Bitcoin Forum
July 12, 2024, 10:28:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Pundix'in beyin yakan convert süreci! Yeni zorluklar, yeni gariplikler...  (Read 293 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
April 07, 2019, 08:03:51 AM
Last edit: April 07, 2019, 09:08:24 AM by PHI1618

Bilen bilir, bu forumda Pundix'i en çok yazan, en çok seven, en çok takip edenlerden biriyim. Ama bu fx süreci ile başlayan saçma süreç pundix'ten tamamen soğumama sebep oluyor artık.
Önce fx ico'su yapacağız dediler, community isyan edince vazgeçtiler ve npxs'le hem airdrop, hem stake, hem de convert ederek fx'iniz olabileceği söylendi.

Fx'in convert süreci 16 nisanda başlıyor. Süreç nasıl olacak alttaki videoda 3:40'tan itibaren açıklamış arkadaş.

https://youtu.be/Zv-mL5w_z5c?t=215

Temel olarak şöyle

Daily allocation available for conversion:

2,839,533.9467 FX tokens per day from April 16- May 15, 2019

1,874,092.4048 FX tokens per day from May 16- June 14, 2019

965,441.5419 FX tokens per day from June 15- July 14, 2019

Conversion rate: It is an open-auction model. The conversion rate per NPXS/NPXSXEM depends on the total contribution of NPXS/NPXSXEM during the period.

Kısaca diyor ki convert ettiğiniz gün convert talebi çoksa az fx alacaksınız, azsa çok fx alacaksınız.
Sebep?
Manyak mısınız siz? Amacı ne bunun? Kendilerince açıklama yapmışlar yapmaya ama kripto yatırımcısı bu kadar karışık ve çetrefilli bir sürece alışık değil.

Bitti mi? TABİ Kİ HAYIR!

Withdrawal: 12% of FX Tokens will be distributed immediately to the Holder via the XWallet account.
The remaining 88% of FX Tokens will be released over a span of 11 months via the XWallet, subject to terms and conditions. The holder will get 8% of the remaining FX token every 30 days.
The release date of the FX token is based upon your own conversion date. For example, if A converts on 1 May, he/she will get 12% on 1 May and 8% on 31 May, 8% on 29 Jun, etc.

Yani diyor ki convert ettiniz, size hak kazandığınız fx'in %12'si gelecek, kalan kısmı 11 ayda her ay gelecek.  Huh

https://medium.com/pundix/timeline-and-allocation-of-converting-npxs-npxsxem-to-f-x-tokens-44a7949ef7ef

Hâlâ inanmasam güvenmesem elimde kalan son npxs'leri de satıp başka bir pos cihazı projesi olan paytomat'a geçesim var. Ama hâlâ içimde bir güven var.

Not: Bounty için saçma mesaj kasanların mesajları silinecektir!

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
April 07, 2019, 09:06:51 AM

NPXSXEM
galiba bunu digifinexte gördüm. Hatta ne ara xem coin bu işe girdi dedim. Acaba isim benzerliğimi yoksa ben mi karıştırdım.
Aylık %11 olayı şuan için iyi ama ekibin sürekli değişiklik yapması can sıkıcı bir durum.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
April 07, 2019, 09:07:35 AM

NPXSXEM
galiba bunu digifinexte gördüm. Hatta ne ara xem coin bu işe girdi dedim. Acaba isim benzerliğimi yoksa ben mi karıştırdım.
Aylık %11 olayı şuan için iyi ama ekibin sürekli değişiklik yapması can sıkıcı bir durum.
İsim benzerliği değil. Pundix ile Nem'in ortak tokeni o.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
April 07, 2019, 09:12:24 AM

fx in degerini artırmaya ve markete cıkınca dumptan korumaya calısıyorlar bence. birkaç balinanın elinde p/d olmasını ıstemıyorlar suanki pundix gibi. coinlerin eşit dagılması icin yapılan bir calısma gıbı geldı bana
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
April 07, 2019, 09:17:00 AM

Bende bu olanlara bir anlam veremiyorum. Bu kadar iyi giden bir projede kafaları karıştırmanın amacı nedir bilen varsa lütfen payşlaşsın. Elimdekileri halen tutuyorum ama pişman olmaktanda korkuyorum açıkçası.
ugurum15
Member
**

Merit: 22

View Profile
April 07, 2019, 09:18:09 AM

Phi hocam, mesela ben binancede pundix tutsam FX token alabilecek miyim. Xwallet te almak için kyc istiyor galiba. Multi önlemek için midir nedir bilmem ama daha önce kyc yapmıştım yine istiyor FX token için.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 07, 2019, 09:22:56 AM

Pundix in sürekli bir faaliyet için de olması güzel bir olay ama benim anlamadığım neden FX token gibi birşeye ihtiyaç duyuldu. Zaten pundix işliyor. Token yakip miktar azaktin yeter zaten..

jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
April 07, 2019, 09:27:33 AM

Birde hodl yapanlara airdrop halen devam ediyor. Geçen ayın 5 katı kadar göndermişler bu ay. Geçen aylarda  bahsedilen airdrobu  erken birtirme emareleri heralde.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
April 07, 2019, 11:03:56 AM

Birde hodl yapanlara airdrop halen devam ediyor. Geçen ayın 5 katı kadar göndermişler bu ay. Geçen aylarda  bahsedilen airdrobu  erken birtirme emareleri heralde.

% 11 lik airdrobun ilk dağıtımı oldu geriye kaldı 2 adet ondan sonra artık ekip piyasada olan tokenleri toplayıp yakarsa çok güzel olur.
coinbergh
Member
**

Merit: 29

View Profile
April 07, 2019, 01:01:19 PM

Komünitesi projeye her zaman inanan ve desteğini esirgemeyen Pundix neden böyle çetrefilli işlere giriyor anlamak zor.

Yatırımcıya olacak faydasını detaylı incelemedim ancak söylendiği gibi bu tarz zorlu değişimler insanları projeden uzaklaştırır. Şahsen boğa sezonunda büyük bir ivme ile çıkışa geçeceğini düşünsem de yatırımım olsa bu süreçten sonra ben de çıkmayı düşünürdüm. Yatırımcılar için en iyi senaryo gerçekleşir umarım.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
April 07, 2019, 02:38:56 PM

fx in degerini artırmaya ve markete cıkınca dumptan korumaya calısıyorlar bence. birkaç balinanın elinde p/d olmasını ıstemıyorlar suanki pundix gibi. coinlerin eşit dagılması icin yapılan bir calısma gıbı geldı bana

Ama çok saçma bir yol izliyorlar Smiley Hadi airdropta staking olayıyla milleti sinir ettiler anladıkta bunu convertte uygulamaları çok anlamsız. Parayla rezil olmanın daha açıklanabilir bir şekli olamazdı herhalde. Convert yapmak üzere ciddi bir miktar ayırmıştım vazgeçtim. İlk fırsatta satıyorum.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
April 07, 2019, 02:55:51 PM

Phi hocam, mesela ben binancede pundix tutsam FX token alabilecek miyim. Xwallet te almak için kyc istiyor galiba. Multi önlemek için midir nedir bilmem ama daha önce kyc yapmıştım yine istiyor FX token için.
Şu an onunla alakalı bi açıklama yapılmadı. Ama bu her gün değişen convert olayından dolayı desteklemeyebilir.

SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
April 07, 2019, 03:03:55 PM

Pundix Wallet indirdim. Bonus vs veriyordu. Tüm bonusları yapmış olmama rağmen 1 dolar ve 2 dolar yazan bonuslar gelmedi. Heralde yapamadım dedim. Bir kaç kere daha yaptım. Ama olmadı sanırım bu konuda bilgisi olan var mı? Gerçi telefonda çöktü şimdi ne durumda onuda bilmiyorum.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
April 07, 2019, 04:13:41 PM

Pundix Wallet indirdim. Bonus vs veriyordu. Tüm bonusları yapmış olmama rağmen 1 dolar ve 2 dolar yazan bonuslar gelmedi. Heralde yapamadım dedim. Bir kaç kere daha yaptım. Ama olmadı sanırım bu konuda bilgisi olan var mı? Gerçi telefonda çöktü şimdi ne durumda onuda bilmiyorum.

Dediği gibi vermedi galiba. Bende yapmıştım. gunluk  140 Satoshi gibi verirken Ref olduğu zaman daha çok Satoshi verdi. sadece o dikkatimi çekti. 1 dolar verdimi emin değilim.
zonefloor
Hero Member

Activity: 1876
Merit: 524

View Profile
April 07, 2019, 08:39:52 PM

pundi güzel bir proje ekip devamlı bir şeyler üretmeye çalışıyor önü açık sabır gerek..
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
April 07, 2019, 08:42:39 PM

Dediği gibi vermedi galiba. Bende yapmıştım. gunluk  140 Satoshi gibi verirken Ref olduğu zaman daha çok Satoshi verdi. sadece o dikkatimi çekti. 1 dolar verdimi emin değilim.

Yani ben defalarca kez denedim. Hepi topu 1500 adet pundix alabildim. Ondan sonra bonus withdraw limitini 15000 çıkarttılar. Artık yani onu çekebilmek biraz daha zor gibi. Hiç değilse 1 dolarlık pundix falan verir dedim. Yaptığım halde gelmedi. Şu hani işyeri fotoğrafı çek falan olayı varya onuda yaptım yani pek bir şey gelmedi.
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
April 07, 2019, 08:45:03 PM

Bu yazıya tamamen katılıyorum. Pundix gerçekten çalışkan bir proje ve kaderlerini bir balina veya balinalar topluluğuna emanet etmek istemiyorlar

mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
April 07, 2019, 09:08:15 PM

Bir başlasın fx takası bence herşey netleşir.Yüksek bir talep olacak gibi.Ekipte acele etmek ve balinalara kaptırmak istemiyor.On iki aya bölmeleri o acıdan iyi.Zaman ilerledikçe göreceğiz ne olduğunu.Bu fiyatlar zaten dip bundan daha kötüsü olmaz.

████████████         AVXChange         ████████████
Bthd
Legendary
*

Activity: 2296
Merit: 2586

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
April 07, 2019, 09:17:11 PM

Phi hocam arada telegramda da şiddetli scam muhabbetleri dönüyor ya.. Ben bugüne kadar pundixe hiç el sürmedim sürme niyetim de yok. Sebeplerini sayayım..

1- Sahibiyle ilgili eski ico muhabbetini okumuştum ancak kaynağını hatırlayamıyorum şu an.
2- Projenin ana fikrinden çok sürekli yanlarıyla uğraşıyorlar gibi hissettiriyor bana. ( token adedi, airdrop, geri alım, x1000 gibi faaliyetleri, sonra tekrar airdrop, sonra fx..)

fx sürecinde yaşananlar da bence oldukça can sıkıcı.

edit: Yeni borsa haberinden sonra binance botlarının fiyatı aşağı yönlü baskılaması da irrite ediciydi.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
April 07, 2019, 09:24:01 PM

Pundix'e scam deniyorsa kripto piyasasında diğerlerine ne denir.Pundix'in girdiği borsalara bir baktığımızda Upbit,Bithump,Huobi,Binance.Dört büyük borsaya girmeyi başardı.Tabi birde Bittrex var.Bu son saydıklarıma iki ay içinde girdi.Yukarıya koparma yapması için sadece bir fişek kaldı gözüken.Diğer her şey tamam.Scam projeler idex'e bile zor giriyor.Bithump'dan bahsediyoruz.Neo'nun bile giremediği borsa.Tabi borsalar için önemli olan trafik oluşturmak.Pundix de bunu iyi başarıyor.İyi takip etmek lazım.Pundix koparmanın sonlarında.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: