Bitcoin Forum
May 22, 2024, 03:29:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Re: Alınık 12 GPU Anakart (  (Read 220 times)
otto_diesel (OP)
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
March 28, 2019, 03:33:13 PM
Last edit: March 28, 2019, 03:45:17 PM by otto_diesel

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5118722.msg50352060#msg50352060

Şahıs geçmişte yaptığı bağışa dair dekontu ısrarla koymuyor. bir de arda turan stayla laf yetiştirip konuyu kilitlemiş.

Geçmişe yönelik dekontu koy kartı yollayalım.

Çakal olmayan, tehtitçi olmayan, delikanlı olanlarla insan olmaya devam...
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 28, 2019, 06:21:02 PM
Last edit: March 28, 2019, 07:10:56 PM by PHI1618

Oraya da yazdım. Gerçekten çok uzatmışsınız konuyu.
Eğer KriptoGuruTR parayı yatırdıysa ve göndermediyseniz haksız olan taraf sizsiniz malesef. KriptoGuruTR'nin koyduğu mesajların görüntüsüne göre; elde olmayan ve 2 hafta sonra gönderilebilecek bir ürün için ödemeyi yaptırmak -bağış olarak başka yere yapılacak olsa da- uygun değil. Ödemenin yapıldığından emin değilsiniz tabi bu nokta da haklı olduğunuz noktalar var.

KriptoGuruTR'nin de "negatif trust verecekseniz dekont koyayım" demesi uygun değil. O üyelerin bileceği iş, negatif verir vermez. Ama para bağışlandıysa bunu dekontla kanıtlamakta bir beis görmüyorum. Dekontu koymayı şarta bağlamak da anlamsız.
KriptoGuruTR'nin otto_diesel'e dekontu göndermeden "ürünü gönder, çarşambaya kadar beklerim" demesi de doğru değil. Dekontu hadi bize yayınlamıyorsunuz, ürünü gönderecek kişiye vermeniz lazım en azından. Sonuçta "önce bağışlarım kartı sonra gönder" demiştiniz konuda. Bağışın olduğunu kim nerden bilecek?
Ha 7-8 gün ya da daha sonra gelecek bir ürün için bağışı yaptı mı hemen o an onu da biz bilmiyoruz.

Her iki tarafın da hem kendine göre haklı yönleri hem de bence hataları olan bir olay bence uzadıkça uzuyor. Umarım tatlıya bağlarsınız...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
al3pay
Member
**

Activity: 286
Merit: 11

View Profile
March 28, 2019, 08:19:16 PM

Ben de daha once ki post a yazdim. KriptoGuruTR burda bir sekilde kendi ne uygun ticaret ortami yaratip alici satici bulan bir arkadas tarzi belli. siz bu arkadasin ticaret anlayisina guzel bir renk katmak adina  bagis konusunu ortaya atmaniz cok guzel oldu, heleki CYDD olmasi bir baska guzel oldu... Ticaret icinde urun teslimi adina gecikmeler olur olabilir , gercek hayatta bu boyledir!!!. Ayni sekilde odemelerde gecikebilir !!! Ticaret bu boyledir iste. Fakat yaklasim ve anlayis ticarette onemlidir en azindan benim icim. Ben burda KriptoGuruTR'nun yaklasimini  mantiksiz buldum. Magdem dedigi gibi bagisi yapti paylasmasinda ne mahsur olabilir ki !!!

KriptoGuruTR arkadasa doping olmasi adina bir onceki postta bagisi yaptim dedigi tarihle ortusen bir dekont yayinlar ise benden de  CYDD'ye 0.50 LTC bagis ...
KriptoGuruTR
Member
**

Activity: 564
Merit: 19

View Profile
March 28, 2019, 10:51:07 PM

Kart istemiyorum zaten aldım. Şahsa negative trust verecek olana da 500 TL ister kendine, ister gene bağış. Dekontu kabul eden arkadaşa yollayacağım.

Senin o kartı yollayacağın yoktu. Adam sayıp seninle konuşma gafletinde bulundum. Elinde olmayan kart için konuma maydanoz oldun show amaçlı. Kibarca konuştum baktım yok, tarzım doğal olarak değişti. İkinci el yollayacağın mal için kimse masallarını dinleyip 10 gün beklemez. Lise bebesi bahanelerinle kimse iş yapmaz.

Neyse ben üzerime düşeni yaptım, vicdan rahat. Anlat dur şimdi masalını, elbet dinleyen çıkar...

otto_diesel (OP)
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
March 29, 2019, 12:30:23 AM
Last edit: March 29, 2019, 12:40:51 AM by otto_diesel

ALOOOOOOOOOO           Dekont nerde dekont.

Sen lafı kıvırma çevirme hiç, koy dekontunu şuraya. Sen para mara yatırmadın atmden.

Kendinle alakalı şüphen mi var, her lafa adamlık adamlık diye sivri sivri konuşuyorsun.

Koy dekontunu al kartını. elinde kart yok diye kurup kurup konuşuyorsun ben yanda kart dağıtırken. iyice işi saçmalığa vurdun.

Neyse konu iyice uzadı, laf anlatılmıyor.  yeterince vakit ayrıldı sana.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: