Bitcoin Forum
April 21, 2021, 03:27:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Co to jest wydobycie PoW i PoS? Wprowadzenie do masternodów.  (Read 242 times)
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1624
Merit: 1484


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 13, 2019, 11:29:52 AM
Last edit: March 17, 2019, 10:04:24 AM by wwzsocki
Merited by DarkStar_ (4), Rath_ (2), Tytanowy Janusz (1), cryptovigi (1), tom1ek (1)
 #1

Czy nadal uważasz, że kopanie kryptowaluty jest możliwe tylko specjalnym sprzętem? Myślisz o zakupie kart wideo, a nawet niezrozumiałych Asics?
To ten tekst jest dla ciebie! 😀

proof-of-work-vs-proof-of-stake (dowód-pracy kontra dowód-stawki)

Ten post jest przygotowaniem do odkrycia nowego, obiecującego i unikalnego sposobu wydobywania kryptowaluty w domu, bez inwestowania w wątpliwe fundusze inwestycyjne, wydobycie w chmurze, a nawet bez inwestowania w sprzęt. Chcesz kopać kryptowalutę na zwykłym słabym laptopie? No to przygotuj się, musisz przeczytać bardzo uważnie, może nawet kilka razy.

Zacznijmy od faktu, że metody kopania kryptowalut można podzielić na 2 główne typy: Dowód pracy (PoW) i Dowód stawki (PoS).
PoW i PoS są protokołami kryptograficznymi, które określają, jak ta sieć będzie działać i jak dokładnie pojawią się nowe monety na świecie. Oba te protokoły pełnią funkcję ochronną, zapewniając bezpieczeństwo transakcji.

Tekst ten był pisany jakiś czas temu i teraz mamy kilka różnych hybryd ale wszystkie te nowe metody kopania wywodzą się i są w dalszym ciągu podobne do tych dwóch podstawowych czyli PoS lub PoW.

Czym jest wydobycie Dowodu Pracy (PoW)?

Wydobycie POW

Możesz przetłumaczyć ten protokół z angielskiego jako „Dowód pracy”. Praca z tym protokołem wymaga dużej mocy obliczeniowej, co zapewnia bezpieczeństwo sieci. Głównym celem tego protokołu jest zapobieganie atakom DDoS ze strony złych aktorów, którzy chcą zaszkodzić pracy sieci i łańcucha blockchain. Przetwarzanie protokołu PoW wymaga tak zwanego „czasu komputera”, a bezpieczeństwo sieci zapewnia suma mocy obliczeniowej wszystkich uczestników sieci. Aby pracować z tym protokołem, ludzie stale kupują nowy sprzęt, starając się zwiększyć swoją moc obliczeniową czyli pojemność w sieci i otrzymywać za to wynagrodzenie. Aby zaatakować taką sieć pracującą na protokole PoW, hakerzy muszą mieć 51% mocy obliczeniowej całej sieci, co jest trudne, ale w zasadzie realne (Hash wars).

Biorąc pod uwagę, że Bitcoin działa na protokole PoW, a główna moc obliczeniowa jest skoncentrowana w rękach kilku dużych firm wydobywcczych, teoretycznie możliwe jest istnienie między nimi przestępczej zmowy, aby zdyskredytować Bitcoina, gdy będzie to dla nich korzystne. Podobna próba miała już ostatnio miejsce, gdy grupa ludzi (nie będziemy wymieniać ich nazwisk), kontrolujących dużą liczbę koparek i dysponujących dużą ilością Bitcoinów, zaatakowała w celu wprowadzenia Bitcoin Cash na tron czyli pierwsze miejsce na Coinmarketcap. W tym czasie kopanie zostało przełączone z Bitcoina na Bitcoin Cash, dziesiątki tysięcy transferów w sieci Bitcoin zostały wysłane w tym samym czasie za minimalne kwoty żeby przeciążyć i tak już osłabioną sieć w tym samym czasie ci sami spekulanci masowo sprzedali Bitcoin i kupili Bitcoin Cash, to wywołało panikę na rynku i ogromne wahania kursów obu walut. Ale nawet wtedy Bitcoin utrzymał się, ponieważ wielu ludzi na całym świecie zaczęło kupować Bitcoina, wykorzystując jego niską cenę. Ale nie rozpraszajmy się i podsumujmy:

Protokół PoW zapewnia bezpieczeństwo sieci kosztem mocy obliczeniowej. Nagroda jest przyznawana tym, którzy kontrolują więcej sprzętu czyli mocy obliczeniowej.

Co to jest wydobycie Dowodu Stawki (PoS)?

Myslę, że zacytowanie Wikipedii na początku jest wskazane. Tak więc:
Dowód stawki (PoS) - to rodzaj algorytmu, za pomocą którego sieć bloków kryptowalut ma na celu osiągnięcie rozproszonego konsensusu. W kryptowalutach opartych na PoS twórca następnego bloku jest wybierany poprzez różne kombinacje losowego wyboru i bogactwa lub wieku (np. Stawka). Natomiast algorytm kryptowalut opartych na dowodach pracy, takich jak bitcoin, wykorzystuje wydobycie; to znaczy rozwiązywanie zagadek wymagających dużej mocy obliczeniowej w celu walidacji transakcji i tworzenia nowych bloków.

PoS
Gracze pokera prawdopodobnie już zgadli, że ten protokół można przetłumaczyć jako „Dowód według banku (kapitał, kwota)”. Protokół ten został stworzony w celu naprawienia problemów w protokole PoW, z których głównym jest atak 51%, kiedy górnicy mogą dyktować swoje warunki reszcie.

W PoS twój wpływ na sieć nie zależy od ilości mocy, ale od liczby monet, które posiadasz. Technologia jest bardzo prosta: instalujemy na komputerze portfel kryptowaluty (weźmy na przykład DASH jako najsłynniejszego przedstawiciela pracującego obecnie z PoS), po prostu kup jak zwykle monety i .... wszystko! Gdy zainstalujesz portfel na komputerze, zsynchronizuje się z siecią, otrzymujasz dane o wszystkich transakcjach, które zostały ukończone wcześniej i stają się w rzeczywistości następną zdecentralizowaną bazą danych. Głównym warunkiem jest to, że portfel nie może być zaszyfrowany i musi przejść pełną synchronizację, co może potrwać od kilku godzin do kilku dni. Po tym czasie zaczynasz dostawać nagrody z sieci do swojego portfela.

Wszystko zależy od specyfiki monety. Zazwyczaj używają procentowego stosunku liczby twoich monet do całkowitej liczby monet w sieci. Załóżmy, że masz 1000 monet. Łącznie powstało 10 000. Twój zapas to 10% całości, czyli otrzymasz 10% wszystkich wygenerowanych bloków w danym okresie czasu. Ponownie, różne monety różnią się częstotliwością nagród moze to być co godzinę, dwie, osiem ale zwykle dzieje się to raz dziennie. W ten sposób każdego dnia otrzymasz jakiś % kryptowaluty wprowadzonej do obiegu po prostu za posiadanie ich w portfelu.
Brak kart wideo, nieprzespanych nocy i spalonych płyt głównych. Piękne, jak dla mnie. Ale portfel oczywiście musi być włączony. Moje portfele są na osobnym laptopie, który jest włączony, przyciemniony i nie sprawia mi żadnych problemów.

Dlaczego osobiście uważam ten protokół za obiecujący?

Po pierwsze - nie wymaga od ludzi regularnych zakupów nowego sprzętu do kopania.

Po drugie - atak na taką sieć ma mniejszy sens niż na Dowodzie Pracy POW. Zasada 51% działa również tutaj, ale teraz musisz mieć więcej niż połowę rezerw monet, a nie mocy obliczeniowej.

Po trzecie - w kopaniu PoW wysokość opłat transferowych zależy od górników. Jeśli chcesz, aby Twoja transakcja została uwzględniona w bloku wcześniej, płacisz więcej.
Górnicy ustalają minimalną kwotę prowizji, za którą są gotowi dokonać transakcji. Prowizja jest pobierana jako procent, im większa kwota, tym większa prowizja.
W wydobyciu PoS wielkość transferu nie ma znaczenia, podobnie jak chciwość jednostek (górników). Opłata za transfer jest stała i zawsze taka sama.

Ale oczywiście ten protokół jest też krytykowany. Podstawowe sformułowanie brzmi: „Bogaci stają się bogatsi” jeszcze bardziej. Kto ma więcej zapasów, zarabia więcej. Oczywiście, im bogatsza jest osoba, tym większa jest jej zdolność aby odnieść sukces w porównaniu z mniej zamożnymi, więc ta krytyka dotyczy również wydobycia PoW, a nasze szczęście polega na tym, że nie wszyscy bogaci zainwestowali w kryptowalutę, a my mamy doskonałe szanse na ich wyprzedzenie na samym początku.

Fakt, że za protokołem PoS jest przyszłość, osobiście nie mam żadnej wątpliwości. Teraz niektóre monety pracują jednocześnie na obu protokołach, tkzw. hybrydy, w których monety są równo rozdzielane pomiędzy tych, którzy chcą pracować przy wydobyciu PoW i którzy chcą być właścicielami banku z PoS. Tak, słynny AEter ogłosił już przejście na wydobycie PoS, co doprowadziło do wzrostu cen, a wzrost ten logicznie się utrzyma. Podsumujmy:

Protokół PoS zapewnia bezpieczeństwo sieci dzięki pakietowi kontrolnemu monet. Nagroda jest proporcjonalna do ilości monet w portfelu.

Mam szczerą nadzieję, że ten artykuł dał wam nową niesamowitą wiedzę, a co najważniejsze, zrozumieliście to, co napisałem.To jest mój tekst opublikowany tutaj https://medium.com/@wieslaw17/masternodecoin-projekt-co-to-jest-w%C4%99ze%C5%82-node-pe%C5%82ny-w%C4%99ze%C5%82-masternode-i-jak-na-tym-zarobi%C4%87-e23c3cd0bad6
https://en.wikipedia.org/wiki/Proof-of-stake

1619018858
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1619018858

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1619018858
Reply with quote  #2

1619018858
Report to moderator
1619018858
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1619018858

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1619018858
Reply with quote  #2

1619018858
Report to moderator
1619018858
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1619018858

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1619018858
Reply with quote  #2

1619018858
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
1619018858
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1619018858

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1619018858
Reply with quote  #2

1619018858
Report to moderator
1619018858
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1619018858

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1619018858
Reply with quote  #2

1619018858
Report to moderator
1619018858
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1619018858

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1619018858
Reply with quote  #2

1619018858
Report to moderator
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 582


IDENA.IO - Proof-Of-Person Blockchain


View Profile
March 13, 2019, 11:27:23 PM
 #2

Fajny tekst, brakuje mi tylko trochę rozszerzenia tematu PoS.  
Opisałeś wprawdzie ogólne założenia, ale czytając ten artykuł (zwłaszcza razem z drugim, który wrzuciłeś Co to jest węzeł (node), pełny węzeł, masternode i Jak na tym zarobić? oraz wątkiem wrzuconym przez @tome1eka Masternody - czyli jak dużo zarobić, a się nie narobić) można się trochę pogubić, i odnieść wrażenie że Proof of Stake to właściwie to samo co masternode.

...
Gdy zainstalujesz portfel na komputerze, zsynchronizuje się z siecią, otrzymujasz dane o wszystkich transakcjach, które zostały ukończone wcześniej i stają się w rzeczywistości inną zdecentralizowaną bazą danych. Głównym warunkiem jest to, że portfel nie powinien być szyfrowany i musi przechodzić synchronizację, co może potrwać od kilku godzin do kilku dni. Po tym twój portfel staje się tak zwanym masternodem i dostajesz nagrody z sieci do swojego portfela.
...


Myślę, że fajnie byłoby to troszeczkę rozszerzyć część dotyczącą PoS i rozdzielić Proof of Stake (dowód stawki) od Proof of Service (dowód usługi/służby) zwany inaczej Masternode. Wprawdzie oba te rozwiązania mają bardzo zbliżone założenie - zamiast spalać megawaty energii wykorzystujemy samą kryptowalutę jako źródło generowania pasywnego przychodu jednak schemat działania w obu przypadkach znacząco różni się od siebie.

W klasycznym stawkowaniu tak jak opisałeś wystarczy portfel z dowolną ilością monet podłączony do sieci, jednak przy Masternode sytuacja trochę się zmienia. Nie wiem czy masz czas na lekką korektę  ale myślę, że parę dodatkowych zdań rozdzielających te systemy (może wzmianka o fakcie, że tak naprawdę stawki w gruncie rzeczy nie otrzymują nagrody od każdego bloku tylko, kiedy zostaną wylosowane do jego stworzenia)  mogłoby tutaj załatwić sprawę i podnieść wartość merytoryczną artykułu...

Niemniej jednak wrzutka zacna...  więc czterysetny merit leci Smiley


              ▄▄▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀ ▄▄▄
           ▄▀▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄    ▀▀▄
        ▄▀▀  ▄▄▀█          ▀█▀▄▄  ▀▀▄
      ▄▀▀ ▄▄▀    ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▀▀    ▀▄▄ ▀▀▄
     █   █            ▀            █   █
   ▄▀ █  ▀▄▄                     ▄█▀  █ ▀▄
  ▄▀ ▄▀ █▄ ▀▀▀██▄▄▄       ▄▄▄██▀▀  ██ ▀▄ ▀▄
  ▀▄▀▀▄ ██ ▄▄▄▄▄▄  ▀▄   ▄▀  ▄▄▄▄▄▄ ██ ▄▀▀▄▀
 ██   █ ██ ▀▄    ▀▄ █   █ ▄▀    ▄▀ ██ █  ▀██
 █  ▄█  ▀█  ▀▀▀▀▀▀▀ █   █ ▀▀▀▀▀▀▀  █   █▄  █
█▀ █  █  █          █   █          █  █  █ ▀▀
 █▀  ▄▀  █▀▄        █   █        ▄▀█  ▀▄  ▀█
 ▄  █▀   █ ▀█▄      ▀   ▀      ▄█▀ █  ▄▀█  ▄
 █▄▀  █  █                         █  █  ▀▄█
 ▀▄  █   ▀█        ▄▄▀▄▀▄▄        █▀   █  ▄
  ▀▄▀▀  █▄ █     ▀█  ▀▀▀  █▀     █ ▄█ ▄▀▀▄▀
   ▀ ▄  ██ █▀▄     ▀▀▄▄▄▀▀     ▄▀█ ██ ▀▄ ▀
    ▀█  ██ █ █▀▄    ▄▄▄▄▄    ▄▀█ █ ██  █▀
      ▀▄ ▀ █ █ ██▄         ▄██ █ █ ▀ ▄▀
        ▀▄ █ █ █ ▀█▄     ▄█▀ █ █ █ ▄▀
          ▀▀▄█ █    ▀▀▀▀▀    █ █▄▀▀
              ▀▀ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▀▀
   
..I  D  E  N  A..
   
Proof-of-Person Blockchain

Join the mining of the first human-centric
cryptocurrency
  
▲    2 6 8 0

..N  O  D  E  S..
   
                ██
                ██
                ██
                ██
                ██
         ▄      ██      ▄
         ███▄   ██   ▄███
          ▀███▄ ██ ▄███▀
            ▀████████▀
              ▀████▀
                ▀▀
██▄                            ▄██
███                            ███
███                            ███
███                            ███
 ███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
  ▀▀██████████████████████████▀▀
   
D O W N L O A D

Idena node

   
   
▄▄▄██████▄▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄█████▀▀        ▀▀█████▄
████▀                ▀████
███▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄       ▀███
███      █   ▄▄ █▀▄        ███
██▀      █  ███ █  ▀▄      ▀██
███       █   ▀▀ ▀▀▀▀█       ███
███       █  ▄▄▄▄▄▄  █       ███
███       █  ▄▄▄▄▄▄  █       ███
██▄      █  ▄▄▄▄▄▄  █      ▄██
███      █          █      ███
███▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄███
████▄                ▄████
▀█████▄▄        ▄▄█████▀
▀▀████████████████▀▀
▀▀▀██████▀▀▀
   
    .REQUEST INVITATION.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1624
Merit: 1484


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 14, 2019, 06:53:17 PM
Last edit: March 20, 2019, 10:09:13 PM by wwzsocki
 #3

Fajny tekst, brakuje mi tylko trochę rozszerzenia tematu PoS.  
Opisałeś wprawdzie ogólne założenia, ale czytając ten artykuł (zwłaszcza razem z drugim, który wrzuciłeś Co to jest węzeł (node), pełny węzeł, masternode i Jak na tym zarobić? oraz wątkiem wrzuconym przez @tome1eka Masternody - czyli jak dużo zarobić, a się nie narobić) można się trochę pogubić, i odnieść wrażenie że Proof of Stake to właściwie to samo co masternode.

...
Gdy zainstalujesz portfel na komputerze, zsynchronizuje się z siecią, otrzymujasz dane o wszystkich transakcjach, które zostały ukończone wcześniej i stają się w rzeczywistości inną zdecentralizowaną bazą danych. Głównym warunkiem jest to, że portfel nie powinien być szyfrowany i musi przechodzić synchronizację, co może potrwać od kilku godzin do kilku dni. Po tym twój portfel staje się tak zwanym masternodem i dostajesz nagrody z sieci do swojego portfela.
...

Myślę, że fajnie byłoby to troszeczkę rozszerzyć część dotyczącą PoS i rozdzielić Proof of Stake (dowód stawki) od Proof of Service (dowód usługi/służby) zwany inaczej Masternode. Wprawdzie oba te rozwiązania mają bardzo zbliżone założenie - zamiast spalać megawaty energii wykorzystujemy samą kryptowalutę jako źródło generowania pasywnego przychodu jednak schemat działania w obu przypadkach znacząco różni się od siebie.

W klasycznym stawkowaniu tak jak opisałeś wystarczy portfel z dowolną ilością monet podłączony do sieci, jednak przy Masternode sytuacja trochę się zmienia. Nie wiem czy masz czas na lekką korektę  ale myślę, że parę dodatkowych zdań rozdzielających te systemy (może wzmianka o fakcie, że tak naprawdę stawki w gruncie rzeczy nie otrzymują nagrody od każdego bloku tylko, kiedy zostaną wylosowane do jego stworzenia)  mogłoby tutaj załatwić sprawę i podnieść wartość merytoryczną artykułu...

Niemniej jednak wrzutka zacna...  więc czterysetny merit leci Smiley

Powiem tak nigdy nie słyszałem o Proof of Service ale rozumiem, że odnosi się do masternodów co jest oczywiste.

Proof Of Stake to właśnie masternody i portfele a proof of service to moim zdaniem takie rozszerzenie żeby było dokładnie wiadome czy stejkujesz tylko portfelem czy też masz masternoda.

Bo tak jak wiesz mozesz stejkować każdą dowolną, nawet najmniejszą ilością monet w swoim portfelu jeżeli jest on zsynchronizowany i otwarty (not encrypted).
Wtedy dostajesz odpowiednią działkę nowych monet co jakiś czas w zależności od tego jak dużo monet jest stejkowane w sieci przez wszystkich użytkowników (network wage).

Masternod - dostaje jakąś określoną liczbę monet w określonym czasie uzależnioną tylko od ilości innych masternodów w sieci.
Ale nie wolno zapominać, że aby uruchomić masteroda trzeba mieć odpowiedzią ilość monet, które trzeba zamknąć na czas jego pracy.

Od zamkniętych monet w masternodzie nie dostajesz nowych (nie stejkujesz tymi monetami). Tylko otrzymujesz jakąś stałą i z góry określoną stawkę za masternody ponieważ sprawdzają i przesyłają tranzakcje w łańcuchu. Gdy już zarobisz nowe monety do tego portfela z którego uruchomiony jest masternod to one będą normalnie stejkowały nowe monety i tak po jakimś czasie będziesz już dostawał nowe monety za masternoda i za stejkowanie do tego samego portfela. Oczywiście jeżeli portfel będzie pozostawał otwarty i włączone będzie stejkowanie.

Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe. Bardzo chętnie służę pomocą w ustawieniu masternoda czy jeżeli miałbyś jakieś inne pytania lub problemy.

tom1ek
Member
**
Offline Offline

Activity: 91
Merit: 25


View Profile
March 14, 2019, 07:01:26 PM
 #4

poszedł mericik, bo tekst dobry. Ja bardziej na PoS i masternody patrzę od strony typowo inwestycyjnej, a kwestie techniczne mnie trochę mniej interesują, ale warto uzupełniać swoją wiedzę
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1624
Merit: 1484


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 15, 2019, 07:22:21 PM
Last edit: March 17, 2019, 04:51:47 PM by wwzsocki
 #5

poszedł mericik, bo tekst dobry. Ja bardziej na PoS i masternody patrzę od strony typowo inwestycyjnej, a kwestie techniczne mnie trochę mniej interesują, ale warto uzupełniać swoją wiedzę

Bardzo dziękuje, widziałem twój post i to zmotywowało mnie do odkopania moich artykułow o krypto. Powinienem był już dawno to zrobić. Mam jeszcze kilka takich tekstów w zapasie ale będę wrzucał powoli żeby się czytającym od wiedzy styki się nie przegrzały  Wink bo czasem można przedobrzyć z ilością wiedzy, wiem po sobie  Grin.

Oczywiście przeczytałem Twój tekst od deski do deski i muszę przyznać, że też jest dobry. Mericik poleci jak trochę nazbieram bo nie kiszę "jak ogóry w beczce" tylko rozdaje od razu jak mi wpadną i to wszystkie.

Nie rozumiem po co komu sMerity na koncie? Lepiej rozdać bo wtedy jest dużo większa szansa, że do Ciebie wrócą nawet przez sam fakt tego, że nagrodzona osoba będzie ciekawa kim jesteś. Sam często tak robię i sprawdzam konta osób, które mnie nagrodziły a ich nie znam. I myślę, że nie ja jeden.

Fajnie by było jak by każdy tak robił bo na pewno jest więcej postów wartych wyróżnienia i zdaję sobie z tego sprawę. Ja bardzo chętnie nagradzam nawet krótkie posty ale wartościowe dla mnie lub po prostu śmieszne czy jakieś newsy o których nie wiedziałem. Po prostu tekst musi mieć dla mnie jakąś wartość lub to coś.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1162
Merit: 708View Profile
March 30, 2019, 12:03:59 AM
 #6

To ja sobie pozwolę tutaj wrzucić 2 użyteczne linki na temat PoS:
https://stakingrewards.com/
https://www.poslist.org/
W sumie jeszcze trochę i będziemy mogli może napisać książkę o krypto? ;-)

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1624
Merit: 1484


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
April 09, 2019, 12:04:06 PM
 #7

To ja sobie pozwolę tutaj wrzucić 2 użyteczne linki na temat PoS:
https://stakingrewards.com/
https://www.poslist.org/
W sumie jeszcze trochę i będziemy mogli może napisać książkę o krypto? ;-)

Powiem Ci, że wiedzy by pewnie starczyło tylko skąd wziąść czas żeby to napisać?

Świetne serwisy nie znałem wcześniej i tak właśnie zacząłem się już od kilku dni zastanawiać nad nowym tematem w którym byśmy dzielili się właśnie takimi użytecznymi linkami do stron, serwisów, wykresów i wszystkiego czego używamy jako pomoc przy trejdingu i ogólnie kiedy chodzi o informacje lub dane związane z krypto.

Myślę że to by mogła być kopalnia złota dla każdego. Wszystko w jednymmiejscu i z dokładnymi opisami. Postaram się sklecić taki temat niedługo.
Co wy na to jakieś sugestie?

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1624
Merit: 1484


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 13, 2019, 01:43:32 AM
 #8

Jeżeli ktoś jest zainteresowany POS i masternodami to właśnie zaktualizowałem mój inny post o tym jak postawić masternoda.

Jest to kompletne ustawienie ze zrzutami obrazu i wszystkimi krokamijeden po drugim.

Praktycznie nie potrzeba żadnej szczególnej wiedzy komputerowej, Linuxa czy też Ubuntu lub innych specjalnych programów.

Co to jest węzeł, pełny węzeł, masternode? Jak taki ustawić i na tym zarobić?

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!