Bitcoin Forum
May 21, 2024, 08:30:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: IoTeX (IOTX)  (Read 788 times)
Lydian (OP)
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
March 11, 2019, 08:36:26 PM
Last edit: March 12, 2019, 10:01:16 AM by Lydian

Coinmarketcap Rank 142 (https://coinmarketcap.com/currencies/iotex/)

$0,008954 USD
0,00000230 BTC
0,00006715 ETH

Market Cap: $22.609.420 USD
Volume (24h): $4.410.997 USD
Circulating Supply: 2.525.040.005 IOTX
Total Supply: 10.000.000.000 IOTX

ICO Information

ICO Start Date   :   Feb 01, 2018  
ICO End Date   :   Feb 28, 2018
Raised   :   $14,000,000
ICO Price    :   0.0000125 ETH
Country   :   USA

ERC20-Token, birkac hafta sonra Mainnet'i var.

Stake özelligi var, yilda yaklasik %25 getirisi öngörülüyor; hesaplama araci: https://iotexlab.io/vcalculator
Delegasyonlar üzerinden stake ve bonus ödemeleri olacak: https://www.youtube.com/watch?v=_4gA89Ws334&feature=youtu.be

Web sitesi: https://iotex.io/

Bugün bir miktar yatirim yaptim. Binance'dan alip ETH cüzdanima gönderdim, MetaMask üzerinden stake'e gönderdim...

Mainnet sürecini takip edeceğim... İçim ısındı bu projeye, bakalım

IOTEX alip, stake yapacak olan varsa, benim REF'imi kullanarak girerese memnun olurum: https://twitter.com/LydianCoin/status/1105408328405008385

[konudışı]bu günler su sarkiya takildim, bikmadan dinliyorum: https://www.youtube.com/watch?v=L3wKzyIN1yk[/konudışı]
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 11, 2019, 08:43:55 PM

Lydian uzun zamandır coin/token konusu açmıyordu. Özellikle BNB konusu ve ileride kendisinin bile şaşırdığı fiyatlarını hatırlıyorum mesajlardan Smiley
Iotex son günlerde bir kaç farklı yerde daha duyduğum bir coin. Araştıracağım.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 11, 2019, 09:09:35 PM

Coinmarketcap Rank 142 (https://coinmarketcap.com/currencies/iotex/)

$0,008954 USD
0,00000230 BTC
0,00006715 ETH

Market Cap: $22.609.420 USD
Volume (24h): $4.410.997 USD
Circulating Supply: 2.525.040.005 IOTX
Total Supply: 10.000.000.000 IOTX

ERC20-Token, birkac hafta sonra Mainnet'i var.

Stake özelligi var, yilda yaklasik %25 getirisi öngörülüyor; hesaplama araci: https://iotexlab.io/vcalculator
Delegasyonlar üzerinden stake ve bonus ödemeleri olacak: https://www.youtube.com/watch?v=_4gA89Ws334&feature=youtu.be

Web sitesi: https://iotex.io/

Bugün bir miktar yatirim yaptim. Binance'dan alip ETH cüzdanima gönderdim, MetaMask üzerinden stake'e gönderdim...

Mainnet sürecini takip edeceğim... İçim ısındı bu projeye, bakalım

[konudışı]bu günler su sarkiya takildim, bikmadan dinliyorum: https://www.youtube.com/watch?v=L3wKzyIN1yk[/konudışı]

Bountyler den gelen leri ne var ne yok gomeyim bari. Bekleriz belirli bir süre. Sirkülasyon da ki token az. Acaba geride kalan  yaklaşık 7.5 milyar token nerde? Kilitli mı? Ya da mining olayı var mı?
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
March 11, 2019, 09:10:41 PM

Tam Lydian dediyse mutlaka iyidir diyip araştırmaya başlamıştımki Türk topluluğunun admininde şöyle bir yazı gördüm. https://t.me/iotexgrouptr/5722

Ben böyle her şeye körü körüne atlayan topluluklardan korkuyorum, projenin reklamı tavsiye sistemi yüzünden çok yapılacak ve dolayısıyla fiyatı artacak ama böyle toplulukların üyesi olmamayı tercih ederim.
Lydian (OP)
Hero Member

View Profile
March 12, 2019, 05:55:21 AM

Arkadaslar, ben Alman forumunda gördüm, dikkatimi cekti, biraz inceledim, sonra yatirim yapma karari aldim.
IOTA'yi 3-4 ay gec farketmistim, 2017'de girmistim... IOTA'dan daha mi iyi, gecer mi, nasil performans sergiler kestiremiyorum...
Ama su an 0,008 USD bir fiyatta... Mainnet ve birkac güzel haber ile 0,02-0,04 USD arasi gelebilir: Haziran Temmuz aylarinda 0,06 USD görmüs bir coin.
Öyle 1-2 USD olacak diye bir beklentim yok... 0,05-0,10 USD arasi benim icin satis firsati demektir - bir de bogalar gelirse IoT projeleri de ses getirirse daha fazlasi mümkün olabilir. 3-5 ay tutacagim elimde...

ELIX'i yazmistim burada gecen yillar, 5 cent'ten almistim 1 dolar'a kadar cikmisti: satmadim, elimde patladi... ELIX projesi sonlandirildi.
Burada ayni hatayi yapmamaya özen gösterecegim: coin'a moin'a asik olmayacagim:) güzel kar gördügüm an satip BTC'mi cogaltacagim: hedef bu.

Ha, bunun yerine IOTA da alinir, Top10 ve daha saglam bir proje gibi duruyor... Gidebilecegi yerleri gördük... Fazlasinin olacagini sanmiyorum. Ama IoTeX belki bir sürpriz yapar diye umuyorum... Yaparsa ne ala, yapmazsa da cok büyük bir miktarla girmedim zaten... Bekleyip görelim...
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
March 12, 2019, 06:05:34 AM

Arkadaslar, ben Alman forumunda gördüm, dikkatimi cekti, biraz inceledim, sonra yatirim yapma karari aldim.
IOTA'yi 3-4 ay gec farketmistim, 2017'de girmistim... IOTA'dan daha mi iyi, gecer mi, nasil performans sergiler kestiremiyorum...
Ama su an 0,008 USD bir fiyatta... Mainnet ve birkac güzel haber ile 0,02-0,04 USD arasi gelebilir: Haziran Temmuz aylarinda 0,06 USD görmüs bir coin.
Öyle 1-2 USD olacak diye bir beklentim yok... 0,05-0,10 USD arasi benim icin satis firsati demektir - bir de bogalar gelirse IoT projeleri de ses getirirse daha fazlasi mümkün olabilir. 3-5 ay tutacagim elimde...

ELIX'i yazmistim burada gecen yillar, 5 cent'ten almistim 1 dolar'a kadar cikmisti: satmadim, elimde patladi... ELIX projesi sonlandirildi.
Burada ayni hatayi yapmamaya özen gösterecegim: coin'a moin'a asik olmayacagim:) güzel kar gördügüm an satip BTC'mi cogaltacagim: hedef bu.

Ha, bunun yerine IOTA da alinir, Top10 ve daha saglam bir proje gibi duruyor... Gidebilecegi yerleri gördük... Fazlasinin olacagini sanmiyorum. Ama IoTeX belki bir sürpriz yapar diye umuyorum... Yaparsa ne ala, yapmazsa da cok büyük bir miktarla girmedim zaten... Bekleyip görelim...

Hocam siz gereken herşeyi yazmışsıniz zaten. Bundan sonrası arastirip alıp almayacak olan bizim gibilere kalmış. Herkes kendi araştırmasını yapar. Zaten altcoin de mantık . Belirli bir noktada vedalaşmaktir.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
March 12, 2019, 06:29:13 AM

Araştırmak lazım. Herkes kendi araştırmasını yapıp anladığı ve risk alacağı ölçüde yatırım yapar. Gerisi kişiyi bağlar. Birisi al deyince sat deyince işlem yapıyorsan. O kişiden bir halt olmaz.

keystech
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
March 12, 2019, 11:28:50 PM
Last edit: July 15, 2019, 09:42:25 AM by keystech

Arkadaşlar,

Staking yapabilmeniz için herhangi bir delegeye oy vermeniz gerekmekte. Oy verecek delege arıyorsanız "Keys" olarak bize oy verebilirsiniz.

Eğer başka delegeye oy verdiyseniz oyunuzu kolayca değiştirebilirsiniz. Blok ödüllerinin %90'ını bize oy verenlere dağıtacağız.

Herhangi bir sorunuz varsa sormaktan çekinmeyin.

Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 13, 2019, 06:35:29 AM

Arkadaşlar,

Staking yapabilmeniz için herhangi bir delegeye oy vermeniz gerekmekte. Oy verecek delege arıyorsanız "Keys IoTeX" olarak bize oy verebilirsiniz.

Eğer başka delegeye oy verdiyseniz oyunuzu kolayca değiştirebilirsiniz. Blok ödüllerinin %80'ini bize oy verenlere dağıtacağız.

Forumda ki adinla neden gelmedin bu birinci sorum?
İkinci sorum bu dediğin nasıl olacak?
Bari biraz bilgi verseydin.

vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
March 13, 2019, 06:45:06 AM

Bu stake bazlı projeler bana çok saadet zinciri gibi geliyor. Çok elim gitmedi ama takipte ilk sıralara alacağım. Başlığı da işten anlayan üstadların güncel tutmasını umuyorum.
BlackRed21
Member
**

Activity: 228
Merit: 10

View Profile WWW
March 13, 2019, 10:21:28 AM

Teşekkürker hocam detaylı bilgi için. Yakında mainette geçme planlarıda var. Mainnete kadar yükseleceğini umuyorum. Stake olarak düşünmeyeceğim lakin mainnet öncesi fiyatının değerleneceğini düşündüğümden bir miktar yatırım yapmayı düşünüyorum. Ayrıca proje fena değil. Şayet yol haritasına sadık kalıp söylediklerini yapabilirlerse önü daha açık gözüküyor.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
March 13, 2019, 11:38:20 AM

Bu projenin bountysone katilmistim ordan hatirliyorim ama cok cok az vermisti o zaman inceledigimde iota benzeyen nesnelerin i ternetine hizmet eden bir projeydi
keystech
Newbie
*

View Profile
March 13, 2019, 01:15:57 PM

Arkadaşlar,

Staking yapabilmeniz için herhangi bir delegeye oy vermeniz gerekmekte. Oy verecek delege arıyorsanız "Keys IoTeX" olarak bize oy verebilirsiniz.

Eğer başka delegeye oy verdiyseniz oyunuzu kolayca değiştirebilirsiniz. Blok ödüllerinin %80'ini bize oy verenlere dağıtacağız.

Forumda ki adinla neden gelmedin bu birinci sorum?
İkinci sorum bu dediğin nasıl olacak?
Bari biraz bilgi verseydin.

Kişisel hesaplar yerine doğrudan yaptığımız işi temsil eden bir hesap kullanmanın daha profesyonel olacağını düşündük.

İkinci sorunuza gelirsek IoTeX oylaması geçen gün başladı. Aşağıdaki link üzerinden oylamaya katılıp Ethereum adresinizde bulunan IOTX'ler ile staking yapmaya başlayabilirsiniz.

https://member.iotex.io/

Bu işlem için metamask eklentisini kullanmanız gerekiyor.
bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1316

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 13, 2019, 04:00:08 PM

Arkadaşlar,

Adam konuyu açmış, bilgileri vermiş, kaynakları linklemiş, üstelik forumda güzel projeler bulması ve topluluğu da bilgilendirmesiyle tanınan bir arkadaşımız. Ben şimdi buna girecek olsam ve refle fayda sağlamak istesem, güzel güzel konu açıp bilgi verenin refini mi kullanmalıyım, yoksa "hazır açılmış konuyu bulmuşken refimi çakayım da, biraz sebepleneyim" diyeninkini mi kullanmalıyım sence?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
keystech
Newbie
*

View Profile
March 13, 2019, 04:22:26 PM

Arkadaşlar,

Adam konuyu açmış, bilgileri vermiş, kaynakları linklemiş, üstelik forumda güzel projeler bulması ve topluluğu da bilgilendirmesiyle tanınan bir arkadaşımız. Ben şimdi buna girecek olsam ve refle fayda sağlamak istesem, güzel güzel konu açıp bilgi verenin refini mi kullanmalıyım, yoksa "hazır açılmış konuyu bulmuşken refimi çakayım da, biraz sebepleneyim" diyeninkini mi kullanmalıyım sence?

Merhaba,

Biz herhangi bir referans linki paylaşmadık.

45 IoTeX delege adayından birisi olarak bize oy verebilirsiniz.

Güncel sıralamada ilk 36'dayız ve bu sıramızı korursak konsensüs delegesi olarak IoTeX blok üreticisi olmuş olacağız.

Sorularınız varsa sormaktan çekinmeyin.

Teşekkürler
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
March 13, 2019, 06:58:24 PM

Arkadaş güzel bir konu açmış, emek vermiş sizde gelip bize oy verin demişsiniz. Referans vermemişsinizde delege adını paylaşmışsınız. Açın bir konuda siz oradan destek toplayın olmazmı.

Arkadaşlar,

Lydian (OP)
Hero Member

View Profile
March 13, 2019, 08:13:33 PM

Arkadaslar, keystech referens linki falan vermemis... Kendisi IoTeX delegasyonu... Delegasyon listesine buradan ulasabilirsiniz: https://member.iotex.io/

Ben ise, ilk bu konuyu actigim yazida referans linki olarak twitter linki paylastim: twitter'daki tweetime bakarsaniz, referans linkim orada. Buraya direk ref-link eklemek yasak mi degil mi belli olmuyor, o yüzden buraya direk yazmadim:)

IoTeX'e yatirim yapacaksaniz ve bir delegasyona oy verip stake yapacaksaniz, benim ref üzerinden giderseniz... Bana 500 IOTX gelecek. Size ne faydasi olacak ne zarari. Bildiginiz ref olayi iste:)

Ben iki ayri cüzdanimdan iki ayri delegasyona oy verme islemini tamamladim. Su ana kadar 500 milyona yakin IOTX oy kullanilmis yani Mainnet'e gecis icin hersey hazir... Mainnet'i bekliyoruz...
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
March 13, 2019, 11:36:37 PM

Proje hakkında pek fazla bilgim bulunmuyor ama son dönemlerde her yerde IoTeX'ten bahsedilmeye başlandığı ve IoT teknolojisiyle yakından ilgili olduğum için bunun imza kampanyasına katıldım. Ödemeler Ethereum ile yapılacakmış fakat kazandığım Ethereumlar ile IoTeX'e yatırım yapmayı düşünüyorum. Ya tutarsa diye kazandığım üç kuruşu uzun vadeli gömeceğim.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
March 14, 2019, 11:50:08 AM

İçinde Internet of Things varsa her türlü araştıracağım bir proje olacak. Kendime not olarak burada dursun.

Internet of Things'in potansiyeline göre arka planda kaldığını düşünüyorum ama teknolojiye paralel olarak çok daha iyi yerlere gelecektir ve günlük hayatta kullanılmaya başlayacaktır. IOTX'i de araştırıp göreceğiz bakalım.
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
March 14, 2019, 04:15:15 PM

Bende Internet of Things projelerine çok sıcak bakıyorum. Bir miktar kenara atmalık almazsam gözüm arkada kalır.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: