Bitcoin Forum
October 10, 2024, 07:17:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 28.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Coinbin Çalışanı Zimmetine Para Geçirdi, Şirketi İflasa Sürükledi  (Read 130 times)
Erhan5532 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 1

View Profile WWW
February 27, 2019, 08:35:46 AM

Güney Kore‘deki kripto para borsalarından Coinbin, 26 milyon dolar değerinde zarar ettiğini ve bunun sonucunda iflas ettiğini açıkladı.
Kripto para sektöründe oldukça fazla sayıda hack saldırısıyla, dolandırıcılıkla, borsa skandalıyla karşılaşılabiliyor. Yakın zamanda yaşanan borsa skandallarından biri, Coincheck’in 500 milyon dolar değerinde bir hırsızlık yaşamış olmasıydı. Coinbin’in durumunda ise tehdit dışarıdan değil içeriden geldi.
Coinbin bir hack saldırısına uğramadı ancak buna rağmen oldukça yüklü miktarda para kaybetti. Bunun sebebi ise borsa çalışanlarından birinin, sorumluluğunda olan kripto para fonlarını zimmetine geçirmiş olması.
Kaynak: https://koinbulteni.com/coinbin-calisani-zimmetine-para-gecirdi-sirketi-iflasa-surukledi-38840.html

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
unreal41
Member
**

Activity: 929
Merit: 10

View Profile
March 01, 2019, 09:12:37 PM

Şaka gibi ya zimmetine para geçirirken hiç mi fark etmediniz bu kadar basitmi nu işler adam parayı çalmış iflas ettik bumudur yani.
Alitugra
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 238

View Profile WWW
March 02, 2019, 09:57:48 AM

Kripto para işinde de bu var. Hacklenme içerden zimmetine pra geçirme, bu işi yapmak zor takibi zor. Türkiyede de bir exchange sitesinde buna benzer durum olmuştu. Zimmetine bitcoin geçirmişti çalışanın birisi, bu çalıştırdıkları kişileri iyi seçmek lazım.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560

View Profile
March 02, 2019, 02:54:55 PM

Ben bunların organize bir şekilde yapıldığını düşünüyorum sanki bir kişi tarafından yapılmış gibi gösteriliyor böyle durumlar, bir de güzel bir söz var bununla ilili kimseye sana ihanet edebilecek kadar güvenme, bu söz kripto alemi için x2 gibi olmalı.
iccel
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
March 02, 2019, 03:42:15 PM

Bu konuya kalıcı bir çözüm gelmeden piyasa diye bir şey olmayacaktır. Kimsenin parasını çalınacak mı diye korku yaşayarak borsalara getireceğini sanmıyorum. Bu konu piyasanın karadeliğidir.

ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 02, 2019, 04:49:44 PM

saçma bir bahane olarak görüyorum bu iflası bu güne kadar bu kadar para nasıl fark edilmez olasılıksız
Drldrl2767
Jr. Member
*

Activity: 257

View Profile WWW
March 03, 2019, 08:45:13 PM

Dünyada her şey oluyor traji komik bir durum bu. Yani koskoca şirket nasıl bekasını 1 çalışanına teslim edebilmiş burada hatalı davranmış.
U20
Full Member

Activity: 546
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile
March 03, 2019, 09:11:34 PM

çok enteresan doğrusu.. zimmetine para geçiren kişi belli ancak borsa iflas ediyor? polis bu kişiyi konuşturamamış mı? çaldığı coinleri geri alsınlar ve devam etsinler, nasıl iflas açıklayabiliyorlar cidden anlayabilmiş değilim, belli ki kendileride bu oyunun içinde.. borsalarda para tutmamak gerekiyor, böyle haberleri gördükçe korkuyorum.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: