Bitcoin Forum
April 26, 2024, 12:07:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bezpieczeństwo na giełdzie i rady dotyczące obsługi klienta.  (Read 666 times)
Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
May 16, 2019, 02:31:27 PM
 #21

I względem bezpieczeństwa - może dla użytkowników Bitcointalk to oczywiste, ale ...warto patrzeć na pasek adresu strony, na której się przebywa. Ktoś może się podszyć pod znaną markę, uzyskać w ten sposób loginy I hasła, a następnie wyczyścić portfel, lub użyć go do zombie łańcuszka dla wszelkiego rodzaju dalszych nieuczciwych działań.

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714133269
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714133269

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714133269
Reply with quote  #2

1714133269
Report to moderator
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 16, 2019, 09:17:29 PM
Last edit: May 17, 2019, 05:39:03 PM by wwzsocki
 #22

Quote
Dla ułatwienia, przypomnimy w tym miejscu o tym, co już kiedyś powiedział nam Aleksander Naganowski, szef działu Business Development w polskim oddziale MasterCard Europe:

"Kod CVC2 jest kodem osobistym, którego klient nie powinien nikomu udostępniać ani nigdzie zapisywać — podobnie z resztą jak ma się to z kodem PIN do karty. Reguły MasterCard zabraniają też agentom rozliczeniowym czy sklepom gromadzenie kodów CVC, a numer karty czy data ważności może być przechowywana tylko jeżeli spełniony jest standard PCI DSS – branżowa norma zapewniająca bezpieczeństwo danych użytkowników kart. Najogólniej rzecz biorąc, zalecamy wszystkim, żeby nie udostępniali nikomu danych swoich kart i przechowywali je w bezpiecznym miejscu, używając ich tylko do płacenia za pośrednictwem terminala w sklepie lub bezpiecznej aplikacji służącej do płatności online"

Wychodzi na to, że nie mam obsesji, tylko zupełną rację kiedy coś mnie powstrzymuje przed wpisywaniem numeru karty łącznie z kodem CVV.

Powiem szczerze, że dlatego używam PayPala, bo zabezpiecza mi kartę i jestem pewien, że moje dane zostaną anonimowe podczas płatności w sklepach online.

Dodatkowo "buyer protection", z którego już korzystałem kilka razy podczas nieudanych, czy nieuczciwych transakcji i zawsze dostawałem zwrot pieniędzy.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 17, 2019, 03:53:50 PM
 #23

Powiem szczerze, że dlatego używam PayPala, bo zabezpiecza mi kartę i jestem pewien, że moje dane zostaną anonimowe podczas płatności w sklepach online.

Dodatkowe "buyer protection", z którego już korzystałem kilka razy podczas nieudanych czy nieuczciwych transakcji i zawsze dostawałem zwrot pieniędzy.

Płacąc kartą kredytową też masz ochronę kupującego i można zrobić chargeback, aby uzyskać zwrot pieniędzy.

Signature space available for rent.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 17, 2019, 05:44:09 PM
 #24

Płacąc kartą kredytową też masz ochronę kupującego i można zrobić chargeback, aby uzyskać zwrot pieniędzy.

Tak ale nie zabezpieczasz danych karty, a jak wiemy mogą one wypłynąć i nie powinno się ich dostarczać razem (numer karty i CVV). Co jest oczywiście niemożliwe płacąc samą kartą w sklepie online bez Paypala. A tak Paypal chroni za nas dane karty i mamy 2 razy buyer protection, raz z Paypala, a dwa z samej karty. Same plusy i muszę dodać, że korzystam z Paypala od lat i nigdy nie miałem żadnych problemów.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 17, 2019, 08:38:12 PM
 #25

Tak ale nie zabezpieczasz danych karty, a jak wiemy mogą one wypłynąć i nie powinno się ich dostarczać razem (numer karty i CVV). Co jest oczywiście niemożliwe płacąc samą kartą w sklepie online bez Paypala. A tak Paypal chroni za nas dane karty i mamy 2 razy buyer protection, raz z Paypala, a dwa z samej karty. Same plusy i muszę dodać, że korzystam z Paypala od lat i nigdy nie miałem żadnych problemów.

W przypadku sklepu online zazwyczaj nie jest to problem, bo przetwarzaniem płatności zajmuje się zaufany pośrednik jak np. payu. Z PP jest też taki problem, że w wielu miejscach się nim nie zapłaci, podejrzewam że jest to efekt dużej ilości oszustw. W Polsce jest jeszcze trudniej znaleźć sklepy akceptujące płatności przez PP, morele.net przykładowo parę lat temu przyjmowało, ale się wycofali.

Signature space available for rent.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 18, 2019, 08:04:41 PM
Last edit: May 18, 2019, 08:22:31 PM by wwzsocki
 #26

W przypadku sklepu online zazwyczaj nie jest to problem, bo przetwarzaniem płatności zajmuje się zaufany pośrednik jak np. payu...

Jak do tej pory jeszcze nigdy nie byłem walnięty na kasę online, a kupuję regularnie (jak chyba wszyscy), bo jest taniej, łatwiej, lepiej, szybciej, itd.
To znaczy, że potrafię rozpoznawać zagrożenia i sprawdzać serwisy, którym płacę. Tylko, że z tym ostatnim jest po prostu coraz ciężej.
Wszystkie te podróbki stron, które wyglądają dosłownie identycznie, a do tego właśnie zaufani pośrednicy płatności starają się być, jak najmniej uciąźliwi (widoczni) podczas transakcji i zazwyczaj nawet nie wiesz przez jaki serwis taka płatność idzie.

Ja osobiście parę razy ostatnio dałem sobie spokój, kiedy próbowałem sprawdzić chińskie sklepy, gdzie miałem zamiar kupić trochę sprzętu. Jak jeszcze w europie mamy jakieś znaki jakości, które podnoszą rangę i zaufanie dla strony i są łatwo rozpoznawalne przez kampanie reklamowe prowadzone, przez różne agencje rządowe, same trade marki, no i różne instytucje non profit związane z tematem. Tak już strony z innych kontynentów nie łatwo sprawdzić i przydałby się jakiś serwis do tego lub chociaż jakaś inna pomoc. Ja nic takiego nie znalazłem.

Po prostu są tak dobre podróbki, że nie wiesz czy jesteś na oryginale, czy też nie. Szczególnie jak, to pierwsza wizyta w tym serwisie, czy też sklepie online. Zazwyczaj sprawdzenie takiego nowego sklepu zajmuje mi dłużej, jak znalezienie towaru i bardzo często jestem zmuszony szukać naprawdę dość długo, żeby sklep spełniał moje standarty, bo nie mam ochoty na jakieś przepychanki później, czy też niepotrzebne koszty i stratę cennego czasu.

...Z PP jest też taki problem, że w wielu miejscach się nim nie zapłaci...

Nie wiem jak w Polsce, ale w europie nie ma żadnych problemów i Paypal jest akceptowany prawie wszędzie online. Ja korzystam praktycznie zawsze z PP i jest to dla mnie najlepsza opcja płatnicza online, a kupuję dużo i na całym świecie. Płacę praktycznie we wszystkich walutach i naprawdę używałem wszystkich serwisów płatniczych jak Skrill, WebMoney, Payu, itd. You name it I did it  Wink.

PP robi za mnie kompletnie wszystko od przewalutowania, samej transakcji do podania adresów do wysyłki, ale nie tylko. Na przykład kiedy płacę kartą, a braknie mi środków, to płatność i tak przechodzi. PP kredytuje mi tą transakcję. Później, jeżeli nie może od razu ściągnąć z banku, czy innych zaakceptowanych metod płatności, jak karty debetowe lub prepaid, a nawet gift cards, to mam minus. Już wspominałem o "buyer protection", które jeżeli jesteś normalnym kupującym i nie robisz przekrętów, to działa zawsze i w 100% dostałem zwrot pieniędzy, łącznie z kosztami wysyłki i nie musiałem w kilku przypadkach odesłać produktu.

Nie potrafię się do nich przyczepić. Chociaż jest jedna sprawa - nie są tani. Ale chyba coś za coś.


adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 18, 2019, 10:26:31 PM
 #27

Quote
Dla ułatwienia, przypomnimy w tym miejscu o tym, co już kiedyś powiedział nam Aleksander Naganowski, szef działu Business Development w polskim oddziale MasterCard Europe:

"Kod CVC2 jest kodem osobistym, którego klient nie powinien nikomu udostępniać ani nigdzie zapisywać — podobnie z resztą jak ma się to z kodem PIN do karty. Reguły MasterCard zabraniają też agentom rozliczeniowym czy sklepom gromadzenie kodów CVC, a numer karty czy data ważności może być przechowywana tylko jeżeli spełniony jest standard PCI DSS – branżowa norma zapewniająca bezpieczeństwo danych użytkowników kart. Najogólniej rzecz biorąc, zalecamy wszystkim, żeby nie udostępniali nikomu danych swoich kart i przechowywali je w bezpiecznym miejscu, używając ich tylko do płacenia za pośrednictwem terminala w sklepie lub bezpiecznej aplikacji służącej do płatności online"

Wychodzi na to, że nie mam obsesji, tylko zupełną rację kiedy coś mnie powstrzymuje przed wpisywaniem numeru karty łącznie z kodem CVV.

Powiem szczerze, że dlatego używam PayPala, bo zabezpiecza mi kartę i jestem pewien, że moje dane zostaną anonimowe podczas płatności w sklepach online.

Dodatkowo "buyer protection", z którego już korzystałem kilka razy podczas nieudanych, czy nieuczciwych transakcji i zawsze dostawałem zwrot pieniędzy.

Tylko pytanie, skąd gwarancja, że dane przechowywane przez PayPal są bezpieczne Cheesy
(nie mówiąc już o dodatkowym pośredniku, co pewnie też nie jest "darmowe")
A tak w ogóle, to czemu my rozmawiamy o jakiś kartach kredytowych, przestarzałej technologi sprzed 50czy więcej lat, skoro mamy tak wspaniały wynalazek jak kryptowaluty? Widziałem gdzies kurcze ekstra mema, ale w tej chwili nie potrafię go odszukać.. jeśli jakimś cudem mi się uda, to dorzucę

I am looking for signature campaign Wink pm me
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 18, 2019, 11:48:33 PM
Merited by malevolent (1)
 #28

Płacąc kartą kredytową też masz ochronę kupującego i można zrobić chargeback, aby uzyskać zwrot pieniędzy.

Tak ale nie zabezpieczasz danych karty, a jak wiemy mogą one wypłynąć i nie powinno się ich dostarczać razem (numer karty i CVV). Co jest oczywiście niemożliwe płacąc samą kartą w sklepie online bez Paypala. A tak Paypal chroni za nas dane karty i mamy 2 razy buyer protection, raz z Paypala, a dwa z samej karty. Same plusy i muszę dodać, że korzystam z Paypala od lat i nigdy nie miałem żadnych problemów.

I po raz kolejny widać jak duże korzyści mamy z płacenia "kartami wirtualnymi" np revolut który oferuje karty "jednorazowe" płacisz raz i nieważne czy ktokolwiek zapisał/przechwycił/przejął dane twojej karty ale i tak będzie już za późno bo tej karty już nie ma... została zniszczona po pierwszym użyciu...

Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
May 19, 2019, 07:43:48 AM
 #29

(nie mówiąc już o dodatkowym pośredniku, co pewnie też nie jest "darmowe")

Oczywiście, że nie jest. Opłaty dla pośrednika, którym jest PayPal, co jakiś czas idą do góry. Dużo osób (m.in. użytkownicy bitcointalk) decydują się na wysyłanie pieniędzy jako prezent zamiast normalnej płatności, co utrudnia odzyskanie środków w przypadku oszustwa (nadal jest możliwe, ale trzeba dodatkowo męczyć się z supportem).

A tak w ogóle, to czemu my rozmawiamy o jakiś kartach kredytowych, przestarzałej technologi sprzed 50czy więcej lat, skoro mamy tak wspaniały wynalazek jak kryptowaluty?

Nie lekceważ przeciwnika. Karty debetowe/kredytowe stają się coraz popularniejsze i nie zmieni się to w ciągu najbliższych kilku lat. Jeżeli chcemy, żeby Bitcoin stał się powszechnie używanym środkiem płatniczym, to musimy mu dać jeszcze co najmniej kilka lat. Nawet Lightning Network w obecnym stanie nie pomogłoby rozładować ruchu on-chain.

I po raz kolejny widać jak duże korzyści mamy z płacenia "kartami wirtualnymi" np revolut który oferuje karty "jednorazowe" płacisz raz i nieważne czy ktokolwiek zapisał/przechwycił/przejął dane twojej karty ale i tak będzie już za późno bo tej karty już nie ma... została zniszczona po pierwszym użyciu...

To jest opcja, za którą trzeba dodatkowo zapłacić. Użytkownicy bez konta premium mogą wyłączać transakcje internetowe kiedy te nie są potrzebne.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 19, 2019, 02:58:32 PM
 #30

ciach
ciach
ciach
ciach

Tak PayPal napewno ma wady i jak pisałem:
Quote
...Chociaż jest jedna sprawa - nie są tani. Ale chyba coś za coś.

Jest jeszcze jedna dodatkowa zaleta PP, o której (chyba  Wink) wszyscy wiedzą ale nikt nie pisze.

Nie jestem tu, żeby ich reklamować ale jeżeli naprawdę ktoś nie wie do czego przydaje się PP w krypto, to proszę o PM.



adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 19, 2019, 09:36:50 PM
 #31

Ogólnie ja kiedyś miałem doświadczenia z paypalem ale jako sprzedający - próbowałem wyprzedawać trochę złomu na ebay'u  i trafił mi się w końcu nieuczciwy kupujący,który zgłosił niedziałający przedmiot... Paypal zablokował mi środki (mimo, że poza tą sprawą miałem same pozytywne komentarze) ogólnie sprawa ciągnęła  się chyba ze 2miesiące  (w międzyczasie ostro zjechałem firmę kurierską bo podejrzenie padło na uszkodzenie przesyłki w transporcie) koniec końców jednak sprawa zakończyła się pozytywnie - gość odesłał przedmiot, który swoją drogą okazał się całkowicie sprawny Cheesy Niemniej od tego czasu używam paypal tylko w ostateczności

I am looking for signature campaign Wink pm me
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 19, 2019, 10:40:35 PM
 #32

...
I po raz kolejny widać jak duże korzyści mamy z płacenia "kartami wirtualnymi" np revolut który oferuje karty "jednorazowe" płacisz raz i nieważne czy ktokolwiek zapisał/przechwycił/przejął dane twojej karty ale i tak będzie już za późno bo tej karty już nie ma... została zniszczona po pierwszym użyciu...

To jest opcja, za którą trzeba dodatkowo zapłacić. Użytkownicy bez konta premium mogą wyłączać transakcje internetowe kiedy te nie są potrzebne.

To prawda ale dzięki temu że "standardowa" wirtualna karta jest całkowicie darmowa i możesz w dowolnym momencie ją usuwać i tworzyć na nowo możesz w łatwy sposób "obejść" konieczność dodatkowej płatności. Po prostu po dokonaniu płatności robisz dwa kliki w aplikacji - usuwasz kartę i tworzysz ją na nowo (z nowym numerem i kodem CVV) co zajmuje maksymalnie 3 sekundy a skutecznie zabezpiecza Cię przed nieuczciwym sprzedawcą i/lub wycieknięciem danych do sieci.

Dodatkowo podoba mi się ich opcja zablokowania karty (również tej fizycznej) z poziomu aplikacji jednym kliknięciem, dzięki czemu sami sterujemy czasem kiedy karta jest aktywna i znowu zwiększamy bezpieczeństwo swoich środków...

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 13, 2019, 01:57:41 AM
Last edit: June 13, 2019, 09:32:08 AM by wwzsocki
 #33

...koniec końców jednak sprawa zakończyła się pozytywnie...

Mam podobne doświadczenia z Paypalem trzeba się trochę naczekać ale zazwyczaj do miesiąca sprawa jest załatwiona.

Kupując przy użyciu karty i przez Paypala mam podwójne zabezpieczenie w razie wpadki.

A jak nie ma możliwości, żeby zapłacić kartą tylko szybkim przelewem banokwym jak Ideal czy Sofort to Paypal wtedy to jedyna opcja.

Na szczęście większość sklepów internetowych oferuje Paypala. Ja jestem z nich zadowolony i korzystam już bardzo długo.

Ale muszę przyznać, że te wszystkie nowe serwisy nie stoją w miejscu i ich oferta jest tak nowoczesna i ciekawa, że Paypal będzie musiał coś zmienić, bo sama ochrona klienta nie wystarczy.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 13, 2019, 06:21:25 AM
 #34

Akurat w Polsce sprzedawcy sa cwansi i Paypal nie jest tak popularny jak pewnie na zachodzie Europy.. Ale inne serwisy tez zaczynaja przyciskac z opłatami  - np. Allegro swego czasu prawie darmowe- teraz zdarza się, ze prowizje sranowia kilkanascie procent wartości towaru (nie wiem ile z tego pochlania samo PayU - swoja droga tez  dynamicznie rozwijajace sie)

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 13, 2019, 09:39:29 AM
 #35

...np. Allegro swego czasu prawie darmowe- teraz zdarza się, ze prowizje sranowia kilkanascie procent wartości towaru (nie wiem ile z tego pochlania samo PayU - swoja droga tez  dynamicznie rozwijajace sie)

Tu masz dużo racji, bo juz nie raz chciałem coś kupić na Allegro ale z zagranicy, to przez, to zasrane PayU, to jakaś porażka płacić. Dodatkowo koszty wysyłki za granice są tak wysokie u wszystkich sprzedawców, że jak to wszystko dodasz, to tu na miejscu wychodzi o wiele taniej lub w tej samej cenie.

Nadal opłaca się sprowadzać różne rzeczy z Chin, biorąc opod uwagę nowe serwisy, które oferują automatyczny escrow i darmowe zwroty. Ale trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo paczki potrafią iść 3 miesiące  Grin. I znowu, tu jest pies pogrzebany, bo żaden biznes nie może, nie wiedzieć kiedy dostanie towar, no i kwestia płacenia 3 miesięcy do przodu, to jak taki darmowy kredyt krótkoterminowy dla tamtej strony.

Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
June 13, 2019, 02:16:46 PM
 #36



Oczywiście, że nie jest. Opłaty dla pośrednika, (...), co jakiś czas idą do góry.


Szczególnie, jeżeli mówimy o transakcjach związanych z rynkiem kryptowalut, traktowane są bowiem jako transakcje podwyższonego ryzyka.

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 13, 2019, 03:04:44 PM
 #37

...np. Allegro swego czasu prawie darmowe- teraz zdarza się, ze prowizje sranowia kilkanascie procent wartości towaru (nie wiem ile z tego pochlania samo PayU - swoja droga tez  dynamicznie rozwijajace sie)

Tu masz dużo racji, bo juz nie raz chciałem coś kupić na Allegro ale z zagranicy, to przez, to zasrane PayU, to jakaś porażka płacić. Dodatkowo koszty wysyłki za granice są tak wysokie u wszystkich sprzedawców, że jak to wszystko dodasz, to tu na miejscu wychodzi o wiele taniej lub w tej samej cenie.

Nadal opłaca się sprowadzać różne rzeczy z Chin, biorąc opod uwagę nowe serwisy, które oferują automatyczny escrow i darmowe zwroty. Ale trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo paczki potrafią iść 3 miesiące  Grin. I znowu, tu jest pies pogrzebany, bo żaden biznes nie może, nie wiedzieć kiedy dostanie towar, no i kwestia płacenia 3 miesięcy do przodu, to jak taki darmowy kredyt krótkoterminowy dla tamtej strony.
Ja w wiekszosci przypadkow na dostawę czekalem miedzy 10a 30dni, pojedyncze razy dochodziło pod koniec gwarantowanego okresu..
Zawsze mozna samemu kredytowac takie zakupy placac karta.. (choc fakt darmowe jest zwykle maksymalnie miesiac +kilkanascie dni) ;-)
Swoja droga, chyba juz dość znacznie odbieglismy od pierwotnego tematu:-)

 

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 24, 2019, 09:53:07 AM
Last edit: June 24, 2019, 04:59:57 PM by wwzsocki
 #38

...Swoja droga, chyba juz dość znacznie odbieglismy od pierwotnego tematu:-)

Masz zupełną rację i jako OP przywracam wątek na włąściwe tory, bo sam Was wkręciłem w tą dyskusję o Paypalu.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo na giełdzie, to właśnie pisałem już, że Binance wyłączył stronę podczasz flas crashu ceny BTC parę dni temu.

Oczywiście nie było, żadnej informacji o tym, więc napisałem do supportu. Dzisiaj odpisali i tak jak myślałem, winę zrzucają na serwery i przeciążenie ale po mojej stronie  Grin.

Dodatkowe podpierają się regulaminem, że taki punkt tam jest, że nie biorą odpowiedzialności za problemy z internetem.

Kolejna broń w ich i tak już dużym arsenale.

Mogę tylko dodać, że internet u mnie działał bez zarzutów ale pomimo tego nie jestem w stanie nic zrobić. Przełknąć stratę i próbować dalej.

Szkoda, bo takie doświadczenia odstraszają od krypto nawet wprawionych w bojach, a co do piero początkujących?

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 24, 2019, 01:23:16 PM
 #39

@wwzsocki - masz jeszcze jedno wyjście - zmienić gielde Wink O ile globalnie największy wolumen jest na Binance, to myślę, ze znajdziesz gielde(giełdy), gdzie na pojedynczych parach będzie zadowalający wolumen  - wiadomo, ze najwygodniej mieć wszystko w jednym miejscu, ale..
no właśnie, szczegolnie ze watek jest o bezpieczenstwie - to ja, również w ramach procedur bezpieczeństwa polecałbym dywersyfikację  na co najmniej kilka giełd (jeśli gramy daytrading, bo przy dłuższych inwestycjach oczywiście po zakupie od razu wypłacamy)

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 24, 2019, 01:32:35 PM
Last edit: June 24, 2019, 05:01:17 PM by wwzsocki
 #40

@wwzsocki - masz jeszcze jedno wyjście - zmienić gielde Wink...

Ja już używam kilku. Nie robię tego błędu i nie trzymam wszystkiego na jednej.

Nauczyłem się już bardzo dawno na haku na Mr. Goxa, gdzie straciłem dość dużo kasy ale co najważniejsze zapał do krypto i przez długie miesiące nie wracałem do gry wogóle, bo nie miałem za co.

Ale prawdę mówiąc forum też odpuściłem, po prostu mi ogólnie obrzydło po tym co się stało. A to był pierwszy taki hak i nikt się go nie spodziewał.

Używam przede wszystkim Binance i Coinbase Pro, drugie miejsce Bittrex, Kraken i na trzecim HitBtc i Yobit, Fork delta i Deexy jeżeli potrzebuje kupić lub sprzedać jakieś egzotyczne alty/tokeny.

No to chyba dywersyfikacja najwyższej klasy   Wink Cheesy.

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!