Bitcoin Forum
April 19, 2024, 08:29:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Giełdy zdecentralizowane - Wasze opinie?  (Read 401 times)
adamvp (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 22, 2019, 09:59:48 PM
Merited by dawidt (1)
 #1

Chciałbym prosić Was o podzielenie się Waszymi opiniami w kwestii giełd zdecentralizowanych:
Mam na myśli zarówno
  • 1. samą ideę
  • 2. poszczególny rozwiązania w kwestii teorii - dexy na ETH, BTS, EOS itd..
  • Wasze doświadczenia z konkretnymi giełdami
Czyli jakie widzicie wady, zalety itd?

I am looking for signature campaign Wink pm me
1713558596
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713558596

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713558596
Reply with quote  #2

1713558596
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
March 23, 2019, 04:41:16 PM
Merited by malevolent (1)
 #2

Osobiście korzystałem tylko z zdecentralizowanych giełd na ETH, czyli forkdelty i idexa.

Wady:
  • zerowy wolumen, który prowadzi do ogromnych spreadów
  • wysokie koszty transakcji związane z tym, że wszystkie nasze czynności przechodzą przez blockchain. Złożenie zlecenia, usunięcie zlecenia itp. Co wiąże się z opłatami dla górników
  • w związku z faktem, że każda nasza czynność przechodzi przez blockchain, to czas transakcji bywa spory. Na forkdelcie kilka minut (chyba że przepłacisz za gas - wtedy najbliższym blokiem czyli do 20 sekund max)
  • obsługa wymaga pewnej wiedzy. Pierwsze użycie zawsze będzie kłopotliwe, potem już z górki

Do tradingu nie nadają się wcale. Ale za to nadają się świetnie do inwestycji w niedostępne nigdzie tokeny oraz opychanie nikomu niepotrzebnych tokenów z airdropów.

Bawiłem się też trochę na platformie waves. Wolumen chyba największy ze wszystkich zdecentralizowanych giełd i dostępne są nie tylko tokeny stworzone na wavesie (jak w przypadku giełd eth) ale także bitcoin, etherum i kilka innych dużych coinów. Nawet się zastanawiałem, czy nie trzymać na portfelu wavesa części bitcoinów, by była bezpieczniejsza niż na giełdach a jednocześnie z szybkim dostępem do prostych transakcji. W ogóle ten waves jest tak prosty i tani w użytkowaniu, że dziwię się, że wciąż tak dużo tokenów budowanych jest na ETH. Umiecie wskazać jakieś przewagi ETH? Jak dla mnie to te coiny zamienią się miejscami na CMC na kolejnej bańce.
Airbuxf
Member
**
Offline Offline

Activity: 257
Merit: 32


View Profile
March 23, 2019, 05:33:47 PM
Merited by DarkStar_ (4), malevolent (1), o_e_l_e_o (1), Tytanowy Janusz (1), Rath_ (1), cryptovigi (1)
 #3

W sumie jeśli chodzi o dexy to w większości korzystanie z nich to plusy:
-brak wysyłania dokumentów do potwierdzania tożsamości i procedur KYC/AML, co przyspiesza zakładanie konta i jest mniej uciążliwe
-opcja kupienia tokenów/coinów których nie ma na zcentralizowanych giełdach
-w większości przypadków szybkie transakcje
-nie trafiłem jeszcze na żadne błędy żeby coś nie działało czy było uciążliwie zepsute
minusy:
-różnie to wygląda z intuicyjnością i łatwościa obsługi
-dużo mniejsza płynność niż na zcentralizowanych giełdach czy na kontraktach
-często konieczność posiadania coina na której oparta jest giełda aby opłacić fee
-trudności, bądź brak możliwości wpłat/wypłat FIAT
-czasem zapora wiedzy technicznej

Waves
Jeśli chodzi o waves to najwiekszym problemem moim zdaniem są dość wysokie koszty wypłat BTC, ETH itd przez bramkę płatniczą na normalny adres tych krypto bo w przypadku BTC to było coś około 0,001 BTC, przy jakiejś resztce/małej kwocie dość problematyczne. Kolejny minus to to że jak mamy konto waves na którym mamy już jakieś tokeny,waves itp. codziennie zaczynamy dostawać mnóstwo shitcoinów o nazwach które mają adresy www w nazwie i prowadzą do stronek typu: podaj swój passphrase waves a dostaniesz 1000$ bo jest airdrop itd. Wiadomo doświadczony użytkownik wie jak się zachować, ale początkujący może się nabrać. To raczej skutek łatwości i ceny emisji swoich tokenów (1 waves za emisję tokena).

na plus szybkie transakcje, w miarę płynność na głównych coinach i przy normalnych transakcjach wewnątrz platformy dość niskie fee za transakcje (0,001 Waves za transfer, 0,003 Waves za wymianę na giełdzie) + możliwość płacenia opłat transakcyjnych tokenami co jeszcze je obniża. Dodatkowo najbardziej intuicyjnie działająca i wymagająca najmniej wiedzy żeby z niej skorzystać. Spoko też że są pary z WUSD i WEUR.


Etherdelta
Tutaj nie mam zbyt wiele do powiedzenia bo mało z niej korzystałem z powodu że wszystkie tokeny które miałem z jakichś bounty czy airdropów były albo nic nie warte na tej giełdzie i wyszło by więcej na opłaty transakcyjne, albo po lepszej cenie można bylo to sprzedać na zcentralizowanej giełdzie. Największy problem to to, że aby skorzystać z giełdy trzeba wiedzieć jak. Mi dowiedzenie się jak skorzystać i uruchomienie zajęło jakieś 40 minut z poradnikiem. Bardzo niewygodne. Podając klucz prywatny jest też szansa że zostaniemy przypadkiem okradzeni.

Bitshares
Raczej podobna sytuacja do waves z kilkoma różnicami,
1. tabela opłat trochę bardziej skomplikowana i wiele rzeczy jest droższe niż w waves, np. emisja tokena kosztuje ok 200k BTS czyli około 10k $ co z drugiej strony nie powoduje aż tak kosmicznych ilości shitcoinów jak w waves. https://wallet.bitshares.org/#/explorer/fees
2. Dźwignia finansowa bodajże max x2, nie korzystałem ale na plus
3. płynność na plus
poza tym nie widzę jakichś większych różnic od waves jeśli chodzi o obsługę

z EOSowymi jeszcze nie miałem styczności a chętnie bym sprawdził, tylko tutaj problemem było by to że musiałbym się pobawić w zakładanie portfela
a żadnych eosów nie mam kupionych. Jak się zabiorę to napiszę co myślę



adamvp (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 23, 2019, 05:46:26 PM
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #4

wolumen/spready - no cóż póki ludzie nie zrozumieją niewątpliwych przewag dexów to taki niestety będzie - niestety potrzeba czasu, żeby dotarło do "masy krytycznej" że lepiej mieć troszkę wyższy spread czy mniejszą płynność ale bezpieczeństwo

Waves - te bitcoiny tam nie są do końca bezpieczne - co prawda sama giełda jest zdecentralizowana, ale wpłaty innych krypto odbywają się przez scentralizowane bramki czyli nie różni się to niczym z wpłatami na tradycyjne giełdy.

apropo BTS - macie telegram?
jesteście na PL kanale?

@Airbuxf  @Tytanowy Janusz

żałuję,  że tak mało mam smeritów bo oba Wasze posty zasługiwałyby na docenienie ;-)

I am looking for signature campaign Wink pm me
Airbuxf
Member
**
Offline Offline

Activity: 257
Merit: 32


View Profile
March 23, 2019, 06:02:45 PM
 #5

wolumen/spready - no cóż póki ludzie nie zrozumieją niewątpliwych przewag dexów to taki niestety będzie - niestety potrzeba czasu, żeby dotarło do "masy krytycznej" że lepiej mieć troszkę wyższy spread czy mniejszą płynność ale bezpieczeństwo

Waves - te bitcoiny tam nie są do końca bezpieczne - co prawda sama giełda jest zdecentralizowana, ale wpłaty innych krypto odbywają się przez scentralizowane bramki czyli nie różni się to niczym z wpłatami na tradycyjne giełdy.
wolumen - zawsze można zatrudnić animatora albo odpalić AI animatora
BTC na waves- w sumie prawda bo to czym sie obraca to tylko tokeny WBTC które powinny mieć 100% parytet BTC na bramce i w momencie padnięcia bramki pojawia się problem


adamvp (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 23, 2019, 06:09:36 PM
 #6

faktycznie, zapomniałem dopisać do swojego posta - jeśli pojawi się tylko minimalna płynności i zdolny programista to mamy płynność już na całkiem spoko poziomie (dość wspomnieć że w najlepszym okresie wolumen na wielu parach na idex był najwyższy ze wszystkich giełd)

I am looking for signature campaign Wink pm me
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
March 23, 2019, 06:24:00 PM
Last edit: March 23, 2019, 06:45:52 PM by Tytanowy Janusz
Merited by malevolent (2)
 #7

Idę o zakład, że jeśli 10% volumenu binance miałoby się przenieść na forkdeltę, to całe ETH będzie tak zawalone spamem transakcji, że żeby się dopchać do najbliższego bloku to trzeba będzie zapłacić 1000 gas.
Pamiętam jak giełda Fcoin zrobiła jakieś głosowanie przy pomocy transakcji ETH i przez miesiąc trzeba było płacić po 100 gas za transakcję, by nie wisiała dniami.

https://cryptodisrupt.com/fcoin-clogs-up-ethereum-network/

Zdecentralizowane giełdy nie zawładnęły rynkiem nie dlatego, że ludzie nie są świadomi "niewątpliwych przewag", tylko dlatego, że nie są gotowe. Jedyne co mogą obsługiwać to właśnie taki niszowy wolumen jaki obsługują.
Przynajmniej tak to wygląda na ETH według mojej wiedzy.

Co do waves i trzymania tam bitcoina to faktycznie. Macie racje. Myślalem, że jest to sprytniej rozwiązane. A opłate potwierdzam 0.001 btc czyli 4$.
adamvp (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 23, 2019, 11:18:21 PM
 #8

ale taki bitshares  (nie mówiąc już o eos) np. ma dużo większa wydajność - dodatkowo bitshares mniej jest wykorzystywany w innych celach - więc jego problem zaspamowania sieci przez jakieś głosowania raczej nie dotyczy ;-)

I am looking for signature campaign Wink pm me
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
March 24, 2019, 05:01:32 PM
 #9


Mnie osobiście bardzo się podoba koncepcja zdecentralizowanych giełd. Zresztą myślę, że to chyba jest właśnie melodia przyszłości i doskonale wpisuje się w idee crypto - zdecentralizowane cryptowaluty obracane na zdecentralizowanych giełdach. Dodatkowo, przejście w tym kierunku umożliwiłoby uniknięcie problemu "generowania kryptowalut z niczego opisywanego" przez @Tytanowego Janusza w artykule System kreacji pieniądza. Czy dotyczy to również bitcoina? i przede wszystkim zwiększyło bezpieczeństwo nas - użytkowników giełd. Niemniej jednak zwiększenie ilości DEXów oraz coinów na nich dostępnych, przy jednocześnie zauważalnym zwiększeniu wolumenu transakcji na nich realizowanych wskazuje że bardzo powoli, lecz systematycznie kierujemy się w tym właśnie kierunku.
Cóż zresztą może być lepszym potwierdzeniem tego trendu niż fakt, że Binance rozpoczęło pracę nad własną zdecentralizowaną giełdąHuh

https://coinzodiac.com/binance-buidl-dex-future/



adamvp (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 24, 2019, 07:47:26 PM
 #10

w kwestii dopełnienia binance dex również bitfinex planuje swojego EOSFINEX

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 29, 2019, 10:52:41 AM
Last edit: March 29, 2019, 12:06:04 PM by wwzsocki
 #11

Nie będę się powtarzał bo koledzy wymienili chyba już wszystkie wady i zalety takich giełd zdecentralizowanych.

Ja bym tylko dodał, że jeżeli znajdzie się w końcu taka kryptowaluta za pomocą, której naprawdę będzie można błyskawicznie, za grosze przesyłać transakcje a na dodatek budować na niej DAPPy i nie będzie miała problemu za małych bloków czy za dużego łańcucha to wtedy wszyscy wreszczie docenią wartość Dexów.

Myślę, że jeżeli chodzi o to, że trzeba się nauczyć poruszać na takiej giełdzie to powiem na swoim przykładzie, po prostu trzeba ogarnąć jedną z takich giełd, którą kolwiek Etherdelta, ForkDelta, Waves, EOS, Bitschares czy jeszcze jakiś inny DEEX czy DEX. Każda kolejna to już będzie coraz bardziej z górki.

Podstawą zaletą takich giełd o której chyba nikt nie wspomniał jest to, że są bezpieczne w 100%. Jeszcze nigdy żadna nie była zhakowana bo nie ma takiej możliwości.

Jedyny przypadek jak dotąd to podrobiona strona wyglądająca jak Etherdelta i każdy kto się tam zalogował tym samym podał hasło hakerowi ale to nie wina Dexów.

Jak wiemy po tym incydencie właśnie powstał ForkDelta. Jako ciekawostkę dodam tylko, że kilka dni wcześniej jeden z dwóch głównych założycieli z hukiem opuścił team Etherdelta bez udziałów i kompensaty. Daje do myślenia czy to tylko czysty zbieg okoliczności? Nie wydaje mi się bo coś za dużo tych przypadków.

adamvp (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 29, 2019, 11:53:56 PM
 #12

 Nie do końca dexy są 100% bezpieczne, bo jednak jeśli w kodzie np. smartkontraktu będzie błąd to haker może wtedy go wykorzystać do wyprowadzenia środków (aczkolwiek takie ryzyko jest wielokrotnie mniejsze niż ryzyko utraty środków na giełdzie scentralizowanej (CEX))
natomiast apropo EOSfinex:

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 12, 2019, 04:35:03 AM
 #13

Kto aktualnie się orientuje, której giełdy sie używa Forkdelta czy Etherdelta?

Kiedy Forkdelta wszedł na rynek zaraz po problemach Etherdelta, to jeszcze kilka razy handlowałem na obydwu giełdach, ale potem przestałęm kiedy ceny spadły.

Mogę tylko potwierdzić, że to co napisali inni użytkownicy parę postów powyżej o tych giełdach, to jest w stu procentach racja. Jedynie mogę dodać, że właśnie przez nowe tokeny, które masowo były rozprowadzane przez airdropy i bounty, Etherdelta zdobył błyskawicznie klientów, ponieważ każdy sam może tutaj dodać każdy kontrakt. Tak więc kiedy nie było rynku na gówniane tokeny, to bardzo szybko można go było stworzyć.

To naprawdę jest moc, która stoi za ETH czy Waves, bo każdy nowy token z automatu jest na giełdzie. Inne mniejsze kryptowaluty z własnym blockchainem muszą się nieżle napocić, żeby dostać się, na jakąkolwiek giełdę krypto bez płacenia tkzw. "listing Fee".

Flangler
Member
**
Offline Offline

Activity: 963
Merit: 57


View Profile
May 19, 2019, 09:14:19 PM
Merited by Tytanowy Janusz (2)
 #14

Kto aktualnie się orientuje, której giełdy sie używa Forkdelta czy Etherdelta?

Kiedy Forkdelta wszedł na rynek zaraz po problemach Etherdelta, to jeszcze kilka razy handlowałem na obydwu giełdach, ale potem przestałęm kiedy ceny spadły.

Mogę tylko potwierdzić, że to co napisali inni użytkownicy parę postów powyżej o tych giełdach, to jest w stu procentach racja. Jedynie mogę dodać, że właśnie przez nowe tokeny, które masowo były rozprowadzane przez airdropy i bounty, Etherdelta zdobył błyskawicznie klientów, ponieważ każdy sam może tutaj dodać każdy kontrakt. Tak więc kiedy nie było rynku na gówniane tokeny, to bardzo szybko można go było stworzyć.

To naprawdę jest moc, która stoi za ETH czy Waves, bo każdy nowy token z automatu jest na giełdzie. Inne mniejsze kryptowaluty z własnym blockchainem muszą się nieźle napocić, żeby dostać się, na jakąkolwiek giełdę krypto bez płacenia tzw. "listing Fee".
Z tego co wyczytałem lepiej używać etherdelta niż Forkdelta (najlepiej to żadnej nie używać). Na forkdelta sporo osób się skarży na znikanie ETH.
Nikt jeszcze nie wspomniał o Binance dex
Na początek może to co najciekawsze czyli prowizje.

Za listing 2000 BNB czyli po dzisiejszej cenie (29$) daje nam 58 000$ (220 000pln)
Stworzenie tokena na ich chain to 1000 BNB czyli 29 000$, ma to na pewno swoje plusy. Nikt nie poświecić takich pieniędzy aby stworzyć jakiś shitcoin. Ciekawe tylko czy trzeba dodatkowo płacić także za listing fee czy token jest automatycznie na giełdzie???
Binance Chain używa konsenusu Tendermint BFT co oznacza, że BinanceChain będzie dProof Of Stake.
W skrócie Validator Node będą mogli prowadzic tylko zaufani członkowie społeczności Binance, wybierani przez Binance.
Bez żadnych "znajomości"  można prowadzić full node Witness.
Moim zdaniem giełda nie jest w pełni zdecentralizowana, ponieważ Binance posiada za dużo swoich coinów i będzie dominowała w sieci, ale istnieje szansa, że może się stac kto wie. Odsyłam tutaj do oficjalnego dokumentu o Binance DEX.

adamvp (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 19, 2019, 11:07:55 PM
 #15

Kto aktualnie się orientuje, której giełdy sie używa Forkdelta czy Etherdelta?

Kiedy Forkdelta wszedł na rynek zaraz po problemach Etherdelta, to jeszcze kilka razy handlowałem na obydwu giełdach, ale potem przestałęm kiedy ceny spadły.

Mogę tylko potwierdzić, że to co napisali inni użytkownicy parę postów powyżej o tych giełdach, to jest w stu procentach racja. Jedynie mogę dodać, że właśnie przez nowe tokeny, które masowo były rozprowadzane przez airdropy i bounty, Etherdelta zdobył błyskawicznie klientów, ponieważ każdy sam może tutaj dodać każdy kontrakt. Tak więc kiedy nie było rynku na gówniane tokeny, to bardzo szybko można go było stworzyć.

To naprawdę jest moc, która stoi za ETH czy Waves, bo każdy nowy token z automatu jest na giełdzie. Inne mniejsze kryptowaluty z własnym blockchainem muszą się nieżle napocić, żeby dostać się, na jakąkolwiek giełdę krypto bez płacenia tkzw. "listing Fee".

Hmm @Flangler ja o żadnych znikających ETH nie słyszałem - myślę, że to może mieć związek  z ustawieniami GAS price czy coś w tym stylu??  - aczkolwiek te giełdy faktycznie są lekko zbugowane - mi bardziej podchodzi jednak forkdelta - wydaje mi się, że minimalnie szybciej się aktualizuje orderbook.

Apropo Binance DEX to ja jestem ciekawy jak się rozwinie tutaj sytuacja - czy będą jakieś analogie do tokenów ERC 20 na platformie binance - czy będą takie społecznościowe projekty powstawać jakie w dużym stopniu są silą Ethereum - ktoś się orientuje jak wyglądają warunki koszty deploy kontraktu nowego tokenu na sieci binance??

Edit# nie wiem czemu przeoczyłem drugą część posta Flangler - a tutaj jest poruszone coś w zasadzie na co ja bym zwrócił uwagę - wg mnie jednym ze źródeł sukcesu jest możliwość rozwoju projektów od "garażowego startupu" a takiego startupu nie będzie stać na opłatę za launch jakiej żąda Binance...

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 20, 2019, 10:11:09 AM
Last edit: May 20, 2019, 03:48:05 PM by wwzsocki
 #16

Z tego co wyczytałem lepiej używać etherdelta niż Forkdelta...
...mi bardziej podchodzi jednak forkdelta - wydaje mi się, że minimalnie szybciej się aktualizuje orderbook...
Bardzo dziękuję za wasze odpowiedzi.
Zdadzam się z @Adamvp i dla mnie też Forkdelta jest o wiele lepszy. Ma więcej funkcji, których brakuje Etherdelta.

Chętnie bym się dowiedział o co chodzi z tymi znikającymi ETH? Mógłbyś trochą jaśniej, albo jakieś źródełka?
...Na forkdelta sporo osób się skarży na znikanie ETH...

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 20, 2019, 12:00:52 PM
 #17

Chętniebym się dowiedział o co chodzi z tymi znikającymi ETH? Mógłbyś trochą jaśniej, albo jakieś źródełka?
...Na forkdelta sporo osób się skarży na znikanie ETH...
Również nie słyszałem o tym. Względnie często korzystałem i nigdy nic mi nie zginęło.

Co do porównania forkdelta i etherdelta to korzystałem tylko z pierwszej. Jednak wyboru pomiędzy nimi nie podejmowałem bo został podjęty sam. Po prostu na etherdelta nic nie ma. Każdy token (airdrop shittoken) jaki próbowałem sprzedać to na forkdelcie już były jakieś oferty kupna a na etherdelta nic. Może dla wielkich tokenów jak BAT czy OMG da się handlować dla obu, ale dla mniejszych etherdelta jest kompletnie puste.

Edit: Sprawdziłem i nawet dla wielkich tokenów na etherdelta świeci pustkami:

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 20, 2019, 03:54:37 PM
 #18

...Edit: Sprawdziłem i nawet dla wielkich tokenów na etherdelta świeci pustkami...

Czyli mamy odpowiedż. Etherdelta został wymieniony na Forkdelta i na początku działo się na obu giełdach ale stopniowo było mniej ruchu na ED, aż w końcu nie dzieje się tam nic.

Było do przewidzenia, bo Forkdelta jest lepszy od ED pod każdym względem. Praktycznie większość bolączek ED zostało poprawione w ForkDelta, a było ich trochę.

@TytanowyJanusz nie masz czego żałować, jeżeli nie handlowałeś na Etherdelta. Chociaż z drugiej strony takie kłopotliwe trejdy, to najlepszy sposób na naukę o blockchaine i transakcjach w ETH.

adamvp (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 21, 2019, 12:11:24 AM
 #19

Hmm no to ciekawe, bo jeszcze parę miesięcy temu obie giełdy miały wspólny orderbook - z tym, że już wtedy Ether Delta dużo bardziej lagował  Huh
i dałbym sobie rękę uciąć, że dalej jest tak samo, pewnie by trzeba było więcej par porównać.. bo moze są pary dla których na ED się orderbook szybciej odświeża  Huh

I am looking for signature campaign Wink pm me
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 21, 2019, 07:23:42 AM
 #20

Hmm no to ciekawe, bo jeszcze parę miesięcy temu obie giełdy miały wspólny orderbook - z tym, że już wtedy Ether Delta dużo bardziej lagował  Huh
i dałbym sobie rękę uciąć, że dalej jest tak samo, pewnie by trzeba było więcej par porównać.. bo moze są pary dla których na ED się orderbook szybciej odświeża  Huh

Twoja teoria co do wspólnych orderbooków obiła mi się parę razy o uszy, więc coś musi być na rzeczy, lub musiało być. Najwyraźniej już tak nie jest, bo od kiedy zacząłem używać (ok. rok) to na etherdelcie zawsze było znacznie mniej ofert w order booku. Na wszystkim, na czym kiedykolwiek sprawdzałem.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!