Bitcoin Forum
April 23, 2024, 02:40:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: MEW (MyEtherWallet) Connect ve Yeni Uygulamaların Kullanımı Hakkında  (Read 329 times)
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 20, 2019, 11:39:19 AM
Merited by EFS (4), suchmoon (4), Blacknavy (4), muslol67 (3), teramit (2), trendcoin (1), Vispilio (1)

Birçoğunuzun bildiği gibi MyEtherWallet günün gerisinde kalmaya başlamış ve bazı ihtiyaçlar için MEW kullanırken zorlanır hale gelmiştik. MEW'de bunu farketmiş olmalılar ki, bir upgrade yaparak platformu daha zengin hale getirdiler.

Her zaman ki gibi web cüzdan olarak hizmetine yeni arayüzüyle devam ederken, isteyenlere MetaMask benzeri MEW CX Chrome Eklentisi ve ayrıca mobilde Android ve iPhone için hizmet verecek şekilde güncellendiler. [NOT: Daha önce yaşandığı gibi olayların önlenmesi adına lütfen "phishing" e karşı dikkatli olun ve benim burada kullandığım linkler dahil tüm linkleri kontrol etmeden Private Key ve Seed'lerinizi sisteme girmeyin]

Bugüne kadar JSON dosyası ve/veya Private Key ile güvenliğini sağladığınız cüzdanlar için mobil adına farklı bir çözüm geliştirilmiş. Artık mobil cüzdanları hardware wallet şeklinde kullanabileceğiniz seed keylerle kurulum yapılabilen mobil cüzdan uygulaması yayınlandı.

Bende dahil bir çok kişi bu mobil uygulamada mevcut cüzdanların kullanımı konusunda sorun yaşıyorduk. Çünkü cüzdan kurulumu yaparken, private key değil seed keyler ile eski hesabınızı "import" edebiliyorsunuz. Bu durumu nasıl değiştirebiliriz bilmediğim için MyEtherWallet takımına bir mail atıp durumla ilgili geri dönüş istedim.

We recommend that you generate a completely new wallet with MEWconnect, and then transfer your funds from your old wallet to the new one. There are a few reasons why  this is the best option for the security of your funds.

MEWconnect has a hardware wallet-like functionality. Your private key is kept encrypted in the secure vault on your device. This is a significantly safer way to access funds than JSON/Keystore, mnemonic phrase, or direct private key entry on the web.

By creating a new wallet, you can be sure that you are the only one who has had access to your 24 word recovery phrase.

Restoring an existing wallet with MEWconnect will null the increased security benefits of the app. Therefore, we do not recommend for it to be used to house addresses generated on other platforms – including ours.

MEW ekibinden gelen buydu.

Kısaca çevirirsem, ekip yeni cüzdanın hardware wallet olduğunu ve güvenlik anahtarlarının mobil cihazda şifreli bir şekilde saklandığını ve bu şekilde yapılacak cüzdan hesaplarının import edilmesinin hardware cüzdan avantajını yitirmesine sebep olacağından, kendilerininde zaten bu nedenle eski cüzdan kullanımını tavsiye etmediklerini iletmişler. İstenilirse eski cüzdandaki kritpoların yeni cüzdana transfer edebileceğimizi de eklemişler.

Sanırım bu nedenle eski cüzdanları en azından şimdilik MEW Connect ya da MEW CX ile kullanamayacağız.
1713883234
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713883234
Reply with quote  #2

1713883234
Report to moderator
1713883234
Hero Member
*

Ignore
1713883234
Reply with quote  #2

1713883234
Report to moderator
1713883234
Hero Member
*

Ignore
1713883234
Reply with quote  #2

1713883234
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713883234
Hero Member
*

Ignore
1713883234
Reply with quote  #2

1713883234
Report to moderator
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
February 21, 2019, 06:49:37 AM

Bir yerde iyi olmuş ama bir yer de sıkıntılı bir konu. Yeni özellikleri kullanmak için eski bakiyeleri yeni aktarmak maliyetli ve yorucu olabilir. Bilmiyorum bütün tokenleri tek seferde göndermenin mümkün olduğu bir şey var mı.

Ayrıca hardware wallet olarak kullanmak ne kadar güvenilir ona da emin olamadım. Konunun üstadı "PHI1618" bu konuda ne kadar güvenilir eminim deneyip, bizlere bilgi verecektir.
ScorpionZ
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 1

View Profile WWW
February 21, 2019, 06:53:35 AM

Konu İçin Teşekkürler Hocam.Yeni MyEtherWallet arayüzüne bir türlü alışamadım.Çok farklı bir tasarım olmuş.Aynı oranda EtherScandada bir tasarım değişikliği var.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
basicnecromancycr
Member
**

Activity: 350
Merit: 12

View Profile WWW
February 21, 2019, 08:04:13 AM

Ben fena bulmadım ama eski hesapları aktaramamayla ilgili mazeretleri saçma olmuş. Eskiden güvensiz miydi ki? Ayrıca kişiye bir bildirimle bilgilendirme yapıp seçme hakkı tanımaları gerekir. Binlerce girişte kullandığım adresi nasıl bir çırpıda değiştireyim?
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
February 21, 2019, 09:15:10 AM

Tamam her şey iyi hoşta o kadar tokenı yeni cüzdana nasıl aktaracaksın, çöplük gibi zaten cüzdanlar, arasından seç bul gönder ciddi manada iş çıkıyor. Bir de ödeyeceğin gas fee var tabiki 100 tane gönderim yapsan durduk yerde maliyet olacak.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
February 21, 2019, 02:44:29 PM

Sebebini açıklamışlar ama eski cüzdanların import edilememesi çok kötü olmuş, bir yöntemi muhakkak olmalıydı.  Bilgilendirmeniz içinde ayrıca teşekkürler.
waybesuricata
Sr. Member

Activity: 1750
Merit: 344

View Profile
February 21, 2019, 07:03:31 PM

Öncelikle konu için, bilgilendirme için teşekkürler. Eski wallet hesaplarımıza yine my ether wallet sitesinden mi gireceğiz yoksa farklı bir yerden mi giriliyor?

▄▄███▄    ▄███▄▄
     ▄▀▀    █    █    ▀▀▄
    ██    ▄▄▀    ▀▄▄    ██
    ▀▄▄▄█▀▀        ▀▀█▄▄▄▀
  ▄▄█▀█▄              ▄█▀█▄▄
▄█▀     ▀▀█▄     ▄▄█▀▀     ▀█▄
██          ▀█▄▄█▀          ██
▀█▄     ▄▄▄█▀▀  ▀▀▀▄▄▄     ▄█▀
  ▀█▄▄▄▀▀            ▀▀▄▄▄█▀
   █▀▀▄▄▄            ▄▄▄▀▀█
   ██  ▀▀▀▄▄      ▄▄▀▀▀  ██
    ▀▄     █      █     ▄▀
      ▀▀▄▄▄▀      ▀▄▄▄▀▀
.
cogwise
  ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
.
Hyper-charge your trading with intelligent insights   ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
▄█████████████████████▄
███████████████████████
████▀███████▀   ▀▀▀▄███
███▌  ▀▀███▌       ▄███
███▀               ████
███▄              █████
████▄            ██████
█████▄▄        ▄███████
████▄       ▄██████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
████████████████▀▀█████
███████████▀▀▀    █████
██████▀▀▀   ▄▀   ██████
███▄     ▄█▀     ██████
██████▄ █▀      ███████
███████▌▐       ███████
████████ ▄██▄  ████████
██████████████▄████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
█████  ▄▄▄▄▄  ▄▀███████
█████  █████  ██▄▀█████
█████  █▀▀██▄▄▄▄  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████

█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀  █████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

max1616
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
February 21, 2019, 08:08:33 PM

Detay arayanlar için yararlı olmuştur illaki ama benim gibi basit kullananlar için eski tarzı aktif bırakmaları güzel olmuş..Gözünden kaçanlar için girişte "vintage" ile başlayan linkten eski Mew'e giriş yapabilirler.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
February 21, 2019, 11:58:49 PM

Teşekkürler bilgilendirme için. Google dns olayı vardı bir ara bu dns'yi kulllanarak mew'e giriş yapanları hackliyorlardı. O dönemden beri hiç girmedim hala daha cesaret edemedim girmeye. Google dns kullanmıyorum ama insan bir şüpheye düştü mü kalsın diyor.
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 22, 2019, 06:38:15 AM

Öncelikle konu için, bilgilendirme için teşekkürler. Eski wallet hesaplarımıza yine my ether wallet sitesinden mi gireceğiz yoksa farklı bir yerden mi giriliyor?

Eski hesaplarınıza yeni arayüz üzerinden ulaşabilirsiniz. Yine adresi kendinizde kontrol etmeniz gerektiğini hatırlatarak aşağıdaki linkten ulaşabileceğinizi hatırlatayım. (Ben MEW anasayfasından linki alıyorum ama biliyorsunuz ki phishing muhabbeti can sıkıcı o nedenle mutlaka kendi kontrolunuzu yapın)
https://vintage.myetherwallet.com/

Ayrıca Metamask ve diğer çok çeşitli cüzdanlar ile de cüzdanları kullanabiliyoruz. Yani eski cüzdanların kullanımında sorun yok. Sorun sadece mobil uygulama ve chrome eklentisine eski hesapları ekleyememek ile ilgili.

Teşekkürler bilgilendirme için. Google dns olayı vardı bir ara bu dns'yi kulllanarak mew'e giriş yapanları hackliyorlardı. O dönemden beri hiç girmedim hala daha cesaret edemedim girmeye. Google dns kullanmıyorum ama insan bir şüpheye düştü mü kalsın diyor.

Google DNS kullandığın için banlanmak nasıl oluyor bunu anlamadım? Oradan banlanman önemli değil Metamask ile cüzdanını kullanmaya devam edebilirsin  ban varsa bile. Ayrıca örneğin ben kullandığım bir mobil cüzdan uygulaması var oraya cüzdanı import ettim oradan da token alıp gönderebiliyorum.

Tamam her şey iyi hoşta o kadar tokenı yeni cüzdana nasıl aktaracaksın, çöplük gibi zaten cüzdanlar, arasından seç bul gönder ciddi manada iş çıkıyor. Bir de ödeyeceğin gas fee var tabiki 100 tane gönderim yapsan durduk yerde maliyet olacak.

Bence de bu büyük sıkıntı. Bunun için bir yöntem bulunursa belki mantıklı olurdu. Benim aklıma gelen mesela tamam eski cüzdanı yenide, yeni cüzdanın güvenliği için kullanamıyoruz. O zaman yeni ve eskiyi birbirine bağlasak ve yeni üzerinden eksi cüzdanı kontrol edebilsek ama eski üzerinden yeniye ulaşamasak da olurdu. Yani bir nevi alt hesap gibi bir şey. (Ne kadar mümkün ya da mantıklı emin değilim Smiley )
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
February 22, 2019, 07:39:28 AM

Sıfırdan cüzdan açıp onunla yoluna devam edecekler için güzel bir uygulama olmuş ama çoğu kişinin bahsettiği gibi eski cüzdanlardaki bakiyeleri kimse bunu kullanıcam diye taşımaz.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
February 22, 2019, 08:53:14 AM

Dün coin transfer etmek için mewe girdim. Resmen dumur oldum. Her şeyi değiştirmişler. Biraz uğraştırdi ama sonunda transfer etmeyi başardım. Mobile şimdilik bulasmamayim iyice çorba olmasın.

waybesuricata
Sr. Member

Activity: 1750
Merit: 344

View Profile
February 22, 2019, 07:27:26 PM

@vycl87 teşekkürler hocam soruma verdiğiniz cevap için. Peki chrome'daki eski eklenti ile açabiliyor muyuz şu anda cüzdanı, gönderim filan yapabiliyoruz mu?

▄▄███▄    ▄███▄▄
     ▄▀▀    █    █    ▀▀▄
    ██    ▄▄▀    ▀▄▄    ██
    ▀▄▄▄█▀▀        ▀▀█▄▄▄▀
  ▄▄█▀█▄              ▄█▀█▄▄
▄█▀     ▀▀█▄     ▄▄█▀▀     ▀█▄
██          ▀█▄▄█▀          ██
▀█▄     ▄▄▄█▀▀  ▀▀▀▄▄▄     ▄█▀
  ▀█▄▄▄▀▀            ▀▀▄▄▄█▀
   █▀▀▄▄▄            ▄▄▄▀▀█
   ██  ▀▀▀▄▄      ▄▄▀▀▀  ██
    ▀▄     █      █     ▄▀
      ▀▀▄▄▄▀      ▀▄▄▄▀▀
.
cogwise
  ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
.
Hyper-charge your trading with intelligent insights   ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
▄█████████████████████▄
███████████████████████
████▀███████▀   ▀▀▀▄███
███▌  ▀▀███▌       ▄███
███▀               ████
███▄              █████
████▄            ██████
█████▄▄        ▄███████
████▄       ▄██████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
████████████████▀▀█████
███████████▀▀▀    █████
██████▀▀▀   ▄▀   ██████
███▄     ▄█▀     ██████
██████▄ █▀      ███████
███████▌▐       ███████
████████ ▄██▄  ████████
██████████████▄████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
█████  ▄▄▄▄▄  ▄▀███████
█████  █████  ██▄▀█████
█████  █▀▀██▄▄▄▄  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████

█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀  █████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

kriptokar
Full Member

Activity: 651
Merit: 117

EscrowDapp.com

View Profile
February 22, 2019, 08:47:05 PM
Last edit: February 23, 2019, 10:34:39 AM by kriptokar

Yakında swap seçeneği de geleceği söyleniyor. Blockchain.com gibi KYC de istemeyecek. Mew’den güzel hareketler...

Edit: (Haber linki): http://www.kriptodanisman.com/mew-fiat-degisimi-saglayacak/

🤝 Use EscrowDapp To Avoid Scammers 🤝
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
February 22, 2019, 09:23:05 PM

Yakında swap seçeneği de geleceği söyleniyor. Blockchain.com gibi KYC de istemeyecek. Mew’den güzel hareketler...

Ya zaten bu kadar teknolojik kolaylık varken MEW tam bir eski dönem mahalle muhtarı gibi herşeyde ikametgah istiyordu  Grin Grin

Bu tarz güncel gelişme görmek MEW kullanımını rahatlatacaktır. İnsanlar kolaylık sever, pratiklik ararlar. Görün bakın kullanım sayısı artacaktır MEW cüzdanlarda. Bu güzel haberler için teşekkürler arkadaşlar.
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
February 23, 2019, 03:07:17 PM

Eski arayüz tamamen kaldırılıncaya kadar oradan devam etmek daha iyi sanırım. Yenilik demek kolaylık demek fakat bunlar biraz daha işi zorlaştırmışlar sanki.
easyboy
Full Member

Activity: 122
Merit: 100

View Profile
February 23, 2019, 03:09:49 PM

Telefonunuzu ledger gibi kullanıyorsunuz mantığına dayalı güncelleme olmus. Pwkey yok utc şifre yok 1 telefon 1 hesap, hırsızlara ölüm Smiley
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 23, 2019, 03:42:47 PM

Google Auth senkronizasyonu getirmesi isteniyordu MEW için, fakat ekip başka bir noktadan ilerlemiş. Yeni cüzdan açıp yeni adres alacaklar için sağlam bir güvenlik sistemi sunuyor. Eski hesap sahipleri de eski siteden devam edecek yollarına. İleride bir güncelleme gelir mi belli değil. Şimdilik başka yol görünmüyor.
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
February 23, 2019, 03:54:26 PM

bilgi için teşkeküürler güzel ve açıkalyıcı bir konu olmuş böyle gerekli konuları gördüğümde göz yaşlarına boğulasım geliyor Smiley

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
storm06
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
February 23, 2019, 09:10:26 PM

Myetherwallet'ın marketteki hangi uygulaması doğru net bilgi yok. Google Play'de maalesef sahte uygulamaların denetimi az; adına Myetherwallet diyen bir çok uygulama var. Google Play bunu geç farkediyor ve uygulama marketten silinene kadar bir çok kişi mağdur olabiliyor.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: