Bitcoin Forum
April 26, 2024, 11:34:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Szwajcaria jako pierwsza ztokenizowała nieruchomość na łańcuchu Blockchain !!!  (Read 174 times)
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 07, 2019, 04:30:33 AM
Last edit: March 08, 2019, 10:34:33 AM by wwzsocki
Merited by cryptovigi (1)
 #1

Szwajcaria jako pierwsza ztokenizowała nieruchomość na łańcuchu Blockchain !!!

Pierwsza transakcja na rynku nieruchomości przy użyciu technologii blockchain została pomyślnie zakończona w Szwajcarii. Zostało to osiągnięte przez Blockimmo Ltd, platformę transakcji nieruchomościami wykorzystujaca technologię blockchain, we współpracy z dwoma innymi firmami.

Transakcja kupna nieruchomości o wartości 3 milionów CHF (franki szwajcarskie wynosi w przybliżeniu 2,98 miliona USD) została przeprowadzona przez Elea Labs Ltd, Swiss Crypto Tokens Ltd i Blockimmo, dla nieruchomości składającej się z restauracji i 18 apartamentów.

W postaci tokenów rzeczywisty majątek nieruchomości jest obecnie reprezentowany cyfrowo w łańcuchu Ethereum (ETH). Aby uniknąć ryzyka związanego z wahaniami cen, do obsługi transakcji wykorzystano CryptoFranc (XCHF), szwajcarską stablecoin powiązaną z frankiem szwajcarskim.

Jest to niesamowity news tak bardzo długo oczekiwany przez wszystkie projekty real estate takie jak np. Atlant czy Brickblock, które z niecierpliwością czekają na licencje i pozwolenia w krajach Europy i nie tylko.

Oznacza to, że te projekty real estate dostały zielone światło i licencję zostaną wydane ponieważ juź jakaś firma przepchnęła taki pomysł przez wszystkie urzędy legislacyjne co najmniej w Szwajcarii.

https://bitcoinnews.com/switzerland-records-first-real-estate-deal-on-blockchain/

The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 30, 2019, 12:06:51 AM
 #2

trochę offtop, ale pamiętam swego czasu jeden z użytkowników pewnego kanału pisał że ekipa remontująca mu dom (w Norwegii) chciała (część) zapłaty otrzymać w ETH ;-)
w sumie było to jednak krótko po bańce, jestem ciekawy czy dalej byłoby takie zainteresowanie ;-)

I am looking for signature campaign Wink pm me
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 31, 2019, 01:22:44 AM
 #3

trochę offtop, ale pamiętam swego czasu jeden z użytkowników pewnego kanału pisał że ekipa remontująca mu dom (w Norwegii) chciała (część) zapłaty otrzymać w ETH ;-)
w sumie było to jednak krótko po bańce, jestem ciekawy czy dalej byłoby takie zainteresowanie ;-)

W zakresie remontów - kojarzę pewien projekt - nawet uczestniczyłem w airdorpie (choć jak zwykle z mizernym skutkiem-moje tokeny są dzisiaj warte całe $0,05 Wink) o nazwie Bob's Repair, który miał blockchainować tzw. "złote rączki". Tak naprawdę złote czasy blockchaina spowodowały, że w tym kierunku poszła (a przynajmniej próbowała) naprawdę każda możliwa branża...

 
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 31, 2019, 01:04:24 PM
Merited by wwzsocki (1)
 #4

No tak, pamiętam, że na jednym z kanałów na telegramie shillowali jakiegoś coina kamerek [+18], chociaż w zasadzie w takim przypadku to nawet całkiem logiczne zastosowanie...
W sumie znowu mnie temat zainspirował do wielu innych wątków (np. to jakim cudem takie wynalazki w typie tego Bob'a są na BB podczas gdy nie ma wielu innych bardziej wartościowych coinów) gdzieś z tyłu głowy mam również inne podobnie kuriozalne przykłady coinów co ten Bob... temat rzeka po prostu :-)

I am looking for signature campaign Wink pm me
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
April 02, 2019, 05:06:52 PM
 #5

Tutaj myślę, że warto podlinkować ten artykuł (pierwszy z cyklu): https://ambrosus.pl/zdecentralizowane-banany-co-pozostalo-po-ultra-euforii-na-blockchain/
(póki co tutaj, bo myślę by zagadnieniu poświęcić osobny temat Wink )

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
April 03, 2019, 01:03:56 AM
Last edit: April 03, 2019, 01:26:15 PM by wwzsocki
Merited by adamvp (1)
 #6

Tutaj myślę, że warto podlinkować ten artykuł (pierwszy z cyklu): https://ambrosus.pl/zdecentralizowane-banany-co-pozostalo-po-ultra-euforii-na-blockchain/
(póki co tutaj, bo myślę by zagadnieniu poświęcić osobny temat Wink )

Taki lekki artykulik dla początkujących w krypto bez jakichś szczególnych zagłębień w temat tylko czyste podsumowanie ostatniego roku i hyipzwiazanego z hasłęm blockachain i fenomenu ICO.

Przeczytałem czały bo miałem nadzieję, że wymieni nakoniec jakieś wartościowe projekty, które mają szansę właśnie coś zmienić czy ulepszyć przy wykorzystaniu techniki blockchain.

Ja osobiście przyjąłem taką taktykę, że skupuje po dwa lub trzy rodzaje tokenów najlepszych i obiecujących projektów z każdej niszy czyli:

- bankowość (Investa, Utrust)
- real estate (Atlant, BrickBlock, MPG)
- projekty infrastruktualne oferujące platformy dla deweloperów, smart kontrakty i inne rozwiązania do budowy nowych DAPów jak (ETH, Waves, Stellar i wiele innych bardzo duży hype w zeszłym roku)
- giełdy (Binance,  IronX)
- gry (Kryptokitties, Decentraland)
- protfele (Coinomi, Anon)
- karty płatnicze, inne serwisy, zwykle coiny jak BTC, nowe z blockchainem 4 typu i wiele, wiele innych.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
April 04, 2019, 11:12:07 PM
 #7

liczyłem, że założysz nowy wątek na ten temat, ale cóz pozwoliłem sobie samemu to uczynić:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5128319.msg50464271#msg50464271

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
April 06, 2019, 09:35:29 AM
 #8

liczyłem, że założysz nowy wątek na ten temat, ale cóz pozwoliłem sobie samemu to uczynić:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5128319.msg50464271#msg50464271

Bardzo dobrze zrobiłeś bo ja troszkę jestem zajety ostatnio moim autkiem (bo lubię grzebać) i siedzę w necie raczej w nocy i nie mam czasu żeby pisać dużo a szczególnie startować nowe wątki.

Chciałem nawet napisać ostatnio na bardzo ciekawy temat w dwóch językach ale zajęło mi to masę czasu i musiałem sobie na razie odpuścić bo będę potrzebował jeszcze wielu godzin żeby to dopracować i wreszcie opublikować.

Ktoś kto nie pisał nigdy takich tutoriali albo nie robił tłumaczeń nie zdaje sobie sprawy jakie to jest czasochłonne. Dlatego jeżeli widzicie jakieś dobre posty czy wątki to nagradzajcie je meritami bo autor naprawdę się postarał i zrobił to zupełnie bezinteresownie po to tylko aby podzielić sie z nami informacjami, które uważa za ważne lub przestrzec przed jakimś nowym skamem. Moim zdaniem bezcenne.

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!