Bitcoin Forum
June 30, 2024, 02:35:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: IEO'ları Takip Edebileceğiniz Site  (Read 240 times)
gospodin (OP)
Legendary
*

Activity: 2366
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
March 25, 2019, 03:20:41 PM
Merited by PHI1618 (1)

işin aslı borsaların düzenleyeceği icolar kimsenin umrunda değil. önemli olan binance gibi büyük borsaların yapacağı icolar önemli. her neyse icobench bu işe de el atmış ve ieoları listemeye başlamış. ya da ben daha yeni gördüm. şu an listede bulunanlar tırt olarak gözükse de ileride daha iyileri mutlaka listelenecektir.

link: https://icobench.com/ieo
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 25, 2019, 03:33:56 PM

2017'deki ico çılgınlığı yerini ieo çılgınlığına bırakacak gibi görünüyor. Şimdilik çok bi şey yok ama yakında borsalar böyle bir çok ieo çıkarıp yine şişirebilir piyasayı.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
gospodin (OP)
Legendary
*

alex

View Profile WWW
March 25, 2019, 03:52:31 PM

2017'deki ico çılgınlığı yerini ieo çılgınlığına bırakacak gibi görünüyor. Şimdilik çok bi şey yok ama yakında borsalar böyle bir çok ieo çıkarıp yine şişirebilir piyasayı.
piyasaya hafiften hareket getirecek gibi gözüküyor ama benim düşüncem ise yakın zamanda bu işin de bokunun çıkması şeklinde olacak. sırf bu ieo için bile deli gibi borsa açılacak ki zaten deli gibi var. aslında bizim yerli borsalar bu toplara girecek mi?
LordCyclone
Member
**

Activity: 365
Merit: 40

View Profile
March 25, 2019, 06:03:03 PM

ICO'larda insanların yaşadığı hüsranlardan sonra sistem bence artık komple IEO'ya geçecek.  IEO'lar şimdilik sistem olarak iyi gidiyor gibi. ICO gibi b.ku çıkmadan bişeyler kazanmak lazım

Beyond Protocol Street Team
http://beyond.link | Coming Fall 2021
Official bitcointalk thread
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 25, 2019, 07:43:43 PM

işin aslı borsaların düzenleyeceği icolar kimsenin umrunda değil. önemli olan binance gibi büyük borsaların yapacağı icolar önemli. her neyse icobench bu işe de el atmış ve ieoları listemeye başlamış. ya da ben daha yeni gördüm. şu an listede bulunanlar tırt olarak gözükse de ileride daha iyileri mutlaka listelenecektir.

Özür dileyerekten soruyorum ieo  ne oluyor? Yanlış anlamadıysam eğer borsaların düzenlediği ico lara verilen isim mi yoksa?
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 25, 2019, 07:49:42 PM

Özür dileyerekten soruyorum ieo  ne oluyor? Yanlış anlamadıysam eğer borsaların düzenlediği ico lara verilen isim mi yoksa?
ICO: Initial Coin Offering
IEO: Initial Exchange Offering

Borsaların kontrol ettiği, düzenlediği ico bir nevi Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
March 25, 2019, 07:50:23 PM

"Initial Exchange Offerings" Exchange'ler üzerinden yapılan proje yatırımları. Küçük bir google araştırması  Grin
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
March 25, 2019, 08:16:04 PM

Bir de bunlara STO'lar eklenecek. Ieo'lar bir gaz aldılar yürüyorlar ama Binance ciddi anlamda çok renk kattı bu işe. Celer'e bakıyorum hepi topu 4 milyon Hardcap'ı vardı ama bugünkü hacimi 250 milyon dolara yaklaştı. Hepsi zaten 4-5x ile giriş yaptığı için çok dikkat çekmeye başladılar.
saphine
Jr. Member
*

Activity: 481
Merit: 1

View Profile WWW
March 25, 2019, 08:49:53 PM

2017'den beri başlayan bazı projeler dışında ICO'ların başarılı olamadığına şahit olduk. Artık yatırımcılar borsaların öncülüğünde yapılan satışlara yönelip, projenin hemen borsada işleme açılmasını istiyor. Başta Binance olmak üzere bu yol başarıya ulaştı ama borsaların manipülasyonları artık can sıkmaya başladı.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 25, 2019, 09:31:28 PM

ICO'lar zaten bu yıl baya kan kaybetmişlerdi, hepten yok olacaklar gibi görünüyor. Fakat herkes IEO'lara katılamıyor KYC benzeri prosedürlerden dolayı. O yüzden bu IEO'lar için de alternatif bir bounty alanı olsa keşke, imzamızı kullanabilsek iyi olurdu.
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
March 26, 2019, 06:02:28 AM

Bundan böyle büyük ihtimalle ieo lar iş yapacak gibi. Özellikle de binance nin yaptıkları daha etkili. Binance demek bnb demek. Bnb nin önemini arttırmak için. Tokenleri bnb ile aldırıyorlar.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
March 26, 2019, 08:00:48 AM

Keşke 2017'deki o çılgınlığı geri getirebilse ieolar. Herkes para kazanmıştı o dönem, ama boğa gelmeden öyle bir dönemi bir daha yaşayabileceğimizi sanmıyorum.
PowerLike
Member
**

Activity: 244
Merit: 20

View Profile
March 26, 2019, 06:48:18 PM

çok teşekkürler hocam link bilgisi için. benim düşünceme göre ieo lar ico lara göre en azından market veya marketlere listelenecek olması garanti olması açısından daha sağlam ve güvenilir gibi duruyor. Çok zaman şahit olduk eskiden etherdelda, forkdelta ve idex harici hiç bir markete giremeyen ve kaybolan projeler oldu.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
March 27, 2019, 09:12:18 AM

Binance, Usain Bolt'un 100 metre yarışlarını domine etmesi gibi şimdiden IEO sektörünü domine etmiş gözüküyor.

Bunun yanında diğer borsaların da bu tarz girişimleri olacağı bariz ama Binance etkisi yaratmayacaktır. Örneğin Bittrex'in 2 Nisan'da VeriBlock satışları başlıyor. Önceki satışın ertelenmesiyle buna talep ne olacak göreceğiz. Bunun yanında Probit borsası da IEO satışları gerçekleştiriyor.

Bence IEO gayet mantıklı bir model ancak borsaların ince eleyip sık dokuması çok önemli. Ayrıca link için teşekkürler hocam.
mahmuterdem
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile
March 27, 2019, 09:29:37 AM

Güzel'de .. IEO'lara katilamiyorsunki. Piyango bileti gibi birsey. Tamamen sans isi.
Sonra borsaya girince x3-x8 olsada, o coin'i sadece pump edecek diye aliyorsun IEO'dan zaten.
Borsada katlamis bir coin'i kim neden alsin? Kansere tedavi degilki.
ICO lara katilim bundan daha mantikliydi, hic olmazsa biraz kazanma imkanin oluyordu.
gospodin (OP)
Legendary
*

alex

View Profile WWW
March 27, 2019, 09:32:51 AM

Güzel'de .. IEO'lara katilamiyorsunki. Piyango bileti gibi birsey. Tamamen sans isi.
Sonra borsaya girince x3-x8 olsada, o coin'i sadece pump edecek diye aliyorsun IEO'dan zaten.
ICO lara katilim bundan daha mantikliydi, hic olmazsa biraz kazanma imkanin oluyordu.

hocam herkesin derdi ben elimdekini brisine gecireyim de isterse o koini bakkal satsin. kimsenin umrunda degilo daha iyiymis bu daha iyiymis. altta kakanin cani cikiyor. herkes cakallik pesinde
mahmuterdem
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile
March 27, 2019, 09:46:02 AM

hocam herkesin derdi ben elimdekini brisine gecireyim de isterse o koini bakkal satsin. kimsenin umrunda degilo daha iyiymis bu daha iyiymis. altta kakanin cani cikiyor. herkes cakallik pesinde

Iste aynen ögle.
Simdi binance yaptigi son 3 IEO kime yaradi? BNB'ye yaradi sadece.
Coin cikaran sirket bile onun kadar kazanamadi bu isin sonunda suan ve kontrol'u CZ'nin eline vermis oldu.
BTT ise BNB ve TRX'e yaramisti.
Bana sorarsan, bu IEO'larin havasi yakin zamanda söner ilerlemez.
erkan.camli
Copper Member
Newbie
*

Activity: 191
Merit: 0

View Profile WWW
March 27, 2019, 10:55:59 AM

ICO sürecinde bir çok sıkıntı yaşandı ve ICO'lara olan güven azaldı. IEO ise borsanın güvencesinde olduğundan insanlara güven veriyor. Ancak burada da asıl sorun borsanın bu sistemi kendi amaçları için kullanması. En basit örneği Binance önce BNB satıyor, sonrada IEO'ya katılıma izin veriyor. Bence bu süreçte blockchain mantığına aykırı. Binance tekel olma yolunda ilerliyor
kurcalas
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
March 27, 2019, 12:26:45 PM

Bana göre IEO'in tek farkı listeleme garantisi. Zaten bu sebeple de Binance'ın yaptıkları değerli oluyor. Yoksa diğer IEO'lar o kadar rağbet görmüyor. Mesela coss.io 2 yıla yakın zamandır yapıyor bu işi ama alan satan yok gibi bişey. Proje iyiyse satıyor yoksa ölü. Latoken zaten IEO çöplüğü...
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
March 27, 2019, 12:46:11 PM

IEO' lerde en azından o borsayamı girecek bu borsayama mı girecek derdi yok. Borsaya nezaman girilecek sorusu yerini ne zaman trade'e açılacak sorusuna bırakıyor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: