Bitcoin Forum
June 16, 2024, 12:41:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: "Ooo zamanında alsaydım" adamları  (Read 632 times)
greatbambino
Member
**

Activity: 350
Merit: 14

View Profile WWW
April 07, 2019, 08:53:34 AM

Açıkçası bitcoini ilk duyduğumda bu ne işe yarar diye yüzüne dahi bakmadım yalan yok Smiley . Sonra tabi bitmeyen fomolar . Herhalde böyle bir yatırım fırsatı yüzyılda 1 gelir

zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
April 07, 2019, 01:17:22 PM

bir de bunlara ek olarak oo zamanında satsaydım adamları vardır ve bu ikisi hiç bitmez, hep söyler bu söylediklerini.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
April 07, 2019, 01:26:09 PM

Zamanında aldık da ne oldu %100 artışı gördük mü hangimiz elinden çıkarmadı ki?

Aynısı, 2017 sonunda BTC'yi 19binlerden alanla şu an 50bin olsa idi mesela. Şu an piyasada bir ton ahh ulan 2017 sonunda 19binden almak varmış şu mereti diyen bir ton insan olacaktı. Neyse zamanın bir önemi yok. Artacak mı? Evet bu aşikar. Ama ne zaman ve ne ivme ile. Yakalayan, uzun süre elimde tutarım 2X gördüm mü satıp kaçmam diyecekler için her zaman fırsat vardır. Bu BTC 4bin iken de vardı, 100 USD iken de vardı. 50K olduğunda da var olacak.  Cool

ben 3 dolardan bnb tutuyorum. az miktar aldım. alırken de nasip olursa 5 sene saklayacağım dedim. Hesaplayıp aldım, etrafım ben bitcoini 100 TL (evet TL) iken biliyordum diye tiplerle dolu.  o tiplere he he diyeceksin. kendi kendilerine gaza gelip konuşuyorlar öyle kendi kendilerini tatmin ediyorlar..
otto_diesel
Hero Member

View Profile
April 07, 2019, 01:29:09 PM

zaten bu kadar fakir adam bitcoin 10 dolarken alsaydı. 100 dolarken alsaydı saklasaydı, bitcoinin fiyatı bu kadar peak yapmazdı.   Fakirlerin büyük bir kısmını aynı anda zengin yapamazsınız.  bu adamlar almamışlar, ya da 2x -5x kar edince hemen elden çıkarmışlar ki, aradan sıyrılan çok az kişi zengin olmuş.

yoksa hepsi hold etseler, fiyat artınca satamazlar, o kadar alım desteği olmaz.  zengin alıyor tutuyor satmıyor ki fiyat tepelerde durabiliyor. adamlar bir sell yapsa, zaten bayır aşağı yuvarlanır fiyat borsada.

tl;dr;

büyük bir fakir kitle aynı anda zengin olamaz, ekonominin doğasına aykırı bir durum. o yüzden btc çok ucuzken bilip almayan  999 kişi  varsa, bitcoin çok ucuzken alıp saklayan 1-2 kişi vardır. 999 fakir de alıp saklasaydı, zengin olamazlardı, çünkü o kadar kişiyi zengin edecek bir market hacmi oluşamazdı.
gospodin (OP)
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1475

alex

View Profile WWW
April 07, 2019, 01:33:04 PM

büyük bir fakir kitle aynı anda zengin olamaz, ekonominin doğasına aykırı bir durum.

şu söz yeter de artar. bu yüzden x coini aldım 1000 kat yapacak zengin olacağım diye hayaller alemine dalmaya gerek yok. lan o zaman herkes zengin olacak. peki fakir kim olacak Grin

başlıktaki konuyla bir not daha ekleyeyim: genelde bu sözü söyleyen insanlar internet bankacılığındaki "altın"ı fiziksel olmadığı için almazlar. ama bitcoini 1 dolarken duyacak kadar araştırmaya ilgili insanlar.
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
April 07, 2019, 02:31:00 PM

insanların hemen hepsi parayı tutmayı bilmediklerinden zengin olma fırsatını da altın tepside başkalarına sunuyor zaten. aslında herkese o fırsat geliyor bir yerde.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 07, 2019, 03:48:19 PM

büyük bir fakir kitle aynı anda zengin olamaz, ekonominin doğasına aykırı bir durum.

şu söz yeter de artar. bu yüzden x coini aldım 1000 kat yapacak zengin olacağım diye hayaller alemine dalmaya gerek yok. lan o zaman herkes zengin olacak. peki fakir kim olacak Grin

başlıktaki konuyla bir not daha ekleyeyim: genelde bu sözü söyleyen insanlar internet bankacılığındaki "altın"ı fiziksel olmadığı için almazlar. ama bitcoini 1 dolarken duyacak kadar araştırmaya ilgili insanlar.

Zengin olma potansiyeli taşıyan "fakir kitle" değil ama. Fakir olup da bu piyasayla ilgilenmiş, finansal okur-yazarlığı olan, riske girebilen, cesaret sahibi bir kitle. Bu kitlenin içindekiler de ancak doğru yatırımla zengin olabilir.
Bu filtrelemeye göre kitle epey daralıyor aslında  Smiley Tüm fakirler zengin olmuyor bu durumda.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
April 08, 2019, 07:47:14 AM

Zamanında 1 dolara alıpta bunu 20bin dolara kadar bekleten adam ya onun varlığını unutmuştur yada gerçekten insan üstü biridir. Elimde ne olursa olsun x5 görünce satarım dayanamam.
forumalacali
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
April 08, 2019, 07:55:46 AM

siz de bu insanlardan mısınız? ben bu konuları çevremdeki insalarla pek konuşmasam da herkesin ağzından çıkan kelime şu oluyor: "ooo ben bitcoin'i ilk duyduğum zaman 1 dolardı." bunu diyen kişiler bitcoin'i 1 dolarken keşfetmişken ne hikmetse bırakın bitcoin'i hayatları boyunca hiçbir altcoine de yatırım yapmamış insanlar Grin

şu ana kadar tek bir kişiye inandım çünkü kendisi biraz kırık bir tip. madencilikle başlayıp sonra götü göbeği yayan bir amca bana "hee ben de 350 dolarken aldıydım." demişti. dediğim gibi bu dayıya inanırım çünkü arada bana bir şeyler kakalamaya çalışıyor it! son olarak da 1 dolara aldıkları bitcoin'i 20 bin dolar olana kadar bekleteceğini düşünen insanlara hayranım. ulan 1 dolara aldıysan en fazla 5 dolara satmıştım. bitti gitti işte her boku biliyorsunuz anasını satayım.

lan o değil de zamanında istanbul'dan 5-10 arsa alsaydım şimdi keyifler kekaydı. 40 sene önceden bahsediyorum daha doğmadığım yıllar.

Deme öyle beee  Undecided hey gidi günler hey bilirmisin 50 cent olduğu zamanları ne zamanlardı onlar bea  Undecided 

Smiley
freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
April 08, 2019, 08:12:22 AM

Zamanında alsaydım olayı biraz tecrübeyle orantılı bir durum, genellikle piyasada eski olan ve tanıyanlar bu kafı fazla etmez çünkü az çok alın zamanının ne zaman olduğunu bilirler.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
April 08, 2019, 08:38:16 AM

ben zamaninda alsaydim muhabbetine hic girmedim, girmiyorum... daha cok: keske o zaman satmasaydim muhabbetindeyim:)
gecen yil elimde 20bine yakin BNB vardi... hangi akilla sattim onlari... simdi bi server olacakti elimde...

yani alamadiklariniza degil, alipta degerlendiremediklerimize yanalim. cogumuzun elinde onca güzel coin ve token var... hangimiz ATH'larini gördük ve oralardan sattik? cogumuz sabirsizca satip baska yerlere dalik ve daldigimiz yerler dibe vurdu:) saglik olsun...
otto_diesel
Hero Member

View Profile
April 08, 2019, 09:56:24 AM

Zengin olma potansiyeli taşıyan "fakir kitle" değil ama. Fakir olup da bu piyasayla ilgilenmiş, finansal okur-yazarlığı olan, riske girebilen, cesaret sahibi bir kitle. Bu kitlenin içindekiler de ancak doğru yatırımla zengin olabilir.
Bu filtrelemeye göre kitle epey daralıyor aslında  Smiley Tüm fakirler zengin olmuyor bu durumda.

tamam işte bahsettiğim fakir kitle tam da bu kripto para ile ilgilenen fakir kitle. sokaktaki fakir kitle değil. 
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
April 08, 2019, 11:05:03 AM

zamanında almadığım için değil, zamanında satmadığım için pişmanım bende  Cheesy evet iyi paralar kazandık çok şükür ama kaçan o kadar büyük balık oldu ki arkasından bakakaldık sadece. nasip deyip geçiyoruz işte. bir tanesini anlatayım sadece icon icosuna katılmıştım ethereum 300 dolardı, piyasaya çıkar çıkmaz 8x yapmıştı yarısını sattım. kalan yarısını ise astronomik rakamlar görmeme rağmen satmadım ve halen duruyor.şuan tüm portföy bile iconun o zamanki değerinin yarısı kadar etmiyor  Cheesy buda böyle bir anımdır işte
mahmuterdem
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile
April 08, 2019, 02:43:03 PM

peki hic almayanlara ne demeli?

Yani günlük hayatinda ise gidip gelen ve krediyle gecinenlere...crypto is everything, crypto is nothing misali yasiyoruz
gospodin (OP)
Legendary
*

alex

View Profile WWW
April 08, 2019, 03:48:35 PM

peki hic almayanlara ne demeli?

Yani günlük hayatinda ise gidip gelen ve krediyle gecinenlere...crypto is everything, crypto is nothing misali yasiyoruz
hocam zaten bu sözü söyleyen insanlar almayı bırak bugüne kadar 1 lira bile yatırım yapmamış insanlar. sırf laf olsun diye konuşan garip tipler mk:)
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
April 08, 2019, 05:28:44 PM

O mallardan biri de benim aslında. 3 dolardan Ltc alıp, 10 doları görünce yavrum benim diyerek sattım. 0.18'den Neo alıp, 3 doları görünce sattım. Bugüne kadar tek akıllıca hamlem, Neblio'yu en tepeden satabilmek oldu. Dersimi aldım, artık satmıyorum. Beklenen o dönem gelirse iyi ki zamanında almışım diyeceğimi sanıyorum. Belki bir yanlış da bu!  Grin
gospodin (OP)
Legendary
*

alex

View Profile WWW
April 08, 2019, 05:42:44 PM

O mallardan biri de benim aslında. 3 dolardan Ltc alıp, 10 doları görünce yavrum benim diyerek sattım. 0.18'den Neo alıp, 3 doları görünce sattım. Bugüne kadar tek akıllıca hamlem, Neblio'yu en tepeden satabilmek oldu. Dersimi aldım, artık satmıyorum. Beklenen o dönem gelirse iyi ki zamanında almışım diyeceğimi sanıyorum. Belki bir yanlış da bu!  Grin
ltc için eyvallah da hocam neo'yu o kadar ucuza alan şanslı insanlardansın ya helal olsun. elinde ne kadar vardı bilmiyorum ama belki emekli olmuştun şu an. çok kötü yeminle Grin
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
April 08, 2019, 05:57:43 PM

Bir insan bir coini 1 dolardan alıpda 10k dolara kadar bekleye bileceyine şahsen inanmıyorum. Böyle bir şey sadece unutulursa olur

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
April 08, 2019, 06:13:28 PM

Bir insan bir coini 1 dolardan alıpda 10k dolara kadar bekleye bileceyine şahsen inanmıyorum. Böyle bir şey sadece unutulursa olur

benim 2014de 1 stake nem alip, sonrada isten gücten kriptoyla ugrasacak zaman bulamadigim ve 3 yil ara verdigim gibi:) 3 yil sonra döndügümde neler olmus neler... dogecoin hala var (yuh, bi bitmedi su doge) ama cogu coin ortalikta yok (quark, cat, rabbit vs...). kismet onun adi, kismetimizde varsa yeriz, yoksa sittir sene bisey olmaz.

ama 2018 ocak ayi... ah o ocak ayi... lan satip gitsene iste, ne isin var daha burada. ama yok, bitcoin 1 milyon dolar olacak ya... bekliyoruz olacak diye hala...
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 08, 2019, 06:14:52 PM

bitcoin yeni ath yaptığında bu lafı forumda çok duyacakmışım gibi hissediyorum heheh
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: