Bitcoin Forum
June 16, 2024, 05:21:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Türkçe Foruma Öneriler  (Read 537 times)
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
July 01, 2019, 09:19:38 PM

Bitcoin Haberleri bölümü ilk açıldığındaki amacından uzaklaştı. Bitcoin yeterince bilinmezken ana akım medyada yer alan her haber önemliydi ve bunları kaçırmamak için bu bölümü açtırmıştık. Şu anda Bitcoin kitlelerce biliniyor ve kripto paralara özel haber siteleri çoğalmış durumda. Bu bölüm genellikle küçük kripto para sitelerinin hit almak için yayınladığı kalitesiz haberlerin kopyala/yapıştır içeriklerine ev sahipliği yapıyor ve bu yüzden arada çıkan önemli haberlerin konuları da gözden kaçıyor. Bu bölümü ya emekliye ayıracağız ya da daha sıkı moderasyon yapacağız. Bu konudaki görüşlerinizi bekliyorum.

İş ilanları Pazar Alanı bölümünde açılabilir. Forumda yeni bir alt forum yaratacak sayıda konu bulunmuyor.

Bitcoin fiyat analizleri için Ekonomi bölümü, altcoinler için Alternatif Kripto-Paralar bölümü kullanılıyor.

Bunlar konuşulalı birkaç ay olmuş aslında, o bölümde gerçekten kendini bilmez kullanıcıların açtığı birçok copy paste başlık ile dolu. Özgün içerik paylaşan yahut haberleri dahi düzgün biçimde paylaşan çok az üye var diyebiliriz.
EFS’ye teşekkürler, orada bazı konulara bazen bizzat denk geliyorum, gereksiz konuları ayıklıyor. Yine de Bitcoin Haberleri bölümünde denetim ve moderasyonun biraz daha sıkı takip edilmesi gerekiyor. Orası çöplüğe dönmezse üyelerin post atarken de daha kaliteli ve düzgün, dikkatli postlar atacağına inanıyorum.
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
July 03, 2019, 01:16:35 PM

alakasız olacak belki bir miktar ama şu merit olayına ciddi şekilde el atılması gerekiyor ne yazık ki.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
ico_turkey
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile WWW
July 10, 2019, 09:55:58 AM

Bitcoin Haberleri bölümü adı üstünde HABER içeriği ile oluşması gereken bir kategori. Haberi bir kullanıcı doğaclama yorum yaparak haber yayınlayamaz zaten. Haberi yapacak Kripto Para MEDYA şirketleridir. Bu şirketlerin yaptıkları haberlerin önemli olanların buraya taşınması gayet normal ve kaynak link verilmesi olması gereken ahlaki durumdur.

Kaç kişinin Editör bilgisi ve Haber yazma kabileti var? Mecbur birileri  gelip kopyala yapıştır yapacak. Tek çözüm konuların onaya düşmesi ve kontrol edilip yayınlanması veya silinmesidir. Bunun dışında ya buna izin verilir veya Kategori emekli edilir.
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
July 11, 2019, 02:25:08 PM

öneriden ziyade durum tespiti gibi olacak belki biraz ama aşırı derecede cansızlıklar türkçe bölümde. geçen yıl bu zamanlarla kıyaslayınca fark daha büyük çıkıyor ortaya.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
July 11, 2019, 06:45:57 PM

Forumda moderasyonun artması gerektiğini düşünüyorum. Başka türlü bu tarz konuların önüne geçilemez. Bazı başlıkların altında açılan konular tamamen "tıklama" amaçlı konular. Özellikle arada giden bazı cevaplar ve başlıklar da olmuyor değil. İlginizi çeken "tıklama" hedefli bir başlık gördünüz ve yazdınız diyelim ki. Fakat o başlık öyle hızlı kayboluyor ki, yazan açtığı başlıktan bir haber oluyor, belki de o konuyla ilgilenme potansiyeli olan kişi de o konuyu bir daha göremiyor bile.

Bu konuların ciddi bir takibe alınması gerekiyor, bu başlıklar belirli bir gün sonra silinebilir mesela bunu yapan kullanıcılara yaptırım uygulanabilir. Eskiden sadece bir "kategori" vardı, herkes aynı kategori altında yazar,  aradığımızı kolayca bulur, yazdığım başlıkları takip edebilirdik. Şimdi evet kategoriler arttı fakat kullanıcı açısından takip zorlaştı ve tarihin gerisinde ki boş başlıklar ile doldu ortalık.

Bir elden geçirme olursa belki bu vesile ile bir temizlik yapılırsa ortalık biraz temizlenir diye düşünüyorum, şahsen.
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
July 12, 2019, 12:48:43 PM

Bence oneriler guzel basliklar acilirsa bir cok forum sakinin isini gorecek basliklar umarim degerlendirilir guzel fikir tesekkurler
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
July 12, 2019, 01:33:48 PM

Türkçe bölümündeki en büyük sorun komu açılmaması mevcut konular neredeyse altı aydır hiç değişmedi ayrıca forumda post atan comment yazan sayısıda bi hayli azalmış.
El-Cezeri
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 12, 2019, 03:59:34 PM

Türkçe bölümündeki en büyük sorun komu açılmaması mevcut konular neredeyse altı aydır hiç değişmedi ayrıca forumda post atan comment yazan sayısıda bi hayli azalmış.

Aynen ya. Can sıkıntısından forumu yeniliyorum sürekli ama mesaj yazan yok. Yazanların çoğu imza kasıyor. Faydalı içerik ekleyen bir kaç kişi var. Ama aktif olan iki elin parmağını geçmiyor. Kripto ile ilgili olacak daha aktif bir mecra var mı? Bana ben gibi hızlı adamlar lazım.

zonefloor
Hero Member

Activity: 1876
Merit: 524

View Profile
July 13, 2019, 11:04:59 AM

Evet bu haberler forumda sıkça paylaşılıyor ve hepsi farklı bölümlerde paylaşılıyor haberler diye bir bölüm aslında baya iyi olurdu bu fikir mantıklı görünüyor. Ayrıca forumda ki etkinlik geçmişe oranla gerçekten düşük seviyede
Mauser 98
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 69

View Profile
July 14, 2019, 12:31:57 AM

Bu konuların net olarak cevaplanması gerekiyor.

Alternatif kripto-paralar başlığında haber sitesinden kopyala yapıştır olarak paylaşılan altcoin haberleri doğru mu? Bence yanlış.
Bitcoin Haberleri başlığı altında alternatif kripto-paralarla ilgili haberleri paylaşmak doğru mu? Bence doğru.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: