Bitcoin Forum
May 12, 2024, 04:57:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: 5 Sene Önceki 'Sen' Karşına Gelse Ne Derdin?  (Read 369 times)
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
April 07, 2019, 06:41:57 PM

peki 5 sene sonraki haline ne diyeceksiniz? Grin
"1 sene ara verdikten sonra gördüğün manzaradan çıkıp altları bozdurmamışsın" diyeceğim heralde Cheesy HODL ölene kadar HODL

For rent...
1715489831
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715489831
Reply with quote  #2

1715489831
Report to moderator
1715489831
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715489831
Reply with quote  #2

1715489831
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
April 07, 2019, 10:21:33 PM

peki 5 sene sonraki haline ne diyeceksiniz? Grin

Çok basit!
İnsan hatalarından  ders çıkarmaz mı yahu! niye yeniden evlendin?
haricindeki her şey doğmamış çocuğa mektup olacağı için gelecekteki bana bir şey söylememe gerek yok, çok lazımsa günlük tutarım.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
April 10, 2019, 02:57:58 AM

5 Sene Önceki 'Sen' Karşına Gelse Ne Derdin? elbette yapılan hatalara düşmemeyi, yapılması gerekenlere de çok daha fazla asılmam gerektiğini anlatırdım kendime... bu mevzuu yıllardır aklıma gelir ama fantaziden öte geçmez maalesef...

yaşadığımız hayat, an-ı seyyale olarak nitelendirilebilir. gelip geçici, az bir an - az bir zaman demek...hissettiğimiz kadarıyla saliselerden ibaret...Zamanın bu hakikatinden ve azlığından yola çıkarak, İbn-i Arabi gibi zatlar, zaman ve varlık kavramını inkar sadedinde "La mevcuda illa Hu" demişler; yani Allah’tan başka varlık yok, varlık ancak ona layık demişler. bir an öncesine ya da sonrasına muktedir değiliz ancak "an" ile ilgili gerçekte birşeyler yapabiliriz.

Bast-ı zaman ve tayy-i mekân gibi bir istidadımız da yok. Smiley yapabileceğimiz tek şey tefekkür edip zamanı ve olayları doğru yorumlayabilmek, hadiseleri ve eşyayı oldukları gibi görebilmeye çabalamak ve ilerisi için doğru adımlar atmaya gayret etmek...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
April 14, 2019, 08:55:02 PM

Hayatta vakitten ve sağlıktan daha önemli hiçbir şey olmadığını, bomboş şeylere kafayı takmayı acilen bırakmamı ve tüm param ile btc alıp keyfime bakmamı söylerdim. Ha 5 sene önceki ben yine laftan anlamaz kendi kendini ziyan ederdi ama olsun, hayat böyle bir şey herhalde Smiley
lossnet (OP)
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 14, 2019, 09:03:12 PM

Hayatta vakitten ve sağlıktan daha önemli hiçbir şey olmadığını, bomboş şeylere kafayı takmayı acilen bırakmamı ve tüm param ile btc alıp keyfime bakmamı söylerdim. Ha 5 sene önceki ben yine laftan anlamaz kendi kendini ziyan ederdi ama olsun, hayat böyle bir şey herhalde Smiley

Öğüt ve tecrübe verildiği zaman çoğunlukla dinlenmiyor. Yani illa insan "o" yanlış gibi görünen şeyi kendi deneyerek tecrübe edecek sanırım. Hani üzerinde "kırmızı düğmeye basmayın" yazılı uyarıya rağmen yine de basma isteğinin olması gibi... Ben başlık altında yazdığım gibi doğrudan loto sonuçlarını verirdim  Cheesy Halen mantıklı geliyor. Nasihat pek dinlenmez ama maddi getirisi olacak şeyleri insanlar hep dikkatle dinler.
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
April 14, 2019, 09:44:41 PM

Niye Okumadın veya daha sonrasında ise niye zamanında elindekiler yüksekken bozmadın derim. Belki kafasına dank eder bu durum. Grin
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
April 19, 2019, 06:48:44 PM

Dört sene önce evlendim. Kesinlikle düğün yapmaz, balayına gitmez,evime gereksiz biblolar bile almaz paramı bitcoin dolar ve euro ya yatırırdım. Yeterli miktarda param olduktan sonra alasını yapardım çünkü.Buradan da evleneceklere bi küçük tavsiye olsun

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀