Bitcoin Forum
May 24, 2024, 11:58:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Dominasyonu 7 Ay Sonra İlk Kez Yüzde 50’nin Altına Düşebilir  (Read 126 times)
Alitugra (OP)
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

View Profile WWW
March 20, 2019, 10:18:30 AM

Kripto para piyasalarındaki Bitcoin dominasyonu her geçen gün biraz daha düşerken, yedi aydan bu yana ilk kez, Bitcoin dominasyon oranının yüzde 50’nin altına düşmesi ihtimal dahiline girmiş durumda.

Coin Market Cap’ten alınan ve bu yazının kaleme alındığı dakikalarda elde edilen verilere göre, piyasalardaki Bitcoin dominasyonu yüzde 50,9’a kadar gerilerken; bu rakam Mart 2017’de kaydedilen yüzde 50.54’den sonra en düşük rakamlardan birisi haline geldi.

2017’den önce yüzde 70’lere varan Bitcoin dominasyon oranları daha sonraki süreçlerde birçok alt koinin ciddi çıkş yakalaması ve o dönem süre gelen ICO çılgınlığının da etkisiyle ciddi bir düşüş yaşamıştı. Öyle ki, Ocak 2018’de, yani kripto para piyasalarının altın günlerini yaşadığı dönemlerde- Bitcoin dominasyonu yüzde 32’lere kadar inmişti.

Ancak geride bıraktığımız yılın Ağustos ayından bu yana Bitcoin dominasyonu hep artarak seyretti ve o günden bugüne yüzde 50’nin altına bir daha düşmedi.

Bitcoin dominasyonunun düşmesi ve fiyatların görece aynı segmentte kalması, paranın az da olsa alt koinlere aktığını gösteriyor. Özellikle son dönemde Binance Coin, Enjiv ve Litecoin gibi kripto paraların yakaladığı dramatik yükselişler de, bu durumu doğrulayan bir başka etmen olarak dikkat çekiyor. Bununla birlikte Bitcoin dışı kripto paraların total hacimlerinde de yüzde 3’lük bir artış var.

Bakalım önümüzdeki dönemde Bitcoin dominasyonu nasıl değişecek ve piyasa bundan nasıl etkilenecek?

KAYNAK: https://koinbulteni.com/bitcoin-dominasyonu-7-ay-sonra-ilk-kez-yuzde-50nin-altina-dusebilir-40377.html

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
March 20, 2019, 01:33:05 PM

bitcoin dominasyonu oldukça önemli bir veri, ama tüm veriler gibi tek başına çok fazla anlam ifade etmiyor. diğer verilerle birlikte bir anlam ortaya koyuyor
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
March 20, 2019, 06:12:32 PM

Bazı altcoinlerde gördüğümüz anlamlı fiyat yükselişlerinden sonra buralara dönük yatırımlar normal karşılanabilir.
Herkes en doğru pozisyona almaya çalışıyor ve Bitcoin'den daha büyük fiyat tırmanışı yaşayacak coinler bulmak mümkün.

loveistanbul
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
March 21, 2019, 04:46:01 PM

Bitcoin dominasyonunun düşmesi yakın zaman içerisinde bitcoin fiyatlanması geleceğinin işareti olabilir ,ben nisan ayı ile birlikte bitcoinde fiyatlanma olacağını ve dominasyonun artacağını düşünüyorum.
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
March 21, 2019, 06:30:51 PM

bitcoinin %50 altına düşmesi altcoinlere rağbetin arttığının göstergesi. bu bitcoin fiyatında öyle dump etkisi yapar mı ben zannetmiyorum.

ama ralliye etkisi olur mu diye düşündürüyor.

gerçi hala kırılamamış 4200 direnci önümüzde dururken.
altunsav
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
March 21, 2019, 07:56:01 PM

Her şey piyasaları takip etmeyle başlıyor kesinlikle takip önemli diye düşünüyorum özellikle borsalarda grafikleri yorumlamak doğru tahminlerle zarar edilmeden kara dönüşebilir fakat bu veri durumu farklı yönde etkileyebilir.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
March 22, 2019, 04:50:09 AM

Bitcoinin dominasyonunun düşmesi çok normal bir şey. Bitcoinin yaşadığı soruları çözmüş tek nolojik olarakdaha güçlü bir altyapıya sahip altcoinler hakkettiklerini alacaklardır.Bitcoin artık alan savunması yapma durumunda kalacaktır.
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
March 22, 2019, 05:39:52 AM

yazıda da belirtildiği gibi Bitcoin rallisinin yaşandığı dönemde bile % 50'nin altındaymış o yüzden benim için tek başına çok anlam ifade etmiyor, altların etkisinin artmasını ben daha iyi buluyorum hatta BTC yi bekleyen kadar altlardan güzel artışlar geliyor ve bunları yakalamak Bitcoinin ralli yapmasını beklemekten daha elde edilebilir geliyor çünkü.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 22, 2019, 08:15:19 PM

şu an %50.7 seviyesinde bir dominasyona sahip 0.7 oldukça düşük bir rakam düşmesi olası gibi görünüyor zaten
Pages: [1]
  Print  

Jump to: