Bitcoin Forum
July 14, 2024, 11:09:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Starbucks ve Bakkt arasında Bitcoin anlaşması  (Read 265 times)
yurtsever0 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
March 04, 2019, 07:48:32 PM

Kahve devi Starbucks'ın bir süredir kripto para piyasasının gündemini meşgul eden Bakkt'la önemli bir Bitcoin anlaşmasına vardığı belirtiliyor.

TheBlock’ta yer alan habere göre, kahve zinciri devi Starbucks, 2019 yılında mağazalarında Bakkt sistemini kullanacak Bitcoin ödemelerine izin verme taahhüdü karşılığında Bakkt’tan önemli bir hisse aldı.

Bu anlaşmaya karşılık Starbucks’a verilen Bakkt hisselerinin yüzdesi şu an için bilinmiyor. Bununla beraber kaynaklar, nakit bir yatırım yapmadıkları göz önüne alındığında orantısız derecede yüksek olduğunu belirttiler.

Ayrıca kaynaklar, Starbucks’ın Bakk’taki ön yatırımının büyük bir kısmının pazarlama bütçesinden geldiği düşünüldüğünde anlamlı olduğunu söylediler.

30 milyonu aşkın kullanıcı
Starbucks, mağazalarında kripto parayla ödeme yapmak isteyen kahveseverlere Bakkt’ın alt yapısını sunacak. Böyle bir anlaşmanın kripto paraların benimsenmesine ve Bakkt’ın kullanıcı tabanına büyük katkı sağlayacağı düşünülüyor. Starbucks’ın mobil ödeme sistemleri, ABD’de 30 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılıyor. Kahve devinin mobil ödeme sistemi, kullanıcı tabanıyla Apple Pay ve Google Pay’i geride bırakıyor.

Bu arada Starbucks mağazalarında ilk etapta yalnızca ABD’deki müşterilerin Bitcoin ile ödeme yapabileceği kaydedildi.

New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE), Microsoft, Starbucks ve diğer birkaç şirketin iş birliğiyle oluşturulan Bakkt, ilk olarak geçtiğimiz yılın Ağustos ayında duyurulmuştu. Platformun, Aralık ayında hizmete girmesi beklenirken açılış birkaç defa ertelenmiş ve son tarih olarak ‘2019’un sonları’ denmişti.

Kaynak : https://uzmancoin.com

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
slvrbrk
Jr. Member
*

Activity: 160

View Profile WWW
March 04, 2019, 08:08:21 PM

Starbucks bitcoin ile ödeme almaya başlarsa bu bitcoinin prestiji açısından harika bir haber olur.Ve tabi bu durum fiyatlara aşırı derecede pozitif yansıma yapacaktir.Tabi kaç kişi bitcoinle fee ödeyerek kahve alır,  o tartışma konusu.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 05, 2019, 02:03:52 AM

bu gün forumda gördüğüm en güzel haber diyebilirim bitcoin ve kripto dünyasının reklamı açısından çok güzel olabilir bir starbucks bağımlısı olarak bu haberi çok beğendim
eller55
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
March 05, 2019, 10:38:29 AM

Bir kahveyi bitcoin ile almadığımız kalmıştı oda oldu sonunda ,bitcoin ile kahve almak kimin umrunda bilmiyorum ama beni ilgilendiren tek şey bitcoin tekrar bir an önce çıkışa geçmesi.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
March 05, 2019, 11:54:28 AM

Starbucks bitcoin ile ödeme almaya başlarsa bu bitcoinin prestiji açısından harika bir haber olur.Ve tabi bu durum fiyatlara aşırı derecede pozitif yansıma yapacaktir.Tabi kaç kişi bitcoinle fee ödeyerek kahve alır,  o tartışma konusu.

Bu fee olayıyla ilgili çalışmalar var. Bir takım cüzdanlar bu tarz transferlerden iç işlem olarak işleyeceği için fee almama durumu olacak. Ne kadar sağlıklı çalışır göreceğiz.
holylordd
Copper Member
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
March 05, 2019, 02:36:44 PM

Prestij ilerleme bakımından çok güzel bir haber çok aktif kahve mekanlarından ve genç kitleye de çok hitap etmesinden dolayı daha hızlı yayılıp sayılmaya başlayacaktır.
yurtsever0 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
March 05, 2019, 07:50:49 PM

Bunlar güzel haberler arkadaşlar. İş kahveci veya pizzacı olması ile alakalı değil. Pizza hut ve Starbucks tüm dünyada bilinen ve oldukça büyük hacime sahip iki zincir. Bu tarz haberler beni çok umutlandırıyor. En azından çabalarımızın karşılığını alacağımız görüyorum. Ne zaman olur bilmem ama olacak demektir yani. ..

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
aya54
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile WWW
March 06, 2019, 09:38:59 AM

Starbuckstan kahveyi bitcoin ile niye alayım ,bitcoin hizmet  alanında henüz ödeme aracı olarak buna uygun değil ,şimdilik bitcoini sadece yatırım aracı olarak değerlendirmek lazım.

husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
March 06, 2019, 03:28:31 PM

Starbucks dünya üzerinde birçok insan tarafından biliniyor ve ziyaret ediliyor. Bitcoin ile ilgili uzun zamandır çalışmalar yürüttüklerini biliyoruz ve ben kendi adıma yakın bir zamanda Bitcoin ile ilgili somut bir gelişme sağlayabileceklerini düşünüyorum.

karabiber
Hero Member

Activity: 1428
Merit: 685

View Profile
March 06, 2019, 05:51:55 PM

Btcnin şu an için marketlerde ve piyasada küçük ödeme aracı olarak yer alacağını düşünmüyorum. Yani reel para gibi tamamiyle her koşulda bir ödeme aracı olabilmesi için biraz daha beklememiz gerekecek.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
unreal41
Member
**

Activity: 910
Merit: 10

View Profile
March 11, 2019, 02:32:40 PM

Bu oldukça iyi bir anlaşma ve iyi bir fikir starbucks dünyaca ünlü ve ödemeleri bitcoin veya diğer kripto paralarla alması kripto para sektötünede olumlu yansır.
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
March 11, 2019, 03:41:59 PM

Bakkt sistemlerinin kullanılması ne anlama geliyor bilmiyorum, hızlı ve ucuz transfer ücretlerine kolaylık sağlarsa büyük bir gelişme olur bitcoin açısından. Twitter üzerinden lightining kullanarak yapılan ödemeler tarzı bişey yapılması gerekiyor.
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
March 11, 2019, 03:43:57 PM

bakkt da kabak tadı verdi.

Bitcoin
Stabilitelim
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
March 12, 2019, 11:04:58 AM

Yanlış hatırlamıyorsam starbucks ın bitcoin ile ilgili haberini ilk 1 sene önce falan okumuştum o zaman da doğru yerinde bir adım olduğunu düşünüp desteklemiştim. Yeniden böyle bir haber okumak beni çok sevindirdi yaptıklarının devamını getirmeleri çok destekleyici piyasa ve gelecek için oldukça olumlu bir gelişme olmuş.
1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
March 12, 2019, 11:42:15 AM

Bakkt ile birlikte sadece starbukcksın anılması saçmalık ,,Bakkt grubunda starbuckstan çok daha iyi şirketler var ,bu şirketlerden biri olan microsoft bu anlaşmayı yapsa daha etkili olur piyasa için.

SCSY_dev
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
March 13, 2019, 05:46:58 PM

Büyük firmalar bir bir kripto paralara giriş yapıyor bunlar güzel fakat sanırım bizim kullandığımız kripto paralara pek faydası olmuyor ripple ın bankalarla yaptığı anlaşmada farklı bir kripto para kullanılması gibi

sofikurban
Member
**

Activity: 448

View Profile WWW
March 15, 2019, 09:44:17 AM

Kripto pazarı her gün genişliyor ve kitlesini arttırıyor ,Bakkt grubu ile birlikte hizmet sektöründe de günlük hayatta bitcoin kullanımını arttırılması kripto piyasası için harika bir iş.

ZacktheHack
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile WWW
March 17, 2019, 12:47:41 PM

Selamlar,

Starbuck uzun suredir markasini ileri tasiyan hedef kitlesinin Dijital Para yatirim akinin en buyuk tuketicisi oldugunun farkinda ve bu sebeple Capraz Pazarlama'ya devam ediyor. Basarili islere imza atan BAKKT ile olmasi piyasada guven verdi, umarim devami gelir.

Haberin orjinali icin: https://www.facebook.com/pynk.io/posts/244101369878577

Saygilar.
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
March 17, 2019, 06:00:13 PM

Starbucksin bitcoin ile ödeme olayına girmesi çok önemli bir haber olur. Dünya markalarının bu piyasaya girmesi çok iyi bir gelişme olur.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
March 17, 2019, 07:30:33 PM

Bu starbucks haberleri sürekli ama sürekli çıkıyor daha ne gördüm ne de güvenlir kaynaktan bunu gördüm
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: