Bitcoin Forum
May 11, 2024, 01:50:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2  All
  Print  
Author Topic: Grin "GRIN" coin yeni Ethereum olur mu?  (Read 495 times)
ekrem_tr (OP)
Newbie
*

Activity: 77
Merit: 0

View Profile
February 26, 2019, 01:54:45 PM

Son zamanlarda adını sıklıkla duymaya başladığımız, MimbleWimble protokolü ile çalışan ilk coin olan GRIN acaba yeni Ethereum olur mu?
Açık kaynaklı bir proje olan MimbleWimble tam gizlilik vaat eden bir protokol.

MimbleWimble ile işlemler son derece opak halde gerçekleşiyor ancak bir adres ‘olmamasına’ ve tutarların tamamen gizlenmesine karşın işlemler yine de doğrulanabiliyor. MimbleWimble, sıfır toplamın doğrulanmasına ve özel anahtarlara sahip olmanıza dayalı olarak işlemleri yapılandırmak için Eliptik Eğri Şifreleme (ECC) özelliklerine dayanıyor.

GRIN An itibari ile CMC'de 14 Milyon USD değeri ve 15 Milyon USD Hacmi ile 196. sırada bulunuyor ve bir çok Markette listeleniyor.

Açıkçası yatırım yapmakta kararsızım, değeri daha da düşer gibi. proje hakkında bilgisi olan arkadaşlar konu altına yorum yaparsa sevinirim.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715392252
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715392252
Reply with quote  #2

1715392252
Report to moderator
1715392252
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715392252
Reply with quote  #2

1715392252
Report to moderator
shewadiwadi
Full Member

Activity: 332
Merit: 108

View Profile
February 26, 2019, 11:58:55 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5102730.msg49935671#msg49935671

Buyrun. Şimdiye kadar 2ye katladık, shorta devam.
basicnecromancycr
Member
**

Activity: 350
Merit: 12

View Profile WWW
February 27, 2019, 05:16:56 AM

Hayatın hemen hemen her alanında var bu "X yeni Y olur mu?" olayı. Yok birader o kendisi olsun. Gerçekten zirveye oynarsa kendi adıyla anılır zaten.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
February 27, 2019, 05:34:28 AM
Last edit: February 27, 2019, 06:31:35 AM by hasyurt

Evet daha önce bende bu başlık sayesinde adını duydum. Yanlış hatırlamıyorsam eğer bounty de yapmıştı galiba. Ben çok incelemeden çevre ile alakalı zannedip katılmamıştım. Sadece hotbitte diye düşünüyordum. Yanlış gormediysem epey bir borsada mevcutmuş. Ağırlık hotbitte.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 27, 2019, 05:50:54 AM

Her yeni çıkan ilginç ve popüler coin "yeni eth, yeni btc, yeni xrp" olacaksa işimiz var. Her şey bu kadar potansiyele sahip değil arkadaşlar yapmayın. Eth'nin olayı smart contracts gibi devrimsel bir yenilikti. Buralara gelmesini o sağladı.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
February 27, 2019, 06:29:37 AM

Kazıldıkça fiyatın düşmesi kaçınılmaz gibi gözüküyor.Eth'ye rakip olması zor ama uzun vadede umut vaat eden projelerden biri.Düştükçe toplanabilir bence.Piyasa hala belirsizliğini koruyor.Şu ortamda riskli görünüyor ama düştüğünde alınabilir.Fiyatı da tam oturmamış gibi gözüküyor.
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
February 27, 2019, 06:31:57 AM

Her ay başka bir coin acaba yeni ethereum olur mu diye karşımıza çıkıyor. Bu yeni projeler de başarılı olabilir tabi ama bir ethereum yada bitcoin olamazlar. Bitcoin zaten tartışmasız bu işin babası. Ethereum ise bitcoinin arkasından çıkan kendine özgü yenilikler getiren bir proje. Her şeyin başında bu alanda bir ilk.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 27, 2019, 08:05:35 AM

Evet daha önce bende bu başlık sayesinde adını duydum. Yanlış hatırlamıyorsam eğer bounty de yapmıştı galiba. Ben çok incelemeden çevre ile alakalı zannedip katılmamıştım. Sadece hotbitte diye düşünüyordum. Yanlış gormediysem epey bir borsada mevcutmuş. Ağırlık hotbitte.

Bounty falan yapmadı. Pre-mine da yoktu. Tamamen madencilikle yürüyen bir sisteme sahip GRIN. "Sözde" yaratıcısı kim bilinmiyor. Ortada yokmuş beyefendi. Yani teknik olarak ETH'ye değil BTC'ye rakip olma amacı taşıyor gibi.

Gelelim fiyatla ilgili yoruma. Bana kalırsa önüzmüdeki 10 yıl boyunca ciddi fiyat artışı görme ihtimalimiz düşük. Çünkü Bitcoin'e rakip olma amacı olsa da, adet olarak 260 milyona kadar hızla kazılacak. Bugün 2 milyondan az olan GRIN coin sayısının 2020 yılı başına kadar 26 milyona çıkması bekleniyor. 10 yıl içinde de 260 milyon.

Yani haliyle bu hızla sayısı artan coin'in fiyatının yükseleceğini beklemek çok zor. Bugün 5$ olsa tanesi günde yaklaşık 500K piyasaya ilave ediyor. Bu ortamda BTC gibi market ağırlığı olmadığını düşünürsek, fiyat yükselmesi zor. Bence madencilik olayı dışında Grin tamamen macera aramak olur. Ancak yine de kendinizde detaylı araştırın. Binance dışında bütün major borsalara da eklendi sanırım. Binance'a eklenirse bir sükse yapacaktır. Sonra tekrar aşağıya. Ancak olay şu tanesi 1$ olunca Binance'a girerse 2$ bile yapsa bugünkü fiyatın altında kapatır. Yatırım yapın ya da yapmayın çok dikkatli olun...
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
February 27, 2019, 08:50:25 AM

Bunun da diğer coinlerden hiç bir farkı olmayacak. Balinalar arada bir pumplayıp işlerine bakacaklar.

coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
February 27, 2019, 02:20:03 PM

Bu da yeni moda oldu. Yeni ethereum olur mu, yeni bitcoin olur mu. Herkes haber sitesi tarzı başlık açmayı pek seviyor son zamanlarda.

15 dolar'ı görüp sonrasında 3,75 dolar seviyesinde seyreden ve toplam adedi belli olmayan bir coin yeni ethereum olamaz. Yeni ethereum'a da ihtiyaç yok zaten. 10 dolar'dan "yükselir daha bu" diyenler zararla satıp çıktı ya da şimdi aylarca hold edecekler. Denemek serbest.
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
February 27, 2019, 05:09:41 PM

benim anlamadığım şey neden yeni x veya yeni y olmaya çalışıyorlar. özgünlük daha doğru olur daha fazla güven verir insanlara.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
LordCyclone
Member
**

Activity: 365
Merit: 40

View Profile
February 27, 2019, 05:56:10 PM

bu Grin i bir cok yerde konusuyorlar bende biraz inceledim madenciligini yapanlar ve onceden alanlar muazzam paralar kazandilar. bakalm kisa vadede ne gibi gelismeler olacak

Beyond Protocol Street Team
http://beyond.link | Coming Fall 2021
Official bitcointalk thread
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 27, 2019, 06:11:48 PM

Adıni karıştırdın galiba hocam. Grin bounty falan yapmadı diye biliyorum. Bir ara sylon grain diye bir bounty yönetiyordu ama çabuk patladı.

Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
February 27, 2019, 06:40:14 PM

Neden ethereum olsunki , ethereum bitcoin oldumu ? Bence kendi olsun, yeni olsun, yenilikçi olsun .....
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
February 27, 2019, 07:05:10 PM

Bounty falan yapmadı. Pre-mine da yoktu. Tamamen madencilikle yürüyen bir sisteme sahip GRIN. "Sözde" yaratıcısı kim bilinmiyor. Ortada yokmuş beyefendi. Yani teknik olarak ETH'ye değil BTC'ye rakip olma amacı taşıyor gibi.

Gelelim fiyatla ilgili yoruma. Bana kalırsa önüzmüdeki 10 yıl boyunca ciddi fiyat artışı görme ihtimalimiz düşük. Çünkü Bitcoin'e rakip olma amacı olsa da, adet olarak 260 milyona kadar hızla kazılacak. Bugün 2 milyondan az olan GRIN coin sayısının 2020 yılı başına kadar 26 milyona çıkması bekleniyor. 10 yıl içinde de 260 milyon.

Yani haliyle bu hızla sayısı artan coin'in fiyatının yükseleceğini beklemek çok zor. Bugün 5$ olsa tanesi günde yaklaşık 500K piyasaya ilave ediyor. Bu ortamda BTC gibi market ağırlığı olmadığını düşünürsek, fiyat yükselmesi zor. Bence madencilik olayı dışında Grin tamamen macera aramak olur. Ancak yine de kendinizde detaylı araştırın. Binance dışında bütün major borsalara da eklendi sanırım. Binance'a eklenirse bir sükse yapacaktır. Sonra tekrar aşağıya. Ancak olay şu tanesi 1$ olunca Binance'a girerse 2$ bile yapsa bugünkü fiyatın altında kapatır. Yatırım yapın ya da yapmayın çok dikkatli olun...

Karıştırmış olabilirim hocam. O kadar çok bounty ye  airdroba katıldım ki mutlaka benzer ad çıkıyor. Arkadas yazmış graine katılmıştım. 1 hafta  sonra çıkmıştım. Oradan cagiristirdi demek ki.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
February 27, 2019, 08:48:19 PM

Eskiden Türkiye'ye gelen her topçuya 10 Alex eder, 15 Alex eder falan derlerdi işte falanca takım yeni Alex'ini buldu tarzında. Bu başlıkları da defalarca gördük. Bitcoin ve Ethereum hariç bence tamamının yeri doldurulur. ICO furyası şimdilik bitmiş olsa da yarın bakarsınız sto adı altında yine Ethereum'un şaha kalkacağı günler başlar.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
February 27, 2019, 10:09:57 PM

yanına bile yaklaşabileceğini düşünmüyorum hatta muhtemelen ilk yüze bile giremez marketcap de
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
February 28, 2019, 11:32:36 AM

Neden ethereum olsunki , ethereum bitcoin oldumu ? Bence kendi olsun, yeni olsun, yenilikçi olsun .....
Aynen öyle, neden illa bir coin ile kıyaslama ihtiyacı duyuyorlar onu anlayamıyorum. Olacaksa kendi olsun hatta daha iyisi olsun. Şahsi fikrim ethereum potansiyelinde bir coin olamaz.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
February 28, 2019, 07:08:30 PM

paylaşım için teşekkürler grin projesinin yeni eth olacağını hiç ama hiç düşünmüyorum, grin projesi bir ara bir ataklar falan yakaladı o ara herkes zaten böyle düşüncelere falan kapıldı.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
February 28, 2019, 08:39:16 PM

paylaşım için teşekkürler grin projesinin yeni eth olacağını hiç ama hiç düşünmüyorum, grin projesi bir ara bir ataklar falan yakaladı o ara herkes zaten böyle düşüncelere falan kapıldı.

millet daha da artar düşüncesi ile 10 küsür dolarlardan alım yaptı şimdi mecburi holda mahkum durumdalar
Pages: [1] 2  All
  Print  

Jump to: