Bitcoin Forum
June 16, 2024, 07:25:59 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: NPXS kripto parası yaygınlaşıyor: Pundi X için bir gelecek var mı?  (Read 16902 times)
yurtsever0 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
March 06, 2019, 07:40:55 PM
Last edit: April 06, 2019, 11:45:24 PM by yurtsever0

Pundi X (NPXS), piyasa çöküşünün ortasında ayakta kalan çok az kripto paralardan biridir. Ayrıca, kitle benimseme kapasitesine sahip 5.500 Blockchain (XPOS) puanını konuşlandırmıştır.

Kripto kredi kartı Pundi X
Gelecekte, Pundi X ve POS cihazlarını birbirine bağlayarak kendini kripto kredi kartı ve dünyanın en büyük kripto zinciri olarak konumlandırabilir.

Şimdi Pundi X, en büyük, merkezi olmayan çevrimdışı kripto satış ağı haline gelebileceklerinden ve gelecek nesil kriptografik spekülatörlerin ve tüccarların mobil cüzdanlarının, POS’lara bağlanacağından emin.

Pundi X (NPXS) neler sunuyor
Pundi X, üç teknolojiye sahip bir çözümü sunar: Pundi X Platformu, mobil cüzdanlar ve kart ödemeleri. Pundi X, servisin Bitcoin ATM’lerinden daha iyi olduğunu, çünkü daha düşük maliyetlere, daha fazla hizmete ve daha küçük bir boyuta sahip olduğunu söylüyor.

Her ne kadar Pundi X’in XPhone özelliklerine uymakta isteksiz olduğu söylense de, Blockchain’de diğer telefonların ağında bir node gibi davrandığı söyleniyor. Bugün, sonsuz yeni veri kaynaklarının, düşük maliyetli bilgisayarların ve yeni AI teknolojisinin birleşimi, temel değişiklikleri beraberinde getiriyor – teknoloji açısından “çıtayı yükseltmenin” zamanı.

Pundi X benimsenmesi yavaş ama emin adımlarla gerçekleşiyor
Şirketin finansal teknolojiyi artırma konusundaki kapsamlı geçmişi sayesinde, Pundi X Endonezya kripto para piyasası pazarından faydalanabilir ve ekibin üç yılda en az 100 000 POS kurma sözü vermesini sağlayabilir. Bugün, Pundi X ekibi kripto para birimi ödeme kartlarını başlatmak için döviz platformları, kripto portföyleri, moda markaları ve zincir mağazalarıyla ortaklık kuruyor.

Binance’den Bittrex’e kadar, Pundi X pazarı ve liste ekibi, NPX sahiplerine en iyi fırsatları sunmak için geçen yılın avantajını kullandı. Ağustos ayında, geçen yıl toplam 5.000.000 adet NPX madeni para, toplam 5.000 adet XPOS ünitesinin sevkiyatı ve perakende ticaretten elde edilen gelir nedeniyle toplam tedarikten kaldırıldı

Pundi X’in geleceği tamamen onun dünya çapında benimsenmesine bağlıdır. Şu anda, fazla bir sahiplenme yaşamıyor, ancak ekip bunu mümkün kılmak için sürekli çalışıyor. Bakalım Pundi X için gelecek ne vaat ediyor bekleyip göreceğiz.

Kaynak : https://kriptoparahaber.com

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
tufan01
Jr. Member
*

Activity: 280

View Profile WWW
March 06, 2019, 07:47:27 PM

Pundix'in geleceği parlak ama kısa zamanda güzel yükseliş bekleyenler uzak durursa daha iyi okur.Aldık çıkmadı falan serzenişleri bıktırıyor.Öyle hayallerle millet 19k'dan zengin olacağız diye bitcoin aldı şimdi 3k.Sabredip hedefe odaklanıldığında kazanılır ancak.Ani çıkışların sert düşüşleri olur.O sert çıkışlarda satıp düşünce alanlar kazanmaya devam eder.

r e c k o o n             ONE STOP SHOPPING APP
Global Shopping Platform (https://ieo.reckoon.com/)
[[[[[[
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
March 06, 2019, 08:19:22 PM

Npxs, Binance ve Zac reklam çalışmaları ile popülerliğini koruyor ancak ath den şuan ki fiyata erimesi korkunç bir düşüş. Manipülasyona çok açık bir coin dipten yakaladıkça pump yapar bu coin..
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
March 06, 2019, 08:24:10 PM

Çok düşük fiyatlı bir coin.Genelde bu tarz fiyatlı coinler yıllarca belirli bir seviyede sürünüp yok oluyor. Ben ileride bir geleceği olacağını hiç sanmıyorum.Zaten Pundixi ayakta tutan şu an yaptığı airdroptur.

▔▔▔▔▔
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
March 07, 2019, 05:24:41 AM

Pundix'i bilende konuşuyor bilmeyende konuşuyor.Pundix'i ayakta tutan şu an ekip ve çalışmaları.Fiyata bakıp çok düştü veya çok çıktı diyerek bir coin değerlendirilmez.Yaptıkları işe oranla değerlendirilir.Pundix'in reel iki projesi hem pos cihazları olsun hem blockchain telefon olsun bir çok anlaşma yapıldı.Pos cihazları çalışıyor ve dünyanın bir çok ülkesine gönderildi.Piyasanın durumuda gözönüne alındığında iyi yerlere gelmesi Btc'nin de hareketlerine bağlı her coinde olduğu gibi.
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
March 07, 2019, 05:32:58 AM

Pundix projesi işleyen tokenlerden birisi. Şuan ki değeri düşük diye yorumlamak yanlış olur. Ayrıca en büyük destekçisi binance.

markion
Jr. Member
*

Activity: 46
Merit: 5

View Profile
March 07, 2019, 05:38:00 AM

Çok düşük fiyatlı bir coin.Genelde bu tarz fiyatlı coinler yıllarca belirli bir seviyede sürünüp yok oluyor. Ben ileride bir geleceği olacağını hiç sanmıyorum.Zaten Pundixi ayakta tutan şu an yaptığı airdroptur.

asıl düşük sats lı coinler boğada uçuyor , dediğinize kesinlikle katılmıyorum. Şu an piyasadaki coinlerin yüzde 90'ı sadece hayal satıyorlar. Pundi ise somut bir iş koyuyor ortaya , elle tutulur ürünleri var. İleride ne olur tabii ki kimse bilemez ama pundi'nin geleceği olduğuna canı gönülden inanıyorum. En son bithumb borsasında listelendi pundi, büyük ve güvenilir borsaların hepsine yavaş yavaş giriyorlar ayrıca.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
March 07, 2019, 07:34:41 AM

Şu anki değeri hiç önemli değil. Açıkçası BNB'den de gördüğümüz üzere bir coin veya tokenin fiyatını belirleyen arkasındaki projenin tamamı aslında. Onun dışında kısa süreli iniş çıkışlar piyasa koşulları gereği hareketler. BNB çok uygun bir örnek değil belki ama şöyleki, tipik olarak arkasındaki proje ve platform sağlamlaştıkça, Bitcoin'deki düşüşe rağmen hızla yükseliyor. Bellki gelecekte bugün olduğundanda iyi konumda olacak. Çünkü Binance'da güçleniyor sürekli...

Pundix için görüşüm ise henüz net değil. Bazı arkadaşların dediği gibi airdrop kaynaklı fiyatın tutunması doğru olabilir ancak projesi ve ekibi de iddiali bir token NPXS.

Pundix XPOS'ları faaliyete geçirecek şekilde işlemlere başladı. Ancak burada benim aklıma gelen bir kaç soru var. Bu posları kim kullanacak? POS kullanımı öyle basit bir şey değil. Öncelikle kişinin kripto para ödemesi kabul etmesi lazım. Türkiye örneğinden gidersek bir satıcı X POS'u olsa bile kullanamaz. Çünkü gelir beyanında bu POS'u veri olarak veremez ve vergisel anlamda sorun olur. Kripto para ticaretinde vergi konusu karışık ve belirsiz. Ancak örneğin Migros kripto ödemesi kabul etse bunu beyan etmemesi mümkün değil. E beyanı nasıl yapacak? Muhasebe kuralları gereği "Doviz" cinsinde de olsa gelirler, o günün Merkez Bankası kuru ile muhasebeleştirilir. Bitcoin ve türevleri için bu şekilde bir fiyat verisi alabileceğimiz yer yok. Haliyle günümüz koşullarında çok iyi bir fikir de olsa XPOS'un kullanımı imkansıza yakın. Bunun için öncelikle altyapı hazırlanmalı. Ben (güncel konu olduğu için) Starbucks'a gidip kahve aldım ve 10 NPXS ödedim bu pos ve X Wallet'ı kullanarak. Starbuck bunu gelir olarak nasıl gösterecek ve %20 kurumlar vergisi ödeyecek. Henüz vergi dairelerimiz NPXS ile vergi beyanı kabul edemiyor. Zaten bunu etmesi de mümkün değil.

Ancak Xphone fikri biraz farklı...Xphone telefon tutarsa, projesi yürür ancak bunun da NPXS'e değil FX'e faydası olur. Dolaylı yoldan elbette etkisi olur ama XPOS'u kullanılır hale sokana kadar NPXS için tek yol o! Onun dışında bugün 17 sats yarın 30 olur sonra yine 15'e düşer... Ama XPOS reel olarak kullanıldığı an ATH'den bile satın alamazsınız.

İşte bu nedenle yatırım kararlarınızda piyasa etkileri yanı sıra Temel Analiz yani projenin gidişini de dikkate alın. Ben grafik işinden anlamıyorum çok fazla bu nedenle yorumda yapamıyorum ama bildiğim şu ki Teknik Analiz tek başına yeterli değil. Teknik ve Temel Analizi birlikte yapabilir ve biraz da şansınız yaver giderse zenginlik iş değil. Geriye dönüp bakın... TRX gibi bir token bile 5-10 sats'lardan 2000'e çıktı. Pundix projesini çalışır hale sokabilirse 200 sats anında görür.

Son olarak FX olayına değineyim. Elimde 12 sats'dan aldığım bir miktar NPXS olduğu için takipteyim. Toplam NPXS miktarı önümüzdeki süreçte FX staking olayı sonrası azalacak. FX ile NPXS'ini değişim yapanların NPXS leri toplam arzı düşürecek. Yani o NPXS'ler bir anlamda yakılarak, arzı azaltılacak. Basit ekonomik öngörü ile, NPXS arzı azaldığında, talep sabit bile kalsa fiyatı artacaktır. (Ancak %11'lik 3 aylık airdrop'da talep sabitken arzı arttırıyor bunu da dikkate alın. Bugün elinde 100 NPXS'i olan mayıs ile son airdrop sonrası 136,76 NPXS sahibi olacak) Yani %36 daha artacak. %45 FX değişimi için ne kadar NPXS yakılacak bunu da göreceğiz.

Umarım faydalı olur...
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
March 07, 2019, 08:51:17 AM

Pundi X ekip olarak çok iyi çalışan ve şu an halihazırda ellerinde ürünleri bulunan, bu ürünlerle ilgili de anlaşmalar yapmış olan bir oluşum. Şu anki fiyatı çok bir şey ifade etmiyor. Ekip bu şekilde çalışmaya devam eder ve başladıkları işleri bitirirse gelecek parlak görünüyor.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
mrpro81
Jr. Member
*

Activity: 42
Merit: 3

View Profile
March 07, 2019, 09:06:42 AM

Çoğunluk görüş ile hemfikirim.  NPXS in destekçi 3 temeli var. Birincisi çalışan ekip, ikincisi aylık dağıtım ve üçüncüsü ürün.
Ağırlık sıralaması da yukarıda yaptığım gibi şu an.
2. konu yani dağıtım aza indirgenerek bitirilecek. Sonrasında ekip ve ürün başbaşa kalacak.
Ürün şu an vasat ama ekip çalışması kayda değer.
Ürünü yaratan da ekip olduğuna göre , ürüne dair bir atak NPXS' i tamamaen farklı yere getirebilir.
Yine de kısa vadede yani önümüzdeki 1 yıl içinde görülen , 2. temel nokta dağıtımın azalması ile NPXS, çok olmasa da kan kaybı yaşayacaktır.
WhiteArmy
Jr. Member
*

Activity: 238

View Profile WWW
March 07, 2019, 10:04:53 AM

Pundi X her zaman ürününü geliştirmeyi ve pazarlamasını sürdürüyor.En önemli konu bence Pundi X ekibinin projeye verdiği önem sayesinde bu kadar ilerliyor.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
March 07, 2019, 07:13:05 PM

Dünya sadece Türkiye den ibaret değil.Xpos kullanımı uzakdoğu da ve latin amerika ülkelerinde şu an dağıtımı yapıldı ve yapılıyor.Türkiye de ne zaman olur olur mu bu sorular tabi piyasanın gidişatına göre şekillenecek.Her ülkenin kendi vergi kuralları var.Olmaması için bir neden yok.
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
March 08, 2019, 10:00:15 AM

Dünya sadece Türkiye den ibaret değil.Xpos kullanımı uzakdoğu da ve latin amerika ülkelerinde şu an dağıtımı yapıldı ve yapılıyor.Türkiye de ne zaman olur olur mu bu sorular tabi piyasanın gidişatına göre şekillenecek.Her ülkenin kendi vergi kuralları var.Olmaması için bir neden yok.

Binance de ki Türk üye sayısına bakıldığında on defa gelmeliydi xpos şimdiye kadar evet dağıtım yapıyor ZAC zaten sık sık paylaşıyor da ancak sıradan kafelere gidiyor takip ettiğim kadarıyla. Sağlam bir zincir ile anlaşma göremedim henüz
zonefloor
Hero Member

Activity: 1876
Merit: 524

View Profile
March 08, 2019, 10:54:19 AM

Pundi'de yarın airdrop var pundi'nin cüzdanına bugünden çekip yarın ki snapshot'tan sonra geri binanceye taşısak aylık %11'i alabiliyor muyuz bilgisi olan?
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
March 08, 2019, 11:21:23 AM

Pundix mobile ödemede baya önemli yerlere geliyor, eğer destinasyonarını yaygınlaştırabilirlerse  kredi kartların bir numaralı rakibi olabilirler.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
March 08, 2019, 11:46:29 AM

hiçbir sikede yaramayabilir hiç onemi yok onemli olan destekcisinin binance borsası olması. bir önceki pump doneminde 20-30 satoshilik scam coinler 200 satlarda dolanırken millet bedava diye bagırıyordu. pundixtende oyle birşey bekliyorum. Sahsen o yüzdende elimde tutuyorum. bu 3 ay icerisinde buyuk sıcrayıslar yapabileceğini düsünüyorum.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 08, 2019, 12:47:05 PM

bu kategoride sadece ilk sayfada minimum 5 adet pundix başlığı var bu hiç hayra alamet bir durum değil özellikle türklere pazarlanmaya çalışılıyor bu token
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

CAT.EX Exchange

View Profile
March 08, 2019, 07:40:29 PM

Pundi x zaman zaman küçük çıkışlar yapsa da fiyat olarak şu an için çok düşük bir coin büyük bir beklenti var bakalım göreceğiz

ahmetcan1
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile WWW
March 08, 2019, 07:46:38 PM

Evet fiyatı uygun ve istikrarlı bir artışa girmek üzere.Bunlar balinaların son baskıları görülen.Nisan ve Mayıs ayında fx coine geçişler başlandığında supply ciddi oranda düşecek ve fiyat gerçek değerine doğru çıkacaktır.

Oracolcoin XOR         
WhiteArmy
Jr. Member
*

Activity: 238

View Profile WWW
March 09, 2019, 10:17:56 AM

Pundi X POS cihazı olarak kullanılacak olan bir ürünleri olması ve X Wallet gibi uygulamaları olması sayesinde her zaman başarı yakalayacak bir proje olacaktır.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: