Bitcoin Forum
June 17, 2024, 08:34:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: julian assange  (Read 145 times)
gospodin (OP)
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
April 11, 2019, 12:30:00 PM
Last edit: April 12, 2019, 04:18:58 PM by gospodin

haberleri tam olarak okuyamadim ama kendisinin tutuklandigi hakkinda bilgiler mevcut.  sahsen ben uzuldum bu duruma. degerli bir insan.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
April 11, 2019, 03:09:31 PM

jullian assange inşallah tutuklanmamıştır.  Ulan tutuklaya tutuklaya bu adamı tutukluyorlar,  dünyanın en medeni ülkelerinde bile,  çok büyük güç odaklarının iktidarların ayağına basınca kolay kolay kurtulamıyorsun.

en son taciz vs suçlaması vardı bu adamın üzerinde, zaten normal tutuklayamıyorlar böyle tutuklamaya çalışıyorlardı
gospodin (OP)
Legendary
*

alex

View Profile WWW
April 11, 2019, 04:07:07 PM

jullian assange inşallah tutuklanmamıştır.  Ulan tutuklaya tutuklaya bu adamı tutukluyorlar,  dünyanın en medeni ülkelerinde bile,  çok büyük güç odaklarının iktidarların ayağına basınca kolay kolay kurtulamıyorsun.

en son taciz vs suçlaması vardı bu adamın üzerinde, zaten normal tutuklayamıyorlar böyle tutuklamaya çalışıyorlardı
tecavüz suçlaması doğru ya da yanlış bilemem ama yalan ise sırf insanlar karşısında itibarını daha da düşürmek için yapılmış bir hareket olur. ama çok ciddi bir suçlama bunu atlamayalım. sanırım o dava düştü. cyhberpunks (şifrepunk) gibi güzel de bir kitap var. okumayanlara tavsiye ederim.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
April 11, 2019, 04:33:15 PM

tecavüz taciz olayı bence şu. bu adamı hukukun olduğu bir ülkede olduğu için,  hükümetler ya da büyük güç odakları üzerine çökemiyor, Türkiye gibi bir ülkede olsaydı. bırakın 5-6 seneyi,   15 dk içinde tepesine çökerlerdi. 

ama hukukun olduğu ülkelerde direk güç odaklarıyla para babalarıyla ters düştü diye, çakma saçma sapan gerekçelerle tutuklayamıyorlar.  vermişlerdir bir kıza 1-2 milyon dolar çerez parası, vermiştir dilekçeyi iş bitmiştir.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 11, 2019, 08:47:34 PM

vay be harbiden de tutuklanmış WikiLeaks öksüz kaldı haberi görünce üzüldüm açıkçası
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 11, 2019, 09:14:20 PM
Last edit: April 11, 2019, 10:09:04 PM by lossnet

Adam devletlerin, şirketlerin altına dinamit koydu zamanında. Yaynladığı şeylerin bir kısmı yolsuzluklardı ve halkın bunları bilmesi gerekiyordu. İşte bu yüzden de en sonunda kendi de patladı. Yazık oldu bence.
Muhtemelen tutuklamak için farklı suçlar uydurdular. Ama gerçekten suçluysa onu bilemem. Ben sadece Wiki editörü olarak biliyorum.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
April 11, 2019, 10:25:38 PM

Adını daha önce duydum ama kim olduğunu bilmiyordum . başlıkta yazılanları okuduktan sonra Google amcaya sordum. Vikilieks kurucusuymus. Bu vikilieks muhabbetine birşey galiba.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
April 12, 2019, 08:01:02 AM

jullian assange  çok büyük adam.  o kadar ülkenin o kadar iktidarın yolsuzluklarını patır patır açıkladı sitesine koydu.   10-15 ülkenin dosyası var wikileaks da,  bizim ülkenin de eski yöneticilerinin vs hepsinin resmi dosyaları var.  Ama işte büyük ülkeler adamın tepesine çöktü
gospodin (OP)
Legendary
*

alex

View Profile WWW
April 12, 2019, 04:27:43 PM

jullian assange  çok büyük adam.  o kadar ülkenin o kadar iktidarın yolsuzluklarını patır patır açıkladı sitesine koydu.   10-15 ülkenin dosyası var wikileaks da,  bizim ülkenin de eski yöneticilerinin vs hepsinin resmi dosyaları var.  Ama işte büyük ülkeler adamın tepesine çöktü
ve bu tutuklanma olayının forumda hiç dikkat çekmemesi ne kadar üzücü. hadi forumu geçtim bizim basın iplemedi bile.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: