Bitcoin Forum
June 21, 2024, 04:45:07 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bir Kripto Para Borsası Açma Serüveni - İsim Seçimi  (Read 461 times)
frigusmanu (OP)
Newbie
*

Activity: 20
Merit: 1

View Profile
February 15, 2019, 11:42:25 PM
Last edit: February 15, 2019, 11:55:24 PM by frigusmanu

Şuanda projemiz bitti. Maksimun 2-3 hafta içerisinde faliyete geçecek durumdayız.  İnşallah Türkiye’nin en kolay ve en güvenli (teknik ve fiziki koruma olarak) borsasını kurmuş durumdayız. İsim arayışlarımız devam ediyor. Bu arada borsa kurma fikri oluştuğu andan itibaren alan adı satın almaya başladık. Yaklaşık 200 civarında alan adını satın aldık. Bu kadar alan adının elimizde olmasına rağmen isim konusunda hala bir karara varabilmiş değiliz. Alan adları için her biri beş yıldan 200 alan adının maliyetini bilenler bilir. Yaptığımız ekstra masraflarla da (Yemek, yol, konaklama, danışmanlık hizmetleri)  İstanbul'un en güzel semtlerinden birinde ortalama büyüklükte bir daire parası harcadığımızı da hatırlatmak isterim.

Merhabalar, konuya istinaden yeni açılacak borsamız için isim seçimini sizin oylamanızı istiyoruz. Diğer alan adları tarafıma ulaştığında ekleme yapacağım. Seçimleri ve nedenini yorum olarak atabilirseniz gayet güzel olur.

ATAKCOIN.COM
ATAKKOIN.COM
BORSACRYPTO.COM
COINTRSHOP.COM
ELEGANTEBYT.COM
ERKCOIN.COM
ERKKOIN.COM
ERKKRIPTO.COM
ERKRIPTO.COM
FOXKOIN.COM
KALEKOIN.COM
KOINKALE.COM
KOINTAKAS.COM
KONCOINS.COM
KONKOIN.COM
KONKOIN.INFO
KONKOIN.NET
KONKOIN.ORG
KRIPTO-OUTLETS.COM
KRIPTOTICARETI.COM
PINEXCOIN.COM
PINEXKOIN.COM
SWEETCOFFEES.COM
TAKASCOINS.COM
TCGOLDCOIN.COM
TCGOLDENCOIN.COM
TCOINSTORE.COM
TRADECRY.COM
TRADECRY.INFO
TRCOINCLUB.COM
TRCOINSTORE.COM
TRGOLDCOIN.COM
TRGOLDENCOIN.COM
xn--koindkkan-u9a10d.com
xn--koindunyasi-fmg.com
ZULACOIN.COM

Ekleme;
DOCKEREX.COM
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
February 15, 2019, 11:48:15 PM

Geçenlerde açtığınız konuya vakıfım. Fakat bu alan adlarının çoğu Metin 2 server isimleri gibi olmuş. 10 senedir binlerce domain satmış biri olarak içlerinde bir tek kointakas.com'u beğendim. Bütçeniz yeterince var keşke marka olabilecek bir 4 harf com ya da uydurma 5-6 harf com alsaydınız daha akılda kalıcı olurdu fakat kointakas'ta gayet güzel.
frigusmanu (OP)
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
February 15, 2019, 11:58:17 PM

Geçenlerde açtığınız konuya vakıfım. Fakat bu alan adlarının çoğu Metin 2 server isimleri gibi olmuş. 10 senedir binlerce domain satmış biri olarak içlerinde bir tek kointakas.com'u beğendim. Bütçeniz yeterince var keşke marka olabilecek bir 4 harf com ya da uydurma 5-6 harf com alsaydınız daha akılda kalıcı olurdu fakat kointakas'ta gayet güzel.

Yorumunuz için teşekkür ederim. dockerex.com 'u da listeye ekledim. henüz listeye ekleyeceğimiz epey alan adı var. kointakas.com ve dockerex.com bunlardan favori olanlarımız.
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
February 16, 2019, 05:55:48 AM

Her borsanın kendi tokeni oluyor mesela o olacakmı? Örnek kucoin hem borsa adı hem coin adı. Bende kointakas i beğendim. Akılda kalıcı ve güzel.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
February 16, 2019, 07:49:46 AM

valla bu serüven hakkında daha önce yorum yaptım mı tam olarak hatırlayamadım eğer yaptıysam bile aynısını söyleceğimdir büyük ihitimalle bu tarz hikayeler insanlara oldukça faydalı olabilir biraz tecrübe katabilir teşekkürler.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 16, 2019, 08:01:27 AM

Bence de kendinize münhasır bi isim seçmek hem marka oluşturma açısından hem akılda kalma açısından daha iyi olurdu.
İçinde ille coin, takas, shop gibi kelimeler geçmek zorunda değil. Orijinal bi marka yaratabilirsiniz bu kadar uğraşmışken.
kalekoin, erkkoin falan Allah korusun, sakın yapmayın Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
coinners
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile
February 16, 2019, 08:19:09 AM

sanırım bence içlerinde en makul gözüken kointakas.com gibi. millicoin.com milliveyerlicoin.com vs. olmadıktan sonra herhangi bir sorun olabileceğini düşünüyorum Cheesy

ek olarak boşta olan bir kaç domain

kointrax.com
koinfind.com
coinovest.com
coinifix.com
coinpha.com
coinalph.com
coinmegas.com
coinimega.com
coinamega.com

bol şans.
Lifekeeper
Member
**

Activity: 360
Merit: 24

View Profile
February 16, 2019, 08:29:44 AM

Ilerde Globale acilmak gibi bir vizyonunuz varsa ingilizce uyumlu bir isim lazim, ozamanda "koin" yerine "coin" kelimesi tercih edilmeli, ve bu durumda zaten takas - koin, full Turkce oldugu icin secenek disi kalmali. Eger globale acilma dusunulmuyorsa bile kointakas yanlis tercih olur cunku zaten tersi olan Takaskoin var, karisir.

hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
February 16, 2019, 09:32:58 AM

Ilerde Globale acilmak gibi bir vizyonunuz varsa ingilizce uyumlu bir isim lazim, ozamanda "koin" yerine "coin" kelimesi tercih edilmeli, ve bu durumda zaten takas - koin, full Turkce oldugu icin secenek disi kalmali. Eger globale acilma dusunulmuyorsa bile kointakas yanlis tercih olur cunku zaten tersi olan Takaskoin var, karisir.

Dediğin çok mantıklı hocam ama bizim borsalarimizin golbale açılma gibi bir hedefi olacağını zannetmiyorum. Türkiye de güven sağlasın yeter.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
February 16, 2019, 10:19:28 AM

Globalleşme planınız varsa ki bence olmalı koin yerine Coin olmalı kesinlikle buna dikkat edin
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
February 16, 2019, 10:32:11 AM

Fonetik olarak maalesef bunların hiçbiri çekici değil Smiley belki BorsaCrypto.com o da sadece uluslararası bir karşılığı olabileceği için,

Türkiye'deki hacmin zaten yeni bir borsa kurmak için şu anda tatmin edici olduğunu düşünmüyorum,

mutlaka uluslararası açılımı olan isimler üzerinde durmalısınız kanımca.

Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
February 16, 2019, 10:40:28 AM

Valla ne yalan söyleyeyim alan adlarının hiçbirini beğenmedim. kointakas.com iyi gibi duruyor, siz global olarak düşünmüyoruz demişsiniz ama bence inglizce karakterli isimler daha dikkat çekici ve gösterişli olur.
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
February 16, 2019, 10:43:40 AM

bence mümkünse içerisinde türkçe kelime olmayan bir isim seçin. malum türk, yerli, milli kelimeleri ön yargı yaratıyor artık insanlarda.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
February 16, 2019, 10:51:44 AM

Domainleri çok beğendiğimi söyleyemem. Kointakas sadece akılda kaldığı için iyi, yoksa Koin kelimesi pek bir anlam ifade etmiyor. 3-4 karakterli domainlerden evrilebilecek bir şey de bakılabilir. Onu maskotlarla süsleyip, akılda kalmasını sağlayabilirsiniz. Bol şanslar.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
February 16, 2019, 12:14:12 PM

Bu isimleri kim önerdi böyle kardeşim. Hepsi biz scamız diye bağırıyor. BORSACRYPTO.COM bunun dışında hoş görünen bir isim yok malesef.

CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
February 16, 2019, 12:19:52 PM

Şu koin isminin geçtiği hiçbir ismi seçmeyin derim. Bence daha bağımsız bir isim seçmelisiniz. Yukardaki isimler çok şık durmuyor.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 16, 2019, 12:50:03 PM

Geçen hafta diğer konudaki yazınızı ben de okumuştum. Hatta aldığınız domain'leri yazın, biz de önerelim demiştim. Konu açıp sormanıza sevindim Smiley Öncelikle listede bulunanlar arasında (tire ve benzeri) işaretler içeren alan adlarını kullanmamanızı öneririm. Bence; basit, kısa, kolay okunup yazılabilenler her zaman ilk tercihtir. Yazdıklarınızdan gözüme çarpanlar şunlar:
- ATAKCOIN.COM
- ATAKKOIN.COM
- BORSACRYPTO.COM
- PINEXCOIN.COM
- PINEXKOIN.COM
- KOINKALE.COM
- KOINTAKAS.COM

En çok yazılanlar arasından birkaçını seçip bir anket açsanız belki daha faydalı olabilir.
mahmuterdem
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile
February 16, 2019, 01:03:30 PM

TRGOLDCOIN.COM
TRGOLDENCOIN.COM

bunlar direk ben SCAM olacam diyor.

moda olsun demezseniz, ingilizce-türkce ayni olan isim ile olanlari tavsiye ederim.
ALIBABA gibi mesela:

KOINBABA
COINBABA

isimlerdi i, a, u olmasi önemli:

INSIDECOIN
INSIDEKOIN
INSIDEEXCHANGE
INSIDEBORSA

birde kisa isimler var:
IDEX, IDAX benzeri

KRIP.COM.TR
COINIZ.COM.TR

benzeri..
reklamci bir arkadasiniz varsa, sorun bence

gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
February 16, 2019, 01:13:10 PM

diğer yazınızda 200 taneye yakın domain aldığınızı söylemiştiniz. şayet diğerleri de böyleyse bence güzel değil. atakkoin, kalekoin yani ne bileyim çok garip geldi bana.

benim önerim: hodlkoin.com   Grin
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 17, 2019, 06:32:39 AM

Bu isimleri birileri mi önerdi yoksa kendi kendinize mi buldunuz acaba? 200 civarı domain aldık demiştiniz. Hepsi böyleyse cidden yazık olmuş paranıza, boşa almışsınız çoğunu Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: