Bitcoin Forum
June 20, 2024, 10:01:57 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Facebook’un gizli Blockchain bölümü büyüyor  (Read 134 times)
holylordd (OP)
Copper Member
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
March 26, 2019, 05:16:10 AM

Facebook’un kendi kripto parası ve Blockchain uygulamaları üzerinde çalıştığı artık bir sır değil.

Sosyal medya devinin Menlo Park’taki merkez ofisinin gizli bir bölümünde halihazırda Blockchain’le ilgili çalışma yürüten 50 kişilik güçlü bir ekip olduğu biliniyor. Görünen o ki Facebook bununla yetinmiyor.

TNW’de yer alan habere göre şirket, harıl harıl daha fazla Blockchain uzmanı arıyor. Facebook’un LinkedIn sayfasında şu anda Blockchain ile ilgili 22 açık pozisyon olduğu görülüyor.

Listeye göz atıldığında Facebook’un özellikle arayüz tasarımı, ürün yönetimi, yazılım mühendisliği ve yasal alanlardaki Blockchain uzmanlarına odaklandığı anlaşılıyor.

Listede dikkat çeken bir başka açık pozisyon ise teknik muhasebe ve SEC raporlama ekibi yöneticisi. Bu, Facebook’un Blockchain’le ilgili iş yaparken regülatörlerin çıkaracağı zorlukların farkında olduğunu gösteriyor.

Facebook’un Blockchain alanında bu işe alma çılgınlığını nereye kadar sürdüreceği merak konusu.

KAYNAK https://uzmancoin.com/facebook-kripto-para-buyuyor/
alainn
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
March 26, 2019, 05:54:59 AM

Adamlarda para var güç var bu zamana kadar girmemesine şaşırmalı. Her türlü piyasada tutunup paraları götürürler. Bu zamana kadar çıkmamaları belkide boğayı beklemerindendir.
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 972
Merit: 292

View Profile
March 26, 2019, 08:11:14 AM

Facebook ve diğer büyük şirketler blockchain teknolojisinden asla geri kalamaz ve kalmamalı. Yalnız kripto işine gireceklerine ihtimal vermiyorum. Buna ihtiyaçları yok.

.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 26, 2019, 08:26:57 AM

Bir ara bu forumda telegram içinde ico çıkartacak haberi sürekli paylaşıldı ama ortaya çıkan bir token bile olmadı. Ben Facebook haberine de pek inanmıyorum.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
March 26, 2019, 08:54:37 AM

yav icerikte artik sir degil yaziyorsunuz ama baslikta gizli diyorsunuz. kafalar mi karisik yoksa sallayak da ne tutarsa mi dusuncesine sahipsiniz anlamiyorum.

arkadaslar blockchain demek kripto pafa.demek.degil. o yuzden fb isterse 50 bin tane adam calistirsin illa kripto basacak degil😊
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 26, 2019, 01:43:31 PM

Stabil bir coin yapacak Facebook. Çünkü yatırım amaçlı kullanılmasını istemiyor. Facebook'taki reklam veren şirketlere/şahıslara ödeme yöntemi olarak seçenek sunacak. Dernekler/vakıflar için yapılan bağışları da bu kapsama alacakmış. Elbette facecoin'i kullananlara bonus vererek teşvik edeceklerdir... Keşke kendi coinini yaratmak yerine piyasadaki mevcut olanlardan birini tercih etseydi diye düşünüyorum.
Eğer BTC ve ETH'i de sürece dahil ederse o zaman işin rengi değişir. Bilemiyorum Altan  Smiley

Edit: İmzadaşlarımla arka arkaya combo yapmışız  Cheesy
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
March 26, 2019, 07:22:30 PM

Facebook un zaten bu işi yapacaksa en iyi şekilde yapacağıda bir sır değil. Şirketin devasa bilgisayarları binaları ve sayısız mühendisi var bu alan içinde bir bina tahsis eder ve en mükemmel blockchain işini yapan bina o olur bu piyasada.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 26, 2019, 10:07:51 PM

reklam amaçlı ödeme almak için müşteriye büyük kolaylık sağlar bu durum geç bile kalınmış bir hareket facebook için
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
March 27, 2019, 07:40:57 AM

Facebook'un blockchain çalışmaları ile ilgili bir sürü haber çıkıyor ama facebooktan bu konuda yapılmış doğru dürüst bir açıklama yok, ben bu işin de altından başka şeyler çıkabileceği düşüncesindeyim.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
March 27, 2019, 08:10:21 AM

kaç ay önce kıdemli blockchain yazılımcısını işe almıştı. facebook coin çıkma ihtimali olduğu gibi facebook yazılımını blockchaine adapte edilmesi, ödeme yöntemleri vs bakalım hangisini ilk önce yapacaklar.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: