Bitcoin Forum
June 26, 2024, 05:14:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Türk Bitcoin borsasını soyan çeteyi PUBG ele verdi  (Read 452 times)
Drldrl2767 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 257
Merit: 1

View Profile WWW
February 14, 2019, 08:27:34 AM
Merited by akiko6823 (1)

İstanbul merkezli bir kripto para borsasından milyonlarca TL değerinde kripto para çalan çeteyi PUBG oyununun ele verdiği anlaşıldı.

İstanbul’da faaliyet gösteren kripto para borsasından 20 Aralık’ta 13 milyon TL değerinde kripto para çalan çeteyi PUBG oyununun ele verdiği öğrenildi.

Yakalanmamak için PUBG’yi kullandılar
Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan teknik ve fiziki takip neticesinde şüphelilerin yaklanamamak amacıyla Play Unknown’s Battlegrounds (PUBG) oyunu üzerinden sesli görüşme yaparak iletişime geçtiği tespit edildi. Ancak bu yöntem, şüphelileri, polise yakalanmamaktan kurtaramadı. Belirlenen 24 kişi için 8 ilde eş zamanlı olarak operasyon başlatan polis, 23 şüpheliyi gözaltına aldı. Daha önce bildirdiğimiz gibi adliyeye sevk edilen bu şüphelilerden 6’sı tutuklanırken 9’u adli kontrol şartıyla, 8’i ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

56 bin TL nakit, 1.3 milyon dolar kripto para
Öte yandan polis tarafından yürütülen incelemelerde 56 bin TL nakit para ile 1.3 milyon TL değerinde kripto para ele geçirildi. Ele geçirilen bu paralar, İstanbul merkezli kripto para borsasına iade edildi.

Kaynak: https://uzmancoin.com/bitcoin-pubg-ele/
pelimies
Member
**

Activity: 619
Merit: 11

BNBTiger ! Fierce. firm. Victory.

View Profile WWW
February 14, 2019, 08:45:28 AM

Bu da demek oluyor ki artık hırsızların işide kolay değil bir şekilde izleri bulunuyor. Cryptopia borsasındada yapışan hırsızlık ortaya çıkarılmak üzere bu tarz haberler güzel artık tek tek yakalanıyorlar kimse cesaret edemez yakında buna ve güven gelir belki kripto para yatırımlarında.

distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
February 14, 2019, 11:02:11 AM

Vay be, hırsızlığı da ilk kez duyuyorum, PUBG ile haberleştiklerini de.

PUBG'de nasıl yakalamışlar acaba? ihbar ile mi yoksa oyundaki destek falan mı farketmiş acaba. Yöntem de enteresan, yakalanma şekilleri de.
unreal41
Member
**

Activity: 910
Merit: 10

View Profile
February 15, 2019, 05:26:51 PM

Sanıyorum bu borsa btctürk veya koineks yani tütkiyenin en büyük borsalarından biri ve hırsızlarda birbirinden uzak internet korsanları galiba yomsa neden bi oyun üzsrinden haberleşsinlerki. Fakat polis herşeyi ele geçirmiş yazışmalarını bularak bu harika gerekten.
PowerLike
Member
**

Activity: 244
Merit: 20

View Profile
February 15, 2019, 08:13:25 PM

pubg oyunu yabancı menşei bir oyun. normal şartlar altında oyun sunucularındaki dataya dışarıdan erişim mümkün olmaz, özellikle sesli konuşmaları nasıl dinleyebiliyorlar. Bana pek mantıklı gelmiyor. Ancak şu şekilde bu gerçek olabilir. İnterpol kararıyla oyun sahibi şirket ile iletişime geçilmiştir. Ama en önemlisi demekki tüm sesli konuşmaların oyun şirketi tarafından kayıt altına alınmış olması gerekiyor.
sertans
Copper Member
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile
February 16, 2019, 04:48:46 PM

Haberi okumuştum, bu hırsızların yakalanabiliyor olmasını çok olumlu görüyorum. Piyasaya güven verecek yatırımcının elini rahatlatacak gelişmeler. Hangi borsadan çaldıkları hakkında bir bilgi bulamadım. Borsanın ismini bilen var mı aramızda ?
xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
February 16, 2019, 06:09:48 PM

Ama en önemlisi demekki tüm sesli konuşmaların oyun şirketi tarafından kayıt altına alınmış olması gerekiyor.

Bu nokta benim de dikkatimi çekti. Muhtemelen oyun içerisinde küfürleşme ya da benzeri durumların tespiti ve oyuncuları banlamak için kullanılan bir sistemleri var. Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
CilginCocuk
Jr. Member
*

Activity: 51
Merit: 2

https://www.sterlingsovereign.co.uk/

View Profile
February 16, 2019, 06:41:09 PM

Pubg oynamayan sanırım bi ben kaldım! nasıl hackliyorlar bu borsaları anlamak mümkün değil gerçekten. acaba hangi borsa bu belli mi? valla şeytan diyor tüm borsalardan çek bakiyeni al fiziksel cüzdana. Kendi güvenliğini sağlıyamıyor borsalar yazık gerçekten. PUBGde konuşmaları nasıl yakalamış siber bilişim onlarada helal olsun valla.

Sterling Sovereign (STSO) (https://www.sterlingsovereign.co.uk/) used for business, hotel or flight booking
siruiiuris
Jr. Member
*

Activity: 59
Merit: 1

View Profile
February 18, 2019, 01:16:33 PM

Haber ilgi çekici fakat borsa ismi neden yok? Haberin güvenilirliği tartışılır.
Zivorski
Jr. Member
*

Activity: 92
Merit: 4

"The only way out is to invest in Bitcoin."

View Profile
February 18, 2019, 02:32:55 PM

Haber ilgi çekici fakat borsa ismi neden yok? Haberin güvenilirliği tartışılır.
Sözü geçen borsa BTCTurk borsasıdır. Detayları BTCTurk Anakonusundan okuyabilirsiniz.
teramit
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
February 21, 2019, 04:51:37 PM

pubg nin oyun içi sesleri kaydetme ihtimali olduğunu sanmıyorum çok gereksiz bir data maliyeti olur, bu tip durumlarda yakalanan kişiler itiraf ediyor ordan biliniyor böyle durumlar, yoksa ordan ses kayıtlarını almışlar falan yalan iş o, 11 eylül saldırısını yapan teröristler gmail taslakları üzerinden iletişim kurmuşlar bunu yakalayabilirsiniz çünkü text kaydetmek kolay iştir ama ses kaydı zor iş, TR de bile nice teröristin telefonu dinlenmiyor çünkü öyle bir altyapı yok, belli bir kapasite var bunu önemli kişileri dinlemek için kullanırlar onun dışında bir iki ülkenin yüksek güvenlik sistemi var herhangi bir garip durum tespit olursa direkt merkeze iletiyor ona da abd fln gibi yerler sahip ,bizim bu şekilde suçlu yakalamamız düşük ihtimal
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
February 22, 2019, 06:36:22 PM

Bu iyi bir haber cryptopiada yatırımım vardı baya bir sıkıntı yaşamıştım. Yapılan köyülüğün yana kar kalmaması ve bundan sonrakilerin cesaretini kırması adına güzel bir gelişme. Demekki artık hırsızlar borsa soymaya kalkarken iki kez düşünecekler.
easyboy
Full Member

Activity: 122
Merit: 100

View Profile
February 23, 2019, 03:19:42 PM

pubg nin oyun içi sesleri kaydetme ihtimali olduğunu sanmıyorum çok gereksiz bir data maliyeti olur, bu tip durumlarda yakalanan kişiler itiraf ediyor ordan biliniyor böyle durumlar, yoksa ordan ses kayıtlarını almışlar falan yalan iş o, 11 eylül saldırısını yapan teröristler gmail taslakları üzerinden iletişim kurmuşlar bunu yakalayabilirsiniz çünkü text kaydetmek kolay iştir ama ses kaydı zor iş, TR de bile nice teröristin telefonu dinlenmiyor çünkü öyle bir altyapı yok, belli bir kapasite var bunu önemli kişileri dinlemek için kullanırlar onun dışında bir iki ülkenin yüksek güvenlik sistemi var herhangi bir garip durum tespit olursa direkt merkeze iletiyor ona da abd fln gibi yerler sahip ,bizim bu şekilde suçlu yakalamamız düşük ihtimal
Pubg oynuyormusunuz bilmiyorum ama sesi bırakın pubg 1 ay boyunca oynadığınız oyunu sesler dahil ekran kaydını tutuyor pcde. Saflar bunu farkedememiş olabilir.
Ayrıca hangi boraymış bu soyulan? btctr falan mı
mugt
Member
**

Activity: 183
Merit: 35

View Profile
February 25, 2019, 07:40:33 AM

bu işler yapboz işi, bu tür davalarda belirli bir senaryoya uygun olup olmadığına bakarlar. Ki suçlularda hep belirli bir formata göre gittikleri için polis yakalayabiliyor. muhtemel ekipte mimli kişiler vardı. Teknik takipte dedilerse oyundan konuşalım falan dediler ve paketlendiler. Bilgisayarını inceleyince diğerlerini sırayla düşürmüşlerdir.  Grin
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
February 27, 2019, 12:39:54 AM

11 eylül zamanı gmail mi vardı? gmail daha dünkü mail sağlayıcısı
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
February 28, 2019, 07:47:25 PM

Her işlemi internetten yaptığımız şu günlerde dolandırıcılık gün geçtikçe dahada artacak. Asıl olan hırsızların yaptıklarının yanına kar kalması. Eğer siber şuçlarla ilgili her vakaya bu şekilde titiz çalışılırsa sanal alemin şuç alemi olmasının bir nebze önüne geçilebilir. Belki dolandırıcılar örnekler arttıkça durup düşünme gereği hissederler.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
February 28, 2019, 09:03:22 PM

ulan başka platform başka bir araç bulamamışlar mı çok saçma anasını satayım koskoca organizasyon gerçekleştir böyle saçma sapan bir sebepten yakalan
teramit
Legendary
*

View Profile
March 05, 2019, 03:31:42 AM

11 eylül zamanı gmail mi vardı? gmail daha dünkü mail sağlayıcısı
ben bunu mesut çevikten duydum 2si1 programında konuşurken söylemişti, yanlış hatırlamıyorsam gmail demişti, şimdi sizin gmail tarihi demenizden baktım o tarihte gmail yok hakkatten Smiley belki mail dedi sadece ben yanlış hatırlıyorum.taslak kaydeden bir mail servisi varsa onu kullanmış olabilirler.
topu mesut çevike atıyorum evet mesut sendeyiz Tongue
teramit
Legendary
*

View Profile
March 05, 2019, 03:40:12 AM

Pubg oynuyormusunuz bilmiyorum ama sesi bırakın pubg 1 ay boyunca oynadığınız oyunu sesler dahil ekran kaydını tutuyor pcde. Saflar bunu farkedememiş olabilir.
pubg nereye kaydediyormuş sesleri nette birşey yazmıyor ? izinsiz sesini kaydetmesi yasal değil zaten
hacklenen site btcturk kaç yerde yazıyor, bizde şüphelendik ayrıca başlık açmıştık yeni yeni ortaya çıkıyor btctr neresi ayrıca
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
March 05, 2019, 04:40:56 AM

pubg nereye kaydediyormuş sesleri nette birşey yazmıyor ? izinsiz sesini kaydetmesi yasal değil zaten
hacklenen site btcturk kaç yerde yazıyor, bizde şüphelendik ayrıca başlık açmıştık yeni yeni ortaya çıkıyor btctr neresi ayrıca
BTCTurk için şuan şüpheneleniyoruz fakat tarih, gün, saat mümkün değil tesadüf olamaz diye düşünüyorum ben. Zaten BTCTurk hacklenmemiş olsaydı adam akıllı çıkıp özgüvenle açıklama yaparlardı. Mail çalınması bize ait değil gibi açıklama yaptıkları gibi ona da açıklama yaparlardı. O geceye bizzat şahit oldum, haberlerde geçen saatlerde BTCTurk'te fiyatlar uçtu, sonra BTCTurk para çekmeyi falan durdurdu. Hacker, borsada iki kişinin hesabına olmayan TL'yi tanımlamış sonra sıradan almış fiyatları patlatmış kendi cüzdanına çekmiş, arazi olmuş. O gece kullanıcıların gördüğünün perde arkası bu. Olay neredeyse 1 hafta forumda BTCTurk Anakonusunda konuşuldu bir kelam dahi kelime etmedi BTCTurk.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: