Bitcoin Forum
June 17, 2024, 12:28:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Neden sürekli dump oluyor söyleyeyim.  (Read 761 times)
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
February 25, 2019, 08:32:00 PM

yaklaşım doğru tamam da peki öneriniz nedir bu konuyla ilgili diye de sormak istiyorum. mesela bırakmalı mı, protesto mu etmeli?

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 26, 2019, 02:59:35 PM

Kısmen katılıyorum aslında başlıktaki bilgilendirmeye. Merkezi borsalar (özellikle de büyük hacimleri ellerinde tutanlar) kullanıcıları istedikleri gibi yönlendirebiliyorlar. Bunun yasal bir takibi yapılıyor mu bilemiyorum. Mesela Binance bağımsız denetleme raporları için bir şirketle anlaşmışmıydı emin değilim. Merkezsiz borsalar büyük bir ihtiyaç. Mesela Binance'nin merkezsiz borsası ne kadar merkezsiz olabilecek onu da yakında göreceğiz bakalım!
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
February 26, 2019, 03:34:21 PM

Aslında yıllardır bu durum böyle merkezsiz borsalar daha fazla olmadıkça bu her zaman olacak diyebiliriz. O yüzden diyebiliriz ki binance veya türevlerinde btc ve altcoinlerin bırakılmaması lazım başlarda bu durumu ben çok yapıyordum 3-4 yıl önce falan ama daha sonrasında bu inişli çıkışların aslında bu borsalarda olduğunu anladım. Tabi ben büyük meblalar zaten bırakmıyordum.

Aslında sırf ondanda değil normal olarak borsa da para bırakılmaması lazım.
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

CAT.EX Exchange

View Profile
February 26, 2019, 04:02:20 PM

Hocam söylediklerine aynen katılıyorum çok mantıklı bence normal borsadaki alım satımlarda da birçok sahte işlem olduğunu biliyoruz zaten

triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
February 26, 2019, 04:47:29 PM

bitcoin balinaların istediği yere ulaşana kadar düşmeye devam edecek.

balinalar da kafalarına göre düşüş yapmıyor.

elliot dalgalarında 5. dalgayı tamamladıkları zaman bitirecekler ve dip olacak.

tradingview de bir sürü böyle analiz görürsün.

genelde tahminler 1200-2500 dolar arasında dip yapacağı şeklinde.

eğer bu doğru ise 3000 dolar ve üzerindeki pumplar sahte ve kandırmaca olabilir.

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
February 27, 2019, 05:01:07 AM

"Vadeli işlemlerin ortak özelliği, ilerideki bir tarihte teslimatı yapılmak üzere herhangi bir malın veya finansal aracın bugünden alım satımının yapılmasıdır. Vadeli işlem sözleşmelerinin en temel özelliği, kredili alış ve açığa satış işlemlerinde olduğu gibi düşük miktarda para veya teminatla büyük pozisyonlar alınabilmesine imkân vermesidir."

BTC 2017 sonlarında vadeli işlemlere açıldığında türev piyasalara dahil oldu, btc de türev araçlardan biri oldu. O zaman bunu kullanarak yüksek kazançlar elde edildi, şimdiyse hemen hemen vadeli işlemlerden önceki değerine geldi. Aynı yöntem para da kazandırabilir, batıra da bilir. Mesele tercihlerin ne yönde olduğuna bağlı!

Borsalar bazı bankalarda olduğu gibi çift defter tutuyorsa çok büyük sıkıntı olur, hele ortaya çıkarsa piyasa çalkalanır-batar. Ama bunun böyle olduğuna dair elimizde kanıt olmalı aksi taktirde spekülasyondan ibaret kalır. Manipülasyonu vadeli işlemlerle yapıyor agalar, spekülasyonlar da ortalıkta dolaşıyor. Özellikle btc'nin ve piyasanın yıllarca belini doğrultamayacağı açıklamaları bu spekülasyonların neticesi! ben hala ümitliyim ya da ümitli olmak istiyorum.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
February 27, 2019, 06:35:55 AM

Sonuna kadar katıldığım bir tespit yapmışsınız, piyasanın bu duruma gelmesinin en büyük nedeni bu tür merkezli borsaların tekelleşmesi ve kesinlikle kaldıraçlı işlemler. Sizinde söylediğiniz gibi en güzeli merkezsiz borsalar, umarım kısa zamanda sayıları artarda piyasa bu akbabalardan biraz temizlenir.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
BytechCoin
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile WWW
February 27, 2019, 06:53:10 AM

bir çok arkadaşımızın yazdıklarını katılıyorum. Bu iş yapay zeka işi zaten. Programlama buna göre her şey kayıtlanıyor ve bu yapay zeka için denekten başka bir şey olmuyoruz. En basiti Captcha'lar bile yapay zekanın gelişimi için bedava denek. yapay zekaya hepimiz arabın köprünün ne olduğunu öğrettik. Milyonlarca veri üzerinden oda öğreniyor. Sonuç daha sonra bu yapay zeka ile bizi nasıl sevecekleri diye düşünüyorum ben Smiley

mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
February 27, 2019, 07:07:04 AM

Aynen yapay zeka elinizdekini almak için programlış herşey Panik yaparsanız zarar edersiniz.En güzeli duygusallığı öldürüp dipten girip %10 kar gördümmü satıp çıkmak.

████████████         AVXChange         ████████████
BytechCoin
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile WWW
February 27, 2019, 07:23:41 AM

Aynen yapay zeka elinizdekini almak için programlış herşey Panik yaparsanız zarar edersiniz.En güzeli duygusallığı öldürüp dipten girip %10 kar gördümmü satıp çıkmak.

katılıyorum azı bulamayan çoğu hiç göremez Smiley
BlackRed21
Member
**

Activity: 228

View Profile WWW
February 27, 2019, 09:01:07 AM

Amerikanın karşılıksız dolar basması gibi bir durum. Hepimiz binance yi övüyoruz ama tekel olması pek te hoşuma gitmiyor açıkçası. Umarım binance gibi hacmi yüksek bir kaç market daha açılır, rekabet daima iyidir. Ayrıca arkadaşın tespitleri çok doğru, hacmi yüksek merkezsiz marketlere kesinlikle ihtiyaç var.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
Hedaelus
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
February 27, 2019, 10:01:51 AM
Last edit: February 27, 2019, 10:12:59 AM by Hedaelus

Borsalar kullanıcı verilerini toplayıp işliyor olabilir, mümkün. Yapmaları da saçma değil, ki yapmasalar tuhaf kaçardı. En nihayetinde şirketlerin nihai amacı kâr maksimizasyonudur. Ve 21. yy'da, bilgi, en büyük güçtür. Ama onun dışında havadan coin yarattıklarını ve bununla canlarının istediği gibi piyasada at koşturdukları iddiaası nerden baksanız tuhaf kalıyor. Bu tarz komplo teorilerini ben ciddiye almıyorum. Merkezsiz borsalar kağıt üzerinde harika görünmekle birlikte henüz ortada elle tutulur bir şey yok. Ne zaman ki merkezsiz borsalar yaygınlaşır, rüştünü ispatlar, biz de kripto camiası olarak derin bir nefes alır ve piyasanın günden güne hak ettiği ve olması gerektiği şekle girdiğini görür ve seviniriz. Kaldıraçlı işlemlerin ve vadelilerin de piyasayı bitirdiğine katılmıyor, aksine getirdiği devasa likidite ve hacimle piyasayı olgunlaştırdığını ve volatiliteyi (boğada lehimize olacak şekilde) muazzam bir şekilde arttırdığına ve belki de önümüzdeki "devasa boğa koşusunu" tarihteki en büyüklerinden biri yapacağına gönülden inanıyorum.
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
February 27, 2019, 10:23:04 AM

Bencede konudaki bilgiler çok doğru.Bir anda nasıl oluyorda çok hızlı Dump oluyor banada pek mantıklı gelmiyor.Belliki Yapay Zeka ile istatistik çıkarıp ona göre hareket ediyorlar.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
LordCyclone
Member
**

Activity: 365
Merit: 40

View Profile
February 27, 2019, 06:00:36 PM

yazdiklariniza tamamiyle katiliyorum. artik kucuk yatirimci pek para kazanamaz bu islerden buyuk bi tekellesme var. Anca sans olursa bi balinanin aldigi coine denk gelipte pumplanirsa para kazanabiliriz gbi duruyor

Beyond Protocol Street Team
http://beyond.link | Coming Fall 2021
Official bitcointalk thread
tufan01
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

View Profile WWW
February 27, 2019, 06:03:23 PM

Ne Btc ne altcoinler suyunu sıktıkça sıkıyorlar.Artık sıkacak birşey de kalmadı.Daha ne kadar sürer bu belirsizlik insanın canını sıkıyor.2018 kötü geçti ve hala 2017 deki aşırı yükselişin ceremesini çekiyoruz.

r e c k o o n             ONE STOP SHOPPING APP
Global Shopping Platform (https://ieo.reckoon.com/)
[[[[[[
mahmuterdem
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile
February 27, 2019, 06:41:40 PM

Ben bunu 2 yildir diyorum ama tabi kimse elinden birsey gelmedigi ve tamamen dex gecilmedigi sürece birsey yapilamaz.
Isin sonunda, birdahaki Mt.Gox yaratiliyor.
Sonunda hack oldup sizin btc ler gitti diyip üstüne yatacaklar, baska birsey degil.
bunun kaniti en kolay ocak 2018 x4-20 yapan coinlerde belli oluyor.
kücük fake btc ler ile artan fiyatlari, gercek btc deposit edene yüksekden verip ellerine gecirdiler..
suan o kadar cok btc varki borsa ve bazi kuruluslarin elinde, mining isi zaten bu yüzden kurtarmiyor Cheesy
alan aldi zaten..btc ise ne halving nede baski birsey tekrar 20k üstü gecirir. kapandi o defter bence
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
February 27, 2019, 06:56:14 PM

Borsalar  her türlü manipülasyonu yapıyor ve parayıda götürüyor.

Bitcoin
adempostaci
Member
**

Activity: 518

View Profile WWW
February 27, 2019, 07:46:06 PM

ben hiç bu açıdan bakmamıştım. Dedikleriniz çok doğru borsaya işleme koyuyoruz ama bazen neyi nereye koyduğumuzu bile unutuyoruz.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
February 27, 2019, 10:15:39 PM

çok güzel bir noktaya değinmişsiniz hocam binance kesinlikle piyasaya kambur oluyor bazı günler belirli coinlerde dönen hacimler dudak uçuklatır seviyelerde oluyor sadece fee ücretinden bile milyon dolarlar kaldırıyorlar
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
February 27, 2019, 11:21:13 PM

Kısmen katılıyorum aslında başlıktaki bilgilendirmeye. Merkezi borsalar (özellikle de büyük hacimleri ellerinde tutanlar) kullanıcıları istedikleri gibi yönlendirebiliyorlar. Bunun yasal bir takibi yapılıyor mu bilemiyorum. Mesela Binance bağımsız denetleme raporları için bir şirketle anlaşmışmıydı emin değilim. Merkezsiz borsalar büyük bir ihtiyaç. Mesela Binance'nin merkezsiz borsası ne kadar merkezsiz olabilecek onu da yakında göreceğiz bakalım!

Hocam, tam da bu noktada ben de görüşlerinize katılıyorum. Binance hakkında bu kadar olumsuz görüş var iken, merkeziyetsiz borsası ne kadar güvenilir olacak ki? Daha doğrusu, Binance bu kadar zaman sonra bunu da yapmaya karar verdi ise mutlaka bir kazancı vardır.  Demekki göreceğimiz daha çok şey var  Smiley
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: