Bitcoin Forum
June 22, 2024, 07:10:42 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Milli Piyango'da hile iddiası?  (Read 278 times)
2run (OP)
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
March 01, 2019, 08:06:26 PM

Ekşi üzerinde gördüm takip edemeyen vardır belki.. bir arkadaş eski kazanan kuponlar üzerinden bir takım sonuçlar çıkarmış. içerik girişindeki video biraz kasvetli ama izlemenizi öneririm. youtube üzerinden ve sosyal medya üzerinden bu konu yayılınca MPI web sitesinde üzerinde bulunan kazanan kuponlar kaldırılmış. ilginç şeyler oluyor.

https://eksisozluk.com/milli-piyangoda-hile-iddiasi--4650358?day=2019-03-01

Bu olayla alakalı alakasız bilinmez ama MPI genel müdürü bu akşam saatlerinde görevden alındı : http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1273218/Milli_Piyango_Genel_Muduru_Colak_gorevden_alindi_.html
cryptobaro
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
March 01, 2019, 09:26:55 PM

Ekşide görünce izledim hocam, cidden şu olaya kimse çıkıp ' yok ya olmamıştır ' diyemiyor. Nedenleri belli..

Yazık.

1881 - 193∞
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 02, 2019, 08:05:10 AM

İzlemedim. Ama hilesi hurdası çakallığı vardır diye düşünüyorum. "Burası Türkiye, her şey olası" malesef....

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
March 02, 2019, 08:32:32 AM

yıllardır dediğimiz bir söz var: "başka bir ülkede olsaydı." hiçbir zaman o "başka bir ülke" olamayacağız ve benim üzüldüğüm nokta da bu. şayet "başka bir ülkede" böye bir durum olsaydı o milli piyango adındaki kurumdaki çalışanların 7 sülalesinin tüm varlıkları bir şekilde incelenirdi. bütün gazete ve televizyonlarda bu haber yer alırdı ama şimdi en fazla 3-5 tane yerde haberini görürüz. yazık cidden yazık. iddaa bile daha temiz kalıyor bunların yanında Grin
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
March 02, 2019, 11:34:55 AM

Piyangoda  büyük ikramiyeler  "genellikle"  hep Ankara'ya çıkar yıllardır.  Nedeni bilinmez   Smiley

Kontrol edin isterseniz görün . Son büyük ikramiyeleri.
gospodin
Legendary
*

alex

View Profile WWW
March 02, 2019, 11:40:06 AM

Piyangoda  büyük ikramiyeler  "genellikle"  hep Ankara'ya çıkar yıllardır.  Nedeni bilinmez   Smiley

Kontrol edin isterseniz görün . Son büyük ikramiyeleri.
antalya, muratpaşa'yı da unutmayın hocam. orada da yatır varmışSmiley
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 02, 2019, 01:46:04 PM

Ben şunu bilirim, ne zaman ekonomik kısa dönemli sıkışıklık olsa bütün piyango vb çeşitleri devretmeye başlar ve en sonunda büyük paralar verilir(!). Ama ne hikmetse kazananlar tesadüfen hep kanaatkar insanlar, artık hiç piyango parasını yiyenleri, hatta tüketenleri haber olarak görmüyoruz. Eskiden çok okurduk böyle haberleri.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
sufferer123
Member
**

Activity: 574
Merit: 55

View Profile WWW
March 02, 2019, 07:44:53 PM

Açıkçası ben 'o kadar da değildir ya' diyordum ancak videonun bir kısmını izledim. Özellikle süper loto kazanan bilette saat bilgisinin boş kutucuk şeklinde olmasını gördükten sonra bir de genel müdürün görevden alındığını duyunca midem bulandı. Umarım çaldıklarını kaybetmeden göçmezler bu diyarlardan.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
March 02, 2019, 09:13:47 PM

Fakir çalmasını iyi beceremediği için fakirdir   Smiley

Google da  arayın bunu
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
March 02, 2019, 09:30:20 PM

Fakir çalmasını iyi beceremediği için fakirdir   Smiley

Google da  arayın bunu

Güzel KAPAK...  Smiley
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
March 02, 2019, 10:09:50 PM

Pek duygusal bir adam olmadığım için yıllardır şans oyunlarını denemedim. Ha keza duygusal olmadan, "normal şartlarda olsa bile" çıkma ihtimali çok çok düşük bir oran için para yatırmam. Gider yardım yaparım, en azından manevi olarak birşeyler kazanmış olurum.

Ülkemizde olan duruma gelince, hiç şaşırmadım. Onlarda şaşırmamış olacak ki; önce siteden kaldırıp, sonra genel müdürü gönderdiler. Bu tarz şeylerde güven çok önemlidir. O yüzden MP bitti bitecek.

Bu arada farklı bir önerim var. Milli Piyango idaresi yılda bir kere, ihtiyaç sahipleri için para toplasın, diyeceksiniz ki bunu yapan kurumlar var ama MP gibi yaygın satış ağı var mı? Bunun adına satış ağı da demeyelim, oturmuş bir müşteri kitlesi var. Adam düzenli her hafta ya da işte ay biletini alır, günlük sayısal lotosunu oynar. İşte yılda bir kere olsun, biletini sitede kontrol için girdiklerinde, karşılığında da o yardımın ulaştığı yer hakkında bilgiler olsun. Mesela; Tokat'ın bir köyündeki, ... okuluna bilgisayar için harcandı. Bilet ya da işte sayısal loto oynayan arkadaşlar için diyorum. Toplasınız verdiğiniz paranın 1/100 kadarını bile alamadınız, bir kere olsun faydalı birşey için bilet almak güzel olmaz mıydı? Şöyle düşünün uyduruktan kazandığınız 30-40 lira mı? Doğu zor şartlarda okuyan Ayşe'nin ayakları üşümesin diye altığınız bir bot mu?

Konuyu biraz farklı yerlere çektim, kusura bakmayın. Bu ülkede olanları okudukça sürekli aynı şey kafamda dolaşıyor; deveye sormuşlar...

ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 02, 2019, 10:39:17 PM

17 dakikalık videonun tamamını izledim ve yazıklar olsun ulan milyonlarca kazanıp kar ediyorsunuz zaten bre karaktersizler bari ödülü verin gebermezsiniz yazıklar olsun
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 30, 2019, 06:55:24 PM

Çekiliş olan her yerde ister istemez hile hurda vardır. Milli piyango da eskidi gibi milli değil zaten. Kim bilir bizim bilmediğimiz ne ibnelikler dönüyordur.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 30, 2019, 07:05:42 PM

Gariptir ki insanlar hile olduğunu bilmelerine rağmen oynamaya devam ediyorlar. İlginç bir algı yaratılmış. Geçen gün bir tanıdığımın dediğine göre; büyük ikramiyelerde hile yapıyorlar ama ufaklarda hile yokmuş, uğraşmıyorlarmış. O da ufak ikramiyelerin çıkması için oynuyormuş sayısal lotoyu ya da diğelerini. Ne diyeyim, kendince haklı bir mantığı var  Smiley
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
April 17, 2019, 06:02:26 PM

15 Nisan On numara çekiliş sonucu. 8 Kere aynı bayiden aynı numara oynanmış  Huh

gospodin
Legendary
*

alex

View Profile WWW
April 17, 2019, 06:41:04 PM

15 Nisan On numara çekiliş sonucu. 8 Kere aynı bayiden aynı numara oynanmış  Huh

boşuna adına "on numara" dememişler. düşünsenize bir de kazanan bu bilet sekiz farklı kişiye aitmişSmiley
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
April 17, 2019, 07:01:46 PM

Adam görevden alındığına göre izah edilemeyecek bir durum var ortada diye düşünüyor insan.. Zaten hile hurda ve sahtekarlıklar üzerine dönen bir ülke olduk. Rezalet diz boyu gerçekten.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 17, 2019, 08:25:51 PM

"Bunun ödülü düşük olduğundan hile yapmak için bu kadarına da tenezzül etmezler" diye düşünerek her pazartesi oynadığım favori oyunumdan da soğuttular beni! Kazı-kazan'a geri döneceğim galiba.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
June 03, 2019, 01:50:58 PM

Tam böyle bir konu açıp fikirleri soracaktım önce aratayım dedim cidden hile var ya yani her sene kazanan nedense kaç milyon tl yi batırıyor borca batıyor nasıl oluyor abi ya onu faize at 3-5 ay faiziyle ev alırsın hep hikaye
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
June 03, 2019, 04:54:11 PM

daha yılbası pıyangosunun kazananı cıkmadı dımı ( YOK ZATEN )  ONU DA KENDINE ALDI BU hırsızlar ampuller
Pages: [1]
  Print  

Jump to: