Bitcoin Forum
June 21, 2024, 06:21:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: D-Smart mi suçlu Telekom mu?  (Read 171 times)
hasyurt (OP)
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 04, 2019, 05:34:37 PM

22 Şubat'ta D-Smart a geçtim sınırsız internet ve kanallar bedava 2 yıl aylık 90 TL +8 TL modem ile 98 TL.
Fakat ne hikmetse benim daireme internet daha gelmedi. Önceden süper online kullandım 2 yıl ve hiçbir sorun yaşamadım. 22 Şubat'tan bu yana sinyal gelmedi. 2 güne bir ekip yolluyorlar. Tabi bu yolladik dediği ekip telekomünikasyon ekibi. Evin ankastredine hattı bağlayıp bu senin dairenin kablosu demedi. Ve bende hala internet yok.
Bugün iptal ettirmek istedim ve bin dereden su getirdiler. En son istemiyorum deyince bana 760 TL cayma bedeli çıkarttılar. Ben daha TV hariç interneti hiç kullanmadım.
Sorum şu: Ben ne yapayım bilgisi olanlar cevap verirse çok sevinirim. Şekerimi zıplatti resmen bu D-SMART
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
March 04, 2019, 05:50:25 PM

O parayı her türlü alırlar, caymayın kaptırmayın. Her gün arayın hergün eleman yollasınlar günün birinde yaparlar. TTnet de eskiden benim net sürekli kopuyor diye 16mbit hızımı 3 4mbit düşürmüştü. Aylar süren konuşmalar sonunda itiraf ettiler. Hız düşürdük kopmasın diye dediler. Verdim ayarı bir daha hızıma dokunamadılar. Üste çıkmazsanız kimse kimseyi iplemez bu piyasada..

gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
March 04, 2019, 06:14:24 PM

tüketici hakem heyetine başvuracağım gibisinden atar yapın belki işe yarar. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bu firmalara sakin olarak yaklaşırsanız hiç iplemezler. bağırıp çağırmadan bu ülkede iş yaptırmak inanın çok zor.
mandown
Legendary
*

Activity: 1960
Merit: 1316

View Profile
March 04, 2019, 07:04:46 PM

suç senin cayma süresi 15 gün değilmi 15 gün dolmamış cay gitsin

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
March 04, 2019, 07:16:21 PM

bende buna benzer bir sıkıntı yaşamıştım hocam superonline turktelekom arasında. Normal şartlarda oluşturduğunuz ticketlar işe yaramıyor baskın birşekilde temsilcilerle görşmeye bakın ve baktınız sorununuz çözülecek gibi değil beni yetkilinize aktarın diye talepte bulunun ve bunu red edeceklerdir sizde şu şekilde geri bildirimde bulunun müşteri temsilcisinin görevi müşterinin yaşamış olduğu sorunlara çözüm getirmektir görünen o ki sizin benim sorunuma çözüm getirme kabiliyetiniz yok lütfen beni yetkilinize aktarın şeklinde olsun. biraz uzun süren konuşma olacaktır ancak direnin Smiley tarafımdan denenmiş tescillenmiş bir olaydır.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
hasyurt (OP)
Full Member

View Profile
March 04, 2019, 07:31:34 PM

bende buna benzer bir sıkıntı yaşamıştım hocam superonline turktelekom arasında. Normal şartlarda oluşturduğunuz ticketlar işe yaramıyor baskın birşekilde temsilcilerle görşmeye bakın ve baktınız sorununuz çözülecek gibi değil beni yetkilinize aktarın diye talepte bulunun ve bunu red edeceklerdir sizde şu şekilde geri bildirimde bulunun müşteri temsilcisinin görevi müşterinin yaşamış olduğu sorunlara çözüm getirmektir görünen o ki sizin benim sorunuma çözüm getirme kabiliyetiniz yok lütfen beni yetkilinize aktarın şeklinde olsun. biraz uzun süren konuşma olacaktır ancak direnin Smiley tarafımdan denenmiş tescillenmiş bir olaydır.

Teşekkürler hocam uzun uzun yazmışsıniz. Direnecegim o vakit. Sinirden ağlayacak hale geldim. Çıldırttılar beni. Asıl ibneligi Telekom yapıyor gibime geliyor. Gelen ekip bakmadan siktirolup  gidiyor olmalı ki bu şekilde mağduriyet devam ediyor.
hasyurt (OP)
Full Member

View Profile
March 04, 2019, 07:32:35 PM

O parayı her türlü alırlar, caymayın kaptırmayın. Her gün arayın hergün eleman yollasınlar günün birinde yaparlar. TTnet de eskiden benim net sürekli kopuyor diye 16mbit hızımı 3 4mbit düşürmüştü. Aylar süren konuşmalar sonunda itiraf ettiler. Hız düşürdük kopmasın diye dediler. Verdim ayarı bir daha hızıma dokunamadılar. Üste çıkmazsanız kimse kimseyi iplemez bu piyasada..

Hepsinin açık mert korkusuz. Vallahi sinir ettiler.
hasyurt (OP)
Full Member

View Profile
March 04, 2019, 07:33:10 PM

tüketici hakem heyetine başvuracağım gibisinden atar yapın belki işe yarar. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bu firmalara sakin olarak yaklaşırsanız hiç iplemezler. bağırıp çağırmadan bu ülkede iş yaptırmak inanın çok zor.

Bir iki gün daha bekleyeceğim bakalım. 760 TL kalın geldi
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
March 04, 2019, 08:50:56 PM

Teşekkürler hocam uzun uzun yazmışsıniz. Direnecegim o vakit. Sinirden ağlayacak hale geldim. Çıldırttılar beni. Asıl ibneligi Telekom yapıyor gibime geliyor. Gelen ekip bakmadan siktirolup  gidiyor olmalı ki bu şekilde mağduriyet devam ediyor.

Temsilci arkadaşlarda her ne kadar insan olsa da hocam sorununuza gereken hassasiyeti gösteremiyorlar velev ki gösterseler de tüm işi onlar yapmadıkları için sorunlarımız genellikle çözümsüz kalıyor.

Burada püf nokta müşteri olarak haklı olduğunuz ve haksız yere mağdur olduğunuzu göstermekte. Bahsetmiş olduğum olayda 20 günü aşkın sürede güzel bir dil ile yaklaşmama rağmen sorunumun çözülmesine ufacık da olsa yaklaşılmamıştı 20 günü aşkın sürede gerçekleşmeyen ilerleme 2 gün içerisinde gerçekleşmişti.

Sizlere tavsiyem öncelikle D-Smart'ın varsa yakınınnızda yetkili bir bayisine gidip bilginiz olsun iyerek ses kaydını açıp sorununuzu iletip kaynaklanan sorunu tespitini yapmaları konusunda ısrarcı olmanız eğer ki sorun kendi taraflarındaysa çözmelerini belirtin değilse telekomun yetkili bayisine giderek bu kaydı dinleterek sorunun çözülmesini belirtin bu ses kayıtları sizleri hızlı bir çözüm sürecine götürecektir kanaatindeyim.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
March 04, 2019, 09:41:22 PM

d-dsmart ı arıyorsunuz . Önce . 

Hizmet kalitesi nedeni ile konuşmamız kayıt edilmektedir  dediklerinde  sizde  şunu diyorsunuz.
Bende konuşmayı kayıt ediyorum.  Diye  bildirim  veriyorsunuz.

Daha sonra karşıdaki elemana  durumu izah ediyorsunuz.   
Ben şu tarihte abone oldum   faturalama dönemim başladı ama  halâ  hizmet alamıyorum. Doğru mudur?  diye  soruyrsunuz.
Ağzından  lafları alıyorsunuz.

Yani size hizmet verilmemiş yada eksik verilmiş.  Bu neden ile cayma hakkınız  var elbette. 
Size bir fatura çıkartacaklardır.  Bu fatura ile THH ye başvuracaksınız.  Faturanın  haksız olduğuna  kanaat getirecekler  ve
d-smart  babayı alacak..

Diğer  konu şu.  Kim suçlu ? Telekom mu - D-smart mı ?

Sizin telekom ile bir anlaşmanız yok. Telekomdan bir hizmet almıyorsunuz ve para ödemiyorsanız,  muhatabınız d-smart tır. 
Telekomun müşterisi siz değil  D-smarttır.  Sizde  D-smartın müşterisisiniz.

Telekom  d-smart a  alt yapı kiralar ve  port kiralar / satar.     D-smart ise bunun üzerine kâr ve hizmet bedellerini koyarak müşterisine satar.

ISP lerin  sık söylediği  bir söz  olan  "Sorun alt yapınızda,  sorun telekomda"  hikayesi aslında  sizi  bağlamaz.
Bu alt yapının yeterliliğinden emin olması gereken ve buna  göre  hizmet sağlaması gereken onlardır.
Yani bunun kontrolünü onlar yapmış olmalıdır.   

hasyurt (OP)
Full Member

View Profile
March 07, 2019, 11:30:50 AM

Dün itibariyle çözüme yine kavuşmadi ve bende bugün iptal dilekçesini fax çektim. Btk ya şikayet ettim. Umarim bana çıkarttıklari 791 TL yi almak için ugrastirmazlar.
mrpro81
Jr. Member
*

Activity: 42
Merit: 3

View Profile
March 07, 2019, 12:51:59 PM
Merited by roptoshambrella (2)

Hizmet verme ve denetimdeki çarpıklık sonucu siz bunun sıkıntısını çekiyorsunuz.
Yapılan sözleşmede dsmart  ve sizin aranızdadır. Sözleşmede şunu belirtir, bina içine kadar ve hatta dairenin içine kadar fiziki olarak internetin sağlanmış olması gerekliliği. bu sözleşmenin 4.1.13 ünde bulunur
Bunu dsmart sağlamaz. D smart evinizde gelir kablo bağlantınız varsa modemini yerleştirir kurar ve tv alıcınızı kurar.
Bu durumda sözleşmenizdeki eksiklik yüzünden kurulumda veya kullanımda telekomdan kaynaklı sorunlar hep açık kapı olarak kalır.
Dsmart sözleşmesi 4.1.7 ye bakarsanız alt yapı sağlayıcıdan kaynaklı kusurlardan Platform yani dsmart sorumlu tutulamaz demektedir.
Yani bu durumda imzanın olan sözleşme altında açık kapıyı kabul etmiş durumdasınız.

Ama burada 4.2.4 maddesi üzerinden siz alt yapı sorunlarını çözmeyi deneyebilirsiniz. Tabi bu sorunları bina ile altyapı sağlayıcı arasındaki bağlantı anlamında almalısınız. Bu durumda sözleşmede Platform yetkilendirilmiştir ve burada çözmeye yönelik hareket edeceğini beyan etmektedir dsmart.
YAni internet bağlantı sorununuz telekom kaynaklı ise , bina giriş ile daire bağlantınız arasında sorun yoksa bu durumda telekom ile irtibata geçip sorunu halletmesi adına dsmart ı arayarak dsmart üzerinden muhattaplık sağlarsınız. Ama bu maddede çözeceğini dsmart beyan etmez sadece "ABONE  adına  altyapı  sağlayıcı  nezdinde  gerekli  sorunların  çözümü  amacıyla gayret göstermeyi beyan ve taahhüt eder"

Özetle dsmart internet ile ilgili altyapısal sorunlardan bu sözleşme ile her türlü zeytinyağı gibi üstte kalır.
Cayma süresini geçirdiyseniz ve hala suçlu arıyorsanız buradaki suçlu, dsmart da değil telekom da.
buradaki suçlu haklarınızı bilmeyerek ve ne imzaladığınızı okumayarak siz olurdunuz.
Siz cayma hakkını kullanabiliyorsunuz ve sözleşmenizde şöyle der :
"Tüketicinin,  mesafeli  satış  yöntemiyle  hizmet  satın  alması  halinde  hiçbir  hukuki  ve  cezai  sorumluluk  üstlenmeksizin  ve  hiçbir  gerekçe  göstermeksizin  Sözleşme’nin  imzalandığı  tarihten  itibaren  on  dört  gün  içerisinde,  teslim  aldığı  malı  veya  hizmeti  reddederek   sözleşmeden   cayma   hakkının   var   olduğunu   ve   cayma   bildiriminin   satıcı/sağlayıcıya  ulaşması  tarihinden  itibaren  yirmi  gün  içerisinde  malı  geri  almayı  taahhüt ederiz. ABONE, cayma ihbarını yazılı olarak veya faks yoluyla veya güvenli elektronik imza ile gönderilip saklanabilen metinler kullanmak suretiyle PLATFORM’a ya da yine yazılı olarak PLATFORM’un abonelik sözleşmesi yapmaya yetkili temsilcisine bildirir. Bu halde ABONE’den ayrıca aylık hizmet bedeli alınmaz."

Özetle sizin herhangi bir ceza ödememeniz gerekli daha 14 gün dolmamış.

Bu arada ben dsmart yetkilisi yada avukatı değilim.
sadece sizin aboneliğin aynısından bende de var ve sözleşmeyi okuyarak imzaladım...
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 07, 2019, 08:35:29 PM

hocam uydunet hariç bütün diğer internet sağlayıcı firmalar türktelekom altyapısı kullanıyorlar daha önce internetiniz varsa ama artık sinyal yok numarası çekiyorlarsa kesinlikle yalandır
hasyurt (OP)
Full Member

View Profile
March 08, 2019, 04:03:17 PM

22 Şubat'ta D-Smart a geçtim sınırsız internet ve kanallar bedava 2 yıl aylık 90 TL +8 TL modem ile 98 TL.
Fakat ne hikmetse benim daireme internet daha gelmedi. Önceden süper online kullandım 2 yıl ve hiçbir sorun yaşamadım. 22 Şubat'tan bu yana sinyal gelmedi. 2 güne bir ekip yolluyorlar. Tabi bu yolladik dediği ekip telekomünikasyon ekibi. Evin ankastredine hattı bağlayıp bu senin dairenin kablosu demedi. Ve bende hala internet yok.
Bugün iptal ettirmek istedim ve bin dereden su getirdiler. En son istemiyorum deyince bana 760 TL cayma bedeli çıkarttılar. Ben daha TV hariç interneti hiç kullanmadım.
Sorum şu: Ben ne yapayım bilgisi olanlar cevap verirse çok sevinirim. Şekerimi zıplatti resmen bu D-SMART

çok şükür telekoma geçtim ve sorun halloldu. bu adamlar gelip te hallediyor ama dsmart ekibi halledemiyor. garip doğrusu. fikir verip destek veren tüm arkadaşlardan Allah razı olsun bereketli kazançlar diliyorum hepinize.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
March 08, 2019, 04:28:12 PM

daha önce dediğiniz cayma bedeli gibi bir şeyi ne yaptınız? insana kitlemeden bırakmayı pek sevmez bu sektör sonuçta. bir de hocam sen suçu hep yanlış yerde aramışsın. suçlu olan sensin:)
hasyurt (OP)
Full Member

View Profile
March 08, 2019, 06:01:24 PM

daha önce dediğiniz cayma bedeli gibi bir şeyi ne yaptınız? insana kitlemeden bırakmayı pek sevmez bu sektör sonuçta. bir de hocam sen suçu hep yanlış yerde aramışsın. suçlu olan sensin:)

hakiki tosun paşa benim ;-)
bugün 131 tl mart faturası mesajı geldi. fax yerine ulaşmış. bakalım ne diyecekler.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 13, 2019, 02:49:36 PM

Konu hallolmuş ama ben de şunu ekleyeyim:
Bildiğim kadarıyla D-smart, internet hizmetini Türk Telekom üzerinden alıyor. Türk Telekom da aslında D-smart'ı zor durumda bırakıp müşteri kazanmak için, bağlantı hizmetlerini "bilerek" aksatıyor. İnternet hattını önce Telekom'un açması gerekiyor ki D-smart da kurulumu yapabilsin. İşlem uzayınca ve tüketici de yeterince bunaldıktan sonra "...... böyle işi" diyerek Türk Telekom'a geçiyor. Telekom da tüketici gözünde kahraman gibi oluyor. Aslında bütün pislik Telekom'dan çıkıyor. Olay bence bundan ibaret.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: