Bitcoin Forum
May 07, 2024, 08:25:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: IoTeX (IOTX)  (Read 788 times)
Lydian (OP)
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
April 24, 2019, 10:52:34 AM

Mainnet olayini yasadik, hepimize hayirli olsun. artik yavas yavas yukarilara dogru tirmanmasini umuyorum. simdiye kadar saglam durdu, simdiden sonrada mainnet ile beraber - hele bir de bogalar gelirse - demeyin keyfimize:) elinde olanlar, tutanlara hayirli olsun. Ara ara haberleri takip etmekte fayda var.

Hocam benim elimde var. Mainnet için yapmam gereken birşey var mı? Ben binance de tutuyorum.
Diğer bir sorum daha var. Bazı kişiler de iotex imzasını görüyorum yeniden bounty mi yapıyorlar acaba?

Su an bi sakinca yok... Vote'a katilmadin mi? Ne kadar var bilmiyorum elinde ama keske katilsaydin... %30a kadar yillik temettü getirisi olacak. Ben zaten uzun düsündügüm icin attim stake'e orada duruyorlar...

Yeni imza kampanyasi basladi ayrica, evet.. Detaylar burada: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5118558.msg50080859#msg50080859
1715070333
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715070333
Reply with quote  #2

1715070333
Report to moderator
1715070333
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715070333
Reply with quote  #2

1715070333
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 24, 2019, 01:17:34 PM

Nisan başında güzel yükselmişti aslında. 0,017 dolara kadar çıkmıştı. Mainnet sonrası düşüş yaşamış görünüyor. Şu anda 0,012 dolardan işlem görüyor. Kar satışlarından dolayı da olmuş olabilir bu. Tekrar ivmelenmesi için ekibin çok titiz çalışması lazım. Geçen sene borsalara ilk girdiğinde, 1 ay içerisinde büyük yükseliş yaparak 0,07 dolara kadar çıkmıştı. Halen ATH'si bu noktada... Total supply'ın 10 milyar olması, önündeki en büyük duvar bence.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
April 24, 2019, 02:20:46 PM

Mainnet olayini yasadik, hepimize hayirli olsun. artik yavas yavas yukarilara dogru tirmanmasini umuyorum. simdiye kadar saglam durdu, simdiden sonrada mainnet ile beraber - hele bir de bogalar gelirse - demeyin keyfimize:) elinde olanlar, tutanlara hayirli olsun. Ara ara haberleri takip etmekte fayda var.

Hocam benim elimde var. Mainnet için yapmam gereken birşey var mı? Ben binance de tutuyorum.
Diğer bir sorum daha var. Bazı kişiler de iotex imzasını görüyorum yeniden bounty mi yapıyorlar acaba?

Su an bi sakinca yok... Vote'a katilmadin mi? Ne kadar var bilmiyorum elinde ama keske katilsaydin... %30a kadar yillik temettü getirisi olacak. Ben zaten uzun düsündügüm icin attim stake'e orada duruyorlar...

Yeni imza kampanyasi basladi ayrica, evet.. Detaylar burada: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5118558.msg50080859#msg50080859

70 bin adet aldım hocam. Vote olayını pek anlayamadım aslında al sat yapacaktım ama mecburen elimde kalacak. Tutmaya devam edeceğim. Benim katıldığım imza biterse  imzayı değerlendireyim bari. Teşekkürler hocam.bereketli kazançlar dilerim.
Lydian (OP)
Hero Member

View Profile
April 24, 2019, 02:29:51 PM

70 bin adet aldım hocam. Vote olayını pek anlayamadım aslında al sat yapacaktım ama mecburen elimde kalacak. Tutmaya devam edeceğim. Benim katıldığım imza biterse  imzayı değerlendireyim bari. Teşekkürler hocam.bereketli kazançlar dilerim.

70 tane uzun düsünüyorsan stake olayina katil derim. Bosu bosuna borsada bekleyecegine, stake yap temettü al. Ama stake yaparsan ha diye cekemiyorsun o da var, iyi düsünmek lazim. Ben autostake aktif ettim, temettülerimi de almak icin bugün cekmege niyetlensem 1 ay sonra elime gececek tokenlar. ha, temettüler yansin anaparami verin dersem yine 3 gün sonra elime gececek. burasi biraz gicik olmus ama ileride umarim degisir, düzelir...
keystech
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
April 24, 2019, 02:47:59 PM
Last edit: April 24, 2019, 03:00:31 PM by keystech

Eğer trade yapmıyorsanız ve uzun vadeli saklamayı düşünüyorsanız oylamaya katılıp staking yapmanız daha doğru olacaktır.

https://member.iotex.io/

Başlangıçta ilk 12'deki konsensüs delegelerinden birine oy vermeniz daha fazla staking getirisi kazanmanızı sağlayacak. Konsensüs delegelerinin sayısı zamanla 36'ya çıkarılacak. "Keys IoTeX" olarak hedefimiz ilerleyen aylarda ilk 36'ya girebilmek olacak. Bu süreçte delege olarak kazandığımız ödülleri bize oy verenlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Lydian'ın bahsettiği yıllık %30 civarı getiriye ulaşmak için delegenin kazandığı tüm ödülleri (blok ödülü, epoch ödülü ve foundation ödülü) oy verenlerle paylaşması gerekiyor. Bazı delegeler bu üçünü birden paylaşmayabilirler. Bunu oy verdiğiniz delegenin sayfasındaki "Reward Distribution Plan" kısmından öğrenebilirsiniz.
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
April 25, 2019, 05:39:41 AM

Bounty sine katılalım diye dün bir inceleme yaptım. Haftalık 15 post istiyor ve en az 6 tanesini İngilizce istemesi işi bozdu. İotex ileride iş yapacak bir proje gibi duruyor. İota ile ilgisi var gibi.  Birde ekip hep çekik gözlü.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
beckspace
Hero Member

Activity: 931
Merit: 500

View Profile
April 25, 2019, 04:59:52 PM

IoTeX imzasındayım ilkine de katılmıştım, ancak bu kampanya IoTeX olarak ödeme yapmıyor. Kampanya sonunda direkt ETH olarak ödeme yapıyor, ödemede sorun olmadı. IoTeX  olarak ödeme yapmasını tercih ederdim açıkçası, yatırım olarak ayrıca satın aldım.
Lydian (OP)
Hero Member

View Profile
April 29, 2019, 10:42:19 AM

Iki tane hesabimdan stake yapiyorum, biraz önce gördüm: 25 nisan'da her iki hesabima bir miktar IOTX gelmis:) Onlari da hemen oto-stake'e aldim. Bunlar nereden, neden geldi tam bilgim yok. Birileri bonus mu gönderdi, airdrop mu yapti tam anlayamadim:)

Var mi IOTX stake yapan ve 25 nisan'da bonus alan?
keystech
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
April 29, 2019, 04:56:32 PM
Last edit: April 29, 2019, 05:08:03 PM by keystech

Iki tane hesabimdan stake yapiyorum, biraz önce gördüm: 25 nisan'da her iki hesabima bir miktar IOTX gelmis:) Onlari da hemen oto-stake'e aldim. Bunlar nereden, neden geldi tam bilgim yok. Birileri bonus mu gönderdi, airdrop mu yapti tam anlayamadim:)

Var mi IOTX stake yapan ve 25 nisan'da bonus alan?

Bunlar doğrudan IoTeX tarafından 22 Nisan mainnet aktivasyonu öncesi yapmış olduğunuz staking karşılığında gönderildi.

Biz delegeler olarak staking yapanlara dağıtım yapmaya bu tarihten sonra başladık.
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
May 12, 2019, 03:01:37 PM

Ne oldu bu Iotex'e ? Gelişmeler sayesinde atak yapacak diye beklerken iki ay evvel aldığım yere geri döndü.
Lydian (OP)
Hero Member

View Profile
May 12, 2019, 04:34:25 PM

Ne oldu bu Iotex'e ? Gelişmeler sayesinde atak yapacak diye beklerken iki ay evvel aldığım yere geri döndü.

iki ay evvel ne kadar iotex'i kactan aldin ki?
yani bu aralar bitcoin rallisinin oldugunu herkes görüyor, bitcoin bazinda tüm coinlarin düsüs gösterdigi ve gösterecegi de dogal.
iotex'te ben afaki bir gerileme görmüyorum ama...
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
May 13, 2019, 05:56:31 AM

yani bu aralar bitcoin rallisinin oldugunu herkes görüyor, bitcoin bazinda tüm coinlarin düsüs gösterdigi ve gösterecegi de dogal.

Çok önemli bir miktar almadım kaybım da yok açıkçası. Portföye bakınca x2 görmüşken şuan aldığım noktada olması şaşırttı sebebini bilen varmı diye sormak istedim. Şuan bütün altcoinlerde ralliden dolayı gerileme var farkındayım ama  düşüş sanki 1 ay evvel başladı.

Lydian (OP)
Hero Member

View Profile
May 13, 2019, 04:38:10 PM

Çok önemli bir miktar almadım kaybım da yok açıkçası. Portföye bakınca x2 görmüşken şuan aldığım noktada olması şaşırttı sebebini bilen varmı diye sormak istedim. Şuan bütün altcoinlerde ralliden dolayı gerileme var farkındayım ama  düşüş sanki 1 ay evvel başladı.

evet, simdi baktim bitcoin bazli neredeyse yari yariya düsmüs... söyle de diyebiliriz: bitcoin neredeyse x2 yapti, bu yüzden altcoinlarin cogu yari yariya deger kaybetti bitcoin bazli. ama usd bazinda altcoinlar daha ayni. simdi altcoinlarin ralliye katilmasini bekleyecegiz, katilmazlar ve bitcoin kafasina göre ucarsa: iste o zaman yandik:)
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
June 06, 2019, 09:51:14 PM

ustam son durum nedır ? 1 aydır guncelleme yapmamıssınız.fıyatta 125 satoshılere gelmıs.alıp stake yapsak mı acaba ?
Lydian (OP)
Hero Member

View Profile
June 06, 2019, 10:50:34 PM

ustam son durum nedır ? 1 aydır guncelleme yapmamıssınız.fıyatta 125 satoshılere gelmıs.alıp stake yapsak mı acaba ?

ben kimseye alin veya satin demem, diyemem. ben, bu konuyu actigimda aldigim miktari hala koruyorum. stake yapiyorum zaten, hic dokunmayi da düsünmüyorum. dogru zamanda dogru haberler geldikce (ki haberlerin gercekci olup olmamasi önemli bile degil), dogru kisiler bu projeye yatirim yaptiklarinda ucar - buna da pump deriz. zaten hedefimiz pumplari yakalamak. yoksa gidip elimizdeki coinlarla marketten alisveris yapmayacagiz:)

su an icin sürekli haber akisi oluyor iotex'te. ama saglam alimlar olmuyor maalesef. demek ki dogru haber gelmemis veya daha dogru zamanda degiliz.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
June 08, 2019, 11:50:26 AM

Bu senede sadece bitcoinde kalmam gerektiğini öğrendim. Diğer coinler istedikleri gelişmeyi yapsınlar hepsi bitcoinin fiyatına paralel ilerliyor.

Lydian (OP)
Hero Member

View Profile
June 21, 2019, 06:13:03 PM
Merited by teramit (4), Blacknavy (2)

IOTX native icin swap süreci basladi. ERC20 tokenlarinizi native IOTX coina cevirebilirsiniz. Stake yaptiklariniza dokunmaniza gerek yok, stake'ten gelen tokenlari swap yapsaniz yeter simdilik. Bunlar ile VITA token claim edebilirsiniz (VITA, IOTX üzerinden olusturulan ilk token). Nasil yapilacagini asagida anlattim:

1. https://member.iotex.io/tools/iotex

Burada en az 100 IOTX swap yapmaniz gerektigi icin, en az miktari 100 olarak girin.
Swap butonuna tiklayin ve Metamask üzerinden transferleri onaylayin.
Bu kadar. Swap gerceklesti, birkac saniye sonra IOTX cüzdaninizda coinlarinizi göreceksiniz.

2. Online Cüzdan: https://iotexscan.io/wallet

Burada, swap yaparken kullandiginiz ETH adresinizin private anahtarini girmelisiniz.
ERC20 ile native IOTEX adreslerinizin private anahtari ayni oldugu icin.

3. Cüzdana girince, native IOTX miktarinizi görüyorsunuz sagda

Claim diyorsunuz, onayliyorsunuz, 5-6 saniye bekliyorsunuz: bitti, bu kadar.
Artik VITA tokenlari da cüzdaniniza cekmis oldunuz.

Claim olayini her gün (25 saatte bir) yapabilirsiniz. Her gün claim ederek, VITA miktarinizi cogaltabilirsiniz.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: