Bitcoin Forum
June 25, 2024, 07:28:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Brexit’in Kripto Paralara Nasıl Bir Etkisi Olacak?  (Read 134 times)
coinmoz.com (OP)
Copper Member
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile WWW
March 30, 2019, 09:05:32 AM

Tüm dünya şu anda gözünü İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkış sürecine çevirmiş durumda. Yapılan referandum ile Birleşik Krallık halkının Avrupa Birliği’nden ayrılmaya karar verdiği Brexit süreci şu anda tam bir karmaşa halini alırken, son olarak parlamento Theresa May’in Avrupa Birliği ile yaptığı çıkış anlaşmasını üçüncü kez reddetti ve süreç iyice içinden çıkılmaz bir hale gelmeye başladı.

Brexit sürecinin kripto paralara nasıl bir etki yapacağı ya da bir etki yapıp yapmayacağı da ekonomi çevrelerinin ilgisini çeken konulardan bir tanesi olarak dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili uzman fikirlerine başvuran ve bunları toparlayan Cindicator isimli kripto para analiz firmasının sunduğu raporlara göre ise analistlerin yüzde 62’si Brexit sürecinin kripto para fiyatlarına olumlu etkisi olacağını düşünüyor. Yine fikirlerine başvurulan analist ve fon yöneticilerinin yüzde 74’ünün de porföylerine kripto paraları da dahil etmeyi düşündüğü ifade ediliyor.

Detaylar: https://www.coinmoz.com/brexitin-kripto-paralara-nasil-bir-etkisi-olacak/

Coinmoz.com - Kripto para rehber ve haber sitesi
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
March 30, 2019, 02:47:58 PM

İngiltere dünyanın finans merkezlerinden bir tanesi yani kripto paralar ile ilgilenebilirler bu güzel olabilir ama brexit ile alaka kuramadım pek.Ama ABD ile AB arası büyük bir gerginlik olursa gerilimden beslenebiliriz piyasa olarak Grin

Bu arada İngiltere AB den çıkıyor çünkü ABD nin yeni hedefi Almanya ve Fransa dolaylı yoldan taraf seçiyor.ABD 2. dünya savaşında Avrupayı yalnız bırakmadı askeri ve ekonomik olarak yardım etti. Almanyanın yaptıklarını sineye çekip affettiler. ama Avrupalılar iki yüzlü ve çıkarcı olduğu için Çine cephe almıyor ve ABD nin yıpratmasına göz yumuyor. Çin ipek yolu projesine destek oluyorlar ve Airbus satıyorlar şuan Çine.

Almanyanın ordusu bile yok ve Fransızlarda tam bir soytarı ABD ordusu yüzünden yarım asırdır yatıyorlar ve ABD yi sömürüyorlardu. ABD yeter kullandığınız deyince ordu kurmaya başladılar ortak.(Almanya-Fransa) İtalyaya da her fırsatta cephe alıyorlar adamlar genetik olarak içten pazarlıklı. Birde yüzsüz gurursuz gibi yahu 50 yıl önce Hitler Eyfelde hatıra fotoğrafı çekmedi mi ? Fransızların a. sıçmadı mı ? Bu Fransızların yüzüne tükür yağmur yağıyor derler...

Objektif olursak ABD yerden göğe kadar haklı bunlar gibi dost varken düşmana gerek yok besle kargayı oysun gözünü Grin

Objektif olmazsak yak sigaraları izle birbirlerini yemelerini Cool

hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 30, 2019, 05:31:48 PM

Brexit olur bizim borsa çakılır. Hadi onu anladık ta crypto ile ne gibi bir alakası var bulamadım doğrusu. Tamam İngiltere güçlü bir ülke ama crypto  ile de ilgili İngiliz menşeili proje duymadım hiç
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
March 30, 2019, 06:12:14 PM

Brexit bence kripto paralara olumlu anlamda yarar. Avrupa ülkeleri arasında büyük bir ekonomik birlik var ve bu birliğin bozulması yeni arayışları beraberinde getirebilir. Kripto paraların tutulması için mevcut ekonomik tahtalarda bir kırılma şart.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 30, 2019, 06:22:43 PM

Ben de nasıl bir etki yapacağını anlayamadım. İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkışına verilen isim bu. Hatta açılımı da şöyle: Britanya + Exit. Aylardır bu konuda protestolar yapılıyordu. Halkın bir kısmı kabul ederken bir kısmı da etmemişti. Sonra parlamento oyladı, ortalık biraz karıştı, vs... Brexit, etki etse etse ancak Euro'ya etki eder. Kripto paraları bağlayan bir yanı olduğunu düşünmüyorum.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 30, 2019, 10:47:46 PM

kripto paralara nasıl bir etkisi olur onu bilemem ama bizim ülke borsasına çok olumsuz etkileri olabileceğine eminim
DatKing
Member
**

Activity: 1022
Merit: 10

View Profile
March 30, 2019, 10:55:21 PM

Brexitin kripto paralar üzerinde kötü bir etki yaratabileceğini hiç düşünmüyorum. Tam tersine belki de olumlu yönde gelişmeler görebiliriz.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: