Bitcoin Forum
May 30, 2024, 05:00:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ünlü Kripto Araştırmacısından 117.000 Dolarlık Bitcoin Fiyat Öngörüsü  (Read 320 times)
franch (OP)
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
April 10, 2019, 09:03:45 AM

Albright Yatırım Grubu’nun kurucusu Bitcoin’in fiyatının tam potansiyeline ulaşmaktan çok uzak olduğunu söylüyor.

Seeking Alpha’da yer alan yeni bir makalede, Victor Dergunov, Bitcoin’in son rallisini “büyük olasılıkla Bitcoin’in bir sonraki boğa piyasasının başlangıcı” olarak nitelendiriyor ve bu durumun önde gelen kripto para biriminin piyasa değerinin diğer varlıklar ile kıyaslandığında sönük kaldığına vurgu yapıyor.

“ŞU ANDA, POTANSİYEL KULLANICILARIN YALNIZCA YAKLAŞIK % 0,56’SI BİTCOİN’E YÖENLMİŞ DURUMDA BU DURUM PİYASA POTANSİYELİNİN YAKLAŞIK % 99,5’İNİN HALA KULLANILMADIĞINI GÖSTERİYOR”

Bitcoin’in popülerliği artmaya devam ettikçe, daha fazla kullanıcının Bitcoin ağına katılmaya devam etmesi gerekiyor. Ayrıca, Bitcoin ve diğer dijital varlıklar, mevcut fiili finansal statükoya göre alternatif para birimleri ve ödeme sistemleri olarak hareket etmekte. Oysa Bitcoin’in piyasa değeri yalnızca 90 milyar dolar ve tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri sadece 180 milyar dolarken, dünyadaki fiili para arzı 90.4 trilyon dolar civarında.

Tarih Tekerrür Edebilir

Dergunov, tarihin tekerrür edeceğine inanıyor ve BTC’nin “boğa döngüleri modelinin ayı döngüsüne dönüşmesi ve bunun tersi durumun” devam edeceğini ve göstergelere göre 100.000 doların üzerine çıkacağını ifade ediyor.

“Eğer zirveden zirveye % 500’lük alt uç aralığını kullanırsak, Bitcoin bir sonraki döngüde yaklaşık 117.000 $ ‘a kadar çıkabilir. Bu nedenle, bu dalgada olası bir artış aralığı 76.000 ile 117.000 $ arasında olabilir ve bu durumun ortaya çıkması birkaç yıl alacak.”

Dergunov’un yükseliş görünümü, son zamanlarda Bitcoin gibi dijital varlıklara yatırım yapmanın çok tehlikeli olduğunu söyleyen varlık yönetimi firması Creative Planning’in yatırım şefinin görüşleri ile çelişiyor.

Ek olarak, Blockchain kimlik platformu Civic’in kurucusu da, ayı piyasasının bittiğine ikna olmadığını söylüyor. CNBC’de yayınlanan Crypto Trader isimli programda Vinny Lingham şu ifadelere yer veriyor:

“ŞU ANDA YAKLAŞIK 6,200 $’A KADAR GİDEMEYEN BİR DURUMUA YATIRIM YAPMIYORUM. AYI PİYASASI DÖNGÜSÜNÜN SONU OLARAK EN AZ 24-48 SAAT BOYUNCA ORADA KALACAK HERHANGİ BİR SIÇRAMA DURUMUNU SATIN ALMIYORUM.”

Şu anda, kripto para piyasası çoğunlukla kırmızı renkte. Bitcoin 5.250 dolarda % 0.67’lik yükseliş gerçekleştirmiş durumda. Ethereum 177.09 $ ‘da % 0.84 düştü ve XRP ise % 1,34’lük düşüşle 0.3538 $’dan işlem görüyor

Kaynak : https://kriptokoin.com/unlu-kripto-arastirmacisindan-117-000-dolarlik-bitcoin-fiyat-ongorusu-btc-xrp-ethereum-litecoin-fiyat-gorunumu/

Nuxxorcoin
Member
**

Activity: 332
Merit: 22

Turkish Translator

View Profile
April 10, 2019, 01:28:07 PM
Merited by mhanbostanci (1)

Bitcoin 1 milyar dolar olsa ne farkedecen anlamıyorum. Bitcoin'i elmas gibi, yakut gibi işlevsiz fakat çok değerli yapacak olan nedir? ben açıkcası işlevselliği önemsiyorum o yüzden bitcoinin fiyatı pek ilgimi çekmiyor.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
April 10, 2019, 03:54:10 PM

ya herkes bir fiyat veriyor sanki kendisi belirliyor ben anlamadım zaten forumda bakın 10 bin dolardan 200 bin dolara kadar bir çok fiyat var Smiley seçin beğenin Smiley
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
April 10, 2019, 04:19:32 PM

Herkesin bir tahmini var kim yaklaşırsa veya tutturursa onu ilahlaştırıyor bu kriptopara camiası ancak benim gözümde hepsi çöp. Bitcoinin değerini topluluk belirler kişisel bazda kimse yorum yapmamalıdır

samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350
Merit: 2

View Profile WWW
April 10, 2019, 04:41:44 PM

bitcoin ile ilgilenip bitcoinin fiyatıyla ilgilenmeyecek kadar zengin oluruz umarım hepimiz bir gün. 6 yılda binlerce kat yapmış bir ürünün fiyatıyla ilgilenmemek her baba yiğidin harcı değil.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
April 10, 2019, 04:46:47 PM

Bitcoin 1 milyar dolar olsa ne farkedecen anlamıyorum. Bitcoin'i elmas gibi, yakut gibi işlevsiz fakat çok değerli yapacak olan nedir? ben açıkcası işlevselliği önemsiyorum o yüzden bitcoinin fiyatı pek ilgimi çekmiyor.

Haklısınız. Önemli olan işlevselliği ve geniş kitlelerce kullanılabilirliği. Alternatif kripto paralar topluluk tarafından kolayca kullanım noktasında bitcoin den çok daha iyi durumdalar.
Örneğin Digibyte buna güzel bir örnek. mobil cüzdan uygulamaları ile işi o kadar basite indirgediler ki herkes kullanabilir.
An itibariyle bir yerel işletme (kafe restoran gibi mesela) kolaylıkla Digibyte ile ödeme alabilir.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
April 10, 2019, 04:56:41 PM

Bu tarz haberlere inanan var mı bilmiyorum ama böyle devam etmesi iyi olur. Bunları ciddiye alıp bazı medya organlarında haberler çıkıyor. Belki inanan bazı kişiler de yatırım yapıyordur. Tabi insanların kaldırılması taraftarı değilim ama boğa hep bu şekilde geliyor.
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
April 10, 2019, 05:53:21 PM

Bitcoin her zaman bu piyasanın anası olucak. Kaç tane coin çıkarsa çıksın bitcoin her zaman lider olarak kalacak.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 10, 2019, 06:12:05 PM

Bugün de çok şükür üst perdeden uçuşan bir haber daha gördük Cheesy 2 sene önce de bugünler için bu rakamlar telaffuz ediliyordu.
Daha John Mcafee'nin milyon dolarlık öngörüsünün tutup tutmayacağına bakıcaz. Vakit yaklaştı. Bir şeyler yiyecekti sanki.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
April 10, 2019, 06:14:39 PM

Sadece bitcoin değil akabinde altcoinlerde onu takip etse güzel olacak. Şuan için gidişat gayet iyi. Dağa da iyi olur inşallah.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 10, 2019, 06:47:41 PM

Bitcoin 2 kere arka arkaya yükselmeyegörsün Smiley Hemen şuraya gidecek, buraya gidecek diye sallamalar başladı. Hemen boğalar geldi falan filan. Çok itibar etmeyin. Sakince kendi kararlarınızı verin derim.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
April 10, 2019, 07:00:03 PM

şuan için 10 bin doların üstüne atsın ve arkasından alt coinler onu takip etsin yeter bana. alacak olduğum evi almaya yeter de artar bile. hiç gözüm yok 76 bin dolarlarda.
greatbambino
Member
**

Activity: 350
Merit: 14

View Profile WWW
April 10, 2019, 07:04:23 PM

Analizlerden çok bence olumlu haberlerin piyasaya girmesi gerekiyor. Spekülasyon ya da şukadar tether basılmış şeklinde sadece bizim anlayacağımız haberlerin değil tüm dünyanın yeniden bu teknolojiyi konuşacagı haberlerin piyasaya sunulması gerekiyor

tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
April 10, 2019, 07:04:43 PM

Aynen şu an 10 bin doları görsün altlarda biraz çoşsun başka bir şey istemiyoruz.Elde avuçta ne varsa eridi bitti.Son demlerdeyiz bir çıkış olsa rahatlayacağız.Birbucuk senedir düşe düşe dibin dibini gördük.5k'ya çıkması bir umut verdi şu an ama piyasa hala tedirgin.Şu dip psikolojisinden bir türlü kurtulamadı.
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
April 10, 2019, 07:24:15 PM

İşleri güçleri uçuk kaçık tahminler, gerçekleşmesi çok zor şeyler. 117 değil ama 17 bine ulaşabilir bu hızla giderse. Ama ne zaman olacağını kestirmek çok zor. Önünüzde 6200 dolar seviyesi var orada tutunabilirse herşey daha fazla netleşecek
ahmetcan1
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile WWW
April 10, 2019, 07:40:06 PM

Şu an 5500'ü kırmaya çalışıyor.5489'dan döndü tekrar deniyor.Btc yürümeye başladı gözüken o.Her yükselişte alımlar artıyor.Güven vermeye başladı.Gidişat güzel şu an.

Oracolcoin XOR         
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
April 10, 2019, 07:44:18 PM

Şöyle bir olay var aslında; Btc 1000 dolar artarsa yukarı yönlü tahminler başlıyor. 1000 dolar düşünce de aşağı yönlü ve karalayıcı haberler çıkıyor..Şimdi dikkat ediyorum da,btc az hareketlendi ya hani,hep uçacak kaçacak haberleri var piyasada...

▔▔▔▔▔
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
April 10, 2019, 07:47:58 PM

Bunun olmasını herkes ister ama basit bir tahminden öteye gidecek bir öngörü değil maalesef. Keşke tekrar o günleri görebilsek ve piyasaya can gelse ama bu yükselişin bu derece hızlı olacağını düşünmüyorum. Geçen seferki boğanın aksine daha yavaş bir süreç göreceğimizi düşünüyorum.
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
April 10, 2019, 07:48:46 PM

Kısa vadede Bitcoinin 100 bin doları görmesi bile şuan için zor. Uzun vadede ise fiyatın bu civarlara gelmesi mümkün. Bitcoinde Halving gerçekleştikten sonra Bitcoinin fiyatının artış mı yoksa düşüş mü görecek hep birlikte göreceğiz. Ama Halving sonrası bence yükseliş olacaktır. Ama dediğim gibi halving ise 2020 yada 2021 yılında olacak.
saphine
Jr. Member
*

Activity: 481

View Profile WWW
April 10, 2019, 08:22:39 PM

Ben demiştim tayfası yine çıktı. Bitcoin ne zaman başını kaldırsa ortaya çıkmadan edemiyorlar. Sonra gerçekleşme olasılığı artınca egolarını tatmin ediyorlar. Piyasada gerçekleri söyleyen kişi sayısı ne yazık ki oldukça az.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: