Bitcoin Forum
May 29, 2024, 01:24:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Kredi %75 Teminat  (Read 422 times)
hality (OP)
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
February 12, 2019, 12:42:32 PM
Last edit: February 17, 2019, 02:04:12 PM by hality

Arkadaşlar Teminatlı Olarak BTC kredisi veriyorum. 5 BTC ye kadar kredi verebilirim.  Kendinizi nasıl güvende hissederseniz öyle yaparız.
Tek şartım %75 diğer coinlerden teminat ve Küçük bir sözleşme resmi  karşılıklı güven. Aylık faiz oranı %5 Özelden telefon numaranızı bırakın konuşuruz.

Teminat olarak sadece Coin alıyorum. Kardan zarardan taraflar sorumlu bu Arada

Not: Tefeci değilim faiş şeyler istemiyorum. Ben tradeden anlamıyorum. Bu şekilde çevirmeye çalışıyorum.
varanvaran
Legendary
*

Activity: 1071
Merit: 1014

Bitcoin Trader

View Profile
February 12, 2019, 01:49:12 PM

Kredi veriyorsunuz iyi güzel bir oluşum peki kredi ödemelerini neye göre garantiye alıp vericeksiniz.

Teminatı gösterdi diyelim teminatı kime bırakıcak yada bırakıcak mı .

hality (OP)
Newbie
*

View Profile
February 12, 2019, 02:02:39 PM

Dostum kredi haftalık %3 aracı kullanabilir. Onunkiler bende kalacak benimkiler onda arada bir sözleşme olacak
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
February 12, 2019, 02:05:07 PM

yani benim 10 bitcoin e ihtiyacım varsa, sana %75 teminat vereceğimden ve senden alacağım arasındaki fark ın 10 btc olarak bana ekstra dönmesi lazım.
bu da %25 in 10 btc etmesi, 40 BTC toplamda senden kredi almam gerektiğini söylüyor.
Bunun karşılığında 30 btc sana teminat bırakacağım ve 40 btc için haftalık %3 ten 1.2 btc ödeyeceğim.

faiz haramdır boşverin  Grin

signature not found.
varanvaran
Legendary
*

Bitcoin Trader

View Profile
February 12, 2019, 02:15:41 PM

1. haftalık %3 bişi diyemem buna neden bişi diyemem o sizin karanız
2. %75 teminata kişinin eğerki 1 btc borc alacak ve devamına size 0.75 BTC olarak geri iade edicekse zaten elinde para vardır neden versin
3. olaki verdi o zaman suna doner

bende 1 BTC var sana diyorum ki ben senden bir BTC istiyorum borc 0.75 karşılığı var bende ama sana 0.75 geçtm sen 1 BTC geçtin ben sana bir daha eden ödeme yapayım kardaım alır kaçarım gibi düşün.

hality (OP)
Newbie
*

View Profile
February 12, 2019, 02:31:16 PM

Dostum şimdi şöyle düşün neden kaçsın. Kaçarsa yakalamam mı bunu aramızda sözleşme yapmaz mıyız ki. Benim zararım var böyle belki çıkarırım 214 bin TL’ye btc aldım şimdi 120 bin var
varanvaran
Legendary
*

Bitcoin Trader

View Profile
February 12, 2019, 02:41:03 PM

Anladım bu şekilde dönüşler olacaktır .

Ister istemez bence konuyu daha detaylı açarsan kişiler bna göre gelir size böyle düşünün.

otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
February 12, 2019, 04:35:13 PM

özet olarak; 

0.25 btc Net borç alacak kişi,  0.75 btc kasaya bırakıp,    1 btc üzerinden haftalık %3 borçlanmış olacak. o da sizin içerideki 0.75 btc den kesilip kalanı size geri verilecek. matematik bilmemenin vergisi bu şekilde verilmiş olacak.

Nominal faiz mi reel faiz mi orası belirtilmemiş.

Arizona
Full Member

Activity: 264
Merit: 100

View Profile
February 12, 2019, 04:48:47 PM

Bu tipler yeni türedi hemen kimlik fotosu istiyolar kimse düşmez oltaya. Borsa boşaltıcılar sizi Grin
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
February 12, 2019, 07:31:21 PM

Öncelikle  konunun  açıldığı yer yanlış.   "Pazar alanı"  adından da anlaşılabileceği gibi  Alım - satım yeridir.

Bu ilan ise  "Borç" konusu olduğu için "Lending" olarak  değerlendirilmeli ve Türkçe bölümünde "Servisler" altında yer almalı.

Diğer söylemek istediğim ise şu;   Böyle  faizli maizli işlere girmeyin. Zaten bu ilanda ki faiz de faiz değil, adam bildiğin çadırı kurmuş gel üstüne otur diyor  açık açık.  Kaldırmış geziyor anlayacağınız.

Şunu temenni ederim ki; Paraya ihtiyacı olan arkadaşlar böyle haince tuzaklara düşmesin.

Bakın, faizli borçlandırma yüzünden ülkemiz, milletimiz hatta dünya ne  hallerde.

Borç ancak 2 samimi insan arasında olmalıdır, oda 5 verilirse 5 alınır 7  değil.
valheru
Full Member

Activity: 487
Merit: 115

View Profile
February 12, 2019, 08:36:21 PM

Öncelikle  konunun  açıldığı yer yanlış.   "Pazar alanı"  adından da anlaşılabileceği gibi  Alım - satım yeridir.

Bu ilan ise  "Borç" konusu olduğu için "Lending" olarak  değerlendirilmeli ve Türkçe bölümünde "Servisler" altında yer almalı.

Diğer söylemek istediğim ise şu;   Böyle  faizli maizli işlere girmeyin. Zaten bu ilanda ki faiz de faiz değil, adam bildiğin çadırı kurmuş gel üstüne otur diyor  açık açık.  Kaldırmış geziyor anlayacağınız.

Şunu temenni ederim ki; Paraya ihtiyacı olan arkadaşlar böyle haince tuzaklara düşmesin.

Bakın, faizli borçlandırma yüzünden ülkemiz, milletimiz hatta dünya ne  hallerde.

Borç ancak 2 samimi insan arasında olmalıdır, oda 5 verilirse 5 alınır 7  değil.

Adama niye karışıyosun ki hocam ? kredi alan alır, veren verir. 2 tarafta memnun olur eğer düzgünce halledilir ise. Öyle bi anlatmışsınız ki sanırsın kredi çeken herkes batıp iflas ediyor.
Şuan piyasa da kredi çekmeyen iş yeri var mı ki ? Tekstilinden tut yazılım sektörüne kadar herkes kredi ile yürüyor.

R.R.L.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
February 12, 2019, 10:10:43 PM
Last edit: February 13, 2019, 06:50:10 AM by ekiller

Öncelikle  konunun  açıldığı yer yanlış.   "Pazar alanı"  adından da anlaşılabileceği gibi  Alım - satım yeridir.

Bu ilan ise  "Borç" konusu olduğu için "Lending" olarak  değerlendirilmeli ve Türkçe bölümünde "Servisler" altında yer almalı.

Diğer söylemek istediğim ise şu;   Böyle  faizli maizli işlere girmeyin. Zaten bu ilanda ki faiz de faiz değil, adam bildiğin çadırı kurmuş gel üstüne otur diyor  açık açık.  Kaldırmış geziyor anlayacağınız.

Bakın, faizli borçlandırma yüzünden ülkemiz, milletimiz hatta dünya ne  hallerde.

Borç ancak 2 samimi insan arasında olmalıdır, oda 5 verilirse 5 alınır 7  değil.

Adama niye karışıyosun ki hocam ? kredi alan alır, veren verir. 2 tarafta memnun olur eğer düzgünce halledilir ise. Öyle bi anlatmışsınız ki sanırsın kredi çeken herkes batıp iflas ediyor.
Şuan piyasa da kredi çekmeyen iş yeri var mı ki ? Tekstilinden tut yazılım sektörüne kadar herkes kredi ile yürüyor.

Karışmıyorum, fikrimi söylüyorum. İsteyen istediğini yine de yapabilir, yapacaktır da.  
Senin kafan ile düşünürsek şimdi benimde sana  "Sen bana niye karışıyorsun" demem lazım değil mi ?

Yani bu karışmak değil. Fikir beyanı. Herkes fikrini yazabilir, açık platform burası, konuşma, tartışma, tavsiye, paylaşım vs.
Söylediklerim sana ters gelmiş olabilir, ama bir başkası senin gibi düşünmeyebilir.

Haa kredi borç konusuna gelince,  Sende  öyle bir demişsin ki; Sanki borçlanmak, kredi çekmek ve faiz ödemek çok hoş bir şey.
Doğru söylediğin şey şu; "Şuan piyasa da kredi çekmeyen iş yeri var mı ki ? Tekstilinden tut yazılım sektörüne kadar herkes kredi ile yürüyor"

Peki bu söylediğin, borçlanmanın,kredi çekmenin  doğru bir şey olduğu anlamına mı gelir?  Düşün bakalım o bahsettiğin kredi çekenlerden kaçı bu durum içinde olmak istemiş ve bu durumdan memnundur?  O kredileri çekmişlerse muhtemelen "çekmek zorunda oldukları için" ve başka çareleri olmadığı için çekmişlerdir.

Ve çaresizlik...  Ve yapmak istemediği bir şeyi, yapmak zorunda olduğu için yapmak insana pek iyi gelmez.
hality (OP)
Newbie
*

View Profile
February 13, 2019, 11:12:34 AM

Arkadaşlar uzatmayın lütfen
Arizona
Full Member

Activity: 264
Merit: 100

View Profile
February 13, 2019, 12:44:33 PM

Arkadaşlar uzatmayın lütfen
Sende uzatma abicim hadi başka kapıda insanları düdüklemeye çalış. Derslerini çalış lisede sınıfta kalmak hiç hoş olmaz. Üniversiteni kazan oku adam gibi adam ol memlekete. Yada okumasanda olur herkes işsiz zaten  Grin
hality (OP)
Newbie
*

View Profile
February 13, 2019, 01:44:33 PM

Arkadaşlar lütfen uzatmayın kredi almak isteyen şartları uyan şartlara uyabilecek olanla yüzyüze veya telefonda görüşürüz. Uyarsa anlaşırız herkes kendi riskini alır.
KUTUB
Jr. Member
*

Activity: 161
Merit: 1

View Profile
February 13, 2019, 02:03:12 PM

Haftalık %3 istiyor, bir de not olarak tefeci değilim demiş, eğleniy bizimle...
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
February 13, 2019, 04:02:35 PM

yahu kardeşim sizene amkym anlamıyorum adam gelmiş burada bir seçenek sunmuş işine gelen alır işine gelmeyen almaz adam kimseyi zorlamıyor bana göre de tefecilik ve allah düşürmesin ama burada adam kimseye zorla iş yaptırmıyor işine geliyorsa alırsın işine gelmiyorsa okur geçersin burada boş yapmazsın yorumları okurken aşırı derecede sinirlendim adama hakaret dahi edilmiş burada saçma sapan bir lokal forum bu yüzden mecbur kalıyor insan globalde takılmaya yazık ...
Buyuk Engizisyon Yargici
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
February 13, 2019, 06:16:24 PM

Ağam bizimle eyneliy... Tefeci mesleğini icraa edip tefeci değilim demek ironi olsa gerek.

Şunu da anlamıyorum herkes farklı bir yorum yazmış adam şartları şunmış işte işine gelen kabul eder anlaşır serbest piyasa sonuçta.

İyi satışlar dilerim, Kolay gelsin.
hality (OP)
Newbie
*

View Profile
February 14, 2019, 12:55:50 PM

Evet haklısınız şartlar ortada haftalık %3 aylık %12 oluyor ki bu da btc bazında çok düşük bir oran. Tefecilik yapıp milletin kanını içmiyoruz
hality (OP)
Newbie
*

View Profile
February 15, 2019, 02:56:10 PM

Güncel...
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: