Bitcoin Forum
June 17, 2024, 06:22:30 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 134.000 Dolarlık MonaCoin Çalan 18 Yaşındaki Şüpheli Tutuklandı!  (Read 165 times)
Alitugra (OP)
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

View Profile WWW
March 29, 2019, 10:34:32 AM

Japonya içerisindeki yerel kolluk kuvvetleri, kripto para hırsızlığından aranan 18 yaşındaki şüphelinin yakalandığını duyurdu. Yerel haber kaynaklarında çıkan bilgilere göre, 18 yaşındaki şüphelinin bir 15 milyon Yen (134.310 dolar) değerinde Litecoin hard fork’u olan MonaCoin çaldığı tahmin edilmekte.

Söz konusu haberlerde yerel yetkililerin Japonya içerisinde bir kripto para hırsızlığı için ilk defa bir hackerı tutukladığı vurgulanmakta. Genç hackerın geçtiğimiz yıl içerisinde kripto para yatırımcılarının ellerindeki kripto paraları depolamak için kullandıkları Monappy isimli online cüzdan hizmetine sızarak bunları yaptığı düşünülmekte.

Kaynak: https://koinbulteni.com/134-000-dolarlik-monacoin-calan-18-yasindaki-supheli-tutuklandi-41048.html

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 29, 2019, 03:00:54 PM

Çalmak için uğraştığı zamanı ve uzmanlığını bir şirkette yazılım güvenliği alanında kullansa o çaldığı rakamı yine elde ederdi. Ama karanlık tarafı seçtiği için bilgisi de hayatı da heba olacak. Milletin bedduasını alması da cabası. Azalarak tükensin artık şu kripto hırsızları.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
March 29, 2019, 04:52:06 PM

nasıl olsa gencim diyerek parayı düşünüyor. 10 sene hapis verseler bu çocuk daha uslanmaz. hadi ıslah oldu diyelim bunun gibi 1000'lercesi var. günde 2-3 milyon dolarlık kripto borsalarına hack saldırısı vurgunu gerçekleşiyor.

Madenci_34
Member
**

Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
March 29, 2019, 04:57:37 PM

Kripto para çalmanın önüne geçemedikçe,çalmak marifetmiş gibi yansıyor.Güzel bir ceza ile bu tarz girişimlerde bulunacaklara ders vermek lazım.

Madenci_34
Member
**

Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
March 29, 2019, 04:58:14 PM

Çalmak için uğraştığı zamanı ve uzmanlığını bir şirkette yazılım güvenliği alanında kullansa o çaldığı rakamı yine elde ederdi. Ama karanlık tarafı seçtiği için bilgisi de hayatı da heba olacak. Milletin bedduasını alması da cabası. Azalarak tükensin artık şu kripto hırsızları.

Bende sizin gibi düşünüyorum,bu bilgiyi başka bir işte kullansa zaten kazanacak.

unreal41
Member
**

Activity: 910
Merit: 10

View Profile
March 29, 2019, 07:31:25 PM

O yaştakiler gerçekten şu anda blockchain ve bilgisayar endüstrisini en iyi çözen kuşak ve dünyanın her yerinde bu yeteneğe sahip gençler var.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 29, 2019, 08:51:59 PM

134 bin dolarlık bir hack olayını gerçekleştirmek için üst düzey bir hackerlik ve yazılım bilgisi gerekiyor ve bu arkadaş bunu yapabilecek kabiliyetteyse güzel bir yazılım şirketinde bir iş bulup kendini geliştirebilir uzun vadede kazanırdı keşke zamanında yazılım öğrenseydik ...
DatKing
Member
**

Activity: 1022
Merit: 10

View Profile
March 29, 2019, 09:31:48 PM

Şu gençler bir türlü akıllanmıyorlar yahu. Böyle bir yeteneğin varken bunu niye kötü bir amaçla kullanıp göz göre göre yakalanırsın ki. Değerini bilecek bir yerde çalışsan mis gibi yaşar gidersin. 

truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
March 30, 2019, 08:29:20 AM

Kripto paraların gelişmesinde en büyük sorun bence güvenlik sorunu. Çünkü bu haberde de görüldüğü üzere 18 yaşındaki birisi bile hack yapıp insanları dolandırabiliyor. Bu nedenle kripto paralar için daha üst düzey güvenlik aşamalarına ihtiyaç var.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
March 30, 2019, 09:01:25 AM

hangi borsa %100 hacklenemez vaadinde bulunuyor ki. coinleri emanet ediyoruz işlem yapmak için ama hackerlara karşı durulamıyor. olmadık yerden saldırılar. fidye yazılımları vs.

erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
March 30, 2019, 10:30:15 AM

Bitmezler agalar. Biz böyle her bulduğumuz linke tıklar, her gördüğümüze balıklama dalar private key vs. girersek adamlar da gün geçtikçe azalacağına çoğalırlar.
Bir de borsa açıklarından faydalananlar var ki hiç sorma... Hiç bir borsaya %100 güvenmiyorum. Kendi cüzdanlarımda tutmaya çalışıyorum ama illa ki exchange vs için kullanıyoruz bir yerden sonra... Denk gelmedik şimdiye kadar ama bu denk gelemeyeceğimiz anlamına da gelmiyor. Dikkatli olmak şart...
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
March 30, 2019, 10:57:03 AM

benim anlamadığım nokta ise ulan çaldın tamam da hiç mi kaçış planı vs yapmadın. yakalanmamak için hiç mi uğraşmıyor bu bebeler. yemin ederim bunu anlamıyorum. yani ben böyle bir iş yapacak olsam işe en sondan başlardım. monacoin'in ltc hardforku olduğunu öğrendim. beleş dağıtmadı bu ipneler ltc sahiplerine!
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
March 30, 2019, 11:19:33 AM

günün birinde coinlerin birbiri ile swap edilmesi iyice merkeziyetsiz hale gelir ise bu kişiler belki hiç yakalanmayacak. atomic swap mı ne.

nasıl olsa gencim parayı vurayım, yatar çıkarım hevesi ile başlıyorlar. bunun gibiler oldukça fazla. nereye gidiyoruz böyle. kriptoların bu yönündeki zaafı biliyorlar.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: