Bitcoin Forum
June 24, 2024, 06:14:52 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Sigaraya zam  (Read 369 times)
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 13, 2019, 02:16:38 PM

Açık tütün fiyatlarında artış olmadı sanırım. Ben halen Adıyaman tütününü sarılmış olarak paketi 4 TL'ye alıyorum. Belki 1,5 yıl olmuştur hiç zam yapılmadı. İnşallah da yapılmaz. Böyle çok iyi gidiyor, nazar değmesin Smiley Eskiden LM içerdim. 9 TL falandı o zamanlar fiyatı. Geçen gün markette yeni fiyatını gördüm 11,5 TL olmuş. Artık şu fiyatlar acayip yüksek geliyor gözüme.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
May 13, 2019, 03:40:25 PM

arkadaşlar eminönü/sirkeci civarında zamlı olmayan sigara satan yer biliyor musunuz? şu dandik camel'e 12 tl vermek gerçekten içimden gelmiyor ama yapacak bir şey yok. yav samsun 216 bile 11 tl olmuş lan ayıp valla.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
May 15, 2019, 04:48:43 PM

Hocam zamsız satan yer yok gibi bir şey, zaten satamaz adam zarar eder. zamsız bir şekilde satması imkansıza yakın bir şey yani. o yüzden mecbur gidip tekel bayinden alacaksın yani. o fiyatlardan, ya da makaron alıp evde kendin saracaksın, dolduracaksın makinayla
gospodin
Legendary
*

alex

View Profile WWW
May 15, 2019, 05:01:13 PM

Hocam zamsız satan yer yok gibi bir şey, zaten satamaz adam zarar eder. zamsız bir şekilde satması imkansıza yakın bir şey yani. o yüzden mecbur gidip tekel bayinden alacaksın yani. o fiyatlardan, ya da makaron alıp evde kendin saracaksın, dolduracaksın makinayla
zamsız derken bunu mu anladın hocam:))) ucuz sigara diyorum yani varsa bilen bilgi versin de cuma günü baskına gidek.
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
May 15, 2019, 07:06:41 PM

Zam gelmeyen ne kaldı ki? Fırsat buldukça sigaraya da bindiriyorlar işte. Hayır millet bağımlı olmuş bırakamıyor da, aylık sigara parası bir maaşa eşdeğer olacak böyle giderse Grin Ne diyim ki, kimsenin umrunda değil herhalde ödedikleri bu aşırı gereksiz zamlar ve vergiler.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
May 15, 2019, 07:50:12 PM

aklıma yıllar önce facebookta izlediğim bir dayının videosu geliyor bu zam haberlerini gördükçe Cheesy şuna zam buna zam ona zam hani bize am am diye isyan ediyordu heheh Cheesy
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
May 25, 2019, 10:26:38 AM

ulan özel şirket zam yapıyor. ona bile siyaseti karıştırıyorsunuz. durmak yok diye kendi aklınca laf dokunduruyorsun.  ayağınız takılsa düşseniz ona bile reise laf edeceksiniz.

Sevgili yarrağım, vergi nedir hiç duydun mu sen? O zaman petrol fiyatlarını da özel şirketler zamlıyor öyle mi?
Hay beyninizi sikeyim yıl olmuş 2019 hala böyle mallar bitmedi arkadaş.

Hacıt senin yarrak sesini kesti Smiley daha yorum yapmamış sen adamı tanıyınca (:

...
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
May 25, 2019, 12:26:15 PM

Rothmans bile 11tl olmuş. Bu saatten sonra sigara içenin aklından şüphe ederim.

Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
May 25, 2019, 09:43:54 PM

konuyu hortlatmisiz, bende tuzumu biberimi ekleyeyim madem. kendim yillardir sigara kullaniyorum... buna ragmen sigaraya yapilan ve yapilacak her türlü zammi sonuna kadar destekliyorum. hatta taban fiyat gelsin, 20-30 liradan ucuz sigara olmasin. biz iciyoruz, baslamisiz, birakamiyoruz... bari cocuklarimizin baslamasini zorlastiracak ne gerekiyorsa yapilsin, zamsa zam, yasaksa yasak.
lulumiya
Full Member

View Profile
May 25, 2019, 10:17:35 PM

konuyu hortlatmisiz, bende tuzumu biberimi ekleyeyim madem. kendim yillardir sigara kullaniyorum... buna ragmen sigaraya yapilan ve yapilacak her türlü zammi sonuna kadar destekliyorum. hatta taban fiyat gelsin, 20-30 liradan ucuz sigara olmasin. biz iciyoruz, baslamisiz, birakamiyoruz... bari cocuklarimizin baslamasini zorlastiracak ne gerekiyorsa yapilsin, zamsa zam, yasaksa yasak.
başlayacak biri her şekilde başlar hocam. biz paket alarak mı başladık? fiyatlar bu konuda engel değil.

Lydian
Hero Member

View Profile
May 25, 2019, 11:08:51 PM

başlayacak biri her şekilde başlar hocam. biz paket alarak mı başladık? fiyatlar bu konuda engel değil.

Dogru diyorsun belki ama bir cocuk bile fiyat yüzünden baslamazsa, bu bile kardir. Tek bir kisi fiyat yüzünden birakiyorsa, o da kardir.
Gereksiz, zararli bir illet neden ucuz olsun ki? Olsun 30-40 lira, hatta daha pahali. Herkesin görüsüne saygiliyim, benim görüsüm de bu yönde. 100 lira bile olsa dönüpte neden pahalilandi bu zikkim demem.
gospodin
Legendary
*

alex

View Profile WWW
May 26, 2019, 09:32:44 AM

Dogru diyorsun belki ama bir cocuk bile fiyat yüzünden baslamazsa, bu bile kardir. Tek bir kisi fiyat yüzünden birakiyorsa, o da kardir.
Gereksiz, zararli bir illet neden ucuz olsun ki? Olsun 30-40 lira, hatta daha pahali. Herkesin görüsüne saygiliyim, benim görüsüm de bu yönde. 100 lira bile olsa dönüpte neden pahalilandi bu zikkim demem.

peki hocam sigara fiyatlarının yüksek olmasından dolayı çocuk yaştakilerin sentetik uyuşturuculara başladığını biliyor musunu? paket sigara 10 lira ama sikindirik şeyler daha ucuz. 15-20 yaşındaki bebeler "daha güzel kafası" olduğu için o boktan şeyleri içip olmayan beyinlerini asfalta bırakıyor. fiyat ve sigara ikilisi bir çözüm değil. sen insanlara sigarayı bıraktırmak ya da sigaraya başlatmak istemiyorsan devlet eliyle güzel kampanyalar başlatırsın. kimse bana "sigara bırakma merkezleri var." gibi boktan fikir beyan etmesin.

ben yıllarca pro seviyesinde spor yapıp 25 yaşında sigaraya başlayan birisiyim. yani sigaradan önceki hayatımı gayet iyi hatırlıyorum. 3-4 ay sigarayı bıraktığım zaman hayattan aldığım keyif muhteşemdi. insanların sigaraya başlama nedenine inmezseniz isterseniz bir paketi 500 tl yapın. a4 kağıdına çimen koyup onu içer insan.

not: bu sigarayı savunduğum anlamı çıkmasın. sigara pişmanlıktır, başlamayın!
Lydian
Hero Member

View Profile
May 26, 2019, 11:20:44 AM

peki hocam sigara fiyatlarının yüksek olmasından dolayı çocuk yaştakilerin sentetik uyuşturuculara başladığını biliyor musunu? paket sigara 10 lira ama sikindirik şeyler daha ucuz. 15-20 yaşındaki bebeler "daha güzel kafası" olduğu için o boktan şeyleri içip olmayan beyinlerini asfalta bırakıyor. fiyat ve sigara ikilisi bir çözüm değil. sen insanlara sigarayı bıraktırmak ya da sigaraya başlatmak istemiyorsan devlet eliyle güzel kampanyalar başlatırsın. kimse bana "sigara bırakma merkezleri var." gibi boktan fikir beyan etmesin.

ben yıllarca pro seviyesinde spor yapıp 25 yaşında sigaraya başlayan birisiyim. yani sigaradan önceki hayatımı gayet iyi hatırlıyorum. 3-4 ay sigarayı bıraktığım zaman hayattan aldığım keyif muhteşemdi. insanların sigaraya başlama nedenine inmezseniz isterseniz bir paketi 500 tl yapın. a4 kağıdına çimen koyup onu içer insan.

siz de muhakkak haklisiniz - ama yine de sigaraya yapilan zama karsi tek bir kelime etmem, benim de düsüncem bu:)
yazdiklariniz dogru, hepsine katiliyorum... bir sey haric: "devlet eliyle..." - herseyi devletten (ve/veya hükümetten) bekleme aliskanligindan kopmamiz sart. devlet eli olmadan da sigaraya, ona buna karsi kampanyalar ve güzel projeler üretilebilir.
gospodin
Legendary
*

alex

View Profile WWW
May 26, 2019, 12:55:21 PM

siz de muhakkak haklisiniz - ama yine de sigaraya yapilan zama karsi tek bir kelime etmem, benim de düsüncem bu:)
yazdiklariniz dogru, hepsine katiliyorum... bir sey haric: "devlet eliyle..." - herseyi devletten (ve/veya hükümetten) bekleme aliskanligindan kopmamiz sart. devlet eli olmadan da sigaraya, ona buna karsi kampanyalar ve güzel projeler üretilebilir.
hocam ben de biliyorum bir sürü güzel iş yapan stklar olduğunu ama karşında büyük ihtimalle bugüne kadar dünyada en çok ölüme sebep veren bir lobi var. şu ana kadar bütün terörist örgütlerin toplamından çok kişiyi öldürüp bir de mal varlıklarına el koyan bir örgüt Grin bununla ancak devletler, satılmamış olan, baş edebilir. daha sonra stklara yavaş yavaş devir işlemi yapılabilir. sonuçta devlette bir yerden sonra şişme olur. bir de devletlerin gerektiği zaman "içeni keserim!" deme gücü var.

gelişmiş ülkelere baktığımız zaman sigarayı genelde en alt tabakadaki insanlar içiyor ve bu da geri kalan insanların sigaraya bakış açısını etkiliyor. biz de ise en zengininden en fakirine ya da en kültürsüzünden en kültürlüsüne kadar herkesin elinde sigara var. bu bakış açısını insanların kafasında küçüklükten değiştirebilirsek sigaraya başlama/bırakma oranı tamamen değişir diye düşünüyorum. benim sigarayı bırakmamdaki en büyük motivasyon kaynağı buydu. sonra da dedim ki "ula ben zaten tinerciyim ne gerek var bırakmaya Grin" ve tekrardan başladım.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
May 26, 2019, 11:35:13 PM

Zaten sigaranın üç dalının parasını ödüyoruz geriye kalanı vergiymiş daha da artacak diyorlar seçimden sonra eğer yine bir zam gelirse yanarız sonu sonu hepsi vergi olacak sigaranın
lulumiya
Full Member

View Profile
May 27, 2019, 12:08:12 AM

hiç kimse değinmemiş ama sigaraya yapılan her zam kaçak sigaraya talebi artırır ve bu da terör örgütüne dolaylı yoldan destek olur.

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: