Bitcoin Forum
May 04, 2024, 11:32:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Porozmawiajmy poważnie o Merit Source.  (Read 934 times)
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 05, 2019, 11:03:12 AM
Last edit: June 06, 2019, 08:16:07 AM by wwzsocki
Merited by cryptovigi (2)
 #1

Jakiś czas temu zaczęliśmy dyskutować o tym aby postarać się o dadtkowy Merit Source dla naszego lokalnego forum.

Sam chciałem wystąpić z wnioskiem o przyznanie mi tej funkcji ale nie doszło to do skutku bo warunki rynkowe się zmieniły a tym samym frekwencja na forum i ilość postów.

Doszedłem do wniosku, że jak na razie jeden merit source wystarczy bo i tak nie ma takiego ruchu na forum a nasz merit source był aktywny w wystarczającym stopniu.

Jednak chciałbym wrócić do tematu ponieważ uważam, że drugi merit source jest po prostu niezbędny.

Ostatnio była taka sytuacja i nadal jest, że merit source był zupełnie nie aktywny.
Uważam, że to nie powinno mieć miejsca szczególnie w sytuacji gdzie jest coraz więcej żródeł meritów w innych działach forum i nagradzają coraz więcej nawet słabszych postów.

Nie możemy sobie na to pozwolić żeby meritować tylko najlepsze odpowiedzi, kiedy na forum zasady meritowania zmieniły się trochę i to na lepsze, żródła zaczęły nagradzać w bardzo dużym stopniu nowych użytkowników i wiele średniej jakości postów.

Już nie trzeba pisać tutoriali żeby dostać merit od żródla i uważam to za dobre podejście, szczególnie podczas tego przestoju bo to zachęca użytkowników do pisania i wracania do tego forum.

Narzekamy, że nic się nie dzieje na naszym lokalu i tak będzie jak normalny zjadacz chleba raz na jakiś czas nie dostanie marita za swoje wypociny. Tak na zachętę.

Każdy woli próbować na angielskojęzycznym bo tam jest chociaż jakaś szansa a na naszym lokalu jak nie napiszesz esseja na 2 strony to zapomnij o meritach.

Tak nie powinno być.

Jestem ciekaw co wy na to?

The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714822372
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714822372

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714822372
Reply with quote  #2

1714822372
Report to moderator
1714822372
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714822372

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714822372
Reply with quote  #2

1714822372
Report to moderator
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
March 05, 2019, 12:13:21 PM
 #2

Pomysł zacny jednakowoż nie za bardzo wiem jak to osiągnąć. Osobiście poprę każdą kandydaturę, ale merit source jest przyznawany raczej za zasługi na forum a nie na prośbę 4 osobowej społeczności Smiley (bo gdzieś tylu jest tutaj aktywnych twórców obecnie)
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 05, 2019, 12:19:48 PM
 #3

Pomysł zacny jednakowoż nie za bardzo wiem jak to osiągnąć. Osobiście poprę każdą kandydaturę, ale merit source jest przyznawany raczej za zasługi na forum a nie na prośbę 4 osobowej społeczności Smiley (bo gdzieś tylu jest tutaj aktywnych twórców obecnie)

Nie @Janusz można wystąpić z wnioskiem o zostanie żródełkiem. Tak jak pisałem chciałem już wnioskować ale bessa przyszła i nie było sensu.

We wniosku trzeba przedstawić kilka postów z twojego lokala, które chciałbyś nagrodzić. Biorą pod uwagę ilość żródełek w danych lokalu, reputację, rangę no i rozdane merity, czyli ich historie na twoim koncie.

To chyba na tyle.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
March 05, 2019, 04:06:57 PM
 #4

Masz rację.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=4315322.0
Tu ktoś aplikuje na stanowisko z rosyjskiej sekcji. Możnaby się zainspirować i stworzyć podobny temat.
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
March 05, 2019, 04:49:28 PM
Last edit: March 05, 2019, 05:02:49 PM by BitCryptex
 #5

Już dawno temu zamierzałem napisać aplikację na Merit Source, ale powstrzymywała mnie ilość mojego sMerita. Obecnie mam go aż 113 mimo że ostatnio porozdawałem go trochę w naszym dziale. Obawiam się, że z tego powodu moja aplikacja mogłaby zostać przetrzymana jako nierozpatrzona przez długi okres czasu, ale zawsze mogę spróbować swoich sił i napisać dzisiaj podanie jeżeli uważacie, że koniecznie potrzebujemy drugiego Merit Source. Dobrze by było rozruszać tę sekcję. Jest tutaj całkiem dużo Polaków, którzy się nie udzielają.

Edit: Nie marnujcie merita na mnie. Trzymajcie go dla innych osób.
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
March 05, 2019, 08:17:31 PM
Merited by cryptovigi (1)
 #6

Zgodnie z obietnicą, złożyłem aplikację na merit source dosłownie parę minut temu. O mało nie spadłem z krzesła kiedy zobaczyłem ile merita otrzymałem od suchmoon za swój post. Prosiłbym Was o udzielenie się w tym temacie. Dzięki dodatkowemu zastrzykowi merita za parę godzin moja ranga powinna zmienić się na Hero i obiecuję, że postaram się tą znaczną nadwyżkę rozdać w ciągu najbliższych kilku dni. Piszcie posty i z góry dziękuję za poparcie! Wink

I jeszcze raz proszę o nie nagradzanie moich postów. Zatrzymajcie tego merita dla kogoś innego.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 05, 2019, 10:01:00 PM
Last edit: March 05, 2019, 11:20:52 PM by wwzsocki
 #7

Zgodnie z obietnicą, złożyłem aplikację na merit source dosłownie parę minut temu. O mało nie spadłem z krzesła kiedy zobaczyłem ile merita otrzymałem od suchmoon za swój post. Prosiłbym Was o udzielenie się w tym temacie. Dzięki dodatkowemu zastrzykowi merita za parę godzin moja ranga powinna zmienić się na Hero i obiecuję, że postaram się tą znaczną nadwyżkę rozdać w ciągu najbliższych kilku dni. Piszcie posty i z góry dziękuję za poparcie! Wink

I jeszcze raz proszę o nie nagradzanie moich postów. Zatrzymajcie tego merita dla kogoś innego.

Bardzo dobrze oczywiście poprę twoją kandydaturę.

Mam nadzieję, że szybko zostaniesz wybrany i sytuacja z meritami zmieni się na lepsze.

Myślę że @Suchmoon dał Ci tyle meritów właśnie po to żebyś podzielił się nimi na swoim lokalu  Wink.

My nie mamy nic przeciwko  Grin.

Tak na poważnie to właśnie dla tego mogą Cię nie wybrać bo masz za dużo Smerita. Rozdaj trochę bo każdy się zapyta zaraz czemu ich nie rozdajesz jak na lokalu jest ich za mało.

P.S
Dobrze że napisałeś żeby Cię nie nagradzać bo już prawie dałem merita.


cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 05, 2019, 10:56:21 PM
Last edit: March 05, 2019, 11:08:38 PM by cryptovigi
Merited by wwzsocki (1)
 #8

Zgodnie z obietnicą, złożyłem aplikację na merit source dosłownie parę minut temu. O mało nie spadłem z krzesła kiedy zobaczyłem ile merita otrzymałem od suchmoon za swój post. Prosiłbym Was o udzielenie się w tym temacie. Dzięki dodatkowemu zastrzykowi merita za parę godzin moja ranga powinna zmienić się na Hero i obiecuję, że postaram się tą znaczną nadwyżkę rozdać w ciągu najbliższych kilku dni. Piszcie posty i z góry dziękuję za poparcie! Wink


Nie chcę być marudny ale jak bym miał zliczać wszystkie posty, w których Cię namawiałem do kandydowania to brakło by mi palców... wiem że miałeś dużo zajęć, prawko egzaminy etc... ale skoro w końcu się zdecydowałeś 100% poparcia.

@suchmoon faktycznie był łaskawy  Grin

Dodatkowo zauważyłem, że już sama Twoja aplikacja i wskazanie naszego lokalnego forum zaowocowało wieloma dodatkowymi meritami od  @suchmoon, @o_e_l_e_o w naszych wątkach


I jeszcze raz proszę o nie nagradzanie moich postów. Zatrzymajcie tego merita dla kogoś innego.

Bez przesady nie to nie forum katolickie a Ty nie jesteś św. Franciszkiem czy inną Matką Teresą... Poza tym merit ma swoją funkcję i trzymajmy się tego - należy się za dobre/wartościowe/pomocne posty - nie chcesz meritów - sprawa jest prosta przestań pisać wartościowe posty  Grin


Jakiś czas temu zaczęliśmy dyskutować o tym aby postarać się o dadtkowy Merit Source dla naszego lokalnego forum.

Sam chciałem wystąpić z wnioskiem o przyznanie mi tej funkcji ale nie doszło to do skutku bo warunki rynkowe się zmieniły a tym samym frekwencja na forum i ilość postów.

Doszedłem do wniosku, że jak na razie jeden merit source wystarczy bo i tak nie ma takiego ruchu na forum a nasz merit source był aktywny w wystarczającym stopniu.
....


Święte słowa wwzsocki - kiedy moderator zaginął na początku roku sam chciałem rozpocząć taki wątek, jeśli się nie pojawi do końca lutego ale on wrócił tuż przed końcem miesiąca więc dałem spokój...
Niemniej jednak inicjatywa zacna!!!!



...
Narzekamy, że nic się nie dzieje na naszym lokalu i tak będzie jak normalny zjadacz chleba raz na jakiś czas nie dostanie marita za swoje wypociny. Tak na zachętę.

Każdy woli próbować na angielskojęzycznym bo tam jest chociaż jakaś szansa a na naszym lokalu jak nie napiszesz esseja na 2 strony to zapomnij o meritach.

Tak nie powinno być.

Jestem ciekaw co wy na to?

tutaj nie mogę się zgodzić w 100% - statystyki, które co jakiś czas wam dostarczam pokazują, że mimo wszystko trochę meritów wpada chociaż ilość 502 przez rok nie można niestety uznać za powalającą i faktem jest że aby otrzymać merita trzeba się u nas nielicho napocić (no może poza małymi wyjątkami jak na przykład moja wygrana w konkursie na memy z dziedziny krypto ;-) i dodatkowa rezerwa meritów która mogłaby zostać przekazana na posty po prostu ponadprzeciętne byłaby baaardzo mile widziana


wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 05, 2019, 11:18:15 PM
 #9

tutaj nie mogę się zgodzić w 100% - statystyki, które co jakiś czas wam dostarczam pokazują, że mimo wszystko trochę meritów wpada chociaż ilość 502 przez rok nie można niestety uznać za powalającą...

Chodzi mi o to że za normalny post, na temat, który zawiera ciekawe informacje nie ma praktycznie szans żeby dostać merita szczególnie jakiejś bliżej nie znanej osobie.

A zauważylem na forum że już żródła od jakiegoś czasu nagradzają nowych użytkowników za takie właśnie zwykłe odpowiedzi.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 05, 2019, 11:27:13 PM
Last edit: March 06, 2019, 12:29:39 AM by cryptovigi
 #10

tutaj nie mogę się zgodzić w 100% - statystyki, które co jakiś czas wam dostarczam pokazują, że mimo wszystko trochę meritów wpada chociaż ilość 502 przez rok nie można niestety uznać za powalającą...

Chodzi mi o to że za normalny post, na temat, który zawiera ciekawe informacje nie ma praktycznie szans żeby dostać merita szczególnie jakiejś bliżej nie znanej osobie.

A zauważylem na forum że już żródła od jakiegoś czasu nagradzają nowych użytkowników za takie właśnie zwykłe odpowiedzi.

Jasne... rozumiem..... jak chciałem tylko zauważyć tylko że u nas choć bardzo słabo nie jest jak by to powiedzieć. dramatycznie?

Ale jeszcze raz pełne poparcie i gratuluję pomysłu z tym wątkiem... no i trzymamy kciuki za @BitCryptexa

a on swoją drogą powinien Ci postawić browara - namówiłeś go swoim wątkiem do aplikacji i chłop zgarnął 70 meritów w parę godzin ;-)

[EDIT:]
idąc za Twoją sugestią - że merity powinno się otrzymywać również za "normalne" posty właśnie zabawiłem się w lokalne merit source i nagrodziłem 9 aktywnych użytkowników - którzy wykazali się inicjatywą i założyli w ostatnim czasie nowy wątek na forum a nie byli doceniani "u nas" meritami

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 05, 2019, 11:34:10 PM
 #11

...I jeszcze raz proszę o nie nagradzanie moich postów. Zatrzymajcie tego merita dla kogoś innego...

Jak już wcześniej pisałem prawie dałem Ci merita ale zobaczyłem twój komentarz.

Póżniej jak przeczytałem post @Cryptovigi to się zacząłem zastanawiać i zauważyłem, że Ty jesteś dopiero Hero member  (Gratulacje  Shocked) a ja myślałem, że to już ranga Legendary i dlatego nie chcesz meritów bo w takim przypadku byłoby to faktycznie marnotrastwo.

Tak myślę, że dopuki nie dojdziesz do najwyższej rangi nie powinieneś rezygnować z meritów i usunąć ten komentarz żeby nie tracić kolejnych. Do Legendary potrzebujesz jeszcze 450 a to dużo merita w kranach będzie musiało upłynąć żeby to nazbierać.

To jest mój post numer 2222  Shocked Roll Eyes Kiss

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 08, 2019, 01:06:57 AM
 #12


...
Prosiłbym Was o udzielenie się w tym temacie.
...


Namawiam wszystkich do zabierania głosu w temacie aplikacji @BitCryptexa, chyba trzeba trochę ponaciskać towarzystwo i przekonać ich, że kolejne merit source jest nam po prostu potrzebne a aplikujący jest godnym kandydatem do pełnienia tej zaszczytnej roli....


Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
March 09, 2019, 05:03:43 PM
 #13



Namawiam wszystkich do zabierania głosu w temacie aplikacji @BitCryptexa, chyba trzeba trochę ponaciskać towarzystwo i przekonać ich, że kolejne merit source jest nam po prostu potrzebne a aplikujący jest godnym kandydatem do pełnienia tej zaszczytnej roli....


Postaram się coś sklecić jutro by miało sens i dodawało coś do dyskusji, bo wydaje się, że pięknie opisaliście sprawę. Puki nie mamy source to proponuję co lepsze nasze posty promować w tym wątku:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5093271.120
Jest tam aktywne parę źródełek które potrafią hojnie obdarzyć nie tylko promowane posty ale nawet post, w którym owe linki im się podesłało.

Jak zauważyłem lepiej działa poromowanie cudzej pracy niż swojej.
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 10, 2019, 01:10:16 AM
 #14


...
Postaram się coś sklecić jutro by miało sens i dodawało coś do dyskusji, bo wydaje się, że pięknie opisaliście sprawę.

Będzie super - bo każde wsparcie jest ważne w tej wspólnej bitwie o dodatkowe źródełko...


...
Puki nie mamy source to proponuję co lepsze nasze posty promować w tym wątku:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5093271.120
Jest tam aktywne parę źródełek które potrafią hojnie obdarzyć nie tylko promowane posty ale nawet post, w którym owe linki im się podesłało.

Jak zauważyłem lepiej działa poromowanie cudzej pracy niż swojej.

Właśnie trafiłem na ten wątek i zrozumiałem, że to właśnie dzięki Tobie @Tytanowy Janusz awansowałem z takim wypierdem  Wink Bardzo Ci dziękuję!!!

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 22, 2019, 11:10:37 PM
 #15

czy mogę jeszcze jakoś pomóc?

I am looking for signature campaign Wink pm me
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 22, 2019, 11:45:35 PM
 #16

czy mogę jeszcze jakoś pomóc?

Jasne!!!
Poprzyj kandydaturę @BitCryptexa na merit source. Każdy głos w tym wątku [Polish section] Merit source application to zwiększenie naszych szans na rozwój naszego lokalnego subforum...

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 26, 2019, 06:08:50 PM
Last edit: March 30, 2019, 08:45:06 PM by wwzsocki
 #17

No i co panowie, słychać coś na temat nowego merit source?

Przede wszystkim to pytanie do @Bitcryptex ale jak ktoś coś wie to proszę o podzielenie się wiadomościami.

P.S
Jak widzicie nie odmieniam w moich postach waszych nicków (jak powyżej powinno być poprawnie @Bitcryptexa) od czasu kiedy działa bot do pokazywania cytowanych postów i wymienianych nicków bo bot nie będzie działał. Mam nadzieję, że to jest zrozumiałe.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 30, 2019, 01:37:49 AM
 #18

 Można zawsze napisać tak @wwzsocki 'ego ;-)
Podbijam, bo również chciałbym aby nasza społeczność otrzymała nowe źródło meritu ;-)
Czy w tamtym wątku z kandydaturą można jeszcze coś dopisać? Może są tutaj osoby, które nie są na tyle dobre by odważyć się pisać po angielsku i potrzebowałyby pomocy w zredagowaniu wiadomości?

I am looking for signature campaign Wink pm me
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
March 30, 2019, 09:49:43 AM
 #19

Nie możemy już nic więcej zrobić poza podbijaniem tematu od czasu do czasu. Gdybym miał jakiekolwiek wiadomości związane z moją aplikacją to od razu bym się nimi z wami podzielił. Niestety, ale teraz będziemy zmuszeni poczekać nawet do kilku miesięcy.
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 31, 2019, 01:10:48 AM
 #20


Nie możemy już nic więcej zrobić poza podbijaniem tematu od czasu do czasu. Gdybym miał jakiekolwiek wiadomości związane z moją aplikacją to od razu bym się nimi z wami podzielił. Niestety, ale teraz będziemy zmuszeni poczekać nawet do kilku miesięcy.

Właśnie to mnie zastanawia - kto i kiedy decyduje o tym czy zgłoszenie zostanie rozpatrzone pozytywnie - czy zależy to od ilości postów popierających zgłaszającego się, czy jest to tylko osobista i autorytarna decyzja Theymosa? A może zależy to od ilości meritów zebranych przez OPa w rozpoczynającym poście (to akurat jest najmniej prawdopodobne)... Ktoś może wie jak to wygląda?


Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!