Bitcoin Forum
June 23, 2024, 03:59:06 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Çinli milyarder: Bitcoin baharı 2020’de  (Read 319 times)
holylordd (OP)
Copper Member
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
February 12, 2019, 12:06:57 PM

Çin’in en etkili ve en bilinen OTC trader’ı Zhao Dong, 11 Şubat’ta popüler mesajlaşma uygulaması WeChat’te yaptığı paylaşımda ayı piyasasının 2019’un sonuna kadar uzayacağını, şimdi Bitcoin satın almak ve elde tutmak için en iyi zaman olduğunu söyledi.

WeChat’te Blockchain ile ilgili bir guptaki tartışma sırasında Zhao, 2017’deki destansı boğa koşusundan bu yana daha az sayıda insanın Bitcoin ile ilgilendiğini ve doğal olarak bu durumun fiyat düşüşüyle ​​sonuçlandığını belirtti.

“Çoğu insan için, şimdi Bitcoin’le ilgilenmiyorlarsa, zaten uzun bir süre de ilgilenmeyecekler” diyen Dong, “ve sadece Bitcoin on binlerce dolarlık bir yükselişe ulaştığında piyasayı tekrar fark edecekler.” diye ekledi.

Bitcoin zengini iş insanı, hiç kimsenin umrunda olmadığı zaman Bitcoin’e inananların mümkün olduğu kadar çok Bitcoin stoğu yapmalarını önerdi.

Kripto para endüstrisi trendleri sorulduğunda, Zhao uzun vadede Bitcoin’in değeri konusunda temkinli bir şekilde iyimser. Bu yılki uzun kripto kışı için herkesin kapılarını sıkı kapatması gerektiğine dikkat çekti ancak “Bahar 2020 yılında gelecek, yaz ise 2021 yılına kadar görülmeyecek” diye konuştu.

Milyarder isim sözlerinin devamında yatırımcılara çok iyimser ya da çok karamsar olmamaları gerektiğini hatırlattı ve “Bu yıl daha fazla kripto para projesi ve şirketi iflas edecek fakat 2019 yatırımcılar ile girişimciler için hem en iyi zaman hem de en kötü zaman olacak.” dedi.

Dong, daha sonra “2019, iyi projelere yatırım yapmanın daha ucuz olduğu ve girişimcilerin daha az rekabetten yararlanacağı bir yıl olacak. İhtiyacınız olan tek şey sabır.” şeklinde konuştu.

2018 Kasım’ında Dong, Weibo’daki takipçilerine, Bitcoin piyasasının 4 mevsimden ibaret olduğunu söylemişti ve “şimdi hala Bitcoin sonbaharındayız, gelecek yıl kış olacak” demişti.

“Boğa piyasasında, insanları Bitcoin almaya yönlendirmiyorum, çünkü hızlı para kazanmak kolay görünüyor ama aslında değil. Şimdi Bitcoin satın almaları konusunda insanlarla konuşmaya başladım.” diyen Dong, kripto para çok daha düşük seviyelere inebilecek olsa da Bitcoin’in 2021 yılına kadar en az 50.000 dolara ulaşacağını düşünüyor.

KAYNAK https://uzmancoin.com/bitcoin-bahari-cinli/
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
February 12, 2019, 05:45:11 PM

Ben de katılıyorum. Zaten canlanma olacak zamanlar ödül yarılanmasına ulaşılan dönem. Sanırım bir yıl daha sabırla beklememiz gerekecek.
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
February 12, 2019, 06:02:09 PM

Bu arena için bir yıl uzun bir zaman, hemde oldukça uzun bir zaman.Eger gerçekleşmeler bir yıl daha düşüş yönünde devam eďerse piyasada yatırımcı mumla aranacak hale gelir. Çinli hepimizi milyarder sanıyor galiba.
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
February 12, 2019, 06:31:09 PM

Elbet yükselecek ama şu an alım fırsatı mı orası tartışılır. Daha da düşebilir fiyat belki 2 bin- 3 bin dolar arasına gelebilir. Bence de boğa en erken 2020de belki 2021de daha önce geçekleşmesi süpriz olur.
Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
February 12, 2019, 06:38:36 PM

2019'un iki ayını geride bırakıyoruz,henüz bir kıpırdanma olmadığı için bana göre de 2020 bahar yılı olabilir.Keşke bu yıl bahar olsaydı,iki yıl ayı dönemi oldukça uzun bir süre.

mobilewalk
Member
**

Activity: 297
Merit: 10

View Profile
February 12, 2019, 06:42:09 PM

madem milyarderse kendisi hepsini satin alsin bu ve bunun gibileri charly lee  zhao dong hepsinin karisini sikeyim elerinde dunya kadar bitcoin var satslar piyasa cokecek onun icin bu aciklamalari yapiyorlarki daha fazla kurbanlik gelsin bunlarda satsinlar
bunlarin haberinide yapaninda
triedra
Member
**

Merit: 11

View Profile WWW
February 13, 2019, 11:00:28 AM

bitcoindeki dip hareketi 2020 mayısa kadar tamamlanmış olacak.

2020 mayıstan sonra agresif bir yükseliş değil yine stabil bir yükseliş, yavaş yavaş yaşanacak.

bitcoin bakarı yani rallideki son aşamalar 2021 - 2022 senelerinde şiddetini artıracak.

geçmiş halving grafikleri dip, zirve nereden yapmış bakılır ise görülür aslında.

akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
February 13, 2019, 05:19:12 PM

Bir tahmin daha okumuş olduk bakalım kim haklı cıkacak. Bir çok tahmin var kimi 100 k olacak kimi 10 usd olacak diyor kimide boğa 2019 kimi 2020 diyo bekliyoruz bakalım.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
February 13, 2019, 06:15:42 PM

Böyle giderse halving olayınında pek bir etkisi olmayacak gibi geliyor. Çünkü bu bana Bitcoin asla 5000 doların altına düşmez çünkü madencilik zarar eder fikirlerini hatırlatıyor. Beklenen hiç bir zaman olmuyor bu piyasada. Boğa, piyasada biraz olumlu hava olunca gelecek bunun içinde bolca olumlu habere ihtiyacımız var diye düşünüyorum.

Bitcoin / Ethereum / Monero
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
February 13, 2019, 07:14:33 PM

Zhao Dong boğanın 2020'de geleceğini söylemiş ama ben 2020'de bile boğa gelemeyeceğini düşünüyorum. Bitcoin blok ödülleri 2020'de yarıya düşecek ama bunun etkisi bence 2021'de ortaya çıkacak. Bu nedenle asıl boğa sezonunun 2021'de olacağını düşünüyorum.
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
February 13, 2019, 07:17:56 PM

Aynen katılıyorum arkadaşa bitcoine bu sene içersinde 2 klı değerleri göstermeden yeni zirveye götürmeyecekler bence. Orda az bir boşluk kaldı o da dolacak çok sağlam bir temelle gidecek yeni zirveye
alainn
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
February 14, 2019, 06:18:11 AM

2019 sonu piyasada ciddi bir hareketlenme olacak şeklinde çok olumlu gelişmeler ve yorumlar var. Hemen hemen örtüşüyor, umarım o kadar sarkmaz en kısa sürede boğa gelir.
Erhan5532
Jr. Member
*

Activity: 336

View Profile WWW
February 14, 2019, 07:17:03 AM

Artık dayanacak güç kalmadı. Bahar geldi geliyor diyerek 2018 ı bitirdik. Şimdi 2019 u da gözden çıkardılar galiba bahar 2020 de demeye başladılar

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
February 14, 2019, 08:50:30 AM

Bitcoinin 2019 yılı sonlarına doğru toparlanmaya başlayıp 2020 yılında ise yeni zirvesini göreceği ile ilgili beklentiye ben de katılıyorum. Bu içerisinde bulunduğumuz yıldan da çok büyük beklentilere girmek doğru bir karar olmaz gibi. Sadece biraz daha sabretmenin herkese faydası olacaktır.
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
February 14, 2019, 09:08:17 AM

Artık bu yıl herhangi bir bahar olmayacağı konusunda herkes hemfikir olmaya başladı. Yılın ilk 2 ayı bitmeye yaklaşırken, hala Bitcoin diptemi değil mi diye konuşuluyor zira..
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
February 14, 2019, 09:17:19 AM

2019 sonuna kadar ayı piyasası demek sadece yatay seyir değil, düşüşlerinde devamında gelmesi demek.

emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 15, 2019, 07:44:41 AM

o kadar netim. şu anda bitcoin fiyatı 3000 dolar ise 2020 mayıs ayı ve devamında 3000 doların üzerinde olacağız.  birkaç ay içinde 1000 dolara düşecek olsa bile mayıs ayına doğru oralardan dip yaparak yine yükseliş hareketine geçer gider.
BACARAN
Jr. Member
*

View Profile
February 15, 2019, 07:13:31 PM

elliot dalga teorisine göre baktığımızda 2018 mayıs bile ayında öyle gözüküyordu, o zaman için çok uzun zaman olma zo kadar falan diye düşünüyordum ama görülen o ki yeni boğa koşusu 2020 öncesi başlamayacak gibi.
Reosta_
Member
**

Activity: 994
Merit: 20

View Profile
February 15, 2019, 07:17:55 PM

2019 yılı kapalı kutu gibi önümüzde duruyor. Birçok kesimin düşüncesi gibi bence de bu yıl piyasadan çok bir beklenti içine girmemek lazım.

ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 478

View Profile
February 15, 2019, 09:28:39 PM

Bu seneden ümitlerim fazlaydı ve yıla sağlam bir giriş yaparız ilk aylarda diye hayal ediyordum ama işler hiç de o şekilde gitmiyor. Anlaşılan bu sene de aynı tas aynı hamam olacak ve sonraki sene bekleyiş bitecek.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████