan bakiyelere de %11'lik NPXS airdropu verilecek mi?

2) Bu %11 ile 3 ayda airdrop bitirme olayı NPXS'in fiyatını nasıl etkiler?

3) NPXS ve FX arasındaki olayın X Wallet üzerinden yapılacağını açıkladılar ancak yine de bir ihtimal Binance destekler mi acaba?

4) SWAP ile FX'e geçmek mi yoksa NPXS'de kalmak mı mantıklı?

5) Nerede bu FX'in bilgileri? Yani kaç adet, SWAP nasıl olacak, airdrop nasıl olacak??? (çok fazla soru var özellikle FX hakkında)
1715207976
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715207976
Reply with quote  #2

1715207976
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715207976
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715207976
Reply with quote  #2

1715207976
Report to moderator
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
February 11, 2019, 03:23:20 PM

binance destekler diye umuyorum ben.
sonucta pundix airdroplarını duzenli verdiler her ay.
Sefatih
Member
**

Activity: 150
Merit: 11

The Great Trader

View Profile WWW
February 11, 2019, 03:43:18 PM

Benim anladığım airdroptan dolayı fiyat sürekli dump yiyordu.  Mart da başlayıp haziranda airdrop son buluyor. Ondan sonra artık dump yemeyecek. Ekstradan bu adamlar pundixleri swap yapanlara fx verecek . Yani 5 ay içinde ciddi derecede pundix adedi azalacak. boğa koşusu öncesi birşeyler dönüyor. Siz zacı sıradan bir poscu görmeyin derim. Sonraki boğa koşusunda pundixi güzel yürütebilirler. Emin olun zacta , justin gibi sağlam balina binancede ellerinin altında, ver yansın. uyanık olalım. Büyük kazanabiliriz
BlackRed21
Member
**

Activity: 228
Merit: 10

View Profile WWW
February 11, 2019, 06:22:35 PM
Merited by EFS (2), teramit (2)

NPXS son dönemim en çok konuşulanlarından birisi. Bugün yaptıkları açıklamalar sonrasında işler iyice karıştı. Şimdi 2018 sonunda %7 airdrop dağıtımı sona ermişti. Ardından %2 dönemi devam edecekti ki, bugün Pundix ekibinden ilginç bir haber geldi. Mart ayından başlayarak airdrop 3 aylığına %11'e yükseltildi ve oradan sonra da iptal edileceği açıklandı.

Ocak ayı ortasında da yine PundiX ekibi FX token airdrop ve SWAP işlemini duyurmuştu...

Şimdi sizlerinde akıllarınıza takılacağını düşündüğüm bazı sorularım var.

1) Biliyorsunuz ki Pundix'in açıklamasına göre FX token airdrop ve swap işlemi Pundix'in X Wallet uygulaması üzerinden olacak. Acaba bu süreçte, X Wallet'ta tutulan bakiyelere de %11'lik NPXS airdropu verilecek mi?

2) Bu %11 ile 3 ayda airdrop bitirme olayı NPXS'in fiyatını nasıl etkiler?

3) NPXS ve FX arasındaki olayın X Wallet üzerinden yapılacağını açıkladılar ancak yine de bir ihtimal Binance destekler mi acaba?

4) SWAP ile FX'e geçmek mi yoksa NPXS'de kalmak mı mantıklı?

5) Nerede bu FX'in bilgileri? Yani kaç adet, SWAP nasıl olacak, airdrop nasıl olacak??? (çok fazla soru var özellikle FX hakkında)

1) Evet.

2) Bence fiyatını olumlu etkileyecektir. Her ne kadar %11 lik airdroplar satıldığında fiyat kısa süreliğine düşsede hemen fiyatını toparlayacaktır. 2 ileri 1 geri olsa bile bize yeter hocam Smiley

3) Güncel bilgilere göre swap sadece X Wallet üzerinden yapılacak. Belki ilerleyen zamanlarda yeni bir bilgi paylaşımı yaparlar mı takipte olmakta fayda var.

4) Duruma göre FX, duruma göre NPXS. Yani arz talep durumu belirleyecek. Şahsen ben npxs sepetimin 5 te 1 ini f(x) swap yapmayı düşünüyorum.

Bu konu ile ilgili benim açmış olduğum detaylı bir konu var. Hem 4. hemde 5.maddeler için kafanızda bilgiler netleşebilir.

Pundi X holderlarına verilecek f(x) token hesaplama tablosu
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5102716.msg49444117#msg49444117

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
Coinscup
Member
**

Activity: 291

View Profile WWW
February 11, 2019, 06:53:42 PM

Şu an itibariyle birinci sayfada dört tane pundix ile ilgili konu başlığı var. O kadar çok ilgi ve haber varki beklentileri karşılayamayacakmış gibi geliyor. Umarım yatırımcısını üzmez. Bu tip örnekler oldukça fazla çünkü.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
February 11, 2019, 07:07:54 PM

Beklentiyi karşılayıp karşılamaması o kadar önemli değil.Fiyat olarak şu aşamada bakmamak gerekir.Bu seviyeler maliyet azaltıp adet arttırabilecek seviyeler.Pundix uzun soluklu bir proje.Reel hayatta karşılığı ürünü ve bayileri olan aktif çalışan ve kendini geliştiren bir proje.Tabi fiyat baskısıda çok olacaktır her türlü oyunlar dönüyor piyasada.BTC'nin de hali ortada.Araştırıp kafanıza yatarsanız alırsınız.Sonuçta beklenti var tersi olur mantığı pek geçerli olmaz piyasada.Tabi gelişmeleri de günlük takip önemli.Bugün ekip sağlam çalışkan ama yarın ne olur bilinmez bir pürüz doğar ekip dağılır her projede bu olabilir.Bu acıdan takip de önemli.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 12, 2019, 07:02:27 AM

Bu söylenen airdrobu kimin destekleyip desteklemediği belli değil. Xwallet şuan için çok randımanlı değil gibi...

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
February 12, 2019, 07:07:06 AM

binance bu coinn en buyuk holder ve spekulatoru dolayısıyla airdropuda destekler yeni coini ilkte o listeler. su sıralar pundixte hold durumunda durmak daha mantıklı olacaktır. ufak artıs yukselıslerde al sat denenebilir ama tahminim 20 satoshi uzerine cıkaracaklar airdrop oncesi 30u gorur diye dusunuyorum.
exturudere
Member
**

Activity: 612
Merit: 10

View Profile WWW
February 12, 2019, 09:58:03 AM

Bu Pundıx olmasa forumda konusulacak konu kalmayacak diye düşünüyorum. Bende zamanında bir miktar npxs yatırımı yaptım ama o kadar zor bir coin ki beklemesi bir dert alsatı bir dert. İlk yükselişte satıp kurtuldum. Üzerinde bu kadar çok konusulan coinler genelde bu piyasada ters tepki veriyor alırken ve satarken temkinli olmak lazım. Yine üzmeyecek bir miktar alıp köşeye atılabilir tabi benim kadar sabırsız biri değilseniz.
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
February 12, 2019, 10:23:21 AM

Pundi X çoğu kişinin cüzdanında eminim vardır.Airdropu bitirmesi fiyatlandırma açısından iyi bir etki yapabilir bu arada Pundi Xin en büyük Destekçisi Binance olduğunu unutmamak lazım  Smiley

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
February 12, 2019, 02:12:49 PM

Pundix satoshi bazinda bu kadar dusuk fiyatta olmasa bu kadar ilgi ceker mi acaba.  3-5 dolar olsa kimse yuzune bakmaz.  Miktari fazla olup dogal olarak satoshi bazinda duauk olan coinler insanlarda ucuz algisi olusturup her donem ilgi cekici bir sebep olmustur.  Pundixte bunlardan bir tanesi.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
Coinscup
Member
**

Activity: 291

View Profile WWW
February 12, 2019, 06:38:17 PM

Ben Pundix'e inandığım gibi ncash'e de çok inanıyorum ama piyasanın bu şartlarında ikisinde istenileni vermeyeceği kanısındayım. En güzeli çoğu arkadaşımızında dediği gibi HODL.
aslx66
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 4

CAT.EX Exchange

View Profile
February 12, 2019, 06:48:46 PM

Bu pundixin son zamanlarda yaptıklarına pek akıl sır erdiremiyorum. Ne yapmaya çalışıyorlar pek anlamıyorum. Bu işleri bu kadar karmaşık yapmaya gerek var mı?

PowerLike
Member
**

Activity: 244
Merit: 20

View Profile
February 13, 2019, 08:11:26 PM

Nisan ve mayıs ayları özellikle çok önemli, adamlar bu aylarda bir çok faaliyet yapacaklar. Fiyatının da artacağını düşünüyorum lakin bu piyasa koşullarına birde %11 airdrop satışları eklenirse inişli çıkışlı bir grafik sergileyecektir. Ve mayıs sonu fiyat ne olur bende sabırsızlıkla bekliyorum.
cryptofastman
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
February 13, 2019, 08:13:57 PM

Pundix ilerde çok fazla değerlenecek coinler arasında yer alıyor.Keza ekip çok iyi.Sosyal medyada çok aktifler.Projenin iyi olması için arkasında çok iyi bir ekibin olması gerek.Bu konuda çok şanslılar

♛New CA$H Exchange (https://newc.com.br)♛
✪An Innovative Cryptocurrency Platform✪
ahmetcan1
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile WWW
February 13, 2019, 08:22:34 PM

Bencede inişli çıkışlı bir grafik olacak önümüzdeki 4 ay içinde.Ama pundix bu badirelerden çıkacak güçe sahip.Mayıstan sonra iyi bir seviyeye gelecektir Pundix.

Oracolcoin XOR         
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 14, 2019, 05:57:20 AM

Ben Pundix'e inandığım gibi ncash'e de çok inanıyorum ama piyasanın bu şartlarında ikisinde istenileni vermeyeceği kanısındayım. En güzeli çoğu arkadaşımızında dediği gibi HODL.

O Ncash'e bir zamanlar bende inanmıştım Smiley Kripto para dünyasında yaptığım en büyük 3. hatadan 2. si NCash'ti. O nedenle artık görmüyorum bile onu. Hatta keşke borsalarda ignore list olsa da eklesem Smiley
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 14, 2019, 12:26:06 PM

Pundixin xwalletı applestore da hangi ülkelerde var? Malum türkiye için geçerli değil uygulama şuan. Belki hiç yok bile Smiley

...
beyto06
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
February 14, 2019, 01:54:21 PM

Pundixin xwalletı applestore da hangi ülkelerde var? Malum türkiye için geçerli değil uygulama şuan. Belki hiç yok bile Smiley

Muhtemelen daha yok ios da bende her gün kotrol ediyorum ama ios da görünmüyor. Belki de dediğiniz gibi ülkemiz için desteği yoktur.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: